Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Ultimele noutati si stiri din rugby, atat din Romania, cat si din strainatate. Pe langa articolele zilnice, gasesti pe rugby.ro un program al meciurilor care se disputa la noi, dar si in tarile cu rugby avansat (Franta, Marea Britanie, Italia, Africa de Sud, Australia, Noua Zeelanda), precum si al partidelor care sunt transmise la TV.
Youtube Facebook RSS Rugby.ro Email

JUNIORI ȘI COPII

Campionatul Național de Juniori

Juniori I

Duminică, 1 octombrie 2023


LPS Suceava - CS Politehnica Iași 41-7
(Suceava, stadion Unirea)
Brigada de arbitri: Ballok Andrei, Coca Mihai, Coca Ionuț

Juniori II Muntenia

Duminică, 1 octombrie 2023


CSM București - CTDG 34-19
(București, stadion Tei)
Brigada de arbitri: Ionescu Alexandru, Andrășescu Ioana, Tărnăuceanu Denisa

ACS Șoimii Dinamo - CSA CSȘ Steaua 94-0
(București, stadion Florea Dumitrache)
Brigada de arbitri: Frățilă Nicolae, Dumitrescu Ionel, Vizitiu Emilia

Juniori III Muntenia

Duminică, 1 octombrie 2023


ACS Șoimii Dinamo - CSA CSȘ Steaua 2 108-2
(București, stadion Florea Dumitrache)
Brigada de arbitri: Andrei Gheorghe, Dumitrescu Ionel, Vizitiu Emilia

ACS Tomitanii - CTDG 42-17
(Constanța, stadion „Mihai Naca”)
Brigada de arbitri: Bujoreanu Viorel, Diaconescu Robert, Damaschin Ionuț

ACS Rugby Academy / PCE Ilfov - ACSOVP 8-26
(București, Stadionul Național de Rugby „Arcul de Triumf”)
Brigada de arbitri: Dascălu Robert, Bădărău Mihai, Rotaru Cristian

CSA CSȘ Steaua - CSM București 65-6
(București, stadion Ghencea)
Brigada de arbitri: Rotaru Cristian – Teodor, Cristache Sorin, Manole Marian 

Juniori III Transilvania

Duminică, 1 octombrie 2023


CSȘ 2 Baia Mare - CSM Alba Iulia 48-0
(Baia Mare, stadion Săsar)
Brigada de arbitri: Buzatu Teodor, Băgăceanu Cornelius, Delean Andreea

CSȘ Bega / SCM Timișoara – CSȘ Viitorul Soimii Câmpia Turzii 84-0
(Timișoara, stadion „Gheorghe Rășcanu”) 
Brigada de arbitri: Nițulescu Alexandru, Vlădeanu Cătălin, Popescu Narcis - Stelian

SCR Săcele / RC Cristian – ACSRC Junior Cluj 19-29
(Săcele, stadion Săcele)
Brigada de arbitri: Bonea Florin, Răvar Lucian, Răduță Mario

A.M.R.B. 

Sâmbătă, 30 septembrie 2023


București, stadionul Parcul Copilului
Ora 11.00 - U8, U10 
Etapa 1 și 1
Brigada de arbitri: 
Manole Marian, Vizitiu Emilia, Bădărău Mihai, Rotaru Cristian

SAMBATA 30 SEPTEMBRIE 2023
STADIONUL #PARCULCOPILULUI
COPII “U“8(2016-2017)
Etapa I si Etapa a II-a
TERENUL I
11:00 RC GRIVITA – ACS RUGBY ACADEMY
11:20 ACS SOIMII – CS BRENNDORF
11:40 ACSOV PANTELIMON – CNAV-DINAMO
12:00 CSS ILFOV – ACS SOIMII
12:20 CNAV- DINAMO – ACS ARENA ACADEMY-CS METROREX

TERENUL II
11:00 ACS ARENA ACADEMY-METROREX – ACS DRAGONII CONSTANTA
11:30 ACS DRAGONII CONSTANTA – CSS ILFOV
11:50 CS BRENNDORF – RC GRIVITA
12:10 ACS RUGBY ACADEMY – ACSOV PANTELIMON

COPII “U“10 (2014-2015)
Etapa I si Etapa a II-a
TERENUL I
11:00 ACS SOIMII – CS OLIMPIA
11:20 CSA STEAUA – RC GRIVITA
11:40 CS OLIMPIA – CS MEDGIDIA
12:00 ACS SOIMII – CSA STEAUA

TERENUL II
11:00 ACS DRAGONII CONSTANTA – CSS STEAUA
11:20 CSS STEAUA – ACS RUGBY ACADEMY
11:40 RC GRIVITA – ACS DRAGONII CONSTANTA
12:00 ACS RUGBY ACADEMY – CS MEDGIDIA

Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Sondaj

Cine va câștiga titlul de campioană a Romaniei in 2024?

CS Dinamo Bucuresti
CSM Stiinta Baia Mare
SCM USV Timisoara
CSA Steaua Bucuresti
CS „U” ELBI Cluj
CS Rapid Bucuresti