Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Vlaicu ramane liderul marcatorilor, Dumbrava s-a apropiat la doar 8 puncte

Vlaicu ramane liderul marcatorilor, Dumbrava s-a apropiat la doar 8 puncte

     Podiumul celor mai buni marcatori din Divizia Nationala BRD este dominat de stelisti. Clasamentul facut dupa etapa a VIII-a arata ca Vlaicu ramane lider, cu 103 puncte, insa in spatele lui a urcat Danut Dumbrava la doar 8 puncte distanta. Pe locul trei se gaseste aradeanul Ionut Dimofte, cu 80 de puncte, urmat de constanteanul Bezuscu, cel care a reusit aceasta performanta fara sa inscrie nici un eseu! Cel mai bun marcator de eseuri ramane Mugurel Sirbu, urmat de Catalin Nicolae si Costica Mersoiu, aici saltul cel mai impresionant facandu-l Vasile Ghioc. La transformari, Vlaicu, Barbuliceanu si Dumbrava alcatuiesc podiumul, iar la lovituri de penalizare nu regasim nici un jucator de la “granzii” campionatului in fata, avandu-i pe Bezuscu, suceveanul Flutur si “olimpicul” Bors pe primele locuri. Dropgoluri nu s-au mai marcat deloc in ultima vreme, asa ca lider ramane ieseanul Zaharia.
     DIVIZIA NATIONALA BRD
    
     CLASAMENTE MARCATORI
    
     Eseuri
    
     1. Mugurel Sirbu (Steaua) 12e
     2. Catalin Nicolae (Steaua) 11e
     3. Costica Mersoiu (Dinamo) 10e
     4. Vasile Ghioc (Dinamo) 9e
     5. Stefan Ciuntu (Cluj) 8e
     Ionut Dimofte (Arad) 8e
     Petre Eugen (Steaua) 8e
     6. Laurentiu Melinte (Steaua) 7e
     Dumitru Paraschiv (Arad) 7e
     Madalin Baraulea (Steaua) 7e
     Danut Dumbrava (Steaua) 7e
     Stelian Burcea (Dinamo) 7e
     Ioan Teodorescu (Arad) 7e
     7. Marius Mamoc (Arad) 6e
     Razvan Stanca (Dinamo) 6e
     Madalin Garbau (Arad) 6e
     8. Catalin Fercu (Arad) 5e
     Florin Vlaicu (Steaua) 5e
     Daniel Carpo (Farul) 5e
     Marius Floroiu (Arad) 5e
     Daniel Gherasim (Farul) 5e
     Catalin Dascalu (Steaua) 5e
     Lazar Mihaita (Iasi) 5e
     Viorel Lucaci (Baia Mare) 5e
     Onal Agiacai (Steaua) 5e
     Valentin Calafeteanu (Dinamo) 5e
     9. Cosmin Ratiu (Dinamo) 4e
     Nicolae Rus (Dinamo) 4e
     Florin Erhan (Baia Mare) 4e
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 4e
     Marius Utiu (Cluj) 4e
     Liviu Mamoc (Arad) 4e
     Paul Rusu (Baia Mare) 4e
     Ionut Botezatu (Baia Mare) 4e
     Cosmin Gheara (Farul) 4e
     Raul Grumaz (Baia Mare) 4e
     10. Mihai Adascalitei (Arad) 3e
     Mihai Rosca (Baia Mare) 3e
     Stefan Drusca (Poli Iasi) 3e
     Ciprian Caplescu (Dinamo) 3e
     Cristian Nitulescu (Olimpia) 3e
     Ciprian Cernescu (Poli Iasi) 3e
     Alexandru Marin (Dinamo) 3e
     Ovidiu Dumbrava (Farul) 3e
     Constantin Ene (Arad) 3e
     Teodor Buzatu (Baia Mare) 3e
     Bogdan Cantor (Cluj) 3e
     Valentin Stoica (Arad) 3e
     Dan Vlad (Steaua) 3e
     Mihai Merca (Dinamo) 3e
     Alexandru Lupu (Steaua) 3e
     Andrei Filip (Dinamo) 3e
     Daniel Stoica (Arad) 3e
     Cosmin Cirtiu (Baia Mare) 3e
     Iulian Andrei (Steaua) 3e
     Ionut Borz (Baia Mare) 3e
     Cristi Mocanu (Steaua) 3e
     Laurentiu Stoichita (Arad) 3e
     Cristian Lupu (Dinamo) 3e
     Andrei Toma (Olimpia) 3e
     Csaba Gal (Cluj) 3e
     11. Liviu Borcea (Arad) 2e
     Mihai Macovei (Baia Mare) 2e
     Adrian Pasciuc (Olimpia) 2e
     Bogdan Voicu (Dinamo 2e
     Darie Curea (Farul) 2e
     Nicolae Nere (Steaua) 2e
     Marcel Mihalache (Steaua) 2e
     Bogdan Manole (Olimpia) 2e
     Dan Botezatu (Barlad) 2e
     Daniel Nainer (Steaua) 2e
     Marius Codea (Farul) 2e
     Nicolae Alexa (Iasi) 2e
     Razvan Craciunescu (Farul) 2e
     Razvan Bors (Olimpia) 2e
     Constantin Toma (Poli Iasi) 2e
     Cristian Balan (Baia Mare) 2e
     Mihai Pantiru (Baia Mare) 2e
     Valentin Ursache (Arad) 2e
     Vasilica Nicoara (Barlad) 2e
     Gabriel Tomescu (Steaua) 2e
     Mihai Radoi (Baia Mare) 2e
     Danut Gheta (Cluj) 2e
     Alex Grigore (Steaua) 2e
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 2e
     Ionut Budusan (Baia Mare) 2e
     Adrian Puiu (Steaua) 2e
     Nicolae Gornoava (Dinamo) 2e
     Dorin Manole (Cluj) 2e
     Adrian Manolache (Baia Mare) 2e
     Ionut Graur (Iasi) 2e
     Florin Tasca (Dinamo) 2e
     Marian Butugan (Steaua) 2e
     Ion Popescu (Olimpia ) 2e
     Lasha Azalabadze (Farul) 2e
     Daniel Mihai (Timisoara) 2e
     Dragos Preda (Arad) 2e
     Alex Lacatus (Dinamo) 2e
     Bogdan Zebega (Steaua) 2e
     Alex Tudori (Dinamo) 2e
     12. Eugen Brostic (Barlad) 1e
     Daniel Zamfir (Timisoara) 1e
     Vasile Cerces (Cluj) 1e
     Sorin Tirpescu (Timisoara) 1e
     Marian Boita (Cluj) 1e
     Constantin Ursache (Suceava) 1e
     Ioan Balc (Cluj) 1e
     Constantin Paslaru (Poli Iasi) 1e
     Daniel Cojocaru (Petrosani) 1e
     Florin Ofileanu (Timisoara) 1e
     Florin David (Olimpia) 1e
     Sorin Bucur (Barlad) 1e
     Liviu Radu (Olimpia) 1e
     Marian Mihai (Olimpia) 1e
     Daniel Bejan (Farul) 1e
     Radu Basalau (Steaua) 1e
     Anton Pisaroglu (Steaua) 1e
     Ionut Teodorovici (Suceava) 1e
     Ion Paulica (Steaua) 1e
     Cristian Croitoru (Suceava) 1e
     Florin Gorun (Baia Mare) 1e
     Cornel Tatu (Steaua) 1e
     Valentin Pasol (Timisoara) 1e
     Sergiu Buzea (Cluj) 1e
     Flavius Dobre (Dinamo) 1e
     Bogdan Munteanu (Dinamo) 1e
     Nicolae Oprea (Dinamo) 1e
     Bogdan Farcas (Cluj) 1e
     Catalin Dinu (Arad) 1e
     Cornel Albu (Arad) 1e
     Samuel Maris (Cluj) 1e
     Marin Coseru (Poli Iasi) 1e
     Gabriel Marin (Barlad) 1e
     Daniel Tamas (Stiinta Petrosani) 1e
     Giorgi Khosithashvili (Farul) 1e
     Cristian Manole (Poli Iasi) 1e
     Cornel Enciu (Farul) 1e
     Daniel Ianus (Cluj) 1e
     Claudiu Deac (Stiinta Petrosani) 1e
     Mihai Dico (Baia Mare) 1e
     Florin Surugiu (Olimpia) 1e
     Ionut Talpau (Barlad) 1e
     Valentin Bordea (Arad) 1e
     Radu Achim (Arad) 1e
     Ioan Lupu (Iasi) 1e
     Ionut Lupu (Cluj) 1e
     Bogdan Panturu (Farul) 1e
     Stefan Ceausu (Farul) 1e
     Andrei Ilau (Barlad) 1e
     Andrei Gorcioaia (Cluj) 1e
     Gheoghita Istrati (Dinamo) 1e
     Constantin Nichiforiuc (Suceava) 1e
     Ionut Zaharia (Poli Iasi) 1e
     Adrian Rusu (Barlad) 1e
     Ionut Busca (Farul) 1e
     Catalin Beca (Dinamo) 1e
     Ciprian Costache (Iasi) 1e
     Florin Maxim (Arad ) 1e
     Cosmin Frunza (Farul) 1e
     Bogdan Bradu (Arad) 1e
     Vasile Lucaci (Baia Mare) 1e
     Petre Maxim (Baia Mare) 1e
     Cristian Miu (Baia Mare) 1e
     Mihai Oanea (Suceava) 1e
     Cristian Lazar (Baia Mare) 1e
     Viorel Negru (Suceava) 1e
     Ovidiu Soloniuc (Suceava) 1e
     Andrei Lupei (Suceava) 1e
     Ionel Ungureanu (Baia Mare) 1e
     Vasile Birle (Baia Mare) 1e
     Marius Danila (Baia Mare) 1e
     Adrian Zeciu (Timisoara) 1e
     Lasha Tavartkiladze (Farul) 1e
     Cristian Onofrei (Dinamo) 1e
     Marian Grindei (Arad) 1e
     Marius Prigoschi (Olimpia) 1e
     Ionut Flutur (Suceava) 1e
     eseu de penalizare 3
    
     Transformari
    
     1. Florin Vlaicu (Steaua) 36t
     2. Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 26t
     3. Danut Dumbrava (Steaua) 24t
     4. Victor Bezuscu (Farul) 18t
     5. Ionut Budusan (Baia Mare) 17t
     Ionut Dimofte (Arad) 17t
     6. Catalin Fercu (Arad) 16t
     Liviu Mamoc (Arad) 16t
     7. Ionut Borz (Baia Mare) 14t
     Valentin Calafeteanu (Dinamo) 14t
     8. Iulian Andrei 12t
     9. Ionut Zaharia (Iasi) 11t
     10. Dorin Manole (Cluj) 9t
     Cristian Vacaru (Olimpia) 9t
     11. Razvan Stanca (Dinamo) 8t
     12. Csaba Gal (Cluj) 6t
     Ionel Oprea (Barlad) 6t
     13. Razvan Bors (Olimpia) 3t
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 3t
     Bogdan Munteanu (Dinamo) 3t
     14. Laurentiu Stoichita (Arad) 2t
     Darie Curea (Farul) 2t
     Daniel Tamas (Stiinta Petrosani) 2t
     Adrian Zeciu (Timisoara) 2t
     15. Eugen Lupescu (Timisoara) 1t
     Horea Himpea (Cluj) 1t
     Ovidiu Soloniuc (Suceava) 1t
     Cosmin Cabuz (Cluj) 1t
     Nicolae Nere (Steaua) 1t
     Dragos Preda (Arad) 1t
     Andrei Filip (Dinamo )1t
     Catalin Dascalu (Steaua) 1t
     Tiberiu Conache (Suceava) 1t
     Ovidiu Iepure (Petrosani) 1t
     Cristian Onofrei (Dinamo) 1t
    
     Lovituri de penalizare
    
     1. Victor Bezuscu (Farul) 10lp
     2. Ionut Flutur (Suceava) 8lp
     Razvan Bors (Olimpia) 8lp
     Ionel Oprea (Barlad) 8lp
     3. Ionut Zaharia (Iasi) 7lp
     Adrian Zeciu (Timisoara) 7lp
     4. Cristian Vacaru (Olimpia) 5lp
     5. Danut Dumbrava (Steaua) 4lp
     6. Ovidiu Soloniuc (Suceava) 2lp
     Eugen Lupescu (Timisoara) 2lp
     Florin Vlaicu (Steaua) 2lp
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 2lp
     Ionut Budusan (Baia Mare) 2lp
     Ionut Dimofte (Arad) 2lp
     7. Silviu Vasiliu (Cluj) 1lp
     Stefan Drusca (Iasi) 1lp
     Florin Pricop (Petrosani) 1lp
     Marius Utiu (Cluj) 1lp
     Francis Suliachi (Cluj) 1lp
     Cosmin Cabuz (Cluj) 1lp
     Ovidiu Bursuc (Suceava) 1lp
    
     Dropgol
    
     1. Ionut Zaharia (Iasi) 4dg
     2. Bogdan Cantor (Cluj) 2dg
     Vasilica Nicoara (Barlad) 2dg
     Cristian Vacaru (Olimpia) 2dg
     3. Darie Curea (Farul) 1dg
     Victor Bezuscu (Farul) 1dg
    
     TOP MARCATORI
    
     1. Florin Vlaicu (Steaua) 103p (36t, 5e, 2lp)
     2. Danut Dumbrava (Steaua) 95p (24t, 7e, 4lp)
     3. Ionut Dimofte (Arad) 80p (8e, 17t, 2lp)
     4. Victor Bezuscu (Farul) 69p (18t, 10lp, 1dg)
     5. Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 68p (26t, 2e, 2lp)
     6. Mugurel Sirbu (Steaua) 60puncte (12 eseuri)
     Ionut Zaharia (Iasi) 60p (1e, 11t, 7lp, 4dg)
     7. Catalin Nicolae (Steaua) 55p (11e)
     8. Valentin Calafeteanu (Dinamo) 53p (5e, 14t)
     9. Liviu Mamoc (Arad) 52p (16t, 4e)
     10. Ionut Budusan (Baia Mare) 50p (2e, 2lp, 17t)
     Costica Mersoiu (Dinamo) 50p (10e)
    
     Marcatorii pe etapa
    
     Etapa I – 5 august
    
     Seria I
    
     Olimpia Bucuresti – Steaua Bucuresti 13-55 (21-6)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 1t, 2lp, Andrei Toma, 1e, respectiv Danut Dumbrava, 3t, Florin Vlaicu, 1e, 2t, Marian Butugan, 1e, Petre Eugen, 2e, Catalin Nicolae, 2e, Alexandru Lupu, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Catalin Dascalu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – U Cluj 14-31 (7-14)
    
     Au marcat: Bucur Sorin, 1e, Oprea Ionel, 2t, Botezatu Dan, 1e, respectiv Silviu Vasiliu, 1lp, Bogdan Cantor, 2dg, Dorin Manole, 1e, Csaba Gal, 1e, 1t, Danut Gheta, 1e, Stefan Ciuntu, 1e
    
     Bucovina Suceava – Dinamo Bucuresti 12-69 (3-35)
    
     Au marcat: Ovidiu Bursuc, 1lp, Ionut Flutur, 3lp, respectiv Florin Tasca, 1e, Marin Alex, 2e, Rus Nicolae, 2e, Stelian Burcea, 3e, Calafeteanu Valentin, 2e, 1t, Lupu Cristian, 1e, Barbuliceanu Adrian, 6t
    
     Seria a II-a
    
     Petrom Timisoara – Contor Zenner Arad 6-90 (6-40)
    
     Au marcat: Zeciu, 2lp, respectiv Catalin Fercu, 2e, 10t, Madalin Garbau, 2e, Daniel Stoica, 1e, Ionut Dimofte, 1e, Marius Mamoc, 1e, Valentin Stoica, 2e, Ioan Teodorescu, 1e, Dumitru Paraschiv, 1e, Liviu Mamoc, 1e, Liviu Borcea, 2e
    
     Poli Iasi – Farul Constanta 25-13 (9-3)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 3lp, 3dg, 1t, Ciprian Costache, 1e, respectiv Victor Bezuscu, 2lp, 1t, Cosmin Frunza, 1e
    
     Stiinta Petrosani – REMIN Baia Mare 3-67 (3-26)
    
     Au marcat: Florin Pricop, 1lp, respectiv Teodor Buzatu , 1e, Cristian Balan, 1e, Vasile Lucaci, 1e, Cristian Miu, 1e, Florin Erhan, 4e, Vlad Ailenei, 2e, 2t, Ionut Budusan, 1e, 2t, Ionut Borz, 2t
    
     Etapa a II-a – 12 august
    
     Seria I
    
     Steaua Bucuresti – Bucovina Suceava 127-3 (56-0)
    
     Au marcat: Danut Dumbrava, 2e, 7t, Florin Vlaicu, 9t, Mugurel Sirbu, 6e, Eugen Petre, 1e, Catalin Dascalu, 2e, Laurentiu Melinte, 3e, Catalin Nicolae, 3e, Cristi Mocanu, 1e, respectiv Mihai Oanea, 1lp
    
     Dinamo Concas – Rulmentul Barlad 73-12 (47-9)
    
     Au marcat: Nicolae Rus, 1e, Valentin Calafeteanu, 2e, Costica Mersoiu, 3e, Razvan Stanca, 1e, Cosmin Ratiu, 3e, Adrian Barbuliceanu, 1e, 9t, respectiv Vasilica Nicoara, 2dg, Ionel Oprea, 2lp
    
     Olimpia Bucuresti – U Cluj 14-14 (6-0)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 3lp, Ion Popescu, 1e, respectiv Stefan Ciuntu, 1e, Csaba Gal, 1t, Bogdan Cantor, 1e, Horea Himpea, 1t
    
     Seria a II-a
    
     CSM Timisoara – RC Farul 13-23 (3-17)
    
     Au marcat: Daniel Mihai, 1e, Adrian Zeciu, 1t, 2lp, respectiv Cosmin Gheara, 1e, Razvan Craciunescu, 1e, Darie Curea, 1dg, Victor Bezuscu, 2t, 2lp
    
     Contor Zenner Arad – Stiinta Petrosani 101-0 (47-0)
    
     Au marcat: Ioan Teodorescu, 1e, Catalin Fercu, 2e, 4t, Mihai Adascalitei, 3e, Laurentiu Stoichita L, 2e, 2t, Ionut Dimofte, 1e, 1t, Liviu Mamoc, 2e, 6t, Valentin Ursache, 1e, Constantin Ene, 2e, Bogdan Bradu, 1e
    
     REMIN Baia Mare - Poli Agro Iasi 52-15 (35-8)
    
     Au marcat: Mihai Macovei, 2e, Ionut Borz, 6t, Cristian Balan, 1e, Paul Rusu, 1e, Cristian. Lazar, 1e, eseu de pen, Teodor Buzatu, 1e, Petre Maxim, 1e, respectiv Ionut Zaharia, 1tr, 1lp, Nicolae Alexa, 1e, Lazar Mihaita 1e
    
     Etapa a III-a – 19 august
    
     Seria I
    
     Bucovina Suceava – CS Olimpia Bucuresti 12-25 (7-15)
    
     Au marcat: Viorel Negru, 1e, Ovidiu Soloniuc, 1e, 1t, respectiv Adrian Pasciuc, 2e, Razvan Bors, 1e, 2t, 2lp
    
     Universitatea Cluj – Dinamo Concas 10-19 (3-7)
    
     Au marcat: Csaba Gal, 1lp, 1t, Bogdan Cantor, 1e, respectiv Cosmin Ratiu, 1e, Adrian Barbuliceanu, 2t, Costica Mersoiu, 1e, Bogdan Munteanu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – Steaua Bucuresti 14-71 (6-47)
    
     Au marcat: Ionel Oprea, 3lp, Danut Botezatu, 1e, respectiv Alex Grigore, 1e, Florin Vlaicu, 1e, 6t, Catalin Nicolae, 3e, Danut Dumbrava, 1e, 2t, Madalin Baraulea, 2e, Iulian Andrei, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Dan Vlad, 1e
    
     Seria a II-a
    
     RC Farul Constanta – CSM REMIN Baia Mare 10-26 (7-0)
    
     Au marcat: Ionut Busca, 1e, Victor Bezuscu, 1t, 1lp, respectiv Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Borz, 1e, 3t, Adrian Manolache, 1e, Paul Rusu, 1e
    
     Poli Agro Iasi – Contor Zenner Arad 13-47 (0-26)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 1t, 1lp, Mihaita Lazar, 1e, respectiv Marius Mamoc, 2e, Catalin Fercu, 1e, 6t, Florin Maxim, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Madalin Garbau, 1e, Ionut Dimofte, 1e
    
     Stiinta Petrosani – Petrom Timisoara 0-5
    
     - partida nu s-a disputat din cauza ca echipa gazda nu a avut medic la stadion
    
     Etapa a IV-a – 26 august
    
     Seria I
    
     Olimpia Bucuresti – Dinamo Concas 6-54 (6-21)
    
     Au marcat: Cristian Vacaru, 2dg, respectiv Alex Marin, 1e, Razvan Stanca, 1e, Costica Mersoiu, 1e, Alex Lacatus, 1e, Vasile Ghioc, 1e, Gheorghita Istrati, 1e, Catalin Beca, 1e, Andrei Filip, 1e, Adrian Barbuliceanu, 7t
    
     Bucovina Suceava – Rulmentul Barlad 24-29 (14-10)
    
     Au marcat: Ovidiu Soloniuc, 2lp, Ionut Flutur, 1e, 1lp, Ionut Teodorovici, 1e, Constantin Nichiforiuc, 1e, respectiv Ionel Oprea, 3t, 1lp, Ionut Talpau, 1e, Adrian Rusu, 1e, Vasilica Nicoara, 1e, Andrei Ilau, 1e
    
     Steaua Bucuresti – U Cluj 89-12 (47-7)
    
     Au marcat: Marcel Mihalache, 1e, Catalin Nicolae, 2e, Madalin Baraulea, 2e, Mugurel Sarbu, 2e, Florin Vlaicu, 1e, 6t, Eugen Petre, 2e, Nicolae Nere, 1e, 1t, Danut Dumbrava, 1e, 5t, Gabriel Tomescu, 1e, respectiv Andrei Gorcioaia, 1e, Marius Utiu, 1e, Csaba Gal, 1t.
    
     Seria a II-a
    
     Petrom Timisoara – CSM REMIN Baia Mare 7-60 (0-31)
    
     Au marcat: Florin Ofileanu, 1e, Ginel Lupescu, 1t, respectiv Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Borz, 2e, 3t, Mihai Pantiru, 1e, Viorel Lucaci, 2e, Raul Grumaz, 1e, Mihai Dico, 1e, Andrei Radoi, 1e, Paul Rusu, 1e, Ionut Budusan, 2t
    
     Stiinta Petrosani – Poli Iasi 12-68 (0-33)
    
     Au marcat: Daniel Tamas, 1e, 1t, Claudiu Deac, 1e, respectiv Stefan Drusca, 3e, Ciprian Cernescu, 2e, Marian Coseru, 1e, Constantin Paslaru, 1e, Constantin Toma, 1e, Cristinel Manole, 1e, Ionut Zaharia, 1e, 6t
    
     Contor Zenner Arad – Farul Constanta 32-19 (12-13)
    
     Au marcat: Ionut Dimofte, 1e, 2t, 1lp, Valentin Ursache, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Cristian Stoica,1e, Marius Mamoc, 1e, respectiv Daniel Carpo, 1e, Victor Bezuscu, 1t, 4lp
    
     Seria I
    
     Etapa a VI-a – 2 septembrie
    
     Dinamo Concas – Bucovina Suceava 103-17(48-12)
    
     Au marcat: Costica Mersoiu, 4e, Ciprian Caplescu, 3e, Vasile Ghioc, 2e, Mihai Merca, 2e, Andrei Filip, 1e, 1t, Cristian Onofrei, 1e, 1t, Razvan Stanca, 1e, Stelian Burcea, 1e, Nicolae Rus, 1e, Nicolae Gornoava, 1e, Valentin Calafeteanu, 7t, respectiv Ionut Flutur, 4lp, Andrei Lupei, 1e
    
     U Cluj – Rulmentul Barlad 34-15 (17-15)
    
     Au marcat: Stefan Ciuntu, 1e, Vasile Cerces, 1e, Alin Utiu, 1e, Ionut Lupu, 1e, Bogdan Farcas, 1e, Bogdan Cantor, 1e, Csaba Gal, 1t, Cosmin Cabuz, 1t, respectiv Vasilica Nicoara, 1e, Ionel Oprea, 1lp, 1t, Eugen Brostic, 1e,
    
     Steaua Bucuresti – Olimpia Bucuresti 110-0 (40-0)
    
     Au marcat: Ona Agiacai, 2e, Florin Vlaicu, 2e, 13t, Marcel Mihalache, 1e, Dan Vlad, 2e, Nicolae Nere, 1e, Mugurel Sarbu, 2e, Bogdan Zebega, 1e, Catalin Nicolae, 1e, Eugen Petre, 1e, Cristian Mocanu, 1e, Madalin Baraulea, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Adrian Puiu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Etapa a V-a – 2 septembrie
    
     Poli Iasi – CSM Timisoara 44-6 (17-3)
    
     Au marcat: Constantin Toma, 1e, Ioan Lupu, 1e, Nicolae Alexa, 1e, Mihaita Lazar, 3e, Ciprian Cernescu, 1e, Ionut Graur, 1e, Ionut Zaharia, 2t, respectiv Eugen Lupescu, 2lp
    
     REMIN Baia Mare – Contor Zenner Arad 11-8 (5-3)
    
     Au marcat: Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Budusan, 2lp, respectiv Ionut Dimofte, 1lp, Marius Floroiu, 1e,
    
     Farul Constanta – Stiinta Petrosani 76-7 (38-7)
    
     Au marcat: Marius Codea, 2e, Darie Curea, 2e, 1t, Daniel Carpo, 1e, Giorgi Khosithashvili, 1e, Razvan Craciunescu, 1e, Constantin Gheara, 1e, Lasha Tavartkiladze 1e, Cornel Enciu, 1e, Bogdan Panturu, 1e, Daniel Bejan, 1e, Victor Bezuscu, 7t, respectiv eseu de penalizare, 1, Daniel Tamas, 1t
    
     Seria I
    
     Etapa a V-a – 9-10 septembrie
    
     Rulmentul Barlad – Olimpia 5-20 (0-17)
    
     Au marcat: Gabriel Marin, 1e, respectiv Cristian Vacaru, 2t, 2lp, Razvan Bors, 1e, Florin Surugiu, 1e
    
     U Cluj – Bucovina Suceava 63-7 (34-0)
    
     Au marcat: Stefan Ciuntu, 4e, Marius Utiu, 2e, Ioan Balc, 1e, Dan Gheta, 1e, Samuel Maris, 1e, Sergiu Buzea, 1e, Daniel Ianus, 1e, Dorin Manole, 4t, respectiv Cristian Croitoru, 1e, Tiberiu Conache, 1t
    
     Dinamo – Steaua 20-23 (3-8)
    
     Au marcat: Alex Tudori, 1e, Adrian Barbuliceanu, 1e, 2t, 2lp, respectiv Florin Vlaicu, 2lp, Danut Dumbrava, 4lp, Gabriel Tomescu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Etapa a VI-a – 9 septembrie
    
     Arad – Timisoara 68-6 (28-3)
    
     Au marcat: Dumitru Paraschiv, 4e, Laurentiu Stoichita, 1e, Constantin Ene, 1e, Liviu Mamoc, 9 t, Marian Grindei, 1e, Valentin Bordea, 1e, Gheorghe Floroiu, 1e, Radu Achim, 1e, respectiv Adrian Zeciu, 2lp
    
     Farul Constanta – Poli Iasi 34-9 (15-3)
    
     Au marcat: Daniel Carpo, 2e, Victor Bezuscu 3t, 1lp, Lasha Azalabadze, 1e, Constantin Gheara, 1e, un eseu de penalizare, respectiv Ionut Zaharia, 2lp, 1dg
    
     REMIN Baia Mare – Stiinta Petrosani 129-0
    
     Au marcat: Botezatu, 4 eseuri, Rosca, 3e, Viorel Lucaci, 3e, Ailenei, 2e, 1t, Ungureanu, 1e, Birle, 1e, Rusu, 1e, Buzatu, 1e, Pantiru, 1e, Raul Grumaz, 1e, Radoi, 1e, Budusan, 1e, 11t, Danila, 1e,
    
     Etapa a VII-a – 16 septembrie
    
     Seria I
    
     Bucovina Suceava – Steaua Bucuresti 0-108 (0-49)
    
     Au marcat: Danut Dumbrava, 2e, 2t, Robert Dascalu, 2e, 1t, Iulian Andrei, 2e, 6t, Mugurel Sirbu, 2e, Daniel Nainer, 2e, Laurentiu Melinte, 1e, Radu Basalau, 1e, Cornel Tatu, 1e, Alexandru Lupu, 1e, Alexandru Grigore, 1e, Adrian Puiu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – Dinamo Bucuresti 3-71 (0-40)
    
     Au marcat: Ionel Oprea, 1lp, respectiv Razvan Stanca, 1e, 8t, Alex Lacatus, 1e, Bogdan Voicu, 2e, Vasile Ghioc, 1e, Flavius Dobre, 1e, Stelian Burcea, 1e, Andrei Filip, 1e, Nicolae Gornoava, 1e, Mihai Merca, 1e, Florin Tasca, 1e
    
     U Cluj – Olimpia Bucuresti 35-14 (21-6)
    
     Au marcat: Csaba Gal, 2e, Marian Boita, 1e, Stefan Ciuntu, 1e, Dorin Manole, 1e, 5t, respectiv Razvan Bors, 1p, Cristian Vacaru, 2lp, Liviu Radu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Stiinta Petrosani – Contor Zenner Arad 0-116 (0-38)
    
     Au marcat: Dimofte, 4e, 12t, Ioan Teodorescu, 2e, Daniel Stoica, 2e, Marius Mamoc, 2e, Cornel Albu, 1e, Catalin Dinu, 1e, Dumitru Paraschiv, 2e, Madalin Garbau, 1e, Dragos Preda, 1e, 1t, Marian Floroiu, 2e
    
     Poli Iasi – REMIN Baia Mare 5-24 (0-5)
    
     Au marcat: Ionut Graur, 1e, respectiv Adrian Manolache, 1e, Florin Gorun, 1e, Raul Grumaz, 2e, Ionut Budusan, 2t
    
     RC Farul – Petrom Timisoara 71-3 (32-0)
    
     Au marcat: Victor Bezuscu, 3t, 1dg, Daniel Gherasim, 5e, Darie Curea, 1t, Ovidiu Dumbrava, 3e, Lasha Azaladze, 1e, Constantin Gheara, 1e, Daniel Carpo, 1e, Stefan Ceausu, 1e
    
     Etapa a VIII-a – 23-24 septembrie
    
     Seria I
    
     Dinamo Bucuresti – U Cluj 98-9 (46-3)
    
     Au marcat: Razvan Stanca, 2e, Vasile Ghioc, 6e, Bogdan Munteanu, 3t, Alexandru Tudori, 1e, Cristian Lupu, 2e, Valentin Calafeteanu, 1e, 6t, Costica Mersoiu, 1e, Stelian Burcea, 2e, Nicolae Oprea, 1e, respectiv Francis Suliachi, 1lp, Marius Utiu, 1lp, Cosmin Cabuz, 1lp
    
     Steaua Bucuresti – Rulmentul Barlad 92-0 (45-0)
    
     Au marcat: Madalin Baraulea, 2e, Onal Agiacai, 3e, Cristian Mocanu, 1e, Danut Dumbrava, 1e, 5t, Eugen Petre, 2e, Bogdan Zebega, 1e, Alexandru Lupu, 1e, Anton Pisaroglu, 1e, Marian Butugan, 1e, Ion Paulica, 1e, Iulian Andrei, 6t
    
     Olimpia Bucuresti – Bucovina Suceava 72-7 (39-0)
    
     Au marcat: Cristian Vacaru 1lp, 7t, Cristian Nitulescu, 3e, Stefan Toma, 2e, Marius Prigoschi, 1e, Ion Popescu, 1e, Bogdan Manole, 2e, Florin David, 1e, Marian Mihai, 1e, respectiv Constantin Ursache, 1e, Ovidiu Soloniuc, 1t
    
     Seria a II-a
    
     Contor Zenner Arad – Poli Iasi 36-3 (12-3)
    
     Au marcat: Dragos Preda, 1e, Madalin Garbau, 2e, Ioan Teodorescu, 1e, Marian Floroiu, 1e, Liviu Mamoc, 1e, 1t, Ionut Dimofte, 2t, respectiv Stefan Drusca, 1lp
    
     CSM Timisoara – Stiinta Petrosani 30-7 (8-0)
    
     Au marcat: Sorin Tirpescu, 1e, Valentin Pasol, 1e, Adrian Zeciu, 1e, 1t, 1lp, Daniel Zamfir, 1e, Daniel Mihai, 1e, respectiv Daniel Cojocaru, 1e, Ovidiu Iepure, 1t
    
     REMIN Baia Mare – Farul Constanta – amanat pentru 28 octombrie
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti