Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Virgil Popisteanu, in fruntea marcatorilor din Divizia Nationala

Virgil Popisteanu, in fruntea marcatorilor din Divizia Nationala
     RUGBY.RO va prezinta astazi un clasament cat se poate de complet in ceea ce priveste marcatorii din Divizia Nationala de Seniori si Divizia Nationala la Juniori I. Realizatorul sau este antrenorul federal Daniel Mitrea, care merita felicitari pentru munca depusa. Aceste clasamente pot fi si un excelent instrument pentru antrenorii de la echipele in cauza, care pot vedea astfel de unde vin punctele formatiilor lor sau, din contra, ale adversarelor. Dupa cum se poate remarca, stelistul Virgil Popisteanu conduce “la general”, insa pana la finalul competitiei mai sunt de jucat cateva etape.
     MARCATORI DIVIZIA NATIONALA
    
     (Inclusiv etapa din 24-04-2004)
    
     C.S.A. Steaua
    
     Munteanu Teodor 4eseuri 20puncte
     Dumitru Stefan 12e 60puncte
     Petre Eugen 9e 45puncte
     Costica Mersosiu 18e 90puncte
     Virgil Popisteanu 3e 43t 3lp 1dg 113puncte
     Iulian Andrei 2e 22t 49puncte
     Bogdan Zebega 8e 40puncte
     Florin Tatu 10e 50puncte
     Dan Dumbrava 7e 16t 5lp 82puncte
     Silviu Tofan 5e 25puncte
     Adrian Puiu 5e 25puncte
     Marius Tigora 10e 50puncte
     Daniel Angheluta 4e 20puncte
     Nicolae Nere 4e 20puncte
     Marius Chitu 2e 7t 24puncte
     Florin Vlaicu 8e 40puncte
     Marian Preda 1e 5puncte
     Marian Butugan 3e 15puncte
     Alexandru Lupu 3e 15puncte
     Onal Agiacai 5e 25puncte
     Ionut Dimofte 1e 5puncte
     Marcel Mihalache 1e 5 puncte
     Marius Bejan 3e 15puncte
     Anton Pisaroglu 3e 15puncte
     Adrian Oprea 2e 10puncte
     Cristian Mocanu 1e 5puncte
    
     CS Rulmentul Barlad
    
     Cristian Ifrim 4t 11lp 41puncte
     Danut Botezatu 2e 40puncte
     Doru Movileanu 1t 1lp 5puncte
     Andrei Raileanu 1e 5puncte
     Florin Rogoz 1e 5puncte
     Ioan Pintea 1e 5puncte
     Ionel Oprea 2e 1t 12puncte
     Daniel Mihai 3e 15puncte
     Eugen Brostiuc 5e 25puncte
     Sorin Bucur 1dg 3puncte
     Valentin Robu 2e 10puncte
     Alin Ionascu 1e 4lp 17puncte
     Ionut Zavate 1e 5puncte
     Marius Mocanu 1e 5puncte
    
     RC Farul Constanta
    
     Petrisor Toderasc 5e 1t 27puncte
     Darie Curea 11e 17t 3lp 2dg 104puncte
     Victor Bezuscu 2e 16t 8lp 72puncte
     Traian Pllotschi 12e 60puncte
     Daniel Carpo 1e 5puncte
     Razvan Craciunescu 2e 10puncte
     Catalin Nicolae 1e 5puncte
     Madalin Baraulea 7e 35puncte
     Victor Zaman 1e 5puncte
     Constantin Gheara 2e 10puncte
     Marius Pantelimon 1e 5puncte
     Bogdan Manole 5e 25puncte
     Ionut Hopartean 1e 5puncte
     Ginel Lupescu 2e 10puncte
     Daniel Ghelaru 1e 5puncte
    
     CS Dinamo
    
     Adrian Barbuliceanu 2e 24t 1lp 61 puncte
     Florin Teasca 3e 15puncte
     Cristian Lupu 12e 60puncte
     Marin Alexandru 10e 1t 1lp 55puncte
     Stefan Demci 1e 5puncte
     Vasile Nedeclu 1e 5puncte
     Florin Alionte 1e 5puncte
     Nicolae Oprea 5e 25puncte
     Cristian Haldan 9e 45puncte
     Ion Stan 1e 5puncte
     Adrian Voicu 2e 10puncte
     Catalin Mihai 6e 30puncte
     George Pasache 8e 40puncte
     Bogdan Munteanu 18t 3lp 45puncte
     Florin Coromelcea 2e 10puncte
     Dragos Manea 1e 5puncte
     George Bigiu 3e 15puncte
     Gabriel Platon 1e 5puncte
     Catalin Ioan 5e 25puncte
     Stelica Burcea 2e 10puncte
     Cristian Toma 1e 5puncte
     Cristian Podea 3lp 9puncte
     Vasile Ghioc 8e 40puncte
     Flavius Dobre 1e 5puncte
     Catalin Balasa 3e 15puncte
     Marius Panait 1e 5puncte
     Octavian Nitu 7t 3lp 1dg 26puncte
     Cosmin Ratiu 8e 40puncte
     Marius Iacob 2e 10puncte
    
     Minerul Lupeni
    
     Coloman Hanzi 2e 4t 2lp 1dg 27puncte
     Ovidiu Iepure 2e 12t 4lp 1dg 49puncte
     Ion Deac 2e 10puncte
     Constantin Patrichi 1e 1t 1lp 10puncte
     Sorin Dimulescu 3e 15puncte
     Mihai Ceru 3e 15puncte
     Silviu Calarasu 2e 10puncte
     Iulian Ungureanu 4e 20puncte
     Gratian Nastase 1e 5puncte
     Endre Nagy 1e 5puncte
     Antonie Marmaneanu 1e 5puncte
     Cristian Pighert 1lp 3puncte
     Iulian Gheorghe 1e 5puncte
     Matei Calo 1e 5puncte
    
     CS Petrosani
    
     Florin Radu 10e 7t 8lp 88puncte
     Cristian Suciu 3e 13t 4lp 53puncte
     Cristian Buburuzan 2lp 6puncte
     Virgil Bolea 4e 20puncte
     Daniel Ivan 2e 10puncte
     Marius Oros 4e 20puncte
     Alin Revnic 4e 20puncte
     Adrian Ciocodeica 2e 10puncte
     Costin Buburuzan 6e 30puncte
     Radu Dragomir 1e 5puncte
     Lucian Drelciuc 1e 5puncte
     Victor Ionita 1e 5puncte
     Gabriel Lacatus 1e 5puncte
    
     CS Poli Iasi
    
     Emanuel Danga 3e 1lp 18puncte
     Ioan Erhan 7e 1lp 38puncte
     Remus Hodoroaba 2e 10puncte
     Ciprian Costache 1e 2lp 11puncte
     Marian Coseru 1e 5puncte
     Mihai Mocanu 1e 6t 9lp 44 puncte
     Catalin Morosanu 1e 5puncte
     Florin Bas 1e 5puncte
    
     CSU Cluj Napoca
    
     Cosmin Cioriciu 6e 30puncte
     Ioan Teodorescu 9e 45puncte
     Bogdan Balan 6e 30puncte
     Dan Gheta 1e 5puncte
     Nicolae Rus 3e 25puncte
     Marius Coltuneac 23t 4lp 2dg 64 puncte
     Flaviu Roman 1e 5puncte
     Bogdan Voicu 5e 1t 27puncte
     Ion Paulica 2e 10puncte
     Mircea Talos 1e 5puncte
     Georgel Dragomir 5 e 25puncte
     Vasile Cerces 2e 10puncte
     Aurel Popeanu 1e 5puncte
     Constantin Leoca 3e 3t 21puncte
     Marius Manci 5e 25puncte
     Farcas Bogdan 1e 5puncte
     Mihai Zup 2e 10puncte
     Bogdan Cantor 6e 30puncte
     Marian Marin 1e 1t 1lp 10puncte
     Horia Hampea 1e 6t 3lp 1dg 29puncte
     Cezar Ciobanu 1e 5puncte
    
     CS Arad
    
     Cristian Stoica 1e 5puncte
     Vasile Podisoreanu 1e 5puncte
     Viorel Catescu 3e 10t 9lp 62 puncte
     Valentin Ursache 1e 5puncte
     Dragos Preda 2e 5t 1lp 23puncte
     Marian Floroiu 4e 8t 1lp 39puncte
     Dragos Tincu 23 10puncte
     Daniel Stoica 2e 10puncte
     Catalin Viasu 2e 10puncte
     Cristian Bacalu 2e 10puncte
     Madalin Garbau 2e 10puncte
     Silviu Nichescu 1e 5puncte
     Florin Achim 1t 2puncte
     Florin Balan 1e 5puncte
     Laurentiu Buzea 1e 5puncte
     Valentin Bordea 2e 10puncte
    
     CSM Suceava
    
     Florin Brad 3e 5t 9lp 52puncte
     Mihai Borta 3e 15puncte
     Marius Guliciuc 2e 10puncte
     Catalin Dascalu 1e 2lp 1dg 14puncte
     Viorel Negru 3e 15puncte
     Florin Eva 1e 5puncte
     Adrian Flutur 3e 15puncte
    
     CLASAMENT GENERAL
    
     1. Virgil Popisteanu 113puncte
     2. Darie Curea 104 puncte
     3. Costica Mersoiu 90puncte
     4. Florin Radu 88puncte
     5. Dan Dumbrava 82puncte
     6. Victor Bezuscu 72puncte
     7. Marius Coltuneac 64puncte
     8. Viorel Catescu 62puncte
     9. Adrian Barnuliceanu 61puncte
     10. Dumitru Stefan 60puncte
     Traian Pllotschi 60puncte
     Cristian Lupu 60puncte
    
     CLASAMENT ESEURI
    
     1. Costica Mersoiu 18 eseuri
     2. Dumitru Stefan 12 eseuri
     Traian Pllotschi 12 eseuri
     Cristian Lupu 12 eseuri
     3. Darie Curea 11 eseuri
     Florin Tatu 10 eseuri
     Marius Tigora 10 eseuri
     Alexandru Marin 10 eseuri
     Florin Radu 10 eseuri
     4. Eugen Petre 9 eseuri
     Cristian Haldan 9 eseuri
     Ioan Teodorescu 9 eseuri
     5. Bogdan Zebega 8 eseuri
     Florin Vlaicu 8 eseuri
     George Pasache 8 eseuri
     Cosmin Ratiu 8 eseuri
     Vasile Ghioc 8 eseuri
    
     CLASAMENT TRANSFORMARI
    
     1. Virgil Popisteanu 43 transformari
     2. Adrian Barbuliceanu 24t
     3. Marius Coltuneac 23t
     4. Iulian Andrei 22t
     5. Bogdan Munteanu 18t
    
     CLASAMENT LOVITURI DE PENALIZARE
    
     1. Cristian Ifrim 11 lovituri de penalizare
     2. Mihai Mocanu 9lp
     Viorel Catescu 9lp
     Florin Brad 9lp
     3. Victor Bezuscu 8lp
     Florin Radu 8lp
     Traian Plltoschi 8lp
     4. Dan Dumbrava 5lp
     5. Alin Ionascu 4lp
     Ovidiu Iepure 4lp
     Cristian Suciu 4lp
     Marius Coltuneac 4lp
    
     CLASAMENT DROPGOLURI
    
     1. Darie Curea 2dropgoluri
     Marius Coltuneac 2dropgoluri
     2. Octavian Nitu 1dg
     Coloman Hanzi 1dg
     Iepure Ovidiu 1dg
     Virgil Popisteanu 1dg
     Sorin Bucur 1dg
     Horia Hampea 1dg
     Catalin Dascalu 1dg
    
     MARCATORI DIVIZIA NATIONALA JUNIORI I
    
     (Turul campionatului)
    
     CSS Gura Humorului
    
     Andrei Lupei 1e 5puncte
     Andrei Andronic 1e 5puncte
     Ionut Tarnovan 2e 10puncte
     Tiberiu Conache 4e 5t 4lp 45puncte
     Viorel Lucaci 1e 1t 7puncte
     Viorel Hosbota 1e 3t 3lp 20puncte
     Cosmin Oniga 5e 25puncte
     Cezar Pascari 1e 5puncte
     Sorin Puiu 1e 5puncte
     Mihai Macovei 2e 10puncte
     Ciprian Duca 1e 5puncte
    
     CSS Barlad
    
     Marius Mocanu 1e 5puncte
     Vasilica Nicoara 1t 4lp 14puncte
     Andrei Ilau 1e 1t 7lp 28puncte
     Daniel Stratulat 1dg 3puncte
     Marius Romascu 1lp 3puncte
    
     CSS Constanta
    
     Ovidiu Dumbrava 1e 2lp 11puncte
     Victor Zaman 2e 1t 12puncte
     Marius Sandru 1e 5puncte
     Daniel Gherasim 1t 2puncte
     Stanei Alexandru 1lp 3puncte
    
     LAV-Grivita
    
     Catalin Beca 4e 2t 24puncte
     Florin Vlaicu 4e 15t 8lp 74puncte
     Alexandru Mihalea 3e 15puncte
     Florin Poenaru 3e 15puncte
     Mihai Toma 2e 10puncte
     Andrei Romanov 3e 15puncte
     Alexandru Dan 2e 10puncte
     Lucian Nutulescu 1e 5puncte
     Ciprian Caplescu 4e 20puncte
     Alexandru Arsene 3e 15puncte
     Alexandru Galin 1e 5puncte
     Alexandru Iorga 1e 5puncte
     Petrisor Rusu 1e 5puncte
    
     LPS Focsani
    
     Marius Rusu 1e 5puncte
     Valentin Busuioc 1e 3t 14lp 56puncte
     Ionut Lungu 2e 10puncte
    
     CS Olimpia
    
     Cristian Vacaru 5t 16lp 4dg 70puncte
     Alexandru Andrei 1e 5puncte
     Laurentiu Melinte 1e 5puncte
     Florin Ionita 1e 5puncte
     George Stoiavon 1e 5puncte
     Cristian Tolbaru 1e 5puncte
    
     CS Viitorul Cluj Napoca
    
     Marius Utiu 2e 5t 6lp 1dg 47puncte
     Ioan Balc 1e 5puncte
     Mihai Rus 1e 5puncte
     Marius Samuel 1e 5puncte
     Sergiu Spataru 2e 10puncte
     Andrei Marginean 1e 5puncte
    
     CTMR Metrorex Triumf
    
     Razvan Bors 4e 20puncte
     Adrian Ion 1e 5puncte
     Catalin Fercu 3e 15puncte
     Mugurel Sarbu 4e 6t 4lp 44puncte
     Mircea Paraschiv 3e 5t 3lp 34puncte
     Bogdan Marinescu 5e 25puncte
     Aurel Stoican 1e 5puncte
     Alexandru Vulpoi 3e 15puncte
     Laurentiu Stoichita 1e 5puncte
     Valentin Calafeteanu 7e 8t 51puncte
     Laurentiu Urechescu 1e 5puncte
     Radu Basalau 3e 15puncte
     Ionita Dragos 2e 1t 1lp 17puncte
     Ionut Gheorghiosu 1e 5puncte
     Bogdan Bradu 1e 5puncte
     Mihai Radu 2e 10puncte
     Ionut Neaga 2e 10puncte
    
     CLASAMENT GENERAL
    
     1. Florin Vlaicu 74 puncte
     2. Cristian Vacaru 70p
     3. Valentin Busuioc 56p
     4. Valentin Calafeteanu 51p
     5. Marius Utiu 47p
     6.Tiberiu Conachi 45p
     7. Mugurel Sarbu 44p
     8. Mircea Paraschiv 34p
     9. Andrei Ilau 28p
     10. Cosmin Oniga 25p
     Bogdan Marinescu 25p
    
     CLASAMENT ESEURI
    
     1. Valentin Calafeteanu 7 eseuri
     2. Cosmin Oniga 5e
     Bogdan Marinescu 5e
     3. Tiberiu Conachi 4e
     4. Catalin Beca 4e
     Florin Vlaicu 4e
     Ciprian Caplescu 4e
     Razvan Bors 4e
     Mugurel Sarbu 4e
     5. Alexandru Mihalea 3e
     Florin Poenaru 3e
     Andrei Romanov 3e
     Alexandru Arsene 3e
     Catalin Fercu 3e
     Mircea Paraschiv 3e
     Alexandru Vulpoiu 3e
     Radu Basalau 3e
    
     CLASAMENT TRANSFORMARI
    
     1. Florin Vlaicu 15 transformari
     2. Valentin Calafeteanu 8t
     3. Mugurel Sarbu 6t
     4. Tiberiu Conachi 5t
     Cristian Vacaru 5t
     Marius Utiu 5t
     Mircea Paraschiv 5t
     5. Viorel Hosbota 3t
     Valentin Busuioc 3t
    
     CLASAMENT LOVITURI DE PENALIZARE
    
     1. Cristian Vacaru 16 lovituri de penalizare
     2. Valentin Busuioc 14lp
     3. Florin Vlaicu 8lp
     Marius Utiu 8lp
     4. Andrei Ilau 7lp
     5. Tiberiu Conachi 4lp
     Vasilica Nicoara 4lp
     Mugurel Sarbu 4lp
    
     CLASAMENT DROPGOLURI
    
     1. Cristian Vacaru 4dropgoluri
     2. Daniel Stratulat 1dg
     Marius Utiu 1dg
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Victorie pentru Stejari de ziua lui Popirlan
14 Iun. 2016

Victorie pentru Stejari de ziua lui Popirlan

Meciul dintre Romania si Uruguay, din etapa a doua a World Rugby Nations Cup, a continuat astazi, fiind intrerupt aseara din cauza ploii, in minutul 35, la scorul de 18-0. ?Formatia noastra si-a impus...
Universitatea Cluj a invins CSS Barlad cu un dropgol semnat de flankerul Legean
12 Iun. 2016

Universitatea Cluj a invins CSS Barlad cu un dropgol semnat de flankerul Legean

In finala mica a Campionatului National de juniori sub 18 ani, pe Stadionul ”Florea Dumitrache” din Bucuresti, Universitatea Cluj s-a impus dramatic cu scorul de 25-24 (0-19) in fata celor...
CSS 2 Baia Mare campioana nationala U18
12 Iun. 2016

CSS 2 Baia Mare campioana nationala U18

CSS 2 Baia Mare este noua campioana nationala la categoria de varsta sub 18 ani. In finala disputata astazi, pe Stadionul ”Florea Dumitrache” din Bucuresti, maramuresenii i-au invins...
Castres eliminata in barajul Top 14
12 Iun. 2016

Castres eliminata in barajul Top 14

In acest week-end, in Franta, pe langa debutul Campionatului European de fotbal, s-au disputat si partidele din barajul de accedere in semifinalele Top 14. ?Echipele favorite, in ambele cazuri, au...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti