Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Soimii tripla castigatoare la Trofeul Bucuresti

Soimii tripla castigatoare la Trofeul Bucuresti
Tags: trofeul bucuresti

Cea de-a 37-a editie a traditionalei competitii de rugby pentru copii, Trofeul Bucuresti, a reunit cele mai bune echipe din Muntenia, in perioada 10-11 iunie, pe Stadionul National de Rugby Arcul de Triumf din Bucuresti.
Rezultatele inregistrate, la cele patru categorii de varsta, au fost urmatoarele:

COPII U8 (2009 si mai mici)

1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. RC GRIVITA
3. CSO PANTELIMON

Rezultate SAMBATA 10.06.2017                                          Rezultate DUMINICA 11.06.2017

RC Grivita - ACS Soimii Bucuresti 15 - 35                            RC Grivita - ACS Soimii Bucuresti 15 - 40
ACS Soimii Bucuresti - CSO Pantelimon 5 - 0                      ACS Soimii Bucuresti - CSO Pantelimon 5 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 0 - 5                                        CSO Pantelimon - RC Grivita 0 - 5

*CSO Pantelimon - lipsa viza medicala

COPII U10 (2007 - 2008)

1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSO PANTELIMON
3. CS AURORA BAICOI
4. RC GRIVITA

Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN 1                                              Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN 2

CSO Pantelimon - CS Aurora Baicoi 70 - 0                                                ACS Soimii Bucuresti - RC Grivita 55 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 55 - 0                                                           ACS Soimii Bucuresti - CS Aurora Baicoi 55 - 0
CSO Pantelimon - ACS Soimii Bucuresti 15 - 10                                       RC Grivita - CS Aurora Baicoi 30 - 45

Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN 1                                            Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN 2

CSO Pantelimon - CS Aurora Baicoi 55 - 0                                                ACS Soimii Bucuresti - RC Grivita 55 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 80 - 0                                                           ACS Soimii Bucuresti - CS Aurora Baicoi 60 - 0
CSO Pantelimon - ACS Soimii Bucuresti 5 - 15                                         RC Grivita - CS Aurora Baicoi 35 - 35

COPII U12 (2006 - 2007)

1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. AS VICTORIA CUMPANA
3. CSO PANTELIMON
4. CS RUGBY SACELE
5. CS AURORA BAICOI
6. RC ANTONIO JR.
7. CSM BUCURESTI
8. RC GRIVITA

Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - IARBA 1 (Grupa A)                            Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - IARBA 2 (Grupa B)

ACS Soimii Bucuresti - RC Grivita 30 - 0                                                   AS Victoria Cumpana - CS Aurora Baicoi 30 - 0
CS Rugby Sacele - RC Antonio Jr. 10 - 0                                                    CSO Pantelimon - CSM Bucuresti 15 - 0
CS Rugby Sacele - ACS Soimii Bucuresti 15 - 30                                      AS Victoria Cumpana - CSM Bucuresti 45 - 0
RC Grivita - RC Antonio JR. 5 - 30                                                             CSO Pantelimon - CS Aurora Baicoi 15 - 10
ACS Soimii Bucuresti - RC Antonio Jr. 40 - 15                                          CSO Pantelimon - AS Victoria Cumpana 0 - 55
CS Rugby Sacele - RC Grivita 40 - 0                                                           CS Aurora Baicoi - CSM Bucresti 20 - 0    

Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - IARBA 1 (Grupa A)                            Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - IARBA 2 (Grupa B)

ACS Soimii Bucuresti - CSO Pantelimon 40 - 0                                        RC Antonio Jr. - CSM Bucuresti 5 - 0
AS Victoria Cumpana - CS Rugby Sacele 20 - 5                                       RC Grivita - CS Aurora Baicoi 0 - 30

LOCURILE (3 - 4)                                                                      LOCURILE (7 - 8)
CSO Pantelimon - CS Rugby Sacele 10 - 5                                                  CSM Bucuresti - RC Grivita 45 - 0
LOCURILE (1-2) - FINALA                                                         LOCURILE (5 - 6)
ACS Soimii Bucuresti - AS Victoria Cumpana 10 - 5                                   RC Antonio Jr. - CS Aurora Baicoi 15 - 25                         
                                                      

COPII U14 (2003 - 2004)
1. CSO PANTELIMON
2. CS AURORA BAICOI
3. CSA STEAUA BUCURESTI
4. RC BRASOV
5. ACS SOIMII BUCURESTI
6. CSC M.KOGALNICEANU
7. CS DINAMO
8. RC ANTONIO JR.
9. RC GRIVITA
10. CSM BUCURESTI

Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN SINTETIC                            Rezultate SAMBATA 10.06.2017 - TEREN CENTRAL

RC Brasov - CSM Bucuresti 40 - 0                                                         CS Aurora Baicoi - ACS Soimii Bucuresti 26 - 0
CSO Pantelimon - RC Grivita 38 - 5                                                      CSC M. Kogalniceanu - RC Grivita 46 - 0
CSA Steaua - CS Dinamo 12 - 7                                                             RC Brasov - RC Antonio Jr. 42 - 0
RC Antonio Jr. - CSM Bucuresti 17 - 14 
CSO Pantelimon - CSC M. Kogalniceanu 38 - 0                                             

Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN SINTETIC                            Rezultate DUMINICA 11.06.2017 - TEREN CENTRAL 

CSM Bucuresti - RC Grivita 0 - 28                                                          RC Brasov -  CS Aurora Baicoi 5 - 8
RC Antonio Jr. - ACS Soimii Bucuresti 12 - 19                                       CSO Pantelimon - CSA Steaua 7 - 3
CSC M.Kogalniceanu - CS Dinamo 12 - 10  

 LOCURILE (7 - 8)                                                                  LOCURILE (3 - 4)                                                                   

RC Antonio Jr. - CS Dinamo 0 - 26                                                           RC Brasov - CSA Steaua 0 - 7
            
 LOCURILE (5 - 6)                                                                 LOCURILE (1 - 2)   

ACS Soimii Bucuresti - CSC M. Kogalniceanu 25 - 7                              CS Aurora Baicoi - CSO Pantelimon 0 - 19

​Soimii Bucuresti a cucerit trei medalii de aur, iar singurul club care s-a aflat pe podium la fiecare categorie a fost CSO Pantelimon, cu o medalie de aur, una de argint si doua de bronz. In total, la Trofeul Bucuresti au participat 24 de echipe, 6 obtinand cel putin o medalie. 

foto: facebook Rugby Soimii Bucuresti

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 2.9 din 5 - 5 voturi.

Articole similare

S-au stabilit castigatoarele Trofeului Bucuresti
18 Iun. 2016

S-au stabilit castigatoarele Trofeului Bucuresti

In perioada 17-18 iunie,pe Stadionul Ghencea, au avut loc intrecerile contand pentru Trofeul Bucuresti la rugby pentru copii. Competitia a fost structurata pe patru niveluri de varsta si a fost...
Duminica se joaca rugby feminin la Stadionul Arcul de Triumf
18 Iun. 2009

Duminica se joaca rugby feminin la Stadionul Arcul de Triumf

Cine vrea sa vada cum joaca fetele din rugbyul romanesc o poate face la finalul acestei saptamani. Duminica, 21 iunie, este programat Trofeul Bucuresti pe pe Stadionul Arcul de Triumf, competitie atat...
Trofeul Bucuresti campionii sub 10, 12 si 14 ani
15 Iun. 2009

Trofeul Bucuresti campionii sub 10, 12 si 14 ani

Sambata, 13 iunie, a avut loc "TROFEUL BUCURESTI", a XXX-a editie, pe stadionul "Steaua", eveniment la care a participat si reprezentantul International Rugby Board, Douglas Langley. Aveti mai jos...
Trofeul Bucuresti se joaca sambata pe Stadionul Steaua
11 Iun. 2009

Trofeul Bucuresti se joaca sambata pe Stadionul Steaua

Sambata 13 iunie, va avea loc de la orele 08:30, pe stadionul "STEAUA", editia a XXX-a a TROFEULUI BUCURESTI la rugby juvenil. 31 de echipe din 14 cluburi din Bucuresti si din tara se vor reuni la...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti