Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Virgil Popisteanu si Florin Vlaicu sunt cei mai buni marcatori la seniori si juniori I in sezonul 2003-2004

Virgil Popisteanu si Florin Vlaicu sunt cei mai buni marcatori la seniori si juniori I in sezonul 2003-2004
     Stelistul Virgil Popisteanu si Florin Vlaicu, jucatorul lui LAV, sunt sunt cei mai buni marcatori si sezonului 2003-2004. Intr-un clasament intocmit cu extrem de multa migala de antrenorul federal Daniel Mitrea, clasament care include doar sezonul regulat pentru ca atunci au evoluat toate echipele, Popisteanu si Vlaicu domina cu autoritate Divizia Nationala de Seniori, respectiv Divizia Nationala la Juniori I. Popisteanu a reusit sa marcheze 172 de puncte in acest sezon, avand nu mai putin de 62 de transformari, in timp ce Vlaicu a adus 126 de puncte echipei sale, avand la activ si 8 eseuri pe langa 28 de transformari si 10 lovituri de penalizare. Ambii jucatori vor fi premiati sambata, in cadrul finalelor Diviziei Nationale, de catre Federatia Romana de Rugby, mai ales ca echipa fiecaruia dintre ei se va afla pe teren pentru a juca finala celor doua competitii. Va prezentam mai jos intregul clasament, care cuprinde marcatorii de la fiecare echipa din Divizia Nationala de Seniori si din Divizia Nationala la Juniori I.
     SENIORI
    
     Marcatorii Diviziei Nationale de Seniori 2003/2004
    
     C.S.A. Steaua
    
     1. Munteanu Teodor 6e 30puncte
     2. Dumitru Stefan 15e 1lp 78p
     3. Petre Eugen 9e 45p
     4. Mersoiu Costica 24e 120p
     5. Popisteanu Virgil 3e 62t 9lp 2dg 172p
     6. Andrei Iulian 3e 22t 54p
     7. Zebega Bogdan 8e 40p
     8. Tatu Florin 10e 50p
     9. Dumbrava Dan 11e 22t 5lp 114p
     10. Tofan Silviu 5e 25p
     11. Puiu Adrian 6e 30p
     12. Tigora Marius 12e 60p
     13. Angheluta Daniel 4e 20p
     14. Nere Nicolae 6e 30p
     15. Chitu Marius 2e 7t 24p
     16. Vlaicu Florin 11e 55p
     17. Preda Marian 1e 5p
     18. Butugan Marian 3e 15p
     19. Lupu Alexandru 3e 15p
     20. Agiacai Onal 5e 25p
     21. Dimofte Ionut 1e 5p
     22. Mihalache Marcel 2e 10p
     23. Bejan Marius 4e 20p
     24. Pisaroglu Anton 3e 15p
     25. Oprea Adrian 2e 10p
     26. Mocanu Cristian 4e 20p
    
     C.S. Rulmentul Birlad
    
     1. Ifrim Cristian 1e 6t 14lp 59p
     2. Botezatu Danut 2e 2t 14p
     3. Movileanu Doru 1t 1lp 5p
     4. Raileanu Andrei 1e 5p
     5. Rogoz Florin 1e 5p
     6. Pintea Ioan 2e 10p
     7. Oprea Ionel 4e 1t 22p
     8. Mihai Daniel 3e 15p
     9. Brostiuc Eugen 4e 20p
     10. Bucur Sorin 1t 1dg 5p
     11. Robu Valentin 2e 10p
     12. Ionascu Alin 1e 5lp 20p
     13. Zavate Ionut 1e 5p
     14. Mocanu Marius 1e 5p
     15. Ungureanu Catalin 1e 1t 1lp 10p
     16. Nedelcu Valentin 1e 5p
    
     R.C. Farul Constanta
    
     1. Todserasc Petrisor 5e 1t 27p
     2. Curea Darie 12e 18t 4lp 2dg 114p
     3. Bezuscu Victor 2e 19t 9lp 2dg 85p
     4.Pllotschi Traian 13e 65p
     5. Carpo Daniel 1e 5p
     6. Craciunescu Razvan 2e 10p
     7. Nicolae Catalin 1e 5p
     8. Baraulea Madalin 8e 40p
     9. Zaman Victor 1e 5p
     10. Gheara Cosntantin 3e 15p
     11. Pantelimon Marius 1e 5p
     12. Manole Bogdan 5e 25p
     13. Hopīrtean Ionut 1e 5p
     14. Lupescu Ginel 2e 10p
     15. Ghelaru Daniel 1e 5p
     16. Catruna Iulian 1e 5p
     17. Maciac Alecu 1e 5p
    
     C.S. Dinamo
    
     1. Barbuliceanu Adrian 4e 32t 4lp 96p
     2. Teasca Florin 4e 20p
     3.Lupu Cristian 12e 60p
     4. Marin Alexandru 11e 1t 1lp 60p
     5. Demci Stefan 2e 10p
     6. Nedelcu Vasile 1e 5p
     7. Alionte Florin 1e 5p
     8. Oprea Nicolae 6e 30p
     9. Hildan Cristian 11e 55p
     10. Stan Ion 3e 15p
     11. Voicu Adrian 3e 15p
     12. Mihai Catalin 8e 40p
     13. Pasache George 8e 40p
     14. Munteanu Bogdan 1e 25t 5lp 70p
     15. Coromelcea Florin 2e 10p
     16. Manea Dragos 1e 5p
     17. Bigiu George 3e 15p
     18. Platon Gabriel 2e 10p
     19. Ioan Catalin 7e 35p
     20. Burcea Stelica 2e 10p
     21. Toma Stefan 2e 10p
     22. Podea Cristian 3lp 9p
     23. Ghioc Vasile 9e 45p
     24. Dobre Flavius 1e 5p
     25. Balasa Catalin 3e 15p
     26. Panait Marius 1e 5p
     27. Nitu Octavian 7t 3lp 1dg 26p
     28. Ratiu Cosmin 8e 40p
     29. Iacob Marius 2e 10p
     30. Lacatus Alexandru 1e 5p
    
     C.S. Minerul Lupeni
    
     1. Hanzi Coloman 3e 4t 2lp 1dg 32p
     2. Iepure Ovidiu 2e 15t 4lp 1dg 55p
     3. Deac Ion 3e 15p
     4. Patrichi Constantin 1e 1t 1lp 10p
     5. Dimulescu Sorin 3e 15p
     6. Ceru Mihai 3e 15p
     7. Calarasu Silviu 2e 10p
     8. Ungureanu Iulian 4e 20p
     9. Nastase Gratian 2e 10p
     10. Nagy Endre 1e 5p
     11. Marmaneanu Antonie 1e 5p
     12. Pinghert Cristian 9e 1lp 48p
     13. Gheorghe Iulian 1e 5p
     14. Calo Matei 1e 5p
     15. Sabou Mircea 1e 5p
     16. Varga Alexandru 1e 5p
     17. Barbu Ion 2e 10p
    
     C.S. Petrosani
    
     1. Radu Florin 10e 9t 9lp 95p
     2. Suciu Cristian 4e 14t 4lp 61p
     3. Buburuzan Cristian 2lp 6p
     4. Bolea Virgil 6e 30p
     5. Ivan Daniel 4e 20p
     6. Oros Marius 4e 20p
     7. Revnic Alin 4e 20p
     8. Ciocodeica Adrian 2e 10p
     9. Buburuzan Costin 8e 40p
     10. Dragomir Radu 1e 5p
     11. Drelciuc Lucian 2e 10p
     12. Ionita Victor 2e 10p
     13. Lacatus Gabriel 1e 5p
     14. Balau Costel 1lp 3p
     15. Pricop Florin 2e 10p
    
     C.S. Poli Iasi
    
     1. Danga Emanuel 3e 1lp 18p
     2. Erhan Ioan 7e 1lp 38p
     3. Hodoroaba Remus 2e 10p
     4. Costache Ciprian 1e 2lp 11p
     5. Coseru Marian 1e 5p
     6. Mocanu Mihai 1e 8t 14lp 1dg 66p
     7. Morosanu Catalin 1e 5p
     8. Bas Florin 2e 10p
     9. Cucuteanu Marian 1e 5p
     10. Ionut Graur 1e 5p
     11. Zaharia Ionel 1t 3lp 11p
    
     C.S.U. Cluj Napoca ĪncercarTra
    
     1. Cioriciu Cosmin 6e 30p
     2. Teodorescu Ioan 14e 75p
     3. Balan Bogdan 6e 30p
     4. Gheta Dan 1e 5p
     5. Rus Nicolae 3e 15p
     6. Coltuneac Marius 23t 4lp 2dg 64p
     7. Roman Flaviu 3e 15p
     8. Voicu Bogdan 10e 3t 56p
     9. Ion Paulica 2e 10p
     10. Talos Mircea 2e 10p
     11. Dragomir Georgel 5e 25p
     12. Cerces Vasile 2e 10p
     13. Popeanu Aurel 1e 5p
     14. Leoca Constantin 3e 6t 27p
     15. Manci Marius 5e 25p
     16. Farcas Bogdan 1e 5p
     17. Zup Lucian 3e 15p
     18. Cantor Bogdan 8e 1dg 43p
     19. Simandi Levente 1e 5p
     20. Marin Marian 1e 1t 1lp 10p
     21. Himpea Horia 2e 16t 5lp 1dg 60p
     22. Ciobanu Cezar 1e 5p
     23. Craciunas Cosmin 1e 5p
    
     C.S. Arad
    
     1. Stoica Cristian 4e 20p
     2. Podisoreanu Vasile 1e 5p
     3. Catescu Viorel 3e 10t 9lp 62p
     4. Ursache Valentin 2e 10p
     5. Preda Dragos 2e 5t 1lp 23p
     6. Floroiu Marian 8e 20t 5lp 95p
     7. Mamoc Marius 9e 45p
     8. Tincu Dragos 3e 15p
     9. Stoica Daniel 5e 25p
     10. Viasu Catalin 2e 10p
     11. Bacalu Cristian 2e 10p
     12. Garbau Madalin 5e 25p
     13. Nichescu Silviu 1e 5p
     14. Achim Florin 1t 2p
     15. Balan Florin 1e 5p
     16. Buzea Laurentiu 1e 5p
     17. Bordea Valentin 7e 35p
     18. Zeciu Adrian 3e 15p
     19. Bageac Mihai 1e 5p
    
     C.S.M. Suceava
    
     1. Brad Florin 3e 5t 9lp 52p
     2. Borta Mihai 6e 30p
     3. Guliciuc Marius 2e 10p
     4. Dascalu Catalin 1e 2lp 1dg 14p
     5. Negru Viorel 6e 30p
     6. Eva Florin 2e 10p
     7. Flutur Adrian 10e 50p
     8. Danga Emanule (Iasi) 5e 1lp 28p
     9. Dimofte Ionut (Steaua) 2e 14t 7lp 59p
     10. Virse Reis 1e 5p
     11. Soloniuc Ovidiu 1e 1t 7p
     12. Rusu Bogdan 1e 5p
     13. Bursuc Ovidiu 1e 5p
    
     CLASAMENT TOTAL MARCATORI
    
     1. Virgil Popisteanu (Steaua) 172puncte (3e, 62t, 9lp, 2dg)
     2. Costica Mersoiu (Steaua) 120p (24e)
     3. Dan Dumbrava (Steaua) 114p (11e, 22t, 5lp)
     3. Curea Darie (RC Farul) 114p (12e, 18t, 4lp, 2dg)
     4. Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 96p (4e, 32t, 4lp)
     5. Radu Florin (CS Petrosani) 95p (10e, 9t, 9lp)
     5. Marian Floroiu (CS Arad) 95p (8e, 20t, 5lp)
    
     NOTA: e=eseuri, t=transformare, lp=lovitura de penalizare, dg=dropgol, p=total puncte inscrise
    
     JUNIORI I
    
     Marcatorii Diviziei Nationale de Juniori 2003/2004
    
     C.S.S.Gura Humorului
    
     1. Lupei Andrei 2 eseuri 10 puncte
     2. Andronic Andrei 5e 25p
     3. Tirnovan Ionut 2e 10p
     4. Conachi Tiberiu 9e 9t 6lp 85p
     5. Lucaci Viorel 3e 1t 17p
     6. Hosbota Viorel 1e 7t 8lp 43p
     7. Oniga Cosmin 9e 3lp 54p
     8. Pascari Cezar 3e 15p
     9. Puiu Sorin 1e 5p
     10. Macovei Mihai 2e 10p
     11. Duca Ciprian 3e 15p
     12. Grigoras Emil 4e 20p
     13. Opariuc Cornel 1e 5p
     14. Ibanescu Ionut 2e 10p
     15. Holban Andrei 1t 2lp 8p
     16. Nistor Razvan 3e 15p
     17. Cretuleac Marcel 1t 2p
    
     C.S.S. Birlad
    
     1. Mocanu Marius 1e 2lp 11p
     2. Nicoara Vasilica 1e 4lp 14p
     3. Ilau Andrei 1e 2t 11lp 1dg 45p
     4. Stratulat Daniel 1lp 3p
     5. Romascu Marius 1lp 3p
     6. Florea Paul 1lp 3p
     7. Bejan Dragos 1e 5p
    
     C.S.S. Constanta
    
     1. Dumbrava Ovidiu 1e 2lp 11p
     2. Zaman Victor 4e 1t 22p
     3. Sandru Marius 1e 5p
     4. Gherasim Daniel 1t 2p
     5. Stanei Alexandru 2e 1t 2lp 1d 21p
     6. Ghemus Cristaian 2e 10p
     7. Craciunescu Razvan 1e 2t 9p
    
     L.A.V.
    
     1. Beca Catalin 11e 2t 59p
     2. Vlaicu Florin 8e 28t 10lp 126p
     3. Mihalea Alexandru 7e 2t 1lp 42p
     4. Poenaru Florin 4e 20p
     5. Toma Mihai 2e 10p
     6. Romanov Andrei 4e 20p
     7. Dan Alexandru 7e 35p
     8. Nutulescu Lucian 1e 5p
     9. Caplescu Ciprian 7e 35p
     10. Arsene Alexandru 4e 20p
     11. Galin Alexandru 6e 30p
     12. Iorga Alexandru 2e 10p
     13. Rusu Petrisor 9e 7t 1lp 62p
     14. Iacob Andrei 7e 35p
     15. Dumitru Claudiu 2e 11t 1lp 35p
     16. Matei Viorel 1e 5p
     17. Donciu Valentin 1e 5p
    
     L.P.S. Focsani
    
     1. Rusu Marius 5e 35p
     2. Busuioc Valentin 6 4t 14lp 83p
     3. Lungu Ionut 2e 10p
     4. Nechita Codrin 2e 13t 7lp 57p
     5. Ciuntu Stefan 5e 25p
     6. Necula Liviu 1e 5p
     7. Mihaila Sorin 1e 5p
     8. Vladuianu Ionut 4e 20p
     9. Coman Emil 2e 10p
     10. Gonoescu Cornel 2e 10p
     11. Marian Ionut 1lp 3p
     12. Leonte Gheorghe 1e 5p
    
     C.S. Olimpia
    
     1. Vacaru Cristian 2e 11t 19lp 4dg 101p
     2. Andrei Alexandru 5e 25p
     3. Melinte Laurentiu 1e 5p
     4. Ionita Florin 3e 15p
     5. Stoianov George 1e 5p
     6. Tolbaru Cristian 2e 10p
     7. Stroe Constantin 2e 10p
     8. Vintila Romeo 4 6t 3lp 41p
     9. Barbu Nicolae 3e 15p
     10. Pasciuc Adrian 3e 15p
     11. Tatarau George 1e 3t 4lp 23p
     12. Petre Georgian 1e 1t 7p
     13. Savu Antoniu 1e 5p
     14. Pamfil Claudiu 1e 5p
    
     C.S Viitorul Cluj Napoca
    
     1. Utiu Marius 4e 5t 8lp 1dg 57p
     2. Balc Ioan 1e 5p
     3. Rus Mihai 1e 5p
     4. Marius Samuel 1e 5p
     5. Spataru Sergiu 2e 10p
     6. Marginean Andrei 1e 5p
     7. Gal Csaba 4e 2t 3lp 33p
     8. Vlas Bogdan 1e 1t 7p
     9. Andreica Cristian 1lp 3p
     10. Groza Ionut 2t 2lp 10p
     11. Boieru Radu 2e 10p
    
     C.T.M.R.Metrorex Triumf
    
     1. Bors Razvan 8e 4t 1lp 51p
     2. Ion Adrian 1e 5p
     3. Fercu Catalin 8e 40p
     4. Sarbu Mugurel 9e 9t 4lp 75p
     5. Paraschiv Mircea 5e 15t 5lp 70p
     6. Marinescu Bogdan 7e 35p
     7. Stoican Aurel 1e 5p
     8. Vulpoiu Alexandru 4e 20p
     9. Stoichita Laurentiu 6e 30p
     10. Calafeteanu Valentin 9e 14t 2lp 79p
     11. Urechescu Laurentiu 1e 5p
     12. Basalau Radu 4e 20p
     13. Ionita Dragos 3e 1t 1lp 22p
     14. Gheorghiosu Ionut 1e 5p
     15. Bradu Bogdan 1e 5p
     16. Radu Mihai 5e 25p
     17. Neaga Ionut 3e 15p
     18. Maxim Florin 1e 5p
     19. Tanase Laurentiu 1e 5p
     20. Grindei Marian 1e 5p
    
     CLASAMENT TOTAL MARCATORI
    
     1. Florin Vlaicu (LAV)126puncte (8e, 28t, 10lp)
     2. Cristian Vacaru (CS Olimpia) 101p (2e, 11t, 19lp, 4dg)
     3. Tiberiu Conachi (CSS Gura Humorului) 85p (9e, 9t, 6lp)
     4. Valentin Busuioc (LPS Focsani) 83p (6e, 4t, 14lp)
     5. Valentin Calafeteanu (Metrotex-Triumf) 79p (92, 14t, 2lp)
    
     NOTA: e=eseuri, t=transformare, lp=lovitura de penalizare, dg=dropgol, p=total puncte inscrise
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Victorie pentru Stejari de ziua lui Popirlan
14 Iun. 2016

Victorie pentru Stejari de ziua lui Popirlan

Meciul dintre Romania si Uruguay, din etapa a doua a World Rugby Nations Cup, a continuat astazi, fiind intrerupt aseara din cauza ploii, in minutul 35, la scorul de 18-0. ?Formatia noastra si-a impus...
Universitatea Cluj a invins CSS Barlad cu un dropgol semnat de flankerul Legean
12 Iun. 2016

Universitatea Cluj a invins CSS Barlad cu un dropgol semnat de flankerul Legean

In finala mica a Campionatului National de juniori sub 18 ani, pe Stadionul ”Florea Dumitrache” din Bucuresti, Universitatea Cluj s-a impus dramatic cu scorul de 25-24 (0-19) in fata celor...
CSS 2 Baia Mare campioana nationala U18
12 Iun. 2016

CSS 2 Baia Mare campioana nationala U18

CSS 2 Baia Mare este noua campioana nationala la categoria de varsta sub 18 ani. In finala disputata astazi, pe Stadionul ”Florea Dumitrache” din Bucuresti, maramuresenii i-au invins...
Castres eliminata in barajul Top 14
12 Iun. 2016

Castres eliminata in barajul Top 14

In acest week-end, in Franta, pe langa debutul Campionatului European de fotbal, s-au disputat si partidele din barajul de accedere in semifinalele Top 14. ?Echipele favorite, in ambele cazuri, au...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti