Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Ultimele noutati si stiri din rugby, atat din Romania, cat si din strainatate. Pe langa articolele zilnice, gasesti pe rugby.ro un program al meciurilor care se disputa la noi, dar si in tarile cu rugby avansat (Franta, Marea Britanie, Italia, Africa de Sud, Australia, Noua Zeelanda), precum si al partidelor care sunt transmise la TV.
Youtube Facebook RSS Rugby.ro Email

ROMÂNIA / CLUBURI: Dezamăgit de modul cum a fost tratat, Florin Bărdașu s-a despărțit de Steaua

ROMÂNIA / CLUBURI: Dezamăgit de modul cum a fost tratat, Florin Bărdașu s-a despărțit de Steaua
Tags: csa steaua bucureștiflorin vasile bardașu
Clasarea pe locul 4 a echipei de rugby n-a căzut deloc bine la CSA Steaua București. Cu 24 de titluri de campioană, gruparea militară este cea mai galonată din sportul cu balonul oval de la noi. Problema este, însă, că de 17 ani aceasta n-a mai obținut niciun succes în competiția internă, fiind învinsă în 8 finale de Dinamo, Baia Mare și Timișoara. Și în ediția 2023, Steaua a debutat bine, impunându-se pe terenul din Baia Mare. Pe final, s-a repetat povestea din ultimii ani. În sensul că Steaua a pierdut atât semifinala cu Dinamo (19-20), cât și meciul pentru locul 3 cu Timișoara (8-26). La puțin timp după acest eșec, jucătorul de linia I Florin Bărdașu a postat un mesaj pe rețelele sociale în care și-a anunțat plecarea de la Steaua. (Foto facsimil: Florin Bărdașu / Facebook)  

Iată mesajul internaționalului român: „Au fost 4 ani cu bune si cu rele, dar mai mult cu rele... Vreau să mulțumesc tuturor celor care au avut încredere în mine, celor care m-au  înțeles și m-au ajutat pe tot parcursul meu la această echipă la care am pus suflet. Am iubit și iubesc acest sport, cred că am dat dovadă de profesionalism și am fost dedicat în tot ce am făcut. Mi-aș fi dorit să primesc și eu la schimb ce am oferit, însă mi-e tot mai clar că respectul, sinceritatea și schimbul de opinii sunt valori care nu se mai regăsesc în acest club. Le doresc succes pe viitor și multă baftă foștilor colegi!”. La final, Bardașu a inserat un citat din Kareen Abdul-Jabbar, fosta stea din NBA: „Un jucător poate fi o componentă crucială a echipei, dar un om nu poate face o echipă”. 
Zilele trecute, pe site-ul prosport.ro a fost inserat un articol cu titlul „Decizie de neimaginat la CSA Steaua: secția de rugby se dezintegrează după ce a ratat obiectivul” în care se pomenea despre plecarea mai multor rugbyști. Florin Bărdașu era cap de listă, iar alături de acesta publicația nominaliza alți zece jucători.​

Este de menționat că Florin Vasile Bardașu n-a evoluat nici în semifinala cu Dinamo, nici în meciul pentru locul 3 cu Timișoara. Acesta a participat la Cupa Mondială din toamna trecută.

Steaua București - SCM USV Timișoara 8-26

BUCUREȘTI (9 decembrie 2023) * Teren:
 Steaua Rugby * Spectatori: 100 * Timp: friguros * Teren: alunecos, influențat de precipitațiile din zilele precedente * A arbitrat: Nicolae Frățilă * Asistenți: Andrei Gheorghe și Victor Ioniță * Arbitri nr. 4 și 5: Marian Pânzaru și Răzvan Anorocioaei * Arbitru video (TMO): Emanuel Gorodea * Observator / comisar citare: Paul George Bărgăunaș

Au marcat: Tudor Butnariu 1e (min. 60), Ciprian Nichitean 1lp (min. 14), respectiv 1e (min. 3), Gabriel Rupanu 1e (min. 39), Dănuț Jipa 2t (min. 3, 40), 1lp (min. 25), Alin Conache 3lp (min. 47, 64, 67)

CSA Steaua: 15. Sioeli Lama - 32. Robert Neagu, 24. Ratu Maravunawasawasa, 12. Monson Vaovasa, 27. Cosmin Iliuță - (md) 10. Ciprian Nichitean, (mg) 9. Florin Surugiu - 7. Cristi Boboc, 8. Damian Strătilă, 6. Ionuț Donici - 5. Andrei Toader, 4. Heinrich Cronje - 3. Vasile Bălan, 28. Tudor Butnariu (cpt.), 1. Ionuț Pîrvu 

Rezerve: 29. Emanuel Ilincuța, 17. Alexandru Savin, 35. Waisea Nailago, 19. Gaga Arabuli, 23. Andi Radu, 20. Dragoș Ser, 22. Daniel Plai, 31. Vlăduț Popa

Antrenori: Ștefan Acsinte și Viorel Lucaci

SCM USV Timișoara: 15. Marius Simionescu - 14. Stephen Shennan, 13. Tevita Manumua, 12. Jgerenaia Khvicha,  11. Corrado Ștețco - (md) 10. Dănuț Jipa, (mg) 9. Gabriel Rupanu - 7. Dorin Lazăr, 8. Holoia Feofaaki, 6. Aleksandre Kalmakhelidze - 5. Malcolm Onsando, 4. Lucian Mureșan - 3. Mosese Diego, 2. Eugen Căpățînă (cpt.), 1. Ciprian Chiriac
 
Rezerve: 
16. Giorgi Teodoradze, 17. Joji Sikote, 18. Alexandru Țăruș, 20. Robert Murariu, 24. Andrei Mureșan, 21. Alin Conache, 22. Alexandru Bucur, 23. Iliesa Tiqe

Antrenori: Valentin Calafeteanu ​și Valentin Popârlan

Liga Națională de Rugby seniori
Ediția 2023

Faza I

Grupa 1


Etapa 1 
Vineri, 31 martie 2023

CSA Steaua București - CS „U” ELBI Cluj 63-6 
(București, Ghencea Central, Prima Sport 3)
Sâmbătă, 1 aprilie 2023
SCM USV Timisoara – CS Dinamo București 22-3
(Timișoara, Stadion „Gheorghe Rășcanu”)

Etapa a 2-a
Vineri, 7 aprilie 2023

CSM Știința Baia Mare – CSA Steaua București 14-20
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)
Sâmbătă, 8 aprilie 2023
CS „U” ELBI Cluj - CS Dinamo București 20-31
(Cluj, Stadion „Iuliu Hațieganu”)

Etapa a 3-a
Joi, 13 aprilie 2023

CS Dinamo București - CSM Știința Baia Mare 31-17
(Stadionul Național de Rugby „Arcul de Triumf”)
SCM USV Timișoara - CS „U” ELBI Cluj 47-10
(Timișoara, Stadion „Gheorghe Rășcanu”)

Etapa a 4-a
Vineri, 21 aprilie 2023

CSA Steaua București - CS Dinamo București 25-14
(București, Stadion Central Steaua)
Sâmbătă, 22 aprilie 2023
SCM USV Timișoara – CSM Știința Baia Mare 22-14
(Timișoara, Stadion „Gheorghe Rășcanu”)

Etapa a 5-a
Vineri, 28 aprilie 2023

CSA Steaua București – SCM USV Timișoara 31-28 
(București, Stadion Central Steaua)
Sâmbătă, 29 aprilie 2023
CS „U” ELBI Cluj - CSM Știința Baia Mare 7-71 
(Cluj, Stadion „Iuliu Hațieganu”)

Etapa a 6-a
Vineri, 5 mai 2023

CS Dinamo București – SCM USV Timișoara 20-17 
(București, Stadionul Național de Rugby „Arcul de Triumf”)
Sâmbătă, 6 mai 2023
CS „U” ELBI Cluj - CSA Steaua București 23-45
(Cluj, Stadion „Iuliu Hațieganu”)

Etapa a 7-a
Vineri, 12 mai 2023

CSA Steaua București – CSM Știința Baia Mare 28-52
(București, Ghencea Central)
Sâmbătă, 13 mai 2023
CS Dinamo București - CS „U” ELBI Cluj 28-0
(neprezentare)

Etapa a 8-a
Sâmbătă, 20 mai 2023

CSM Știința Baia Mare - Dinamo București 36-27
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)
CS „U” ELBI Cluj - SCM USV Timișoara 20-55
(Cluj, Stadion „Iuliu Hațieganu”)

Etapa a 9-a
Vineri, 26 mai 2023

CS Dinamo București - CSA Steaua București 29-25
(București, Stadionul Național de Rugby „Arcul de Triumf”)
Sâmbătă, 27 mai 2023
CSM Știința Baia Mare – SCM USV Timișoara 40-10
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)

Etapa a 10-a
Sâmbătă, 3 iunie 2023

SCM USV Timișoara – CSA Steaua București 27-20
(Timișoara, Stadion „Gheorghe Rășcanu”)
CSM Știința Baia Mare - CS „U” ELBI Cluj 56-25
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)

Grupa 2

Etapa 1
Sâmbătă, 1 aprilie 2023

CS Năvodari - RC Grivița UNEFS 32-23
(Năvodari, stadion „Flacăra”)
CS Politehnica Iași - CSM Galați 28-14
(Iași, stadion Tepro)

Etapa a 2-a
Sâmbătă, 8 aprilie 2023

RC Grivita UNEFS București - CS Politehnica Iași 5-18
(București, stadion Parcul Copilului)
CS Știința Petroșani - CS Năvodari 24-12
(Petroșani, stadion Știința)

Etapa a 3-a
Sâmbătă, 22 aprilie 2023

CS Politehnica Iași - Știința Petroșani 19-18
(Iași, stadion Tepro)
CSM Galați - RC Grivița UNEFS București 14-10
(Galați, stadion Municipal)

Etapa a 4-a
Sâmbătă, 29 aprilie 2023

Știința Petroșani - CSM Galați 29-24
(Petroșani, stadion Știința)
CS Năvodari - Politehnica Iași 25-19
(Năvodari, stadion „Flacăra”)

Etapa a 5-a
Sâmbătă, 6 mai 2023

CSM Galați - CS Năvodari 28-19
(Galați, stadion Municipal)
RC Grivița UNEFS București – Știința Petroșani 24-20
(București, stadion Parcul Copilului)

Etapa a 6-a
Sâmbătă, 13 mai 2023

RC Grivița UNEFS București - CS Năvodari 43-31
(București, stadion Parcul Copilului)
CSM Galați  - Politehnica Iași 11-17
(Galați, stadion Municipal)

Etapa a 7-a
Sâmbătă, 20 mai 2023

Politehnica Iași - RC Grivița UNEFS București 25-10
(Iași, stadion Tepro)
CS Năvodari - Știința Petroșani 17-20
(Năvodari, stadion „Flacăra”)

Etapa a 8-a
Sâmbătă, 27 mai 2023

CS Știința Petroșani - Politehnica Iași 14-15
(Petroșani, stadion Știința)
RC Grivița UNEFS București - CSM Galați 0-5
(neprezentare)

Etapa a 9-a
Sâmbătă, 3 iunie 2023

CSM Galați - Știința Petroșani 11-48
(Galați, stadion Municipal)
CS Politehnica Iași - CS Năvodari 25-31
(Iași, stadion Tepro)

Etapa a 10-a
Sâmbătă, 10 iunie 2023

CS Năvodari - CSM Galați 17-32
(Năvodari, stadion „Flacăra”)
Știința Petroșani – RC Grivița UNEFS București 27-24
(Petroșani, stadion Știința)

Grupa 3

Etapa 1
Duminică, 2 aprilie 2023

RC Gura Humorului - CSM Bucovina Suceava 32-15
(Gura Humorului, stadion Tineretului)
3 iunie 2023
RC Bârlad – CSM Constanța 15-16
(Bârlad, stadion Municipal)

Etapa a 2-a 
Sâmbătă, 8 aprilie 2023

RC Bârlad – RC Gura Humorului 42-20
(Bârlad, stadion Municipal)
10 iunie 2023
CSM Bucovina Suceava – CSM Constanța 15-64
(Suceava, stadion Unirea)

Etapa a 3-a
Sâmbătă, 22 aprilie 2023

CSM Bucovina Suceava – RC Bârlad 18-66
(Suceava, stadion Unirea)
27 mai 2023
RC Gura Humorului - CSM Constanța 9-28 
(Gura Humorului, stadion Tineretului)

Etapa a 4-a
Duminică, 30 aprilie 2023

CSM Bucovina Suceava – RC Gura Humorului 3-55
24 iunie 2023
CSM Constanța – RC Bârlad 34-24
(Năvodari, Stadion Flacăra)

Etapa a 5-a
Sâmbătă, 6 mai 2023

RC Gura Humorului – RC Bârlad 25-18
(Gura Humorului, stadion Tineretului)
2 iulie 2023
CSM Constanța – CSM Bucovina Suceava 78-8
(Năvodari, Stadion Flacăra)

Etapa a 6-a
Duminică, 21 mai 2023

RC Bârlad – CSM Bucovina Suceava 72-18
(Bârlad, stadion Municipal)
18 iunie 2023
CSM Constanța - RC Gura Humorului 28-0
(neprezentare)

Faza a II-a

Grupa A

Etapa 1

Sâmbătă, 12 august 2023


CS Politehnica Iași - RC Gura Humorului 40-14
(Iași, stadion Tepro)
CS Știința Petroșani - RC Bârlad 35-34
(Petroșani, stadion Știința)

Etapa a 2-a

Sâmbătă, 19 august 2023


RC Gura Humorului - CS Știința Petroșani 57-5
(Gura Humorului, stadion Tineretului)
CSM Știința Baia Mare - CS Politehnica Iași 68-3
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)

Etapa a 3-a

Sâmbătă, 26 august 2023


CS Știința Petroșani - CSM Știința Baia Mare 3-66
(Petroșani, stadion Știința)
RC Bârlad - RC Gura Humorului 38-24
(Bârlad, stadion Municipal)

Etapa a 4-a 

Sâmbătă, 2 septembrie 2023


CSM Știința Baia Mare - RC Bârlad 90-9
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)
CS Știința Petroșani - CS Politehnica Iași 7-50
(Petroșani, stadion Știința)

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 16 septembrie 2023


RC Bârlad - CS Politehnica Iași 23-31
(Bârlad, stadion Municipal)
RC Gura Humorului - CSM Știința Baia Mare 9-83
(Gura Humorului, stadion Tineretului)

Etapa a 6-a 

Sâmbătă, 23 septembrie 2023


RC Gura Humorului - CS Politehnica Iași 20-17
(Gura Humorului, stadion Tineretului)
RC Bârlad - CS Știința Petroșani 27-12
(Bârlad, stadion Municipal)

Etapa a 7-a

Sâmbătă, 29 septembrie 2023


CS Politehnica Iași - CSM Știința Baia Mare 3-85

22 octombrie 2023

CS Știința Petroșani - RC Gura Humorului 28-0
(neprezentare)

Etapa a 8-a

Sâmbătă, 7 octombrie 2023


CSM Știința Baia Mare - CS Știința Petroșani 97-7
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)
RC Gura Humorului - RC Bârlad 17-51
(Gura Humorului, stadion Tineretului)

Etapa a 9-a 

1 octombrie 2023


RC Bârlad - CSM Știința Baia Mare 0-102
(Bârlad, stadion Municipal)

Sâmbătă, 18 noiembrie 2023

CS Politehnica Iași - CS Știința Petroșani 13-0
(Iași, stadion Tepro)

Etapa a 10-a

Sâmbătă, 25 noiembrie 2023


CS Politehnica Iași - RC Bârlad 32-5
(Iași, stadion Tepro)

CSM Știința Baia Mare - RC Gura Humorului 28-0
(neprezentare)

Grupa B

Etapa 1

Sâmbătă, 12 august 2023


CSM Galați - CSM Constanța 10-43
(Galați, stadion Municipal)
CS „U” ELBI Cluj - CSM Bucovina 82-17
(Cluj, stadion „Iuliu Hațieganu”)

Etapa a 2-a

Sâmbătă, 19 august 2023


CSM Bucovina Suceava - CSM Galați 9-27
(Suceava, stadion Unirea)
CSA Steaua - CS „U” ELBI Cluj 66-21
(București, teren Ghencea)

Etapa a 3-a

Sâmbătă, 26 august 2023


CSM Galați - CSA Steaua 6-70
(Galați, stadion Municipal)

Duminică, 27 august 2023

CSM Constanța - CSM Bucovina Suceava 120-3
(Năvodari, stadion Flacăra)

Etapa a 4-a 

Sâmbătă, 2 septembrie 2023


CS „U” ELBI Cluj - CSM Galați 64-7
(Cluj, stadion „Iuliu Hațieganu”)
CSA Steaua - CSM Constanța 29-29
(București, teren Ghencea)

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 16 septembrie 2023


CSM Constanța - CS „U” ELBI Cluj 13-49
(Năvodari, stadion Flacăra)
CSM Bucovina Suceava - CSA Steaua 0-102
(Suceava, stadion Unirea)

Etapa a 6-a 

Sâmbătă, 23 septembrie 2023


CSM Constanța - CSM Galați 56-17
(Năvodari, stadion Flacăra)

21 octombrie 2023

CSM Bucovina Suceava - CS „U” ELBI Cluj 7-68
(Suceava, stadion Unirea)

Etapa a 7-a

Duminică, 30 septembrie 2023


CS „U” ELBI Cluj - CSA Steaua 28-39
(Cluj, stadion „Iuliu Hațieganu”)

1 octombrie 2023

CSM Galați - CSM Bucovina Suceava 28-0
(neprezentare)

Etapa a 8-a

Sâmbătă, 7 octombrie 2023


CSM Bucovina Suceava - CSM Constanța 6-100
(Suceava, stadion Unirea)
CSA Steaua - CSM Galați 77-3
(București, teren Ghencea)

Etapa a 9-a 

Sâmbătă, 18 noiembrie 2023


CSM Constanța - CSA Steaua 0-28
(neprezentare)

CSM Galați - CS „U” ELBI Cluj 10-31
(Galați, stadion Municipal)

Etapa a 10-a

Sâmbătă, 25 noiembrie 2023


CS „U” ELBI Cluj - CSM Constanța 34-20
(Cluj, stadion „Iuliu Hațieganu”)

CSA Steaua - CSM Bucovina Suceava 28-0
(neprezentare)

Grupa C

Etapa 1

Sâmbătă, 12 august 2023


CS Dinamo - CS Rapid 66-16
(București, stadion „Florea Dumitrache”)
CS Năvodari - RC Grivița UNEFS 31-14
(Năvodari, stadion Flacăra)

Etapa a 2-a

Sâmbătă, 19 august 2023


CS Rapid - CS Năvodari 52-25
(București, stadion Olimpia)
SCM USV Timișoara - CS Dinamo 45-50
(Timișoara, stadion „Gheorghe Rășcanu”)

Etapa a 3-a

Sâmbătă, 26 august 2023


RC Grivița UNEFS - CS Rapid 15-14
(București, stadion Parcul Copilului)
CS Năvodari - SCM USV Timișoara 0-92
(Năvodari, stadion Flacăra)

Etapa a 4-a 

Sâmbătă, 2 septembrie 2023


SCM USV Timișoara - RC Grivița UNEFS 28-0
(neprezentare)
CS Dinamo - CS Năvodari 28-0
(neprezentare)

Etapa a 5-a

Sâmbătă, 16 septembrie 2023


CS Rapid - SCM USV Timișoara 0-28
(neprezentare)
RC Grivița UNEFS - CS Dinamo 3-84
(București, stadion Parcul Copilului)

Etapa a 6-a 

Sâmbătă, 23 septembrie 2023


RC Grivița UNEFS - CS Năvodari 28-31
(București, stadion Parcul Copilului)
CS Rapid - CS Dinamo 12-57
(București, stadion Olimpia)

Etapa a 7-a

Duminică, 30 septembrie 2023


CS Dinamo - SCM USV Timișoara 23-20
(București, stadion „Florea Dumitrache”)
CS Năvodari - CS Rapid 21-22
(Năvodari, stadion Flacăra)

Etapa a 8-a

Sâmbătă, 7 octombrie 2023


SCM USV Timișoara - CS Năvodari 28-0
(neprezentare)
CS Rapid - RC Grivița UNEFS 28-0
(neprezentare)

Etapa a 9-a 

Sâmbătă, 18 noiembrie 2023


RC Grivița UNEFS - SCM USV Timișoara 0-28
(neprezentare)
CS Năvodari - CS Dinamo 10-72
(Năvodari, stadion Flacăra)

Etapa a 10-a

Sâmbătă, 25 noiembrie 2023


CS Dinamo - RC Grivița UNEFS 28-0
(neprezentare)
SCM USV Timișoara - CS Rapid 28-0
(neprezentare)

Faza a III-a

Meciuri de clasament

Locurile 1-4

Semifinale

Joi, 23 noiembrie 2023


CSA Steaua - CS Dinamo 19-20
(București, stadion Central Steaua)

Sâmbătă, 25 noiembrie 2023

CSM Știința Baia Mare - SCM USV Timișoara 18-16
(Baia Mare, Arena Zimbrilor)

Locurile 3-4

Sâmbătă, 9 decembrie 2023

CSA Steaua - SCM USV Timișoara 8-26
(București, Stadionul Central Steaua”)

Locurile 1-2

Sâmbătă, 9 decembrie 2023
CSM Știința Baia Mare - CS Dinamo 13-17
(București, Stadionul Național de Rugby „Arcul de Triumf”)

Locurile 5-8

Semifinale

Sâmbătă, 2 decembrie 2023


CS Politehnica Iași - CS Năvodari 41-23
(Iași, stadion Tepro)

CS „U” ELBI Cluj - RC Bârlad 28-0
(neprezentare)

Meci pentru locurile 5-6

Sâmbătă, 9 decembrie 2023
CS „U” ELBI Cluj - CS Politehnica Iași 41-9

Meci pentru locurile 7-8

CS Năvodari - RC Bârlad 28-0
(neprezentare)

Locurile 9-12

Semifinale

Sâmbătă, 2 decembrie 2023

CSM Constanța - RC Grivița UNEFS 52-19
(Mangalia, Stadion Callatis)

CS Știința Petroșani - CSM Galați 14-29
(Petroșani, Stadion Știința)

Meci pentru locurile 9-10

Duminică, 10 decembrie 2023

CSM Constanța - CSM Galați 48-29

Meci pentru locurile 11-12

Sâmbătă, 9 decembrie 2023

CS Știința Petroșani - RC Grivița UNEFS 3-29

Locurile 13-15

Sâmbătă, 18 noiembrie 2023


RC Gura Humorului - CSM Bucovina Suceava 20-8
(Gura Humorului, stadion Tineretului)

Sâmbătă, 25 noiembrie 2023

CSM Bucovina Suceava - CS Rapid 11-104
(Suceava, stadion Unirea)

Clasament final
1. CS Dinamo București
2. CSM Știința Baia Mare
3. SCM USV Timișoara
4. CSA Steaua București
5. CS „U” ELBI Cluj
6. CS Politehnica Iași
7. CS Năvodari
8. RC Bârlad
9. CSM Constanța
10. CSM Galați
11. RC Grivița UNEFS București
12. CS Știința Petroșani
13. RC Gura Humorului
14. CSM Bucovina Suceava
CS Rapid București a participat de la faza a II-a, rezultatele acestei echipe necontând în stabilirea ierarhiei finale

Articole similare

NAȚIONALĂ / MECI DE PREGĂTIRE: Franța și România vor disputa un meci școală la Marcoussis, în 22 iunie
24 Mai 2024

NAȚIONALĂ / MECI DE PREGĂTIRE: Franța și România vor disputa un meci școală la Marcoussis, în 22 iunie

Federația Franceză de Rugby (FFR) a confirmat pentru site-ul cotidianului francez „L'Equipe” că un meci între Franța și România se va disputa luna...
CHALLENGE CUP / FINALĂ / GLO - SHA: Campioni mondiali la rugby pe terenul echipei de fotbal Tottenham Hotspur
24 Mai 2024

CHALLENGE CUP / FINALĂ / GLO - SHA: Campioni mondiali la rugby pe terenul echipei de fotbal Tottenham Hotspur

Spre deosebire de România, Anglia este o țară unde echipele de rugby au acces pe stadioanele de fotbal. Iar în acest weekend, arena formației Tottenham Hotspur va găzdui finalele...
ROMÂNIA / TURNEU DE VARĂ: Înaintea testelor cu SUA și Canada, Stejarii se vor antrena alături de Cocoși
24 Mai 2024

ROMÂNIA / TURNEU DE VARĂ: Înaintea testelor cu SUA și Canada, Stejarii se vor antrena alături de Cocoși

Federația Română de Rugby (FRR) a confirmat, astăzi (vineri, 24 mai), că naționala de seniori va participa la un antrenament comun cu aceea similară a Franței. Acesta se va desfășura...
CUPA CAMPIONILOR / FINALĂ: Leinster și Toulouse joacă pentru coroana europeană la Londra
24 Mai 2024

CUPA CAMPIONILOR / FINALĂ: Leinster și Toulouse joacă pentru coroana europeană la Londra

Finală de vis în ediția 2023/2024 a Cupei Campionilor la rugby. Multiple câștigătoare ale competiției, Leinster (4 trofee) și Stade Toulousain (5 trofee) se înfruntă pe...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
Sondaj

Cine va câștiga titlul de campioană a Romaniei in 2024?

CS Dinamo Bucuresti
CSM Stiinta Baia Mare
SCM USV Timisoara
CSA Steaua Bucuresti
CS „U” ELBI Cluj
CS Rapid Bucuresti