Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Ultimele noutati si stiri din rugby, atat din Romania, cat si din strainatate. Pe langa articolele zilnice, gasesti pe rugby.ro un program al meciurilor care se disputa la noi, dar si in tarile cu rugby avansat (Franta, Marea Britanie, Italia, Africa de Sud, Australia, Noua Zeelanda), precum si al partidelor care sunt transmise la TV.
Youtube Facebook RSS Rugby.ro Email

Soimii tripla castigatoare la Trofeul Bucuresti

Soimii tripla castigatoare la Trofeul Bucuresti
Tags: trofeul bucuresti

Cea de-a 37-a editie a traditionalei competitii de rugby pentru copii, Trofeul Bucuresti, a reunit cele mai bune echipe din Muntenia, in perioada 10-11 iunie, pe Stadionul National de Rugby Arcul de Triumf din Bucuresti.
Rezultatele inregistrate, la cele patru categorii de varsta, au fost urmatoarele:

COPII U8 (2009 si mai mici)

1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. RC GRIVITA
3. CSO PANTELIMON

Rezultate SAMBATA 10.06.2017                                          Rezultate DUMINICA 11.06.2017

RC Grivita - ACS Soimii Bucuresti 15 - 35                            RC Grivita - ACS Soimii Bucuresti 15 - 40
ACS Soimii Bucuresti - CSO Pantelimon 5 - 0                      ACS Soimii Bucuresti - CSO Pantelimon 5 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 0 - 5                                        CSO Pantelimon - RC Grivita 0 - 5

*CSO Pantelimon - lipsa viza medicala

COPII U10 (2007 - 2008)

1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSO PANTELIMON
3. CS AURORA BAICOI
4. RC GRIVITA

Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN 1                                              Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN 2

CSO Pantelimon - CS Aurora Baicoi 70 - 0                                                ACS Soimii Bucuresti - RC Grivita 55 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 55 - 0                                                           ACS Soimii Bucuresti - CS Aurora Baicoi 55 - 0
CSO Pantelimon - ACS Soimii Bucuresti 15 - 10                                       RC Grivita - CS Aurora Baicoi 30 - 45

Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN 1                                            Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN 2

CSO Pantelimon - CS Aurora Baicoi 55 - 0                                                ACS Soimii Bucuresti - RC Grivita 55 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 80 - 0                                                           ACS Soimii Bucuresti - CS Aurora Baicoi 60 - 0
CSO Pantelimon - ACS Soimii Bucuresti 5 - 15                                         RC Grivita - CS Aurora Baicoi 35 - 35

COPII U12 (2006 - 2007)

1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON
4. CS RUGBY SACELE
5. CS AURORA BAICOI
6. RC ANTONIO JR.
7. CSM BUCURESTI
8. RC GRIVITA

Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - IARBA 1 (Grupa A)                            Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - IARBA 2 (Grupa B)

ACS Soimii Bucuresti - RC Grivita 30 - 0                                                   AS Victoria Cumpana - CS Aurora Baicoi 30 - 0
CS Rugby Sacele - RC Antonio Jr. 10 - 0                                                    CSO Pantelimon - CSM Bucuresti 15 - 0
CS Rugby Sacele - ACS Soimii Bucuresti 15 - 30                                      AS Victoria Cumpana - CSM Bucuresti 45 - 0
RC Grivita - RC Antonio JR. 5 - 30                                                             CSO Pantelimon - CS Aurora Baicoi 15 - 10
ACS Soimii Bucuresti - RC Antonio Jr. 40 - 15                                          CSO Pantelimon - AS Victoria Cumpana 0 - 55
CS Rugby Sacele - RC Grivita 40 - 0                                                           CS Aurora Baicoi - CSM Bucresti 20 - 0    

Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - IARBA 1 (Grupa A)                            Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - IARBA 2 (Grupa B)

ACS Soimii Bucuresti - CSO Pantelimon 40 - 0                                        RC Antonio Jr. - CSM Bucuresti 5 - 0
AS Victoria Cumpana - CS Rugby Sacele 20 - 5                                       RC Grivita - CS Aurora Baicoi 0 - 30

LOCURILE (3 - 4)                                                                      LOCURILE (7 - 8)
CSO Pantelimon - CS Rugby Sacele 10 - 5                                                  CSM Bucuresti - RC Grivita 45 - 0
LOCURILE (1-2) - FINALA                                                         LOCURILE (5 - 6)
ACS Soimii Bucuresti - AS Victoria Cumpana 10 - 5                                   RC Antonio Jr. - CS Aurora Baicoi 15 - 25                         
                                                      

COPII U14 (2003 - 2004)
1. CSO PANTELIMON
2. CS AURORA BAICOI
3. CSA STEAUA BUCURESTI
4. RC BRASOV
5. ACS SOIMII BUCURESTI
6. CSC M.KOGALNICEANU
7. CS DINAMO
8. RC ANTONIO JR.
9. RC GRIVITA
10. CSM BUCURESTI

Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN SINTETIC                            Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN CENTRAL

RC Brasov - CSM Bucuresti 40 - 0                                                         CS Aurora Baicoi - ACS Soimii Bucuresti 26 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 38 - 5                                                      CSC M. Kogalniceanu - RC Grivita 46 - 0
CSA Steaua - CS Dinamo 12 - 7                                                             RC Brasov - RC Antonio Jr. 42 - 0
RC Antonio Jr. - CSM Bucuresti 17 - 14 
CSO Pantelimon - CSC M. Kogalniceanu 38 - 0                                             

Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN SINTETIC                            Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN CENTRAL 

CSM Bucuresti - RC Grivita 0 - 28                                                          RC Brasov -  CS Aurora Baicoi 5 - 8
RC Antonio Jr. - ACS Soimii Bucuresti 12 - 19                                       CSO Pantelimon - CSA Steaua 7 - 3
CSC M.Kogalniceanu - CS Dinamo 12 - 10  

 LOCURILE (7 - 8)                                                                  LOCURILE (3 - 4)                                                                   

RC Antonio Jr. - CS Dinamo 0 - 26                                                           RC Brasov - CSA Steaua 0 - 7
            
 LOCURILE (5 - 6)                                                                 LOCURILE (1 - 2)   

ACS Soimii Bucuresti - CSC M. Kogalniceanu 25 - 7                              CS Aurora Baicoi - CSO Pantelimon 0 - 19

Soimii Bucuresti a cucerit trei medalii de aur, iar singurul club care s-a aflat pe podium la fiecare categorie a fost CSO Pantelimon, cu o medalie de aur, una de argint si doua de bronz. In total, la Trofeul Bucuresti au participat 24 de echipe, 6 obtinand cel putin o medalie. 

foto: facebook Rugby Soimii Bucuresti


Articole similare

ROMÂNIA / LRK 2024 / ETAPA A 5-A: Steaua și Baia Mare se înfruntă în Ghencea într-un meci de tradiție
17 Mai 2024

ROMÂNIA / LRK 2024 / ETAPA A 5-A: Steaua și Baia Mare se înfruntă în Ghencea într-un meci de tradiție

Mari rivale, Steaua și CSM Știința Baia Mare se vor înfrunta mâine (sâmbătă, 18 mai), de la ora 14.30, în Ghencea, într-un meci contând pentru runda cu...
REGULI DE JOC / EXPERIMENT: Cartonașul roșu pentru 20 de minute va fi testat la vară
14 Mai 2024

REGULI DE JOC / EXPERIMENT: Cartonașul roșu pentru 20 de minute va fi testat la vară

Consiliul World Rugby a adoptat recent unele modificări ale regulilor de joc, toate având statut experimental. Acestea vor fi utilizate la Campionatul Mondial U20 (sub 20 de ani) și la Pacific...
ROMÂNIA / INFRASTRUCTURĂ: Ce ar scrie Ioan Chirilă, astăzi, despre situația de la „Arcul de Triumf”?
13 Mai 2024

ROMÂNIA / INFRASTRUCTURĂ: Ce ar scrie Ioan Chirilă, astăzi, despre situația de la „Arcul de Triumf”?

Paradoxal, deși a devenit cunoscut publicului de la noi în special pentru articolele și cărțile pe care le-a scris despre fotbal, Ioan Chirilă a fost un veritabil ziarist sportiv. Adică un...
STADIONUL „ARCUL DE TRIUMF” / ISTORIE: Fiul „Nababului” este cel care a donat sportului terenul de „La Șosea”
13 Mai 2024

STADIONUL „ARCUL DE TRIUMF” / ISTORIE: Fiul „Nababului” este cel care a donat sportului terenul de „La Șosea”

O altă poveste interesantă legată de terenul unde se află acum stadionul „Arcul de Triumf” este cea a lui Grigore Gheorghe Cantacuzino (1873-1930). Fiu al lui Gheorghe Grigore...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
Sondaj

Cine va câștiga titlul de campioană a Romaniei in 2024?

CS Dinamo Bucuresti
CSM Stiinta Baia Mare
SCM USV Timisoara
CSA Steaua Bucuresti
CS „U” ELBI Cluj
CS Rapid Bucuresti