Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

PROGRAMUL SI REZULTATELE DIVIZIEI NATIONALE LA JUNIORI U18 SI U19

PROGRAMUL SI REZULTATELE DIVIZIEI NATIONALE LA JUNIORI U18 SI U19
     Aveti mai jos programul si rezultatele Diviziei Nationale la Juniori U18 si U19.
     DIVIZIA NATIONALA LA JUNIORI U18&U19
    
     Echipe participante
    
     CTMRTF Metrorex
     CSS Unirea Iasi
     CS Dinamo Bucuresti
     LPS Constanta
     CS Cleopatra Mamaia
     CS Gens Cluj
     LPS Focsani
     CSS 3 Steaua Bucuresti
     CSS Barlad
     CN Aurel Vlaicu Bucuresti
     CTTV Dunarea Galati
     Republica Moldova
    
     Program TUR
    
     Rep. Moldova – CTMRTF Metrorex (Stad. CSS Barlad, ora 14.00)
    
     Rezultat Meci U19: 0-66
     Arbitri la meciul U19: Claudiu Clapon (centru) si Gabriela Balan (margine)
     Rezultat Meci U18: 3-51
     Arbitri la meciul U18: Gabriela Balan (centru) si Claudiu Clapon (margine)
    
     CSS Unirea Iasi – CS Dinamo Buc. (Stad. Tineretului, ora 09.30)
    
     Rezultat Meci U19: 15-15
     Arbitri la meciul U19: Danut Frasineanu (centru) si Robert Diaconescu (margine)
     Rezultat Meci U18: 0-63
     Arbitri la meciul U18: Robert Diaconescu (centru) si Danut Frasineanu (margine)
    
     LPS C-ta – CS Cleopatra Mamaia (Stad. Badea Cartan, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 9-84
     Arbitri la meciul U19: Doru Gordin (centru), Cosmin Popescu si Viorel Bujoreanu (margine)
     Rezultat Meci U18: 76-0
     Arbitri la meciul U18: Cosmin Popescu (centru), Doru Gordin si Viorel Bujoreanu (margine)
    
     CTTV Dunarea Gl. - CSS 3 Steaua Buc. (Stad. Steaua, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 5-84
     Arbitri la meciul U19: Ionel Tinu (centru), Emanuel Gorodea si Ionut Bodea (margine)
     Rezultat Meci U18: 0-53
     Arbitri la meciul U18: Emanuel Gorodea (centru), Ionel Tinu si Ionut Bodea (margine)
    
     CSS Barlad – CN Aurel Vlaicu Buc. (Stad. CSS Barlad, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 6-47
     Arbitri la meciul U19: Bogdan Milita (centru) si Alexandru Nitulescu (margine)
     Rezultat Meci U18: 6-15
     Arbitri la meciul U18: Alexandru Nitulescu (centru) si Bogdan Milita (margine)
    
     Meci amanat si jucat pe 3 ocombrie
    
     CS Gens Cluj – LPS Focsani (Stad. I. Hatieganu, ora 10.00)
    
     Rezultat meci U19: 0-17
     Arbitri la meciul U19: Valeriu Lazar (centru), Nicolae Copil si Daniel Boldor (margine)
     Rezultat meci U18: 27-5
     Arbitri la meciul U18: Daniel Boldor (centru), Valeriu Lazar si Nicolae Copil (margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Steaua 1 1 0 0 84-5 1pbonus 5puncte
     2. Cleopatra 1 1 0 0 84-9 1pb 5p
     3. Metrorex 1 1 0 0 66-0 1pb 5p
     4. Aurel Vlaicu 1 1 0 0 47-6 1pb 5p
     5. Dinamo 1 0 1 0 15-15 0pb 2p
     6. Iasi 1 0 1 0 15-15 0pb 2p
     7. Barlad 1 0 0 1 6-47 0pb 0p
     8. Moldova 1 0 0 1 0-66 0pb 0p
     9. LPS Constanta 1 0 0 1 9-84 0pb 0p
     10. Galati 1 0 0 1 5-84 0pb 0p
     11. Cluj 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
     12. Focsani 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 1 1 0 0 76-0 1pbonus 5puncte
     2. Dinamo 1 1 0 0 63-0 1pb 5p
     3. Steaua 1 1 0 0 53-0 1pb 5p
     4. Metrorex 1 1 0 0 51-3 1pb 5p
     5. Aurel Vlaicu 1 1 0 0 15-6 0pb 4p
     6. Barlad 1 0 0 1 6-15 0pb 0p
     7. Moldova 1 0 0 1 3-51 0pb 0p
     8. Galati 1 0 0 1 0-53 0pb 0p
     9. Iasi 1 0 0 1 0-63 0pb 0p
     10. Cleopatra 1 0 0 1 0-76 0pb 0p
     11. Cluj 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
     12. Focsani 0 0 0 0 0-0 0pb 0p
    
     ETAPA a II – a, 30-09-2007
    
     CTMRTF Metrorex - CSS Unirea Iasi (Stad. Ciurel, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 38-10
     Arbitri meciul U19: Horatiu Bargaunas (la centru), Doru Gordin si Razvan Anorocioaiei (la margine)
     Rezultat Meci U18: 52-0
     Arbitri meciul U18: Doru Gordin (la centru), Horatiu Bargaunas si Razvan Anorocioaiei (la margine)
    
     CS Dinamo Buc - LPS C-ta (Stad. P. Copilului, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 113-0
     Arbitri meciul U19: Gabriel Seitan (la centru), Robert Diaconescu si Serban Cristian (la margine)
     Rezultat Meci U18: 10-26
     Arbitri meciul U18: Robert Diaconescu (la centru), Gabriel Seitan si Serban Cristian (la margine)
    
     CS Cleopatra Mamaia - CS Gens Cluj (Stad. Constr/Cleop, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 62-0
     Arbitri meciul U19: Bogdan Milita (la centru), Valeriu Lazar si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-15
     Arbitri meciul U18: Valeriu Lazar (la centru), Bogdan Milita si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     LPS Focsani - CTTV Dunarea Gl. ( Stad. Tineretului ora 11.00)
    
     Rezultat Meci U19: 73-0
     Arbitri meciul U19: Danut Frasineanu (la centru), Gabriela Balan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 44-0
     Arbitri meciul U18: Gabriela Balan (la centru), Danut Frasineanu (la margine)
    
     CSS 3 Steaua Buc.- CSS Barlad (Stad. Steaua, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 36-5
     Arbitri meciul U19: Emil Gorodea (la centru), Clapon Claudiu si Stefan Razvan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-27
     Arbitri meciul U18: Clapon Claudiu (la centru), Emil Gorodea si Stefan Razvan (la margine)
    
     Rep. Moldova - CN Aurel Vlaicu Buc. (Stad. CSS Barlad, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 7-31
     Arbitri meciul U19: Ionel Tinu (la centru), Nicolae Tudor si Ionut Bodea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-24
     Arbitri meciul U18: Nicolae Tudor (la centru), Ionel Tinu si Ionut Bodea (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 2 2 0 0 146-9 2pbonus 10puncte
     2. Steaua 2 2 0 0 120-10 2pb 10p
     3. Metrorex 2 2 0 0 104-10 2pb 10p
     4. Aurel Vlaicu 2 2 0 0 78-13 2pb 10p
     5. Dinamo 2 1 1 0 128-15 1pb 7p
     6. Focsani 1 1 0 0 73-0 1pb 5p
     7. Iasi 2 0 1 1 25-53 0pb 2p
     8. Cluj 1 0 0 1 0-62 0pb 0p
     9. Barlad 2 0 0 2 11-83 0pb 0p
     10. Moldova 2 0 0 2 7-97 0pb 0p
     11. Galati 2 0 0 2 5-157 0pb 0p
     12. LPS Constanta 2 0 0 2 9-197 0pb 0p
    
     Clasament U18
    
     1. Metrorex 2 2 0 0 103-3 2pbonus 10puncte
     2. LPS Constanta 2 2 0 0 102-10 2pb 10p
     3. Aurel Vlaicu 2 2 0 0 30-6 1pb 9p
     4. Dinamo 2 1 0 1 73-26 1pb 5p
     5. Focsani 1 1 0 0 44-0 1pb 5p
     6. Steaua 2 1 0 1 53-27 1pb 5p
     7. Barlad 2 1 0 1 33-15 1pb 5p
     8. Cluj 1 1 0 0 15-0 0pb 4p
     9. Moldova 2 0 0 2 3-75 0pb 0p
     10. Cleopatra 2 0 0 2 0-91 0pb 0p
     11. Galati 2 0 0 2 0-97 0pb 0p
     12. Iasi 2 0 0 2 0-115 0pb 0p
    
     ETAPA a III – a, 07-10-2007
    
     LPS C-ta - CTMRTF Metrorex (Stad. Badea Cartan, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 0-100
     Arbitri la meciul U19: Horatiu Bargaunas (la centru), Clapon Claudiu si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 10-6
     Arbitri la meciul U18: Clapon Claudiu (la centru), Horatiu Bargaunas si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     CS Gens Cluj – CS Dinamo Buc. (Stad. . I. Hatieganu, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 19-7
     Arbitri la meciul U19: Gheorghe Sabau (la centru), Vlad Iordachescu si Nicolae Copil (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-47
     Arbitri la meciul U18: Vlad Iordachescu (la centru), Gheorghe Sabau si Nicolae Copil (la margine)
    
     CTTV Dunarea Gl. – CS Cleopatra Mamaia (Stad. Constructorul Cleopatra, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 0-88
     Arbitri la meciul U19: Doru Gordin (la centru), Alexandru Nitulescu si Cosmin Bodea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 5-7
     Arbitri la meciul U18: Alexandru Nitulescu (la centru), Doru Gordin si Cosmin Bodea (la margine)
    
     CSS Barlad – LPS Focsani (Stad. CSS Barlad, ora 12.00)
    
     Rezultat Meci U19: 0-38
     Arbitri la meciul U19: Daniel Boldor (la centru), Dragos Ionescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 22-0
     Arbitri la meciul U18: Dragos Ionescu (la centru), Daniel Boldor (la margine)
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - CSS 3 Steaua Buc. ( Stad. Steaua, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 8-8
     Arbitri la meciul U19: Gabriel Seitan (la centru), Robert Doaconescu si Stefan Razvan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 29-5
     Arbitri la meciul U18: Robert Diaconescu (la centru), Gabriel Seitan si Stefan Razvan (la margine)
    
     CSS Unirea Iasi– Rep. Moldova. (Stad. Tineretului, ora 09.00)
    
     Rezultat Meci U19: 18-5
     Arbitri la meciul U19: Valeriu Lazar (la centru), Ionel Tinu si Gabriela Balan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-21
     Arbitri la meciul U18: Ionel Tinu (la centru), Valeriu Lazar si Gabriela Balan (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 3 3 0 0 234-9 3pbonus 15puncte
     2. Metrorex 3 3 0 0 204-10 3pb 15p
     3. Focsani 3 3 0 0 128-0 2pb 14p
     4. Steaua 3 2 1 0 128-18 2pb 12p
     5. Aurel Vlaicu 3 2 1 0 86-21 2pb 12p
     6. Dinamo 3 1 1 1 135-34 1pb 7p
     7. Iasi 3 1 1 1 43-58 0pb 6p
     8. Cluj 3 1 0 2 19-86 0pb 4p
     9. Moldova 3 0 0 3 12-115 0pb 0p
     10. Barlad 3 0 0 3 11-121 0pb 0p
     11. Galati 3 0 0 3 5-245 0pb 0p
     12. LPS Constanta 3 0 0 3 9-297 0pb 0p
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 3 3 0 0 112-16 2pbonus 14puncte
     2. Aurel Vlaicu 3 3 0 0 68-11 2pb 14p
     3. Metrorex 3 2 0 1 109-13 3pb 11p
     4. Dinamo 3 2 0 1 120-26 2pb 10p
     5. Barlad 3 2 0 1 55-15 2pb 10p
     6. Cluj 3 2 0 1 42-52 1pb 9p
     7. Steaua 3 1 0 2 58-56 1pb 5p
     8. Focsani 3 1 0 2 49-49 1pb 5p
     9. Moldova 3 1 0 2 15-75 0pb 4p
     10. Cleopatra 3 1 0 2 7-96 0pb 4p
     11. Galati 3 0 0 3 5-104 1pb 1p
     12. Iasi 3 0 0 3 0-127 0pb 0p
    
     ETAPA a IV – a, 14-10-2007
    
     CTMRTF Metrorex - CS Gens Cluj
    
     Rezultat Meci U19: 31-0
     Arbitri meci U19: Robert Diaconescu (centru), Horatiu Bargaunas si Razvan Iordachescu (la margine)
     Rezultat Meci U18:49-0
     Arbitri meci U18: Horatiu Bargaunas (la centru), Robert Diaconescu si Razvan Iordachescu (la margine)
    
     CS Dinamo Buc - CTTV Dunarea Gl.
    
     Rezultat Meci U19: 65-3
     Arbitri meci U19: Cristian Raduta (la centru), Bogdan Gordin si Stefan Razvan (la margine)
     Rezultat Meci U18:76-0
     Arbitri meci U18: Bogdan Gordin (la centru), Cristian Raduta (si Stefan Razvan (la margine)
    
     CS Cleopatra Mamaia - CSS Barlad
    
     Rezultat Meci U19: 60-0
     Arbitri meci U19: Vlad Iordachescu (la centru), Emilian Gorodea si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 3-55
     Arbitri meci U18: Emilian Gorodea (la centru), Vlad Iordachescu si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     LPS Focsani - CN Aurel Vlaicu Buc.
    
     Rezultat Meci U19: 3-17
     Arbitri meci U19: Bogdan Milita (la centru), Alex Nitulescu si Ionut Bodea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-39
     Arbitri meci U18: Alex Nitulescu (la centru), Bogdan Milita si Ionut Bodea (la margine)
    
     Rep. Moldova - CSS 3 Steaua Buc.
    
     Rezultat Meci U19: 0-5
     Arbitri meci U19: Nicolae Tudor (la centru), Valeriu Lazar si Cristian Serban (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-5
     Arbitri meci U18: Valeriu Lazar (la centru), Nicolae Tudor si Cristian Serban (la margine)
    
     CSS Unirea Iasi - LPS C-ta
    
     Rezultat Meci U19: 76-0
     Arbitri meci U19: Gabriel Seitan (la centru), Ionel Tinu si Gabriela Balan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-62
     Arbitri meci U18: Ionel Tinu (la centru), Gabriel Seitan si Gabriela Balan (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 4 4 0 0 294-9 4pbonus 20puncte
     2. Metrorex 4 4 0 0 235-10 4pb 20p
     3. Steaua 4 3 1 0 133-18 3pb 17p
     4. Aurel Vlaicu 4 3 1 0 103-24 2pb 16p
     5. Focsani 4 3 0 1 131-17 2pb 14p
     6. Dinamo 4 2 1 1 200-37 2pb 12p
     7. Iasi 4 2 1 1 119-58 1pb 11p
     8. Cluj 4 1 0 3 19-117 0pb 4p
     9. Barlad 4 0 0 4 11-181 0pb 0p
     10. Galati 4 0 0 4 8-310 0pb 0p
     11. LPS Constanta 4 0 0 4 9-373 0pb 0p
     12. Moldova 4 0 0 4 12-120 0pb -1p*
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 4 4 0 0 174-16 3pbonus 19puncte
     2. Aurel Vlaicu 4 4 0 0 107-11 3pb 19p
     3. Metrorex 4 3 0 1 158-13 4pb 16p
     4. Dinamo 4 3 0 1 196-26 3pb 15p
     5. Barlad 4 3 0 1 110-18 3pb 15p
     6. Steaua 4 2 0 2 63-56 2pb 10p
     7. Cluj 4 2 0 2 42-101 1pb 9p
     8. Focsani 4 1 0 3 49-88 1pb 5p
     9. Cleopatra 4 1 0 3 10-151 0pb 4p
     10. Moldova 4 1 0 3 15-80 0pb 3p*
     11. Galati 4 0 0 4 5-180 1pb 1p
     12. Iasi 4 0 0 4 0-189 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     ETAPA a V – a, 21-10-2007
    
