Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Toate rezultatele la Juniori U16, U17 si U18 ? Cititi aici

Toate rezultatele la Juniori U16, U17 si U18 ? Cititi aici
     Competitiile de juniori sub 16, 17 si 18 continua in toate regiunile rugbystice de la noi din tara, iar RUGBY.RO va aduce rezultatele inregistrate pana acum. Veti vedea ca sunt lupte stranse in mai toate clasamentele, punctele incepand sa se adune pentru a duce incet-incet una sau mai multe echipe spre fazele finale. Cititi mai jos toate rezultatele inregistrate pana acum si clasamentele aferente.
     CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL COMPLET AL JUNIORILOR U17 SI U18
    
     CAMPIONATUL U16
    
     Campionatul Regional U16 – Transilvania
    
     Etapa 1, duminica 05.10.2008
    
     RC Cugir – CSM Baia Mare 0-10
     RCM Timisoara – CSS Bega Timisoara 17-19
     Ariesul MV – U Cluj 5-0
    
     Clasament
    
     1. CSM Baia Mare 1 1 0 0 10-0 0pb 4puncte
     2. Ariesul 1 1 0 0 5-0 0pb 4p
     3. CSS Bega Timisoara 1 1 0 0 19-17 0pb 4p
     4. RCM Timisoara 1 0 0 1 17-19 1pb 1p
     5. U Cluj 1 0 0 1 0-5 1pb 1p
     6. Cugir 1 0 0 1 0-10 0pb 0p
    
     Etapa a II-a, duminica 19.10.2008
    
     CSS Bega Timisoara – U Cluj
     CSM Baia Mare – Ariesul MV
     RCM Timisoara – RC Cugir
    
     CAMPIONATUL U17
    
     Campionatul Regional U17 – Moldova
    
     Etapa I, duminica 21 09 2008
    
     CSS Tecuci - LPS Focsani 15-10
     CT Tr. Vuia Dunarea Galati - CSS Unirea Iasi 17-5
     RC Braila – CSS Barlad 0-48
    
     Clasament
    
     1. Barlad 1 1 0 0 48-0 1pbonus 5puncte
     2. Tecuci 1 1 0 0 15-10 0pb 4p
     3. Galati 1 1 0 0 17-5 0pb 4p
     4 Focsani 1 0 0 1 10-15 1pb 1p
     5. Iasi 1 0 0 1 5-17 0pb 0p
     6. Braila 1 0 0 1 0-48 0pb 0p
     7. Pascani 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a II –a, duminica 28 09 2008
    
     CSS Barlad - CSS Tecuci 47-0
     LPS Focsani - CT Tr. Vuia Dunarea Galati 0-17
     RC Braila - CSS Unirea Iasi 12-6
    
     Clasament
    
     1. Barlad 2 2 0 0 95-0 2pbonus 10puncte
     2. Galati 2 2 0 0 34-5 0pb 8p
     3. Tecuci 2 1 0 1 15-57 0pb 4p
     4. Braila 2 1 0 1 12-54 0pb 4p
     5 Focsani 2 0 0 2 10-32 1pb 1p
     6. Iasi 2 0 0 2 11-29 1pb 1p
     7. Pascani 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a III –a, duminica 05 10 2008
    
     CT Tr. Vuia Dunarea Galati - CSS Barlad 0-31
     CSS Unirea Iasi - LPS Focsani 15-0
     CSS Tecuci - RC Braila 19-0
    
     Clasament
    
     1. Barlad 3 3 0 0 126-0 3pbonus 15puncte
     2. Galati 3 2 0 1 34-36 0pb 8p
     3. Tecuci 3 2 0 1 34-57 0pb 8p
     4. Iasi 3 1 0 2 26-29 0pb 4p
     5. Braila 3 1 0 2 12-73 0pb 4p
     6. Focsani 3 0 0 3 10-47 1pb 1p
     7. Pascani 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a IV –a, duminica 12 10 2008
    
     CSS Barlad - CSS Unirea Iasi 50-0
     CSS Tecuci - CT Tr. Vuia Dunarea Galati 22-10
     RC Braila - LPS Focsani 7-7
    
     Clasament
    
     1. Barlad 4 4 0 0 176-0 4pbonus 20puncte
     2. Tecuci 4 3 0 1 56-67 1pb 13p
     3. Galati 4 2 0 2 44-58 0pb 8p
     4. Braila 4 1 1 2 19-80 0pb 6p
     5. Iasi 4 1 0 3 34-79 0pb 4p
     6. Focsani 4 0 1 2 17-54 1pb 3p
     7. Pascani 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a V –a, duminica 19 10 2008
    
     LPS Focsani - CSS Barlad
     CSS Unirea Iasi - CSS Tecuci
     CT Tr. Vuia Dunarea Galati - RC Braila
    
     Campionatul Regional U17 – Muntenia
    
     Etapa I, duminica 05 10 2008
    
     CSS 3 Steaua Buc. - LPS Constanta 8-5
    
     Clasament
    
     1. Steaua 1 1 0 0 8-5 0pbonus 4puncte
     2. LPS Constanta 1 0 0 1 1pb 1p
     3. Aurel Vlaicu 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
     4. Metrorex 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a II–a, duminica 12 10 2008
    
     C.N. Aurel Vlaicu Buc.- LPS Constanta 12-6
    
     Clasament
    
     1. Aurel Vlaicu 1 1 0 0 12-6 0pbpnus 4puncte
     2. Steaua 1 1 0 0 8-5 0pb 4p
     3. LPS Constanta 2 0 0 2 11-20 2pb 2p
     4. Metrorex 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a III–a, duminica 19 10 2008
    
     LPS Constanta - CTMRTF Metrorex Buc
     CSS 3 Steaua Buc.- C.N. Aurel Vlaicu Buc
    
     CAMPIONATUL U18
    
     Campionatul Regional U18 – Muntenia
    
     Etapa I, duminica 21 09 2008
    
     RC Grivita Buc.– C.N. Aurel Vlaicu Buc. 0-72
     RC Brasov – CSS 3 Steaua Buc. 0-19
     RC Pantelimon – CS Cleopatra Mamaia 74-0
     CS Olimpia Buc.- CTMRTF Metrorex Buc. 0-29
    
     Clasament
    
     1. Pantelimon 1 1 0 0 74-0 1pbonus 5puncte
     2. Vlaicu 1 1 0 0 72-0 1pb 5p
     3. Metrorex 1 1 0 0 29-0 1pb 5p
     4. Steaua 1 1 0 0 19-0 0pb 4p
     5. Brasov 1 0 0 1 0-19 0pb 0p
     6. Olimpia 1 0 0 1 0-29 0pb 0p
     7. Grivita 1 0 0 1 0-72 0pb 0p
     8. Cleopatra 1 0 0 1 0-74 0pb 0p
    
     Etapa a II –a, duminica 28 09 2008
    
     CTMRTF Metrorex Buc .- RC Grivita Buc. 39-9
     C.N. Aurel Vlaicu Buc. - RC Brasov 50-3
     CSS 3 Steaua Buc.- RC Pantelimon 9-18
     CS Olimpia Buc. - CS Cleopatra Mamaia 10-5
    
     Clasament
    
     1. Vlaicu 2 2 0 0 122-3 2pbonus 10puncte
     2. Metrorex 2 2 0 0 68-9 2pb 10p
     3. Pantelimon 2 2 0 0 92-9 1pb 9p
     4. Steaua 2 1 0 1 28-18 0pb 4p
     5. Olimpia 2 1 0 1 10-34 0pb 4p
     6. Cleopatra 2 0 0 2 5-84 1pb 1p
     7. Brasov 2 0 0 2 3-69 0pb 0p
     8. Grivita 2 0 0 2 9-111 0pb 0p
    
     Etapa a III –a, duminica 05 10 2008
    
     RC Brasov - CTMRTF Metrorex Buc. 0-14
     RC Pantelimon - C.N. Aurel Vlaicu Buc. 21-22
     CS Cleopatra Mamaia - CSS 3 Steaua Buc. 27-9
     RC Grivita Buc.- CS Olimpia Buc. 7-10
    
     Clasament
    
     1. Vlaicu 3 3 0 0 144-24 2pbonus 14puncte
     2. Metrorex 3 3 0 0 82-9 2pb 14p
     3. Pantelimon 3 2 0 1 113-31 2pb 10p
     4. CSS 3 Steaua 3 2 0 1 55-27 1pb 9p
     5. Olimpia 3 2 0 1 20-41 0pb 8p
     6. Cleopatra 3 0 0 3 14-111 1pb 1p
     7. Grivita 3 0 0 3 16-121 1pb 1p
     8. Brasov 3 0 0 3 3-83 0pb 0p
    
     Etapa a IV-a, 12.10.2008
    
     CTMRTF Metrorex Buc – RC Pantelimon 9-34
     CN Aurel Vlaicu – CS Cleopatra Mamaia 20-7
     RC Grivita – RC Brasov 17-34
     CS Olimpia – CSS 3 Steaua 0-45
    
     Clasament
    
     1. Vlaicu 4 4 0 0 164-31 3pbonus 19puncte
     2. Pantelimon 4 3 0 1 147-40 3pb 15p
     3. CSS 3 Steaua 4 3 0 1 100-27 2pb 14p
     4. Metrorex 4 3 0 1 91-43 2pb 14p
     5. Olimpia 4 2 0 2 20-86 0pb 8p
     6. Brasov 4 1 0 3 37-100 0pb 5p
     7. Cleopatra 4 0 0 4 21-131 1pb 1p
     8. Grivita 4 0 0 4 33-155 1pb 1p
    
     Etapa a V –a, duminica 19 10 2008
    
     CS Cleopatra Mamaia - CTMRTF Metrorex Buc.
     CSS 3 Steaua Buc.- C.N. Aurel Vlaicu Buc.
     RC Pantelimon - RC Grivita Buc.
     RC Brasov - CS Olimpia Buc.
    
     Campionatul Regional U18 – Moldova
    
     Etapa I, duminica 21 09 2008
    
     CSS Tecuci - LPS Focsani 5-35
     CT Tr. Vuia Dunarea Galati - CSS Unirea Iasi 0-31
     RC Braila – CSS Barlad 12-50
    
     Clasament
    
     1. Barlad 1 1 0 0 50-12 1pbonus 5puncte
     2. Focsani 1 1 0 0 35-5 1pb 5p
     3. Iasi 1 1 0 0 31-0 1pb 5p
     4. Tecuci 1 0 0 1 5-35 0pb 0p
     5. Galati 1 0 0 1 0-31 0pb 0p
     6. Braila 1 0 0 1 12-50 0pb 0p
     7. Suceava 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
     8. Buzau 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a II –a, duminica 28 09 2008
    
     CSS Barlad - CSS Tecuci 59-0
     LPS Focsani - CT Tr. Vuia Dunarea Galati 102-0
     RC Braila - CSS Unirea Iasi 7-7
    
     Clasament
    
     1. Focsani 2 2 0 0 137-5 2pbonus 10puncte
     2. Barlad 2 2 0 0 109-12 2pb 10p
     3. Iasi 2 1 1 0 38-7 1pb 7p
     4. Braila 2 0 1 1 19-57 0pb 2p
     5. Tecuci 2 0 0 2 5-94 0pb 0p
     6. Galati 2 0 0 2 0-133 0pb 0p
     7. Suceava 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
     8. Buzau 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a III –a, duminica 05 10 2008
    
     CT Tr. Vuia Dunarea Galati - CSS Barlad 0-66
     CSS Unirea Iasi - LPS Focsani 3-15
     CSS Tecuci - RC Braila 10-0
    
     Clasament
    
     1. Barlad 3 3 0 0 175-12 3pbonus 15puncte
     2. LPS Focsani 3 3 0 0 152-8 2pb 14p
     3. Iasi 3 1 1 1 41-22 1pb 7p
     4. Tecuci 3 1 0 2 15-94 0pb 4p
     5. Braila 3 0 1 2 19-67 0pb 2p
     6. Galati 3 0 0 3 0-199 0pb 0p
     7. Suceava 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
     8. Buzau 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a IV –a, duminica 12 10 2008
    
     CSS Barlad - CSS Unirea Iasi 0-38
     CSS Tecuci - CT Tr. Vuia Dunarea Galati 51-0
     RC Braila - LPS Focsani 29-13
    
     Clasament
    
     1. Barlad 4 4 0 0 214-25 4pbonus 20puncte
     2. Focsani 4 4 0 0 190-8 3pb 19p
     3. Tecuci 4 2 0 2 66-94 1pb 9p
     4. Iasi 4 1 1 2 54-80 1pb 7p
     5. Braila 4 0 1 3 19-95 0pb 2p
     6. Galati 4 0 0 4 0-250 0pb 0p
     7. Suceava 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
     8. Buzau 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Etapa a V –a, duminica 19 10 2008
    
     LPS Focsani - CSS Barlad
     CSS Unirea Iasi - CSS Tecuci
     CT Tr. Vuia Dunarea Galati - RC Braila
    
     R Martelli Constam Buzau si LPS Suceava – stau
    
     Campionatul Regional U18 – Transilvania
    
     Etapa I, duminica 05.10.2008
    
     RC Cugir – CSM Baia Mare 34-3
     U Gens - CSS.Viitorul Cluj 29-10
     CSS Baia Mare – CSS Sibiu 19-7
    
     Clasament
    
     1. Cugir 1 1 0 0 34-5 1pbonus 5puncte
     2. Gens Cluj 1 1 0 0 29-10 1pb 5p
     3. CSS Baia Mare 1 1 0 0 19-7 0pb 4p
     4. CSM Baia Mare 1 0 0 1 3-34 0pb 0p
     5. Sibiu 1 0 0 1 7-19 0pb -1p *
     6. Viitorul Cluj 1 0 0 1 10-29 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Etapa a II-a, duminica 19.10.2008
    
     CSS Sibiu – CSS Viitorul Cluj
     CSM Baia Mare – U Gens
     CSS Baia Mare – RCCugir
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 4.5 din 5 - 2 voturi.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti