Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Rugby.ro

Rugby.ro

     RUGBY.RO va aduce formatiile de start de la primele 7 meciuri ale Cupei Mondiale, partide care se vor juca sambata si duminica (exceptie facand bineinteles meciul de astazi dintre Frata si Argentina). Veti vedea pe cine trimite in teren campioana mondiala Anglia la prima ei partida sau cine cine vrea Africa de Sud sa faca scor in fata puternicilor rugbysti din Samoa, dar si ce XV de start a ales Scotia ori cine sunt japonezii care au curaj sa infrunte Australia. Interesant este ca din toate aceste 7 meciuri, doar Portugalia nu a respectat pana acum regula care spune ca formatia de start trebuie anuntata cu 48 de ore inainte de meci.
     CUPA MONDIALA 2007
    
     Sambata - 08/09/2007
    
     Noua Zeelanda Italia, gr C, Marseille 13:45 ora locala, 14:45 ora Romaniei
     pe TF1, ESPN+, Setanta Irlanda, ITV1, Eurosport France (decalat de la 22:00)
    
     Noua Zeelanda: 15 Mils Muliaina - 14 Doug Howlett, 13 Conrad Smith, 12 Luke McAlister, 11 Sitiveni Sivivatu - 10 Dan Carter, 9 Byron Kelleher - 8 Rodney So'oialo, 7 Richie McCaw (capt), 6 Jerry Collins - 5 Ali Williams, 4 Chris Jack - 3 Carl Hayman, 2 Keven Mealamu, 1 Tony Woodcock
     Rezerve: 16 Anton Oliver, 17 Neemia Tialata, 18 Reuben Thorne, 19 Sione Lauaki, 20 Brendon Leonard, 21 Aaron Mauger, 22 Leon MacDonald
    
     Italia: 15 David Bortolussi - 14 Kaine Robertson, 13 Andrea Masi, 12 Mirco Bergamasco, 11 Marko Stanojevic - 10 Roland de Marigny, 9 Alessandro Troncon - 8 Sergio Parisse, 7 Mauro Bergamasco, 6 Alessandro Zanni - 5 Marco Bortolami (capt), 4 Santiago Dellape - 3 Martin Castrogiovanni, 2 Fabio Ongaro, 1 Salvatore Perugini
     Rezerve: 16 Carlo Festuccia, 17 Andrea Lo Cicero, 18 Valerio Bernabo, 19 Manoa Vosawai, 20 Paul Griffen, 21 Gonzalo Canale, 22 Ezio Galon
    
     Australia Japonia, gr B, Lyon 15:45 ora locala, 16:45 ora Romaniei
     pe ESPN+, Eurosport France
    
     Australia: 15 Chris Latham - 14 Adam Ashley-Cooper, 13 Stirling Mortlock (capt), 12 Matt Giteau, 11 Lote Tuqiri - 10 Stephen Larkham, 9 George Gregan - 8 Wycliff Palu, 7 George Smith, 6 Rocky Elsom - 5 Dan Vickerman, 4 Nathan Sharpe - 3 Al Baxter, 2 Stephen Moore, 1 Matt Dunning
     Rezerve: 16 Adam Freier, 17 Guy Shepherdson, 18 Hugh McMeniman, 19 Stephen Hoiles, 20 Berrick Barnes, 21 Drew Mitchell, 22 Mark Gerrard
    
     Japonia: 15. Tatsuya Kusumi - 14. Tomoki Kitagawa, 13. Koji Taira, 12. Nataniela Oto, 11. Hirotoki Onozawa - 10. Kosei Ono, 9. Yuki Yatomi - 8. Hajime Kiso, 7. Takamichi Sasaki (capt), 6. Yasunori Watanabe - 5. Luatangi Samurai Vatuvei, 4. Takanori Kumagae - 3. Ryo Yamamura, 2. Taku Inokuchi, 1. Masahito Yamamoto
     Rezerve: 16. Yuji Matsubara, 17. Tomokazu Soma, 18. Hitoshi Ono, 19. Hare Makiri, 20. Tomoki Yoshida, 21. Bryce Robins, 22. Kosuke Endo
    
     Anglia SUA, gr A, Lens 18:00, ora locala, 18:00 ora Romaniei
     pe ESPN+, Eurosport France
    
     Anglia: 15 Mark Cueto - 14 Josh Lewsey, 13 Jamie Noon, 12 Mike Catt, 11 Jason Robinson - 10 Olly Barkley, 9 Shaun Perry - 8 Lawrence Dallaglio, 7 Tom Rees, 6 Joe Worsley - 5 Ben Kay, 4 Simon Shaw - 3 Phil Vickery - London Wasps (capt), 2 Mark Regan, 1 Andrew Sheridan
     Rezerve: 16 George Chuter, 17 Matt Stevens, 18 Martin Corry, 19 Lewis Moody, 20 Peter Richards, 21 Andy Farrell, 22 Mathew Tait
    
     SUA: 15 Chris Wyles - 14 Salesi Sika, 13 Paul Emerick, 12 Vahafolau Esikia, 11 Takudzwa Ngwenya - 10 Mike Hercus (capt), 9 Chad Erskine - 8 Henry Bloomfield, 7 Todd Clever, 6 Louis Stanfill - 5 Mike Mangan, 4 Luke Gross - 3 Chris Osentowski, 2 Owen Lentz, 1 Mike MacDonald
     Rezerve: 16 Blake Burdette, 17 Matekitonga Moeakiola, 18 Alec Parker, 19 Inaki Basauri, 20 Mike Petri, 21 Valenese Malifa, 22 Albert Tuipulotu
    
     Duminica - 09/09/2007
    
     Tara Galilor Canada, gr B, Nantes 14:00 ora locala, 15:00 ora Romaniei
     pe ESPN+, Eurosport France
    
     Tara Galilor: 15 Kevin Morgan - 14 Mark Jones, 13 Tom Shanklin, 12 Sonny Parker, 11 Shane Williams - 10 James Hook, 9 Dwayne Peel (capt) - 8 Alix Popham, 7 Martyn Williams, 6 Jonathan Thomas - 5 Alun-Wyn Jones, 4 Ian Gough - 3 Adam Jones, 2 Matthew Rees, 1 Gethin Jenkins
     Rezerve: 16 Thomas Rhys Thomas, 17 Duncan Jones, 18 Michael Owen, 19 Colin Charvis, 20 Michael Phillips, 21 Stephen Jones, 22 Gareth Thomas
    
     Canada: 15 Mike Pyke - 14 Dth van der Merwe, 13 Craig Culpan, 12 Dave Spicer, 11 James Pritchard - 10 Ander Monro, 9 Morgan Williams (capt) - 8 Sean-Michael Stephen, 7 Dave Biddle, 6 Jamie Cudmore - 5 Mike James, 4 Luke Tait - 3 Jon Thiel, 2 Pat Riordan, 1 Rod Snow
     Rezerve: 16 Aaron Carpenter, 17 Dan Pletch, 18 Mike Pletch, 19 Mike Burak, 20 Colin Yukes, 21 Ed Fairhurst, 22 Ryan Smith
    
     Africa de Sud Samoa, gr A, Paris 16:00, ora locala, 17:00 ora Romaniei
     - pe TF1, ESPN+
    
     Africa de Sud: 15. Percy Montgomery - 14. JP Pietersen, 13. Jaque Fourie, 12. Jean de Villiers, 11. Bryan Habana - 10. Butch James, 9. Fourie du Preez - 8. Danie Rossouw, 7. Juan Smith, 6. Schalk Burger - 5. Victor Matfield, 4. Bakkies Botha - 3. CJ van der Linde, 2. John Smit (capt), 1. Os du Randt
     Rezerve: 16. Bismarck du Plessis, 17. Brendon Botha, 18. Johannes Muller, 19. Wickus van Heerden, 20. Enrico Januarie, 21. Andre Pretorius, 22. Francois Steyn
    
     Samoa: 15 David Lemi - 14 Lome Fa'atau, 13 Gavin Williams, 12 Jerry Meafou, 11 Alesana Tuilagi - 10 Eliota Fuimaono-Sapolu, 9 Junior Polu - 8 Henry Tuilagi, 7 Semo Sititi (capt), 6 Daniel Leo - 5 Kane Thompson, 4 Joe Tekori - 3 Census Johnston, 2 Mahonri Schwalger, 1 Justin Va'a
     Rezerve: 16 Tanielu Fuga, 17 Kas Lealamanua, 18 Alfie Vaeluaga, 19 Justin Purdie, 20 Elvis Seveali'I, 21 Loki Crichton, 22 Brian Lima
    
     Scotia Portugalia, gr C, St Etienne 18:00 ora locala, 19:00 ora Romaniei
     pe ESPN+, Eurosport France
    
     Scotia: 15 Rory Lamont - 14 Sean Lamont, 13 Marcus Di Rollo, 12 Rob Dewey, 11 Simon Webster - 10 Dan Parks, 9 Mike Blair - 8 Simon Taylor, 7 Allister Hogg, 6 Jason White (capt) - 5 Scott Murray, 4 Nathan Hines - 3 Euan Murray, 2 Scott Lawson, 1 Allan Jacobsen
     Rezerve: 16 Ross Ford, 17 Gavin Kerr, 18 Scott MacLeod, 19 Kelly Brown, 20 Rory Lawson, 21 Chris Paterson, 22 Hugo Southwell
    
     Irlanda Namibia, gr D, Bordeaux 20:00 ora locala, 21:00 ora Romaniei
     pe ESPN +, Eurosport France, TV3 Irlanda
    
     Irlanda: 15 Girvan Dempsey - 14 Andrew Trimble, 13 Brian O'Driscoll (capt), 12 Gordon D'Arcy, 11 Denis Hickie - 10 Ronan O'Gara, 9 Peter Stringer - 8 Denis Leamy, 7 David Wallace, 6 Simon Easterby - 5 Paul O'Connell, 4 Donncha O'Callaghan - 3 John Hayes, 2 Rory Best, 1 Marcus Horan
     Rezerve: 16 Jerry Flannery, 17 Simon Best, 18 Malcolm O'Kelly, 19 Neil Best, 20 Isaac Boss, 21 Paddy Wallace, 22 Geordan Murphy
    
     Namibia: 15 Tertius Losper - 14 Ryan Witbooi, 13 Bratley Langenhoven, 12 Piet van Zyl, 11 Heini Bock - 10 Emile Wessels, 9 Eugene Jantjies - 8 Jacques Burger, 7 Heino Senekal, 6 Jacques Nieuwenhuis - 5 Nico Esterhuize, 4 Wacca Kazombiaze - 3 Jane du Toit, 2 Hugo Horn, 1 Kees Lensing (capt)
     Rezerve: 16 Johannes Meyer, 17 Johnny Redelinghuys, 18 Michael MacKenzie, 19 Tinus du Plessis, 20 Jurie van Tonder, 21 Lu-Wayne Botes, 22 Melrick Africa
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Castigatorii Turneului celor 6 Natiuni, vor cuceri un trofeu nou la finala din 21 Martie.
29 Ian. 2015

Castigatorii Turneului celor 6 Natiuni, vor cuceri un trofeu nou la finala din 21 Martie.

Noul trofeu este desenat si realizat de catre unul dintre cei mai mari bijutieri in argint, Thomas Lyte. Acesta este doar al doilea model de trofeu , din 1883 pana astazi, dedicat celui mai mare...
Weekend plin de rugby: Meciurile test in care echipele isi testeaza angrenajul pentru Cupa Mondiala.
07 Nov. 2014

Weekend plin de rugby: Meciurile test in care echipele isi testeaza angrenajul pentru Cupa Mondiala.

Sambata, 8 noiembrie, Noua Zeelanda va testa forta Angliei pe Twickenham. Tot atunci, Fiji incearca sa obtina prima victorie din 8 incercari, iar Philipe Saint-Andre stie ca nu isi poate permite asta...
Cronica etapei a 6-a din Aviva Premiership
25 Oct. 2013

Cronica etapei a 6-a din Aviva Premiership

O noua etapa interesanta se va desfasura in acest weekend in Aviva Premiership. Balul il va deschide Bath, in aceasta seara jucand contra celor de la Gloucester, urmanda ca duminica, in incheiere sa...
Rugby-ul din Romania prea scump pentru televiuziunile noastre
19 Oct. 2013

Rugby-ul din Romania prea scump pentru televiuziunile noastre

"Lupii Bucuresti" joaca astazi cea de-a doua partida din grupele Amlin Challenge Cup 2013 si spre dezamagirea fanilor din Romania, nici aceasta partida nu va fi transmisa la TV. 
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti