Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Vlaicu s-a detasat in clasamentul marcatorilor Diviziei Nationale BRD

Vlaicu s-a detasat in clasamentul marcatorilor Diviziei Nationale BRD

Clasamentul marcatorilor din Divizia Nationala BRD, pe care RUGBY.RO incearca sa il tina la zi dupa etapele din competitia interna, este unul cat se poate de dinamic, cu jucatori care inscriu intr-o runda 4 eseuri, cum a fost cazul in aceasta etapa la meciul echipei din Baia Mare, si urca vertiginos in ierarhie. Dupa cea de-a sasea etapa insa, stelistul Florin Vlaicu ramane lider autoritar, cu 103 puncte, la ceva distanta de locul secund. Tot un stelist, Catalin Nicolae, a marcat pana acum cele mai multe eseuri, 11, in timp ce la transformari conduce acelasi Vlaicu, 36 de reusite. Victor Bezuscu (Farul), Ionut Flutur (Suceava) si Razvan Bors (Olimpia), alaturi de Ionel Oprea (Barlad) si Ionut Zaharia (Iasi), alcatuiesc un podium inedit la lovituri de penalizare, iar cele mai multe dropgolul le-a inscris ieseanul Ionut Zaharia.
     DIVIZIA NATIONALA BRD
    
     CLASAMENTE MARCATORI
    
     Eseuri
    
     1. Catalin Nicolae (Steaua) 11e
     2. Mugurel Sirbu (Steaua) 10e
     3. Costica Mersoiu (Diamo) 9e
     4. Stefan Ciuntu (Cluj) 7e
     5. Laurentiu Melinte (Steaua) 6e
     Petre Eugen (Steaua) 6e
     6. Catalin Fercu (Arad ) 5e
     Florin Vlaicu (Steaua) 5e
     Madalin Baraulea (Steaua) 5e
     Lazar Mihaita (Iasi) 5e
     Viorel Lucaci (Baia Mare) 5e
     Dumitru Paraschiv (Arad) 5e
     7. Florin Erhan (Baia Mare) 4e
     Valentin Calafeteanu (Dinamo) 4e
     Cosmin Ratiu (Dinamo) 4e
     Stelian Burcea (Dinamo) 4e
     Nicolae Rus (Dinamo) 4e
     Danut Dumbrava (Steaua) 4e
     Ioan Teodorescu (Arad) 4e
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 4e
     Marius Mamoc (Arad) 4e
     Marius Utiu (Cluj) 4e
     Ionut Dimofte (Arad) 4e
     Daniel Carpo (Farul) 4e
     Paul Rusu (Baia Mare) 4e
     Ionut Botezatu (Baia Mare) 4e
     8. Catalin Dascalu (Steaua) 3e
     Ciprian Caplescu (Dinamo) 3e
     Liviu Mamoc (Arad) 3e
     Madalin Garbau (Arad) 3e
     Mihai Adascalitei (Arad) 3e
     Mihai Rosca (Baia Mare) 3e
     Stefan Drusca (Poli Iasi) 3e
     Ciprian Cernescu (Poli Iasi) 3e
     Alexandru Marin (Dinamo) 3e
     Constantin Ene (Arad) 3e
     Teodor Buzatu (Baia Mare) 3e
     Bogdan Cantor (Cluj) 3e
     Valentin Stoica (Arad) 3e
     Dan Vlad (Steaua) 3e
     Razvan Stanca (Dinamo) 3e
     Cosmin Gheara (Farul) 3e
     Cosmin Cirtiu (Baia Mare) 3e
     Ionut Borz (Baia Mare) 3e
     Laurentiu Stoichita (Arad) 3e
     9. Liviu Borcea (Arad) 2e
     Mihai Macovei (Baia Mare) 2e
     Adrian Pasciuc (Olimpia) 2e
     Darie Curea (Farul) 2e
     Nicolae Nere (Steaua) 2e
     Marcel Mihalache (Steaua) 2e
     Dan Botezatu (Barlad) 2e
     Cristi Mocanu (Steaua) 2e
     Marius Codea (Farul) 2e
     Nicolae Alexa (Iasi) 2e
     Razvan Craciunescu (Farul) 2e
     Vasile Ghioc (Dinamo) 2e
     Andrei Filip (Dinamo) 2e
     Razvan Bors (Olimpia) 2e
     Onal Agiacai (Steaua) 2e
     Constantin Toma (Poli Iasi) 2e
     Mihai Merca (Dinamo) 2e
     Cristian Balan (Baia Mare) 2e
     Marius Floroiu (Arad) 2e
     Mihai Pantiru (Baia Mare) 2e
     Raul Grumaz (Baia Mare) 2e
     Valentin Ursache (Arad) 2e
     Vasilica Nicoara (Barlad) 2e
     Gabriel Tomescu (Steaua) 2e
     Mihai Radoi (Baia Mare) 2e
     Danut Gheta (Cluj) 2e
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 2e
     Ionut Budusan (Baia Mare) 2e
     10. Bogdan Zebega (Steaua) 1e
     Daniel Stoica (Arad) 1e
     Alex Tudori (Dinamo) 1e
     Alexandru Lupu (Steaua) 1e
     Eugen Brostic (Barlad) 1e
     Vasile Cerces (Cluj) 1e
     Ioan Balc (Cluj) 1e
     Constantin Paslaru (Poli Iasi) 1e
     Florin Ofileanu (Timisoara) 1e
     Sorin Bucur (Barlad) 1e
     Daniel Bejan (Farul) 1e
     Ionut Teodorovici (Suceava) 1e
     Cristian Croitoru (Suceava) 1e
     Sergiu Buzea (Cluj) 1e
     Bogdan Munteanu (Dinamo) 1e
     Adrian Puiu (Steaua) 1e
     Bogdan Farcas (Cluj) 1e
     Samuel Maris (Cluj) 1e
     Marin Coseru (Poli Iasi) 1e
     Gabriel Marin (Barlad) 1e
     Nicolae Gornoava (Dinamo) 1e
     Daniel Tamas (Stiinta Petrosani) 1e
     Giorgi Khosithashvili (Farul) 1e
     Cristian Manole (Poli Iasi) 1e
     Cornel Enciu (Farul) 1e
     Adrian Manolache (Baia Mare) 1e
     Daniel Ianus (Cluj) 1e
     Claudiu Deac (Stiinta Petrosani) 1e
     Dorin Manole (Cluj) 1e
     Mihai Dico (Baia Mare) 1e
     Florin Surugiu (Olimpia) 1e
     Ionut Talpau (Barlad) 1e
     Csaba Gal (Cluj) 1e
     Valentin Bordea (Arad) 1e
     Alex Grigore (Steaua) 1e
     Radu Achim (Arad) 1e
     Ioan Lupu (Iasi) 1e
     Ionut Lupu (Cluj) 1e
     Bogdan Panturu (Farul) 1e
     Andrei Ilau (Barlad) 1e
     Andrei Gorcioaia (Cluj) 1e
     Ionut Graur (Iasi) 1e
     Gheoghita Istrati (Dinamo) 1e
     Constantin Nichiforiuc (Suceava) 1e
     Ionut Zaharia (Poli Iasi) 1e
     Adrian Rusu (Barlad) 1e
     Alex Lacatus (Dinamo) 1e
     Ionut Busca (Farul) 1e
     Catalin Beca (Dinamo) 1e
     Ciprian Costache (Iasi) 1e
     Florin Maxim (Arad ) 1e
     Cosmin Frunza (Farul) 1e
     Florin Tasca (Dinamo) 1e
     Bogdan Bradu (Arad) 1e
     Iulian Andrei (Steaua) 1e
     Vasile Lucaci (Baia Mare) 1e
     Petre Maxim (Baia Mare) 1e
     Cristian Miu (Baia Mare) 1e
     Marian Butugan (Steaua) 1e
     Mihai Oanea (Suceava) 1e
     Ion Popescu (Olimpia ) 1e
     Cristian Lazar (Baia Mare) 1e
     Cristian Lupu (Dinamo) 1e
     Viorel Negru (Suceava) 1e
     Ovidiu Soloniuc (Suceava) 1e
     Andrei Lupei (Suceava) 1e
     Andrei Toma (Olimpia) 1e
     Ionel Ungureanu (Baia Mare) 1e
     Vasile Birle (Baia Mare) 1e
     Marius Danila (Baia Mare) 1e
     Lasha Tavartkiladze (Farul) 1e
     Lasha Azalabadze (Farul) 1e
     Cristian Onofrei (Dinamo) 1e
     Marian Grindei (Arad) 1e
     Daniel Mihai (Timisoara) 1e
     Ionut Flutur (Suceava) 1e
     eseu de penalizare 3
    
     Transformari
    
     1. Florin Vlaicu (Steaua) 36t
     2. Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 26t
     3. Danut Dumbrava (Steaua) 17t
     4. Catalin Fercu (Arad) 16t
     5. Victor Bezuscu (Farul) 15t
     Liviu Mamoc (Arad) 15t
     Ionut Budusan (Baia Mare) 15t
     6. Ionut Borz (Baia Mare) 14t
     7. Ionut Zaharia (Iasi) 11t
     8. Valentin Calafeteanu (Dinamo) 8t
     9. Csaba Gal (Cluj) 6t
     Ionel Oprea (Barlad) 6t
     10. Dorin Manole (Cluj) 4t
     11. Razvan Bors (Olimpia) 3t
     Ionut Dimofte (Arad) 3t
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 3t
     12. Laurentiu Stoichita (Arad) 2t
     Cristian Vacaru 2t
     Daniel Tamas (Stiinta Petrosani) 2t
     13. Eugen Lupescu (Timisoara) 1t
     Horea Himpea (Cluj) 1t
     Cosmin Cabuz (Cluj) 1t
     Nicolae Nere (Steaua) 1t
     Adrian Zeciu (Timisoara) 1t
     Andrei Filip (Dinamo )1t
     Tiberiu Conache (Suceava) 1t
     Darie Curea (Farul) 1t
     Cristian Onofrei (Dinamo) 1t
    
     Lovituri de penalizare
    
     1. Victor Bezuscu (Farul) 10lp
     2. Ionut Flutur (Suceava) 8lp
     3. Razvan Bors (Olimpia) 7lp
     Ionel Oprea (Barlad) 7lp
     Ionut Zaharia (Iasi) 7lp
     4. Adrian Zeciu (Timisoara) 6lp
     5. Danut Dumbrava (Steaua) 4lp
     6. Ovidiu Soloniuc (Suceava) 2lp
     Eugen Lupescu (Timisoara) 2lp
     Florin Vlaicu (Steaua) 2lp
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 2lp
     Ionut Budusan (Baia Mare) 2lp
     Ionut Dimofte (Arad) 2lp
     Cristian Vacaru (Olimpia) 2lp
     7. Silviu Vasiliu (Cluj) 1lp
     Florin Pricop 1lp
     Ovidiu Bursuc (Suceava) 1lp
    
     Dropgol
    
     1. Ionut Zaharia (Iasi) 4dg
     2. Bogdan Cantor (Cluj) 2dg
     Vasilica Nicoara (Barlad) 2dg
     Cristian Vacaru (Olimpia) 2dg
     3. Darie Curea (Farul) 1dg
    
     TOP MARCATORI
    
     1. Florin Vlaicu (Steaua) 103p (36t, 5e, 2lp)
     2. Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 68p (26t, 2e, 2lp)
     3. Danut Dumbrava (Steaua) 66p (17t, 4e, 4lp)
     4. Ionut Zaharia (Iasi) 60p (1e, 11t, 7lp, 4dg)
     Victor Bezuscu (Farul) 60p (15t, 10lp)
     5. Catalin Nicolae (Steaua) 55p (11e)
     6. Mugurel Sirbu (Steaua) 50puncte (10 eseuri)
     7. Catalin Fercu (Arad ) 47p (5e, 16t)
     8. Ionut Budusan (Baia Mare) 46p (2e, 2lp, 15t)
     9. Costica Mersoiu (Dinamo) 45p (9e)
     Liviu Mamoc (Arad) 45p (15t, 3e)
     10. Ionut Borz (Baia Mare) 43p (3e, 14t)
    
     Marcatorii pe etapa
    
     Etapa I 5 august
    
     Seria I
    
     Olimpia Bucuresti Steaua Bucuresti 13-55 (21-6)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 1t, 2lp, Andrei Toma, 1e, respectiv Danut Dumbrava, 3t, Florin Vlaicu, 1e, 2t, Marian Butugan, 1e, Petre Eugen, 2e, Catalin Nicolae, 2e, Alexandru Lupu, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Catalin Dascalu, 1e
    
     Rulmentul Barlad U Cluj 14-31 (7-14)
    
     Au marcat: Bucur Sorin, 1e, Oprea Ionel, 2t, Botezatu Dan, 1e, respectiv Silviu Vasiliu, 1lp, Bogdan Cantor, 2dg, Dorin Manole, 1e, Csaba Gal, 1e, 1t, Danut Gheta, 1e, Stefan Ciuntu, 1e
    
     Bucovina Suceava Dinamo Bucuresti 12-69 (3-35)
    
     Au marcat: Ovidiu Bursuc, 1lp, Ionut Flutur, 3lp, respectiv Florin Tasca, 1e, Marin Alex, 2e, Rus Nicolae, 2e, Stelian Burcea, 3e, Calafeteanu Valentin, 2e, 1t, Lupu Cristian, 1e, Barbuliceanu Adrian, 6t
    
     Seria a II-a
    
     Petrom Timisoara Contor Zenner Arad 6-90 (6-40)
    
     Au marcat: Zeciu, 2lp, respectiv Catalin Fercu, 2e, 10t, Madalin Garbau, 2e, Daniel Stoica, 1e, Ionut Dimofte, 1e, Marius Mamoc, 1e, Valentin Stoica, 2e, Ioan Teodorescu, 1e, Dumitru Paraschiv, 1e, Liviu Mamoc, 1e, Liviu Borcea, 2e
    
     Poli Iasi Farul Constanta 25-13 (9-3)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 3lp, 3dg, 1t, Ciprian Costache, 1e, respectiv Victor Bezuscu, 2lp, 1t, Cosmin Frunza, 1e
    
     Stiinta Petrosani REMIN Baia Mare 3-67 (3-26)
    
     Au marcat: Florin Pricop, 1e, respectiv Teodor Buzatu , 1e, Cristian Balan, 1e, Vasile Lucaci, 1e, Cristian Miu, 1e, Florin Erhan, 4e, Vlad Ailenei, 2e, 2t, Ionut Budusan, 1e, 2t, Ionut Borz, 2t
    
     Etapa a II-a 12 august
    
     Seria I
    
     Steaua Bucuresti Bucovina Suceava 127-3 (56-0)
    
     Au marcat: Danut Dumbrava, 2e, 7t, Florin Vlaicu, 9t, Mugurel Sirbu, 6e, Eugen Petre, 1e, Catalin Dascalu, 2e, Laurentiu Melinte, 3e, Catalin Nicolae, 3e, Cristi Mocanu, 1e, respectiv Mihai Oanea, 1lp
    
     Dinamo Concas Rulmentul Barlad 73-12 (47-9)
    
     Au marcat: Nicolae Rus, 1e, Valentin Calafeteanu, 2e, Costica Mersoiu, 3e, Razvan Stanca, 1e, Cosmin Ratiu, 3e, Adrian Barbuliceanu, 1e, 9t, respectiv Vasilica Nicoara, 2dg, Ionel Oprea, 2lp
    
     Olimpia Bucuresti U Cluj 14-14 (6-0)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 3lp, Ion Popescu, 1e, respectiv Stefan Ciuntu, 1e, Csaba Gal, 1t, Bogdan Cantor, 1e, Horea Himpea, 1t
    
     Seria a II-a
    
     CSM Timisoara RC Farul 13-23 (3-17)
    
     Au marcat: Daniel Mihai, 1e, Adrian Zeciu, 1t, 2lp, respectiv Cosmin Gheara, 1e, Razvan Craciunescu, 1e, Darie Curea, 1dg, Victor Bezuscu, 2t, 2lp
    
     Contor Zenner Arad Stiinta Petrosani 101-0 (47-0)
    
     Au marcat: Ioan Teodorescu, 1e, Catalin Fercu, 2e, 4t, Mihai Adascalitei, 3e, Laurentiu Stoichita L, 2e, 2t, Ionut Dimofte, 1e, 1t, Liviu Mamoc, 2e, 6t, Valentin Ursache, 1e, Constantin Ene, 2e, Bogdan Bradu, 1e
    
     REMIN Baia Mare - Poli Agro Iasi 52-15 (35-8)
    
     Au marcat: Mihai Macovei, 2e, Ionut Borz, 6t, Cristian Balan, 1e, Paul Rusu, 1e, Cristian. Lazar, 1e, eseu de pen, Teodor Buzatu, 1e, Petre Maxim, 1e, respectiv Ionut Zaharia, 1tr, 1lp, Nicolae Alexa, 1e, Lazar Mihaita 1e
    
     Etapa a III-a 19 august
    
     Seria I
    
     Bucovina Suceava CS Olimpia Bucuresti 12-25 (7-15)
    
     Au marcat: Viorel Negru, 1e, Ovidiu Soloniuc, 1e, 1t, respectiv Adrian Pasciuc, 2e, Razvan Bors, 1e, 2t, 2lp
    
     Universitatea Cluj Dinamo Concas 10-19 (3-7)
    
     Au marcat: Csaba Gal, 1lp, 1t, Bogdan Cantor, 1e, respectiv Cosmin Ratiu, 1e, Adrian Barbuliceanu, 2t, Costica Mersoiu, 1e, Bogdan Munteanu, 1e
    
     Rulmentul Barlad Steaua Bucuresti 14-71 (6-47)
    
     Au marcat: Ionel Oprea, 3lp, Danut Botezatu, 1e, respectiv Alex Grigore, 1e, Florin Vlaicu, 1e, 6t, Catalin Nicolae, 3e, Danut Dumbrava, 1e, 2t, Madalin Baraulea, 2e, Iulian Andrei, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Dan Vlad, 1e
    
     Seria a II-a
    
     RC Farul Constanta CSM REMIN Baia Mare 10-26 (7-0)
    
     Au marcat: Ionut Busca, 1e, Victor Bezuscu, 1t, 1lp, respectiv Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Borz, 1e, 3t, Adrian Manolache, 1e, Paul Rusu, 1e
    
     Poli Agro Iasi Contor Zenner Arad 13-47 (0-26)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 1t, 1lp, Mihaita Lazar, 1e, respectiv Marius Mamoc, 2e, Catalin Fercu, 1e, 6t, Florin Maxim, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Madalin Garbau, 1e, Ionut Dimofte, 1e
    
     Stiinta Petrosani Petrom Timisoara 0-5
    
     - partida nu s-a disputat din cauza ca echipa gazda nu a avut medic la stadion
    
     Etapa a IV-a 26 august
    
     Seria I
    
     Olimpia Bucuresti Dinamo Concas 6-54 (6-21)
    
     Au marcat: Cristian Vacaru, 2dg, respectiv Alex Marin, 1e, Razvan Stanca, 1e, Costica Mersoiu, 1e, Alex Lacatus, 1e, Vasile Ghioc, 1e, Gheorghita Istrati, 1e, Catalin Beca, 1e, Andrei Filip, 1e, Adrian Barbuliceanu, 7t
    
     Bucovina Suceava Rulmentul Barlad 24-29 (14-10)
    
     Au marcat: Ovidiu Soloniuc, 2lp, Ionut Flutur, 1e, 1lp, Ionut Teodorovici, 1e, Constantin Nichiforiuc, 1e, respectiv Ionel Oprea, 3t, 1lp, Ionut Talpau, 1e, Adrian Rusu, 1e, Vasilica Nicoara, 1e, Andrei Ilau, 1e
    
     Steaua Bucuresti U Cluj 89-12 (47-7)
    
     Au marcat: Marcel Mihalache, 1e, Catalin Nicolae, 2e, Madalin Baraulea, 2e, Mugurel Sarbu, 2e, Florin Vlaicu, 1e, 6t, Eugen Petre, 2e, Nicolae Nere, 1e, 1t, Danut Dumbrava, 1e, 5t, Gabriel Tomescu, 1e, respectiv Andrei Gorcioaia, 1e, Marius Utiu, 1e, Csaba Gal, 1t.
    
     Seria a II-a
    
     Petrom Timisoara CSM REMIN Baia Mare 7-60 (0-31)
    
     Au marcat: Florin Ofileanu, 1e, Ginel Lupescu, 1t, respectiv Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Borz, 2e, 3t, Mihai Pantiru, 1e, Viorel Lucaci, 2e, Raul Grumaz, 1e, Mihai Dico, 1e, Andrei Radoi, 1e, Paul Rusu, 1e, Ionut Budusan, 2t
    
     Stiinta Petrosani Poli Iasi 12-68 (0-33)
    
     Au marcat: Daniel Tamas, 1e, 1t, Claudiu Deac, 1e, respectiv Stefan Drusca, 3e, Ciprian Cernescu, 2e, Marian Coseru, 1e, Constantin Paslaru, 1e, Constantin Toma, 1e, Cristinel Manole, 1e, Ionut Zaharia, 1e, 6t
    
     Contor Zenner Arad Farul Constanta 32-19 (12-13)
    
     Au marcat: Ionut Dimofte, 1e, 2t, 1lp, Valentin Ursache, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Cristian Stoica,1e, Marius Mamoc, 1e, respectiv Daniel Carpo, 1e, Victor Bezuscu, 1t, 4lp
    
     Seria I
    
     Etapa a VI-a 2 septembrie
    
     Dinamo Concas Bucovina Suceava 103-17(48-12)
    
     Au marcat: Costica Mersoiu, 4e, Ciprian Caplescu, 3e, Vasile Ghioc, 2e, Mihai Merca, 2e, Andrei Filip, 1e, 1t, Cristian Onofrei, 1e, 1t, Razvan Stanca, 1e, Stelian Burcea, 1e, Nicolae Rus, 1e, Nicolae Gornoava, 1e, Valentin Calafeteanu, 7t, respectiv Ionut Flutur, 4lp, Andrei Lupei, 1e
    
     U Cluj Rulmentul Barlad 34-15 (17-15)
    
     Au marcat: Stefan Ciuntu, 1e, Vasile Cerces, 1e, Alin Utiu, 1e, Ionut Lupu, 1e, Bogdan Farcas, 1e, Bogdan Cantor, 1e, Csaba Gal, 1t, Cosmin Cabuz, 1t, respectiv Vasilica Nicoara, 1e, Ionel Oprea, 1lp, 1t, Eugen Brostic, 1e,
    
     Steaua Bucuresti Olimpia Bucuresti 110-0 (40-0)
    
     Au marcat: Ona Agiacai, 2e, Florin Vlaicu, 2e, 13t, Marcel Mihalache, 1e, Dan Vlad, 2e, Nicolae Nere, 1e, Mugurel Sarbu, 2e, Bogdan Zebega, 1e, Catalin Nicolae, 1e, Eugen Petre, 1e, Cristian Mocanu, 1e, Madalin Baraulea, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Adrian Puiu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Etapa a V-a 2 septembrie
    
     Poli Iasi CSM Timisoara 44-6 (17-3)
    
     Au marcat: Constantin Toma, 1e, Ioan Lupu, 1e, Nicolae Alexa, 1e, Mihaita Lazar, 3e, Ciprian Cernescu, 1e, Ionut Graur, 1e, Ionut Zaharia, 2t, respectiv Eugen Lupescu, 2lp
    
     REMIN Baia Mare Contor Zenner Arad 11-8 (5-3)
    
     Au marcat: Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Budusan, 2lp, respectiv Ionut Dimofte, 1lp, Marius Floroiu, 1e,
    
     Farul Constanta Stiinta Petrosani 76-7 (38-7)
    
     Au marcat: Marius Codea, 2e, Darie Curea, 2e, 1t, Daniel Carpo, 1e, Giorgi Khosithashvili, 1e, Razvan Craciunescu, 1e, Constantin Gheara, 1e, Lasha Tavartkiladze 1e, Cornel Enciu, 1e, Bogdan Panturu, 1e, Daniel Bejan, 1e, Victor Bezuscu, 7t, respectiv eseu de penalizare, 1, Daniel Tamas, 1t
    
     Seria I
    
     Etapa a V-a 9-10 septembrie
    
     Rulmentul Barlad Olimpia 5-20 (0-17)
    
     Au marcat: Gabriel Marin, 1e, respectiv Cristian Vacaru, 2t, 2lp, Razvan Bors, 1e, Florin Surugiu, 1e
    
     U Cluj Bucovina Suceava 63-7 (34-0)
    
     Au marcat: Stefan Ciuntu, 4e, Marius Utiu, 2e, Ioan Balc, 1e, Dan Gheta, 1e, Samuel Maris, 1e, Sergiu Buzea, 1e, Daniel Ianus, 1e, Dorin Manole, 4t, respectiv Cristian Croitoru, 1e, Tiberiu Conache, 1t
    
     Dinamo Steaua 20-23 (3-8)
    
     Au marcat: Alex Tudori, 1e, Adrian Barbuliceanu, 1e, 2t, 2lp, respectiv Florin Vlaicu, 2lp, Danut Dumbrava, 4lp, Gabriel Tomescu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Etapa a VI-a 9 septembrie
    
     Arad Timisoara 68-6 (28-3)
    
     Au marcat: Dumitru Paraschiv, 4e, Laurentiu Stoichita, 1e, Constantin Ene, 1e, Liviu Mamoc, 9 t, Marian Grindei, 1e, Valentin Bordea, 1e, Gheorghe Floroiu, 1e, Radu Achim, 1e, respectiv Adrian Zeciu, 2lp
    
     Farul Constanta Poli Iasi 34-9 (15-3)
    
     Au marcat: Daniel Carpo, 2e, Victor Bezuscu 3t, 1lp, Lasha Azalabadze, 1e, Constantin Gheara, 1e, un eseu de penalizare, respectiv Ionut Zaharia, 2lp, 1dg
    
     REMIN Baia Mare Stiinta Petrosani 129-0
    
     Au marcat: Botezatu, 4 eseuri, Rosca, 3e, Viorel Lucaci, 3e, Ailenei, 2e, 1t, Ungureanu, 1e, Birle, 1e, Rusu, 1e, Buzatu, 1e, Pantiru, 1e, Raul Grumaz, 1e, Radoi, 1e, Budusan, 1e, 11t, Danila, 1e,
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti