Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Ultimele noutati si stiri din rugby, atat din Romania, cat si din strainatate. Pe langa articolele zilnice, gasesti pe rugby.ro un program al meciurilor care se disputa la noi, dar si in tarile cu rugby avansat (Franta, Marea Britanie, Italia, Africa de Sud, Australia, Noua Zeelanda), precum si al partidelor care sunt transmise la TV.
Youtube Facebook RSS Rugby.ro Email

Trofeul Bucuresti – campionii sub 10, 12 si 14 ani

Trofeul Bucuresti – campionii sub 10, 12 si 14 ani

     Sambata, 13 iunie, a avut loc "TROFEUL BUCURESTI", a XXX-a editie, pe stadionul "Steaua", eveniment la care a participat si reprezentantul International Rugby Board, Douglas Langley. Aveti mai jos rezultatele si clasamentele competitiei care a strans echipe cu jucatori sub 10, 12 si 14 ani.
     COMENTATI PE FORUM MECIURILE JUNIORILOR
    
     A.M.R. – „Trofeul Municipiului Bucuresti” U 10
    
     C.S. Dinamo – C.T.M.R.T.F. 5 – 0
     R.C. Pantelimon – C.S.S. 3 Steaua 7 – 0
     C.S. Dinamo – C.S.S. 3 Steaua 6 – 0
     C.T.M.R.T.F. – R.C. Pantelimon 1 – 5
     C.S. Dinamo– R.C. Pantelimon 0 – 1
     C.T.M.R.T.F. – C.S.S. 3 Steaua 2 – 1
    
     CLASAMENT
    
     1. R.C. Pantelimon 3 3 0 0 13 – 1
     2. C.S. Dinamo 3 2 0 1 11 – 1
     3. C.T.M.R.T.F. 3 1 0 2 3 – 11
     4. C.S.S. 3 Steaua 3 0 0 3 1 – 15
    
     Cel mai tanar jucator Marian Iulian Cazacu (15.03.2002) – C.T.M.R.T.F.
     Cel mai tehnic jucator Jason Pierre Lemoine – C.S. Dinamo
    
     A.M.R. – „Trofeul Municipiului Bucureşti” U 12
    
     Rugby Callatis Mangalia – C.S. Olimpia 10 – 0
     R.C. Olimpic Sanpetru – R.C. Select 1 – 0
     C.S. Dinamo – Mihai Viteazu Campia Turzii 2 – 0
     C.T.M.R.T.F. – R.C. Flamingo 0 – 5
     R.C. Soimii – R.C. Pantelimon 1 – 6
     R.C. Pantelimon – Rugby Callatis Mangalia 3 – 1
     C.S.S. 3 Steaua – R.C. Olimpic Sanpetru 6 – 0
     R.C. Flamingo – C.S. Dinamo 0 – 2
     C.T.M.R.T.F. – Mihai Viteazu Campia Turzii 0 – 1
     C.S. Olimpia – R.C. Soimii 1 – 3
     C.S. Olimpia – R.C. Pantelimon 0 – 5
     R.C. Select – C.S.S. 3 Steaua 1 – 6
     Mihai Viteazu Campia Turzii – R.C. Flamingo 0 – 2
     C.S. Dinamo – C.T.M.R.T.F. 1 – 0
     Rugby Callatis Mangalia – R.C. Soimii 3 – 0
    
     C.S. Dinamo – C.S.S. 3 Steaua 1 – 7
     R.C. Pantelimon – C.S. Dinamo 7 – 0
     R.C. Pantelimon - C.S.S. 3 Steaua 4 – 1
    
     CLASAMENT FINAL
    
     1. R.C. Pantelimon
     2. C.S.S. 3 Steaua
     3. C.S. Dinamo
    
     Cel mai tehnic jucator Tudor Boldor – C.S.S. 3 Steaua
    
     A.M.R. – „Trofeul Municipiului Bucuresti” U 14
    
     C.S. Olimpia – C.T.M.R.T.F. 0 – 3
     R.C. Brasov – C.S. Dinamo 1 – 3
     R. C. Soimii – C.S.S. 3 Steaua II 1 – 2
     R.C. Ariesul Cluj– C.S.S. 6 7 – 2
     R.C. Flamingo – C.S. Olimpia 8 – 0
     C.S.S. 3 Steaua I – R.C. Braşov 7 – 1
     R.C. Grivita – R. C. Soimii 4 – 0
     R.C. Select – R.C. Ariesul Cluj 0 – 5
     C.T.M.R.T.F. – R.C. Flamingo 0 – 5
     C.S. Dinamo – C.S.S. 3 Steaua I 1 – 7
     C.S.S. 3 Steaua II – R.C. Grivita 5 – 0
     C.S.S. 6 – R.C. Select 5 – 0
     R.C. Flamingo – R.C. Ariesul Cluj 5 – 0
     C.S.S. 3 Steaua I – C.S.S. 3 Steaua II 4 – 2
    
     Locurile 3 – 4
     C.S.S. 3 Steaua II – R.C. Arieşul Cluj 0 – 5
    
     Locurile 1 - 2
     C.S.S. 3 Steaua I – R.C. Flamingo 3 – 2
    
     CLASAMENT FINAL
    
     1. C.S.S. 3 Steaua I
     2. R.C. Flamingo
     3. R.C. Ariesul Cluj
    
     Cel mai tehnic jucator Alexandru Padureanu – C.S.S. 3 Steaua
    
     A.M.R.B. (organizatori): - Mihai Bazgan – presedinte; - Gheorghe Hustiu – vicepresedinte; - Alexandru Valentin Popescu – vicepresedinte; - Florian Dudu – vicepresedinte; - Lucian Osatiuc – secretar general
     SPONSORI: - PRIMARIA SECTORULUI 6 (Marian Cristian Poteras); - MAXIM PROD A IND. M (Nelu Carlescu)
     COMISIA TEHNICA: - Vasile Constantin-Mao – presedinte; - Gheorghe Hustiu; - Marin Matache; - Laurentiu Codoi
     ANTRENORI SELECTIONATE: - Stefan Acsinte – lot U14; - Laurentiu Paxaman – lot U14; - Marius Lache – lot U12; - Mugurel Preda – lot U12
     ANTRENORI ECHIPE PARTICIPANTE: - Laurentiu Paxaman; - Gheorghe Descultu; - Stefan Acsinte; - Mugurel Preda; - Cornel Scarlat; - Dan Petrula; - Gheorghe Michiciuc; - Vasile Soporan; - Aurel Murgulet; - Toma Iorga; - Daniel Udrea; - Val Fetita; - Teodor Polizache; - Nicolae Manolache; - Dragos Manea; - Radu Gagiu; - Stefan Rusu; - Marius Lache; - Stefan Guranescu; - Daniel Neaga; - Savin Rus; - Marin Macrea; - A. Petrescu; - Nicolae Sisiu
     ARBITRI: - Răzvan Anorocioaei; - Alexandru Ion; - Vasile Ghioc; - Alexandru Paliu; - Cornel Serban; - Razvan Stefan; - Nicu Costandache
     PERSONAL DE SERVICIU: - Gheorghe Neagoe; - Gica Eduard

Articole similare

ROMÂNIA / ECHIPA NAȚIONALĂ DE SENIORI: Revin în lot Hinckley Vaovasa, Dragoș Ser, Jason Tomane și Andrei Mahu
24 Feb. 2024

ROMÂNIA / ECHIPA NAȚIONALĂ DE SENIORI: Revin în lot Hinckley Vaovasa, Dragoș Ser, Jason Tomane și Andrei Mahu

Stejarii încep pregătirea meciului cu Georgia. După o pauză de o săptămână, lotul național de rugby seniori se va reuni, mâine (duminică, 25 februarie), la Complexul Olimpic...
LNR 2024 / CLUBURI: CS Rapid București l-a transferat pe internaționalul Tangimana Fonovai
23 Feb. 2024

LNR 2024 / CLUBURI: CS Rapid București l-a transferat pe internaționalul Tangimana Fonovai

Exodul rugbyștilor de la Steaua nu s-a încheiat... Ultimul dintre cei care au decis să părăsească gruparea roș-albastră este Tangimana Fonovai (34 de ani). Jucătorul de origine tongană...
ROMÂNIA / ECHIPA NAȚIONALĂ DE SENIORI / BILANȚ:  Eșecul cu Portugalia a fost cel de-al 10-lea, acasă, în Campionatul European, și cel mai usturător
22 Feb. 2024

ROMÂNIA / ECHIPA NAȚIONALĂ DE SENIORI / BILANȚ: Eșecul cu Portugalia a fost cel de-al 10-lea, acasă, în Campionatul European, și cel mai usturător

În istoria sa centenară, echipa de rugby seniori a României a pierdut în fața unui număr mic de adversari pe teren propriu. Pe această listă se află Franța, Noua Zeelandă,...
REC 2024 / PALMARES: Este pentru prima dată în istorie când Portugalia câștigă două meciuri la rând cu România
18 Feb. 2024

REC 2024 / PALMARES: Este pentru prima dată în istorie când Portugalia câștigă două meciuri la rând cu România

Remarcată la Cupa Mondială din toamna trecută, când a remizat cu Georgia și a câștigat cu Fiji, echipa de rugby seniori a Portugalia a lăsat o impresie foarte bună și la...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
Sondaj

Va castiga Romania Grupa B din REC 2024?

Da, pentru ca invinge sau face egal cu Portugalia
Nu, fiindca va pierde acasa cu Portugalia