Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Transferurile interne efectuate in Divizia Nationale BRD

Transferurile interne efectuate in Divizia Nationale BRD
     Dat fiind ca mai avem doar doua zile pana sambata cand debuteaza editia 2006-2007 a Diviziei Nationale BRD va prezentam transferurile interne efectuate in pauza competitionala (cele internationale urmand sa le prezentam separat). Astazi s-a inchis in mod oficial perioada de transferuri si veti vedea ca s-au facut destul de multe. Aveti mai jos listele, pe care se observa ca unele sunt efectuate in mod definitiv in timp ce la altele inca sa mai lucreaza, dat fiind ca, chiar daca s-a depus cererea obligatorie inca mai lipsesc o serie de acte.
     Transferuri efectuate
    
     Gheorghita Istrati de la Poli Iasi la Dinamo
     Octavian Nitu de la Sportul Studentesc la Dinamo
     Ion Popescu de la Sportul Studentesc la Olimpia
     Alexandru Gaspar de la Steaua la Olimpia
     Costin Sardescu de la Metrorex la Olimpia
     Constantin Stanila de la RC Grivita la Olimpia
     Petrica Fanaru de la Farul la Arad
     Marius Danila de la Gura Humorului la Baia Mare
     Mihai Dico de la Gura Humorului la Baia Mare
     Mihai Rosca de la Gura Humorului la Baia Mare
     Vlad Ailenei de la Viitorul Cluj la Baia Mare
     Dorian Ciocea de la Metrorex la Baia Mare
     Claudiu Popescu de la CFR Constanta la Farul
     Ionut Busca de la LPS Constanta la Farul
     Razvan Panturu de la Metrorex la Farul
     Alexandru Hodorogea de la LPS Constanta la Farul
     Daniel Bejan de la LPS Constanta la Farul
     Ioan Teodorescu de la U Cluj la Arad
     Mihai Adascalitei de la Bucovina Suceava la Arad
     Stefan Drusca de la LPS Focsani la Poli Iasi
     Mihai Vacaru de la LPS Focsani la Poli Iasi
     Andrei Lupei de la U Cluj la CSM Bucovina
     Florin Fantanaru de la LPS Focsani la Baia Mare
     Ionut Botezatu de la LPS Focsani la Baia Mare
     Andrei Radoi de la Metrorex la Baia Mare
     Daniel Zamfir de la LAV la Timisoara
     Alex Ghinea de la LAV la Timisoara
     Ionut Ciorbaru de la LAV la Timisoara
     Emilian Radu de la LAV la Timisoara
     Viorel Sabau de la LAV la Timisoara
     Florin Ofileanu de la Olimpia la Timisoara
     Sorin Tarpescu de la Gura Humorului la Timisoara
     Laurentiu Tanase de la Metrorex la Timisoara
     Daniel Mihai de la Rulmentul la Timisoara
     Valentin Robu de la Rulmentul la Timisoara
     Valentin Diaconu de la LAV la Timisoara
     Ciprian Rosca de la Arad la Timisoara
     Silviu Pingica de la Arad la Timisoara
     Andrei Dascalu de la Gura Humorului la Suceava
     Bogdan Galeata de la Gura Humorului la Suceava
     Lucian Preutescu de la Gura Humorului la Suceava
     Constantin Munteanu de la Gura Humorului la Suceava
     Adrian Ispir de la Gura Humorului la Suceava
     Victor Skverne de la Gura Humorului la Suceava
     Ionel Dascalu de la Gura Humorului la Suceava
    
     Transferuri care urmeaza sa fie efectuate
    
     Mihai Marian de la Dinamo la Olimpia
     Sorin Marinescu de la Grivita la Olimpia
     Cosmin Cabuz de la U Cluj la Timisoara
     Petru Valica de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Bogdan Balan de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Mirel Bucur de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Dumitru Vasiliu de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Felician Ionascu de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Alexandru Mihai de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Paul Bolat de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Dan Arhip de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Razvan Sandulache de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Laurentiu Tanase de la Metrorex la Timisoara
     Florian Bujor de la Grivita la Olimpia
     Badea Constantin de la U Cluj la Olimpia
     George Petcu de la Olimpia la Sportul
     Narcis Udila de la Metrorex la Steaua
     Daniel Nainer de la Metrorex la Steaua
     Nicusor Gheorghita de la Metrorex la Steaua
     Gabriel Tomescu de la Farul la Steaua
     Anton Pisaroglu de la Steaua la Olimpia
     Razvan Panturu de la Metrorex la Farul
     Bogdan Manole de la Farul la Timisoara
     Adrian Zeciu de la Arad la Timisoara
     Florin Balan de la Arad la Timisoara
     Sorin Prisecaru de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Dumitru Vasiliu de la CSS Barlad la Rulmentul Barlad
     Nicolae Dumitru de la Triumf la Dinamo
     Razvan Avarvarei de la Focsani la Timisoara
     Valentin Stamate de la Focsani la Timisoara
     Vlad Bunea de la Focsani la Timisoara
     Stefan Demci de la Sportul la Dinamo
     Daniel Muresan de la Gens Cluj la U Cluj
     Olimpiu Moceanu de la Gens Cluj la U Cluj
    
     Transferurile impartite pe echipe
    
     Steaua Bucuresti
    
     A venit: Gabriel Tomescu, Narcis Udila, Daniel Nainer, Nicusor Gheorghita
     A plecat: Alexandru Gaspar, Anton Pisaroglu
    
     Contor Zenner Arad
    
     Au venit: Mihai Adascalitei, Petrica Fanaru, Ioan Teodorescu
     Au plecat: Ciprian Rosca, Silviu Pingica, Adrian Zeciu, Florin Balan
    
     Dinamo Concas
    
     Au venit: Octavian Nitu, Stefan Demci, Nicolae Dumitru, Gheorghita Istrati
     A plecat: Mihai Marian
    
     REMIN Baia Mare
    
     Au venit: Marius Danila, Mihai Dicol, Mihai Rosca, Vlad Ailenei, Dorin Ciocea, Florin Fantanaru, Ionut Botezatu, Andrei Radoi
     Au plecat:
    
     U Cluj
    
     Au venit: Daniel Muresan, Olimpiu Moceanu
     Au plecat: Ioan Teodorescu, Andrei Lupei, Cosmin Cabuz, Badea Constantin
    
     Farul
    
     Au venit: Claudiu Popescu, Ioan Busca, Razvan Panturu, Alexandru Hodorogea, Daniel Bejan
     Au plecat: Petrica Fanaru, Gabriel Tomescu, Bogdan Manole
    
     Barlad
    
     Au venit: Petru Valica, Bogdan Balan, Mirel Bucur, Dumitru Vasiliu, Felician Ionascu, Alexandru Mihai, Paul Bolat, Dan Arhip, Razvan Sandulache, Sorin Prisecaru, Dumitru Vasiliu
     Au plecat:
    
     Iasi
    
     Au venit: Stefan Drusca, Mihai Vacaru
     Au plecat: Gheorghita Istrati
    
     Suceava
    
     Au venit: Andrei Dascalu, Bogdan Galeata, Lucian Preutescu, Constantin Munteanu, Adrian Ispir, Victor Skverne, Ionel Dascalu,
     Au plecat: Mihai Adascalitei
    
     Petrosani
    
     Au venit:
     Au plecat:
    
     Olimpia
    
     Au venit: Ion Popescu, Alexandru Gaspar, Costin Sardescu, Constantin Stanila, Mihai Marian, Sorin Marinescu, Florin Bujor, Badea Constantin, George Petcu, Anton Pisaroglu
     Au plecat: Florin Ofileanu
    
     Timisoara
    
     Au venit: Daniel Zamfir, Alex Ghinea, Ionut Ciorbaru, Emilian Radu, Viorel Sabau, Florin Ofileanu, Sorin Tarpescu, Laurentiu Tanase, Daniel Mihai, Valentin Robu, Valentin Diaconu, Ciprian Rosca, Silviu Pingica, Cosmin Cabuz, Laurentiu Tanase, Bogdan Manole, Adrian Zeciu, Florin Balan, Razvan Avarvarei, Valentin Stamate, Vlad Bunea.
     Au plecat:
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti