Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Ultimele noutati si stiri din rugby, atat din Romania, cat si din strainatate. Pe langa articolele zilnice, gasesti pe rugby.ro un program al meciurilor care se disputa la noi, dar si in tarile cu rugby avansat (Franta, Marea Britanie, Italia, Africa de Sud, Australia, Noua Zeelanda), precum si al partidelor care sunt transmise la TV.
Youtube Facebook RSS Rugby.ro Email

Toate rezultatele Cupei Mondiale

Toate rezultatele Cupei Mondiale
In acest material gasiti toate rezultatele de la Cupa Mondiala 2007.
     CUPA MONDIALA 2007
    
     FINALA LOC 1-2
    
     Sambata, 20 octombrie
    
     Anglia – Africa de Sud 6-15
    
     FINALA LOC 3-4
        
     Vineri, 19 octombrie
      
     Franta – Argentina 10-34
    
     SEMIFINALE
    
     Sambata, 13 octombrie
    
     Anglia – Franta 14-9
    
     Duminica, 14 octombrie
    
     Africa de Sud – Argentina 37-13
    
     - St Denis – 21:00, ora locala, 22:00 ora Romaniei – TVR 2
    
     Sferturile de finala
    
     6 octombrie
    
     Sfert 1: Australia (Loc 1 Grupa B) – Anglia (Loc 2 Grupa A) 10-12
    
     Sfert 2: Noua Zeelanda (Loc 1 Grupa C) – Franta (Loc 2 Grupa D) 18-20
    
     7 octombrie
    
     Sfert 3: Africa de Sud (Loc 1 Grupa A) – Fiji ( Loc 2 Grupa B) 37-20
    
     Sfert 4: Argentina (Loc 1 Grupa D) –Scotia ( Loc 2 Grupa C) 19-13
    
     Clasamente grupe
    
     Grupa A
    
     1. Africa de Sud 4 4 0 0 189-47 3pbonus 19puncte
     2. Anglia 4 3 0 1 109-88 2pb 14p
     3. Tonga 4 2 0 2 89-96 1pb 9p
     4. Samoa 4 1 0 3 69-144 1pb 5p
     5. SUA 4 0 0 4 61-143 1pb 1p
    
     Meciuri jucate
    
     8 septembrie: Anglia – SUA 28-10
     9 septembrie: Africa de Sud – Samoa 59-7
     12 septembrie: SUA – Tonga 15-25
     14 septembrie: Anglia – Africa de Sud 0-36
     16 septembrie: Samoa – Tonga 15-19
     22 septembrie: Africa de Sud - Tonga 30-25
     22 septembrie: Anglia - Samoa 44-22
     26 septembrie: Samoa – SUA 25-21
     28 septembrie: Anglia - Tonga 36-20
     30 septembrie: Africa de Sud – SUA 64-15
    
     Grupa B
    
     1. Australia 4 4 0 0 215-23 4pbonus 20puncte
     2. Fiji 4 3 0 1 124-136 2pb 14p
     3. Tara Galilor 4 2 0 2 168-105 1pb 11p
     4. Japonia 4 0 1 3 64-200 1pb 3p
     5. Canada 4 0 1 3 51-120 0pb 2p
    
     Meciuri jucate
    
     8 septembrie: Australia – Japonia 91-3
     9 septembrie: Tara Galilor – Canada 42-17
     12 septembrie: Japonia – Fiji 31-35
     15 septembrie: Tara Galilor – Australia 20-32
     16 septembrie: Fiji – Canada 29-16
     20 septembrie: Tara Galilor – Japonia 72-18
     23 septembrie: Australia – Fiji 55-12
     25 septembrie: Canada – Japonia 12-12
     29 septembrie: Australia – Canada 37-6
     29 septembrie: Tara Galilor – Fiji 34-38
    
     Grupa C
    
     1. Noua Zeelanda 4 4 0 0 309-35 4pbonus 20puncte
     2. Scotia 4 3 0 1 116-66 2pb 14p
     3. Italia 4 2 0 2 85-117 1pb 9p
     4. Romania 4 1 0 3 40-161 1pb 5p
     5. Portugalia 4 0 0 4 38-209 1pb 1p
    
     Meciuri jucate
    
     8 septembrie: Noua Zeelanda – Italia 76-14
     9 septembrie: Scotia – Portugalia 56-10
     12 septembrie: Italia – Romania 24-18
     15 septembrie: Noua Zeelanda - Portugalia 108-13
     18 septembrie: Scotia – Romania 42-0
     19 septembrie: Italia – Portugalia 31-5
     23 septembrie: Scotia – Noua Zeelanda 0-40
     25 septembrie: Romania – Portugalia 14-10
     29 septembrie: Noua Zeelanda – Romania 85-8
     29 septembrie: Scotia – Italia 18-16
    
     Grupa D
    
     1. Argentina 4 4 0 0 143-33 2pbonus 18puncte
     2. Franta 4 3 0 1 188-37 3pb 15p
     3. Irlanda 4 2 0 2 64-82 1pb 9p
     4. Georgia 4 1 0 3 50-111 1pb 5p
     5. Namibia 4 0 0 4 30-212 0pb 0p
    
     Meciuri jucate
    
     7 septembrie: Franta – Argentina 12-17
     8 septembrie: Irlanda – Namibia 32-17
     11 septembrie: Argentina – Georgia 33-3
     15 septembrie: Irlanda – Georgia 14-10
     16 septembrie: Franta – Namibia 87-10
     21 septembrie: Franta – Irlanda 25-3
     22 septembrie: Argentina – Namibia 63-3
     26 septembrie: Georgia – Namibia 30-0
     30 septembrie: Franta – Georgia 64-7
     30 septembrie: Irlanda – Argentina 15-30

Articole similare

ROMÂNIA / LRK 2024 / ETAPA A 5-A: Steaua și Baia Mare se înfruntă în Ghencea într-un meci de tradiție
17 Mai 2024

ROMÂNIA / LRK 2024 / ETAPA A 5-A: Steaua și Baia Mare se înfruntă în Ghencea într-un meci de tradiție

Mari rivale, Steaua și CSM Știința Baia Mare se vor înfrunta mâine (sâmbătă, 18 mai), de la ora 14.30, în Ghencea, într-un meci contând pentru runda cu...
REGULI DE JOC / EXPERIMENT: Cartonașul roșu pentru 20 de minute va fi testat la vară
14 Mai 2024

REGULI DE JOC / EXPERIMENT: Cartonașul roșu pentru 20 de minute va fi testat la vară

Consiliul World Rugby a adoptat recent unele modificări ale regulilor de joc, toate având statut experimental. Acestea vor fi utilizate la Campionatul Mondial U20 (sub 20 de ani) și la Pacific...
ROMÂNIA / INFRASTRUCTURĂ: Ce ar scrie Ioan Chirilă, astăzi, despre situația de la „Arcul de Triumf”?
13 Mai 2024

ROMÂNIA / INFRASTRUCTURĂ: Ce ar scrie Ioan Chirilă, astăzi, despre situația de la „Arcul de Triumf”?

Paradoxal, deși a devenit cunoscut publicului de la noi în special pentru articolele și cărțile pe care le-a scris despre fotbal, Ioan Chirilă a fost un veritabil ziarist sportiv. Adică un...
STADIONUL „ARCUL DE TRIUMF” / ISTORIE: Fiul „Nababului” este cel care a donat sportului terenul de „La Șosea”
13 Mai 2024

STADIONUL „ARCUL DE TRIUMF” / ISTORIE: Fiul „Nababului” este cel care a donat sportului terenul de „La Șosea”

O altă poveste interesantă legată de terenul unde se află acum stadionul „Arcul de Triumf” este cea a lui Grigore Gheorghe Cantacuzino (1873-1930). Fiu al lui Gheorghe Grigore...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
Sondaj

Cine va câștiga titlul de campioană a Romaniei in 2024?

CS Dinamo Bucuresti
CSM Stiinta Baia Mare
SCM USV Timisoara
CSA Steaua Bucuresti
CS „U” ELBI Cluj
CS Rapid Bucuresti