     CTTV Dunarea Gl - CTMRTF Metrorex (Stad. Ciurel, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 0-83
     Arbitri la meciul U19: Claudiu Clapon (la centru) si Emanuel Gorodea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-134
     Arbitri la meciul U18: Emanuel Gorodea (la centru) si Claudiu Clapon (la margine)
    
     CSS Barlad – CS Dinamo Buc (Stad. CSS Barlad, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 15-22
     Arbitri la meciul U19: Gabriel Seitan (la centru) si Cosmin Popescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 3-10
     Arbitri la meciul U18: Cosmin Popescu (la centru) si Gabriel Seitan (la margine)
    
     CSS 3 Steaua Buc. - LPS Focsani (Stad. Steaua, ora 13.00)
    
     Rezultat Meci U19: 5-29
     Arbitri la meciul U19: Vlad Iordachescu (la centru), Robert Diaconesu si Razvan Vasiliu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 14-0
     Arbitri la meciul U18: Robert Diaconescu (la centru), Vlad Iordachescu si Razvan Vasiliu (la margine)
    
     CS Gens Cluj – CSS Unirea Iasi (Stad. I. Hatieganu, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 12-0
     Arbitri la meciul U19: Valeriu Lazar (la centru), Horatiu Bargaunas si Simion Marginean (la margine)
     Rezultat Meci U18: 15-0
     Arbitri la meciul U18: Horatiu Bargaunas (la centru), Lazar Valeriu si Simion Marginean (la margine)
    
     LPS C-ta - Rep. Moldova (Stad. Badea Cartan, ora 10.00)
    
     Rezultat Meci U19: 0-55
     Arbitri la meciul U19: Danut Frasineanu (la centru), Ionel Tinu si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 70-0
     Arbitri la meciul U18: Ionel Tinu (la centru), Danut Frasineanu si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - CS Cleopatra Mamaia (Stad. P. Copilului, ora 13.00) – s-a jucat pe 14.11.2007
    
     Rezultat Meci U19: 8-29
     Arbitri Meci U19: Gheorghe Sabau (la centru), Doru Gordin si Stefan Razvan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 31-0
     Arbitri Meci U18: Doru Gordin (la centru), Gheorghe Sabau si Stefan Razvan (la margine)
       
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 5 5 0 0 318-10 5pbonus 25puncte
     2. Cleopatra 4 4 0 0 294-9 4pb 20p
     3. Focsani 5 4 0 1 160-22 3pb 19p
     4. Steaua 5 3 1 1 138-47 3pb 17p
     5. Dinamo 5 3 1 1 222-52 2pb 16p
     6. Aurel Vlaicu 4 3 1 0 103-24 2pb 16p
     7. Iasi 5 2 1 2 119-70 1pb 11p
     8. Cluj 5 2 0 3 31-117 0pb 8p
     9. Moldova 5 1 0 4 67-120 1pb 4p*
     10. Barlad 5 0 0 5 26-203 1pb 1p
     11. Galati 5 0 0 5 8-393 0pb 0p
     12. LPS Constanta 5 0 0 5 9-428 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 5 5 0 0 244-16 4pbonus 24puncte>
     2. Metrorex 5 4 0 1 292-13 5pb 21p
     3. Dinamo 5 4 0 1 206-29 3pb 19p
     4. Aurel Vlaicu 4 4 0 0 107-11 3pb 19p
     5. Barlad 5 3 0 2 113-28 4pb 16p
     6. Steaua 5 3 0 2 77-66 2pb 14p
     7. Cluj 5 3 0 2 57-101 1pb 13p
     8. Focsani 5 1 0 4 49-102 1pb 5p
     9. Cleopatra 4 1 0 3 10-151 0pb 4p
     10. Moldova 5 1 0 4 15-150 0pb 3p*
     11. Galati 5 0 0 5 5-314 1pb 1p
     12. Iasi 5 0 0 5 0-204 0pb 0p
    
     ETAPA a VI – a
    
     Sambata, 27-10-2007
    
     CSS Unirea Iasi - CTTV Dunarea Gl
    
     Rezultat Meci U19: 68-0
     Arbitri la meciul U19: Emanuel Gorodea (la centru), Stuparu Mihai si Ionut Calitescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 20-0
     Arbitri la meciul U18: Stuparu Mihai (la centru), Emanuel Gorodea si Ionut Calitescu (la margine)
    
     Duminca, 28-10-2007
    
     CTMRTF Metrorex - CSS Barlad
    
     Rezultat Meci U19: 57-7
     Arbitri la meciul U19: Doru Gordin (la centru), Alexandru Nitulescu si Razvan Vasiliu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 24-8
     Arbitri la meciul U18: Alexandru Nitulescu (la centru), Doru Gordin si Razvan Vasiliu (la margine)
    
     Rep. Moldova - LPS Focsani
    
     Rezultat Meci U19: 5-46
     Arbitri la meciul U19: Horea Mesesan (la centru), Robert Diaconescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-27
     Arbitri la meciul U18: Robert Diaconescu (la centru), Horea Mesesan (la margine)
    
     LPS C-ta - CS Gens Cluj
    
     Rezultat Meci U19: 5-49
     Arbitri la meciul U19: Vlad Iordachescu (la centru), Ionel Tinu si Gheorge Zainea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 34-6
     Arbitri la meciul U18: Ionel Tinu (la centru), Vlad Iordachescu si Gheorge Zainea (la margine)
    
     CS Dinamo Buc - CN Aurel Vlaicu Buc. (meciuri jucate pe 21 noiembrie)
    
     Rezultat Meci U19: 0-36
     Arbitri U19: Danut Frasineanu (la centru), Alexandru Nitulescu si Serban Cristian (la margine)
     Rezultat Meci U18: 10-7
     Arbitri U18: Alexandru Nitulescu (la centru), Danut Frasineanu si Serban Cristian (la margine)
    
     CS Cleopatra Mamaia - CSS 3 Steaua Buc. (meciuri jucate pe 21 noiembrie)
    
     Rezultat Meci U19: 26-17
     Arbitri U19: Claudiu Clapon (la centru), Emil Gorodea si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-3
     Arbitri U18: Emil Gorodea (la centru), Claudiu Clapon si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 6 6 0 0 375-17 6pbonus 30puncte
     2. Focsani 6 5 0 1 206-27 4pb 24p
     3. Cleopatra 4 4 0 0 294-9 4pb 20p
     4. Steaua 5 3 1 1 138-47 3pb 17p
     5. Dinamo 5 3 1 1 222-52 2pb 16p
     6. Iasi 6 3 1 2 187-70 2pb 16p
     7. Aurel Vlaicu 4 3 1 0 103-24 2pb 16p
     8. Cluj 6 3 0 3 80-122 1pb 13p
     9. Moldova 6 1 0 5 72-166 1pb 4p*
     10. Barlad 6 0 0 6 33-260 1pb 1p
     11. Galati 6 0 0 6 8-461 0pb 0p
     12. LPS Constanta 6 0 0 6 14-477 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 6 6 0 0 278-32 5pbonus 29puncte
     2. Metrorex 6 5 0 1 316-21 6pb 26p
     3. Dinamo 5 4 0 1 216-36 3pb 19p
     4. Aurel Vlaicu 4 4 0 0 107-11 3pb 19p
     5. Barlad 6 3 0 3 121-52 4pb 16p
     6. Steaua 5 3 0 2 77-66 2pb 14p
     7. Cluj 6 3 0 3 63-135 1pb 13p
     8. Focsani 6 2 0 4 76-102 2pb 10p
     9. Iasi 6 1 0 5 20-204 1pb 5p
     10. Cleopatra 4 1 0 3 10-151 0pb 4p
     11. Moldova 6 1 0 5 15-177 0pb 3p*
     12. Galati 6 0 0 6 5-334 1pb 1p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     ETAPA a VII-a
    
     Sambata – 3 noiembrie
    
     CTTV Dunarea Gl - LPS C-ta
    
     Rezultat Meci U19: 34-3
     Arbitri la meciul U19: Gheoghe Zainea (la centru), Ionescu Dragos si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 3-100
     Arbitri la meciul U18: Ionescu Dragos (la centru), Gheoghe si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     Duminica – 4 noiembrie
    
     CS Gens Cluj – Rep. Moldova
    
     Rezultat meci U19: 20-0
     Arbitri la meciul U19: Gheorghe Sabau (la centru), Nicole Copil si Vlad Sabau (la margine)
     Rezultat Meci U18: 17-6
     Arbitri la meciul U18: Nicole Copil (la centru), Gheorghe Sabau si Vlad Sabau (la margine)
    
     CSS 3 Steaua Buc. - CS Dinamo Buc
    
     Rezultat Meci U19: 8-12
     Arbitri la meciul U19: Vlad Iordachescu (la centru), Bogdan Milita si Stefan Razvan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 3-41
     Arbitri la meciul U18: Bogdan Milita (la centru), Vlad Iordachescu si Stefan Razvan (la margine)
    
     CSS Barlad – CSS Unirea Iasi
    
     Rezultat Meci U19: 8-8
     Arbitri la meciul U19: Robert Diaconescu (la centru), Gabriel Seitan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 40-0
     Arbitri la meciul U18: Gabriel Seitan (la centru), Robert Diaconescu (la margine)
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - CTMRTF Metrorex (Stad. P. Copilului, ora 10.00) – se joaca pe 05.12.2007
    
     LPS Focsani - CS Cleopatra Mamaia (Stad. Tineretului, ora 13.00) – se joaca pe 05.12.2007
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 6 6 0 0 375-17 6pbonus 30puncte
     2. Focsani 6 5 0 1 206-27 4pb 24p
     3. Cleopatra 4 4 0 0 294-9 4pb 20p
     4. Dinamo 6 4 1 1 234-60 2pb 20p
     5. Iasi 7 3 2 2 195-78 2pb 18p
     6. Steaua 6 3 1 2 146-59 4pb 18p
     7. Cluj 7 4 0 3 100-122 1pb 17p
     8. Aurel Vlaicu 4 3 1 0 103-24 2pb 16p
     9. Galati 7 1 0 6 42-464 1pb 5p
     10. Moldova 7 1 0 6 72-186 1pb 4p*
     11. Barlad 7 0 1 6 41-268 1pb 3p
     12. LPS Constanta 7 0 0 7 17-511 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 7 7 0 0 378-35 6pbonus 34puncte
     2. Metrorex 6 5 0 1 316-21 6pb 26p
     3. Dinamo 6 5 0 1 247-39 4pb 24p
     4. Barlad 7 4 0 3 161-52 5pb 21p
     5. Aurel Vlaicu 4 4 0 0 107-11 3pb 19p
     6. Cluj 7 4 0 3 80-141 1pb 17p
     7. Steaua 6 3 0 3 80-107 2pb 14p
     8. Focsani 6 2 0 4 76-102 2pb 10p
     9. Iasi 7 1 0 6 20-244 1pb 5p
     10. Cleopatra 4 1 0 3 10-151 0pb 4p
     11. Moldova 7 1 0 6 21-194 0pb 3p*
     12. Galati 7 0 0 7 8-434 1pb 1p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     ETAPA a VIII – a
    
     Vineri – 9-11.2007
    
     LPS C-ta - CSS Barlad
    
     Rezultat Meci U19: 5-55
     Arbitri U19: Dragos Ionescu (la centru), Cosmin Popescu si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 61-0
     ArbitriU18: Cosmin Popescu (la centru), Dragos Ionescu si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     Sambata – 10-11-2007
    
     CS Gens Cluj – CTTV Dunarea Gl
    
     Rezultat Meci U19: 29-0
     Arbitri U19: Doru Gordin (la centru), Alexandru Nitulescu si Vladut Sabau (la margine)
     Rezultat Meci U18: 32-0
     Arbitri U18: Alexandru Nitulescu (la centru), Doru Gordin si Vladut Sabau (la margine)
    
     Duminica - 11-11-2007
    
     CTMRTF Metrorex - CSS 3 Steaua Buc.
    
     Rezultat Meci U19: 17-15
     Arbitri U19: Vlad Iordachescu (la centru), Horatiu Bargaunas si Toma Valeriu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 54-0
     Arbitri U18: Horatiu Bargaunas (la centru), Vlad Iordachescu si Toma Valeriu (la margine)
    
     CSS Unirea Iasi - CN Aurel Vlaicu Buc.
    
     Rezultat Meci U19: 3-24
     Arbitri U19: Valeriu Lazar (la centru), Danut Frasineanu si Mihai Stuparu ( la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-43
     Arbitri U18: Danut Frasineanu (la cetru), Valeriu Lazar si Mihai Stuparu ( la margine)
    
     Rep. Moldova - CS Cleopatra Mamaia
    
     Rezultat Meci U19: 3-65
     Arbitri U19: Emil Gorodea (la centru), Gabriela Balan si Razvan Iordachescu ( la margine)
     Rezultat Meci U18: 22-5
     Arbitri U18: Gabriela Balan (la centru), Emil Gorodea si Razvan Iordachescu ( la margine)
    
     CS Dinamo Buc - LPS Focsani
    
     Rezultat Meci U19: 3-34
     Arbitri U19: Bogdan Milita (la centru), Doru Gordin si Stefan Razvan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 19-17
     Arbitri U18: Doru Gordin (la centru), Bogdan Milita si Stefan Razvan (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 7 7 0 0 392-32 6pbonus 34puncte
     2. Cleopatra 6 6 0 0 388-20 6pb 30p
     3. Focsani 7 6 0 1 240-30 5pb 29p
     4. Cluj 8 5 0 3 129-122 2pb 22p
     5. Aurel Vlaicu 6 4 1 1 135-56 3pb 21p
     6. Dinamo 7 4 1 2 237-94 2pb 20p
     7. Steaua 7 3 1 3 161-76 5pb 19p
     8. Iasi 8 3 2 3 198-102 2pb 18p
     9. Barlad 8 1 1 6 96-273 2pb 8p
     10. Galati 8 1 0 7 42-493 1pb 5p
     11. Moldova 8 1 0 7 75-251 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 8 0 0 8 22-566 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 8 8 0 0 439-25 7pbonus 39puncte
     2. Metrorex 7 6 0 1 370-21 7pb 31p
     3. Aurel Vlaicu 6 6 0 0 181-11 5pb 29p
     4. Dinamo 7 6 0 1 266-56 4pb 28p
     5. Cluj 8 5 0 3 112-141 2pb 22p
     6. Barlad 8 4 0 4 161-113 5pb 21p
     7. Steaua 7 3 0 4 80-151 2pb 14p
     8. Focsani 7 2 0 5 93-121 3pb 11p
     9. Moldova 8 2 0 6 43-199 1pb 8p*
     10. Iasi 8 1 0 7 20-287 1pb 5p
     11. Cleopatra 6 1 0 5 15-204 0pb 4p
     12. Galati 8 0 0 8 8-466 1pb 1p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     ETAPA a IX – a, 18-11-2007
    
     CSS Barlad – CS Gens Cluj
    
     Rezultat Meci U19: 20-10
     Arbitri U19: Robert Diaconescu (la centru), Emanuel Gorodea si Ionel Tinu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 34-5
     Arbitri U18: Emanuel Gorodea (la centru), Robert Diaconescu (la centru) si Ionel Tinu (la margine)
    
     CSS 3 Steaua Buc. - CSS Unirea Iasi
    
     Rezultat Meci U19:M 10-0
     Arbitri U19: Valeriu Lazar (la centru), Nicolae Copil si Liviu Mamoc (la margine)
     Rezultat Meci U18: 5-5
     Arbitri U18: Nicolae Copil (la centru), Valeriu Lazar (la centru) si Liviu Mamoc (la margine)
    
     LPS Focsani - CTMRTF Metrorex
    
     Rezultat Meci U19: 3-24
     ArbitriU19: Cristian Raduta (la centru), Claudiu Clapon si Gabriela Balan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-36
     Arbitri U18: Claudiu Clapon (la centru), Cristian Raduta (la centru) si Gabriela Balan (la margine)
    
     CS Cleopatra Mamaia - CS Dinamo Buc
    
     Rezultat Meci U19: 38-0
     Arbitri U19: Gabriel Seitan (la centru), Aurel Spiridon si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-56
     Arbitri U18: Aurel Spiridon (la centru), Gabriel Seitan (la centru) si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - LPS C-ta
    
     Rezultat Meci U19: 139-0
     Arbitri U19: Horea Mesesan (la centru), Horatiu Bargaunas si Cosmin Popescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 3-17
     Arbitri U18: Horatiu Bargaunas (la centru), Horea Mesesan (la centru) si Cosmin Popescu (la margine)
    
     CTTV Dunarea Gl - Rep. Moldova
    
     Rezultat Meci U19: 15-5
     Arbitri U19: Vlad Iordachescu (la centru), Razvan Vasiliu si Ionel Tinu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 20-10
     Arbitri U18: Razvan Vasiliu (la centru), Vlad Iordachescu (la centru) si Ionel Tinu (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 8 8 0 0 416-35 7pbonus 39puncte
     2. Cleopatra 7 7 0 0 426-20 7pb 35p
     3. Focsani 8 6 0 2 243-54 5pb 29p
     4. Aurel Vlaicu 7 5 1 1 274-56 4pb 26p
     5. Steaua 8 4 1 3 171-76 5pb 23p
     6. Cluj 9 5 0 4 139-142 2pb 22p
     7. Dinamo 8 4 1 3 237-132 2pb 20p
     8. Iasi 9 3 2 4 198-112 2pb 18p
     9. Barlad 9 2 1 6 116-283 2pb 12p
     10. Galati 9 2 0 7 57-498 1pb 9p
     11. Moldova 9 1 0 8 80-266 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 9 0 0 9 22-705 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 9 9 0 0 456-28 7pbonus 43puncte
     2. Metrorex 8 7 0 1 406-21 8pb 36p
     3. Dinamo 8 7 0 1 322-56 5pb 33p
     4. Aurel Vlaicu 7 6 0 1 184-28 5pb 29p
     5. Barlad 9 5 0 4 195-118 6pb 26p
     6. Cluj 9 5 0 4 117-175 2pb 22p
     7. Steaua 8 3 1 4 85-156 2pb 16p
     8. Focsani 8 2 0 6 93-157 3pb 11p
     9. Moldova 9 2 0 7 53-219 1pb 8p*
     10. Iasi 9 1 1 7 25-292 1pb 7p
     11. Galati 9 1 0 8 28-476 2pb 6p
     12. Cleopatra 7 1 0 6 15-260 0pb 4p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     ETAPA a X – a, 25-11-2007
    
     CTMRTF Metrorex - CS Cleopatra Mamaia
    
     Rezultat Meci U19: 24-24
     Arbitri la meciul U19: Vlad Iordachescu (la centru), Horatiu Bargaunas si Mihai Stuparu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 47-0
     Arbitri la meciul U18: Horatiu Bargaunas (la centru), Vlad Iordachescu si Mihai Stuparu (la margine)
    
     Rep. Moldova - CS Dinamo Buc
    
     Rezultat Meci U19: 10-31
     Arbitri la meciul U19: Gabriel Seitan (la centru), Claudiu Clapon si Razvan Iordachescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 7-34
     Arbitri la meciul U18: Claudiu Clapon (la centru), Gabriel Seitan si Razvan Iordachescu (la margine)
    
     CSS Unirea Iasi - LPS Focsani
    
     Rezultat Meci U19: 0-31
     Arbitri la meciul U19: Doru Gordin (la centru), Ionel Tinu si Ionut Calitescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 12-7
     Arbitri la meciul U18: Ionel Tinu (la centru), Doru Gordin si Ionut Calitescu (la margine)
    
     LPS C-ta - CSS 3 Steaua Buc
    
     Rezultat Meci U19: 0-93
     Arbitri la meciul U19: Emil Gorodea (la centru), Robert Diaconescu si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 66-0
     Arbitri la meciul U18: Robert Diaconescu (la centru), Emil Gorodea si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     CS Gens Cluj – CN Aurel Vlaicu Buc.
    
     Rezultat Meci U19: 15-27
     Arbitri la meciul U19: : Bogdan Gordin (la centru), Lazar Valeriu si Vladut Sabau (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-37
     Arbitri la meciul U18: Lazar Valeriu (la centru), Bogdan Gordin si Vladut Sabau (la margine)
    
     CTTV Dunarea Gl - CSS Barlad
    
     Rezultat Meci U19: 19-32
     Arbitri la meciul U19: Horea Mesesan (la centru), Razvan Anorocioaie si Stefan Razvan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-45
     Arbitri la meciul U18: Razvan Anorocioaie (la centru), Horea Mesesan si Stefan Razvan (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 9 8 1 0 476-61 8pbonus 42puncte
     2. Metrorex 9 8 1 0 470-59 7pb 41p
     3. Aurel Vlaicu 9 7 1 1 337-71 6pb 36p
     4. Focsani 9 7 0 2 274-54 6pb 34p
     5. Steaua 10 5 1 4 281-102 6pb 28p
     6. Dinamo 10 5 1 4 268-178 3pb 25p
     7. Cluj 10 5 0 5 154-169 2pb 22p
     8. Iasi 10 3 2 5 198-143 2pb 18p
     9. Barlad 10 3 1 6 148-302 3pb 17p
     10. Galati 10 2 0 8 76-530 1pb 9p
     11. Moldova 10 1 0 9 90-297 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 10 0 0 10 22-798 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 10 10 0 0 522-28 8pbonus 48puncte
     2. Dinamo 10 9 0 1 356-56 6pb 42p
     3. Metrorex 9 8 0 1 453-21 9pb 41p
     4. Aurel Vlaicu 9 7 0 2 228-38 7pb 35p
     5. Barlad 10 6 0 4 240-118 7pb 31p
     6. Cluj 10 5 0 5 117-212 2pb 22p
     7. Steaua 10 4 1 5 88-222 2pb 20p
     8. Focsani 9 2 0 7 100-169 4pb 12p
     9. Iasi 10 2 1 7 37-299 1pb 11p
     10. Moldova 10 2 0 8 60-253 1pb 8p*
     11. Galati 10 1 0 9 28-521 2pb 6p
     12. Cleopatra 9 1 0 8 15-310 1pb 5p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     ETAPA a XI – a
    
     Vineri, 30-11-2007
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - CTTV Dunarea Gl
    
     Rezultat Meci U19: 62-7
     Arbitri la meciul U19: Bogdan Milita (la centru), Razvan Anorocioaiei si Serban Cristian (la margine)
     Rezultat Meci U18: 48-0
     Arbitri la meciul U18: Razvan Anorocioaiei (la centru), Bogdan Milita si Serban Cristian (la margine)
    
     Duminica, 02-12-2007
    
     CS Cleopatra Mamaia - CSS Unirea Iasi
    
     Rezultat Meci U19: 72-0
     Arbitri la meciul U19: Horea Mesesan (la centru), Bogdan Gordin si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 14-7
     Arbitri la meciul U18: Bogdan Gordin (la centru), Horea Mesesan si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     CSS 3 Steaua Buc. - CS Gens Cluj
    
     Rezultat Meci U19: 17-0
     Arbitri la meciul U19: Bogdan Milita (la centru), Alexandru Nitulescu si Liviu Mamoc (la margine)
     Rezultat Meci U18: 7-3
     Arbitri la meciul U18: Alexandru Nitulescu (la centru), Bogdan Milita si Liviu Mamoc (la margine)
    
     CSS Barlad – Rep. Moldova
    
     Rezultat Meci U19: 36-18
     Arbitri la meciul U19: Vlad Iordachescu (la centru), Nicolae Tudor si Mihai Stuparu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 29-12
     Arbitri la meciul U18: Nicolae Tudor (la centru), Vlad Iordachescu si Mihai Stuparu (la margine)
    
     CS Dinamo Buc - CTMRTF Metrorex
    
     Rezultat Meci U19: 11-17
     Arbitri la meciul U19: Claudiu Clapon (la centru), Emil Gorodea si Razvan Vasiliu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 10-10
     Arbitri la meciul U18: Emil Gorodea (la centru), Claudiu Clapon si Razvan Vasiliu (la margine)
    
     LPS Focsani - LPS C-ta
    
     Rezultat Meci U19: 139-0
     Arbitri la meciul U19: Valeriu Lazar (la centru), Robert Diaconescu si Ionut Bodea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-24
     Arbitri la meciul U18: Emil Gorodea (la centru), Claudiu Clapon si Razvan Vasiliu (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 10 9 1 0 548-61 9pbonus 47puncte
     2. Metrorex 10 9 1 0 457-70 7pb 45p
     3. Aurel Vlaicu 10 8 1 1 399-78 7pb 41p
     4. Focsani 10 8 0 2 413-54 7pb 39p
     5. Steaua 11 6 1 4 298-102 6pb 32p
     6. Dinamo 11 5 1 5 279-195 4pb 26p
     7. Cluj 11 5 0 6 154-186 2pb 22p
     8. Barlad 11 4 1 6 184-320 4pb 22p
     9. Iasi 11 3 2 6 198-215 2pb 18p
     10. Galati 11 2 0 9 83-592 1pb 9p
     11. Moldova 11 1 0 10 108-333 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 11 0 0 11 22-937 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 11 11 0 0 546-28 9pbonus 53puncte
     2. Dinamo 11 9 1 1 366-66 6pb 44p
     3. Metrorex 10 8 1 1 463-31 9pb 43p
     4. Aurel Vlaicu 10 8 0 2 269-28 8pb 40p
     5. Barlad 11 7 0 4 269-130 8pb 36p
     6. Steaua 11 5 1 5 95-225 2pb 24p
     7. Cluj 11 5 0 6 120-219 3pb 23p
     8. Focsani 10 2 0 8 100-193 4pb 12p
     9. Iasi 11 2 1 8 44-313 2pb 12p
     10. Cleopatra 10 2 0 8 29-317 1pb 9p
     11. Moldova 11 2 0 9 72-282 1pb 8p*
     12. Galati 11 1 0 10 28-569 2pb 6p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Meciuri restante - Miercuri 5 decembrie
    
     LPS Focsani - Cleopatra
    
     Rezultat Meci U19: 8-0
     Arbitri U19: Gheorghe Sabau (la centru), Bogdan Milita si Alexandru Nitulescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: amanat
     Arbitri U18: Bogdan Milita (la centru), Gheorghe Sabau si Alexandru Nitulescu (la margine)
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. – CTMRTF Metrorex
    
     Rezultat Meci U19: 10-3
     Arbitri U19: Cristian Raduta (la centru), Horea Mesesan si Ionut Bodea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-5
     Arbitri U18: Horea Mesesan (la centru), Cristian Raduta si Ionut Bodea (la margine)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 11 9 1 1 548-69 9pbonus 47puncte
     2. Metrorex 11 9 1 1 460-80 8pb 46p
     3. Aurel Vlaicu 11 9 1 1 409-81 7pb 45p
     4. Focsani 11 9 0 2 421-54 7pb 43p
     5. Steaua 11 6 1 4 298-102 6pb 32p
     6. Dinamo 11 5 1 5 279-195 4pb 26p
     7. Cluj 11 5 0 6 154-186 2pb 22p
     8. Barlad 11 4 1 6 184-320 4pb 22p
     9. Iasi 11 3 2 6 198-215 2pb 18p
     10. Galati 11 2 0 9 83-592 1pb 9p
     11. Moldova 11 1 0 10 108-333 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 11 0 0 11 22-937 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 11 11 0 0 546-28 9pbonus 53puncte
     2. Metrorex 11 9 1 1 468-31 9pb 47p
     3. Dinamo 11 9 1 1 366-66 6pb 44p
     4. Aurel Vlaicu 11 8 0 3 269-33 9pb 41p
     5. Barlad 11 7 0 4 269-130 8pb 36p
     6. Steaua 11 5 1 5 95-225 2pb 24p
     7. Cluj 11 5 0 6 120-219 3pb 23p
     8. Focsani 10 2 0 8 100-193 4pb 12p
     9. Iasi 11 2 1 8 44-313 2pb 12p
     10. Cleopatra 10 2 0 8 29-317 1pb 9p
     11. Moldova 11 2 0 9 72-282 1pb 8p*
     12. Galati 11 1 0 10 28-569 2pb 6p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     RETUR
    
     Etapa a XII-a
    
     Vineri – 07-12-2007
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - CSS Barlad
    
     Rezultat Meci U19: 56-12
     Arbitri U19: Danut Frasineanu (la centru), Claudiu Clapon si Serban Cristian (la margine)
     Rezultat Meci U18: 7-0
     Arbitri U18: Claudiu Clapon (la centru), Danut Frasineanu si Serban Cristian (la margine)
    
     Duminica – 09-12-2007
    
     CS Dinamo Buc. - CSS Unirea Iasi
    
     Rezultat Meci U19: 15-12
     Arbitri U19: Gabriel Seitan (la centru), Nicolae Copil si Ionut Bodea (la margine)
     Rezultat Meci U18: 75-0
     Arbitri U18: Nicolae Copil (la centru), Gabriel Seitan si Ionut Bodea (la margine)
    
     LPS Focsani - CS Gens Cluj
    
     Rezultat Meci U19: 36-7
     Arbitri U19: Danut Frasineanu (la centru), Emil Gorodea si Gabriela Balan (la margine)
     Rezultat Meci U18: 5-5
     Arbitri U18: Emil Gorodea (la centru), Danut Frasineanu si Gabriela Balan (la margine)
    
     CS Cleopatra Mamaia - LPS C-ta
    
     Rezultat Meci U19: 136-3
     Arbitri U19: Valeriu Lazar (la centru), Vlad Iordachescu si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-76
     Arbitri U18: Vlad Iordachescu (la centru), Valeriu Lazar si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     CTTV Dunarea Gl. - CSS 3 Steaua Buc – meci amanat
     CTMRTF Metrorex - Rep. Moldova – meci amanat
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 12 10 1 1 684-72 10pbonus 52puncte
     2. Aurel Vlaicu 12 10 1 1 465-93 8pb 50p
     3. Focsani 12 10 0 2 457-61 8pb 48p
     4. Metrorex 11 9 1 1 460-80 8pb 46p
     5. Steaua 11 6 1 4 298-102 6pb 32p
     6. Dinamo 12 6 1 5 294-207 4pb 30p
     7. Cluj 12 5 0 7 161-222 2pb 22p
     8. Barlad 12 4 1 7 196-376 4pb 22p
     9. Iasi 12 3 2 7 210-230 3pb 19p
     10. Galati 11 2 0 9 83-592 1pb 9p
     11. Moldova 11 1 0 10 108-333 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 12 0 0 12 25-1073 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 12 12 0 0 622-28 10pbonus 58puncte
     2. Dinamo 12 10 1 1 441-66 7pb 49p
     3. Metrorex 11 9 1 1 468-31 9pb 47p
     4. Aurel Vlaicu 12 9 0 3 276-33 9pb 45p
     5. Barlad 12 7 0 5 269-137 9pb 37p
     6. Cluj 12 5 1 6 125-224 3pb 25p
     7. Steaua 11 5 1 5 95-225 2pb 24p
     8. Focsani 11 2 1 8 105-198 4pb 14p
     9. Iasi 12 2 1 9 44-388 2pb 12p
     10. Cleopatra 11 2 0 9 29-393 1pb 9p
     11. Moldova 11 2 0 9 72-282 1pb 8p*
     12. Galati 11 1 0 10 28-569 2pb 6p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Etapa a XIII-a – 16.12.2007
    
     CSS Unirea Iasi - CTMRTF Metrorex
    
     Rezultat Meci U19: 0-20
     Arbitri la meciul U19: Horatiu Bargaunas (la centru), Horea Mesesan si Ionut Calitescu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 3-36
     Arbitri la meciul U18: Horea Mesesan (la centru), Horatiu Bargaunas si Ionut Calitescu (la margine)
    
     CS Gens Cluj - CS Cleopatra Mamaia
    
     Rezultat Meci U19: 0-29
     Arbitri la meciul U19: Vlad Iordachescu (la centru), Robert Diaconescu si Vladut Sabau (la margine)
     Rezultat Meci U18: 0-0
     Arbitri la meciul U18: Robert Diaconescu (la centru), Vlad Iordachescu si Vladut Sabau (la margine)
    
     LPS C-ta - CS Dinamo Buc
    
     Rezultat Meci U19: 0-86
     Arbitri la meciul U19: Ionel Tinu (la centru), Claudiu Clapon si Viorel Bujoreanu (la margine)
     Rezultat Meci U18: 12-12
     Arbitri la meciul U18: Claudiu Clapon (la centru), Ionel Tinu si Viorel Bujoreanu (la margine)
    
     CSS Barlad - CSS 3 Steaua Buc. - amanat
    
     CTTV Dunarea Gl - LPS Focsani - amanat
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - Rep. Moldova - amanat
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 13 11 1 1 713-72 11pbonus 57puncte
     2. Metrorex 12 10 1 1 480-80 8pb 50p
     3. Aurel Vlaicu 12 10 1 1 465-93 8pb 50p
     4. Focsani 12 10 0 2 457-61 8pb 48p
     5. Dinamo 13 7 1 5 380-207 5pb 35p
     6. Steaua 11 6 1 4 298-102 6pb 32p
     7. Cluj 13 5 0 8 161-251 2pb 22p
     8. Barlad 12 4 1 7 196-376 4pb 22p
     9. Iasi 13 3 2 8 210-250 3pb 19p
     10. Galati 11 2 0 9 83-592 1pb 9p
     11. Moldova 11 1 0 10 108-333 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 13 0 0 13 25-1159 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 13 12 1 0 634-40 10pbonus 60puncte
     2. Metrorex 12 10 1 1 504-34 10pb 52p
     3. Dinamo 13 10 2 1 453-78 7pb 51p
     4. Aurel Vlaicu 12 9 0 3 276-33 9pb 45p
     5. Barlad 12 7 0 5 269-137 9pb 37p
     6. Cluj 13 5 2 6 125-224 3pb 27p
     7. Steaua 11 5 1 5 95-225 2pb 24p
     8. Focsani 11 2 1 8 105-198 4pb 14p
     9. Iasi 13 2 1 10 47-424 2pb 12p
     10. Cleopatra 12 2 1 9 29-393 1pb 11p
     11. Moldova 11 2 0 9 72-282 1pb 8p*
     12. Galati 11 1 0 10 28-569 2pb 6p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Restanta din etapa a VII-a - Juniori U18
    
     2 martie 2008
    
     LPS Focsani – CS Cleopatra Mamaia 5-0 (neprezentare)
    
     Restanta din etapa a XII-a - Juniori U18
    
     2 martie 2008
    
     CTMRTF Metrorex – Republica Moldova 0-14
     CTTV Dunarea Galati – CSS 3 Steaua Bucuresti 7-5
    
     Restanta din etapa a XII-a - Juniori U19
    
     2 martie 2008
    
     CTMRTF Metrorex – Republica Moldova 66-19
     CTTV Dunarea Galati – CSS 3 Steaua Bucuresti 6-51
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 13 12 0 1 634-40 10pbonus 60puncte
     2. Metrorex 13 10 1 2 504-48 10pb 52p
     3. Dinamo 13 10 2 1 453-78 7pb 51p
     4. Aurel Vlaicu 12 9 0 3 276-33 9pb 45p
     5. Barlad 12 7 0 5 269-137 9pb 37p
     6. Cluj 13 5 2 6 125-224 3pb 27p
     7. Steaua 12 5 1 6 100-232 3pb 25p
     8. Focsani 12 3 1 8 110-198 5pb 19p
     9. Moldova 12 3 0 9 86-282 1pb 12p*
     10 .Iasi 13 2 1 10 47-424 2pb 12p
     11. Cleopatra 13 2 1 10 29-398 1pb 10p*
     12. Galati 12 2 0 10 35-574 2pb 10p
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 13 11 1 1 713-72 11pbonus 57puncte
     2. Metrorex 13 11 1 1 546-99 9pb 55p
     3. Aurel Vlaicu 12 10 1 1 465-93 8pb 50p
     4. Focsani 12 10 0 2 457-61 8pb 48p
     5. Steaua 12 7 1 4 349-108 7pb 37p
     6. Dinamo 13 7 1 5 380-207 5pb 35p
     7. Cluj 13 5 0 8 161-251 2pb 22p
     8. Barlad 12 4 1 7 196-376 4pb 22p
     9. Iasi 13 3 2 8 210-250 3pb 19p
     10. Galati 12 2 0 10 89-643 1pb 9p
     11. Moldova 12 1 0 11 127-399 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 13 0 0 13 25-1159 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Restante din etapa a XII-a – U18 si U19
    
     9 martie 2008
    
     CTTV Dunarea Galati – LPS Focsani (stad. Municipal, ora 12:00)
    
     Rezultat Meci U19: 3-82
     Rezultat Meci U18: 5-0
    
     Arbitri: Gabriel Seitan, Robert Diaconescu si Ionut Bodea
    
     CSS Barlad – CSS 3 Steaua Bucuresti (Stad. CSS, ora 14:00)
    
     Rezultat Meci U19: 5-5
     Rezultat Meci U18: 5-10
    
     Arbitri: Emil Gorodea, Gabriel Balan si Ionel Tinu
    
     CN Aurel Vlaicu – Republica Moldova (stad. Ciurel, ora 14:00)
    
     Rezultat Meci U19: 39-0
     Rezultat Meci U18: 0-28
    
     Arbitri: Horatiu Bargaunas, Razvan Vasiliu, Razvan Anorocioaiei
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 13 11 1 1 713-72 11pbonus 57puncte
     2. Metrorex 13 11 1 1 546-99 9pb 55p
     3. Aurel Vlaicu 13 11 1 1 504-93 9pb 55p
     4. Focsani 13 11 0 2 539-64 9pb 53p
     5. Steaua 13 7 2 4 354-113 7pb 39p
     6. Dinamo 13 7 1 5 380-207 5pb 35p
     7. Barlad 13 4 2 7 201-381 4pb 24p
     8. Cluj 13 5 0 8 161-251 2pb 22p
     9. Iasi 13 3 2 8 210-250 3pb 19p
     10. Galati 13 2 0 11 92-725 1pb 9p
     11. Moldova 13 1 0 12 127-438 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 13 0 0 13 25-1159 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 13 12 0 1 634-40 10pbonus 60puncte
     2. Metrorex 13 10 1 2 504-48 10pb 52p
     3. Dinamo 13 10 2 1 453-78 7pb 51p
     4. Aurel Vlaicu 13 9 0 4 276-61 9pb 45p
     5. Barlad 13 7 0 6 274-147 10pb 38p
     6. Steaua 13 6 1 6 110-237 3pb 29p
     7. Cluj 13 5 2 6 125-224 3pb 27p
     8. Focsani 13 3 1 9 110-203 6pb 20p
     9. Moldova 13 4 0 9 114-282 2pb 17p*
     10. Galati 13 3 0 10 40-574 2pb 14p
     11 .Iasi 13 2 1 10 47-424 2pb 12p
     12. Cleopatra 13 2 1 10 29-398 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     ETAPA a XIV – a, duminica - 16 03 2008
    
     CS Dinamo Buc. - CS Gens Cluj
    
     Arbitri: Robert Diaconescu, Alexandru Nitulescu si Razvan Stefan
    
     Rezultat Meci U19: 12-12
     Rezultat Meci U18: 34-17
    
     CSS 3 Steaua Buc. - CN Aurel Vlaicu Buc
    
     Arbitri: Horea Mesesan, Razvan Vasiliu si Razvan Anorocioaiei
    
     Rezultat Meci U19: 8-47
     Rezultat Meci U18: 7-55
    
     CTTV Dunarea Gl - CS Cleopatra Mamaia
    
     Arbitri: Horatiu Bargaunas, Ionel Tinu si Viorel Bujoreanu
    
     Rezultat Meci U19: 0-65
     Rezultat Meci U18: 10-0
    
     CTMRTF Metrorex - LPS C-ta (Stad. Ciurel, ora 13.00) - amanat pe 02.04.2008
     LPS Focsani - CSS Barlad (Stad Tineretului, ora 12.00) – amanat pe 02.04.2008
     Rep. Moldova - CSS Unirea Iasi (Stad. Rulmentul, ora 13.00) – amanat pe 02.04.2008
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 14 12 1 1 778-72 12pbonus 62puncte
     2. Aurel Vlaicu 14 12 1 1 551-101 10pb 60p
     3. Metrorex 13 11 1 1 546-99 9pb 55p
     4. Focsani 13 11 0 2 539-64 9pb 53p
     5. Steaua 14 7 2 5 362-160 7pb 39p
     6. Dinamo 14 7 2 5 392-219 5pb 37p
     7. Cluj 14 5 1 8 173-263 2pb 24p
     8. Barlad 13 4 2 7 201-381 4pb 24p
     9. Iasi 13 3 2 8 210-250 3pb 19p
     10. Galati 14 2 0 12 92-790 1pb 9p
     11. Moldova 13 1 0 12 127-438 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 13 0 0 13 25-1159 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 13 12 0 1 634-40 10pbonus 60puncte
     2. Dinamo 14 11 2 1 487-95 8pb 56p
     3. Metrorex 13 10 1 2 504-48 10pb 52p
     4. Aurel Vlaicu 14 10 0 4 331-68 10pb 50p
     5. Barlad 13 7 0 6 274-147 10pb 38p
     6. Steaua 14 6 1 7 117-292 3pb 29p
     7. Cluj 14 5 2 7 142-258 3pb 27p
     8. Focsani 13 3 1 9 110-203 6pb 20p
     9. Galati 14 4 0 10 50-574 2pb 18p
     10. Moldova 13 4 0 9 114-282 2pb 17p*
     11 .Iasi 13 2 1 10 47-424 2pb 12p
     12. Cleopatra 14 2 1 11 29-408 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     ETAPA a XV – a, duminica - 23 03 2008
    
     CS Gens Cluj - CTMRTF Metrorex
    
     Arbitri: Radu Petrescu, Razvan Vasiliu si Nicolae Copil
    
     Rezultat Meci U18: 0-62
     Rezultat Meci U19: 8-36
    
     CSS Barlad - CS Cleopatra Mamaia
    
     Arbitri: Horea Mesesan, Alexandru Nitulescu si Ionut Bodea
    
     Rezultat Meci U18: 43-0
     Rezultat Meci U19: 0-56
    
     CTTV Dunarea Gl. - CS Dinamo Buc.
    
     Arbitri: Valeriu Lazar, Ionel Tinu si Razvan Stefan
    
     Rezultat Meci U18: 0-10
     Rezultat Meci U19: 7-14
    
     CN Aurel Vlaicu Buc.- LPS Focsani amanat pe 7.05.2008 ( Stad. Ciurel, ora 13.00)
     CSS 3 Steaua Buc.- Rep. Moldova – amanat pe 09.04.2008 (Stad. Steaua, ora 11.00)
     LPS C-ta - CSS Unirea Iasi – amanat pe 07.05. 2008 (Stad. Badea Cartan, ora 10.00)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 15 13 1 1 834-72 13pbonus 67puncte
     2. Metrorex 14 12 1 1 582-107 10pb 60p
     3. Aurel Vlaicu 14 12 1 1 551-101 10pb 60p
     4. Focsani 13 11 0 2 539-64 9pb 53p
     5. Dinamo 15 8 2 5 406-226 5pb 41p
     6. Steaua 14 7 2 5 362-160 7pb 39p
     7. Cluj 15 5 1 9 181-299 2pb 24p
     8. Barlad 14 4 2 8 201-437 4pb 24p
     9. Iasi 13 3 2 8 210-250 3pb 19p
     10. Galati 15 2 0 13 99-804 2pb 10p
     11. Moldova 13 1 0 12 127-438 1pb 4p*
     12. LPS Constanta 13 0 0 13 25-1159 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 13 12 0 1 634-40 10pbonus 60puncte
     2. Dinamo 15 12 2 1 497-95 8pb 60p
     3. Metrorex 14 11 1 2 566-48 11pb 57p
     4. Aurel Vlaicu 14 10 0 4 331-68 10pb 50p
     5. Barlad 14 8 0 6 317-147 11pb 43p
     6. Steaua 14 6 1 7 117-292 3pb 29p
     7. Cluj 15 5 2 8 142-310 3pb 27p
     8. Focsani 13 3 1 9 110-203 6pb 20p
     9. Galati 15 4 0 11 50-584 2pb 18p
     10. Moldova 13 4 0 9 114-282 2pb 17p*
     11. Iasi 13 2 1 10 47-424 2pb 12p
     12. Cleopatra 15 2 1 11 29-451 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
    
     ETAPA a XVI – a, duminica - 30 03 2008
    
     CTTV Dunarea Gl - CTMRTF Metrorex (Stad. Municipal, ora 13.00)
    
     Arbitri: Vlad Iordachescu, Daniel Boldor si Pecingine Alin
    
     Rezultat Meci U18: 3-31
     Rezultat Meci U19: 7-86
    
     CSS Unirea Iasi - CS Gens Cluj (Stad. Tineretului, ora 10.00)
    
     Arbitri: Valeriu Lazar, Razvan Vasiliu si Ionut Calitescu
    
     Rezultat Meci U18: 20-5
     Rezultat Meci U19: 14-12
    
     LPS Focsani - CSS 3 Steaua Buc. (Stad Tineretului, ora 13.00)
    
     Arbitri: Horatiu Bargaunas, Horea Mesesan si Stefan Razvan
    
     Rezultat Meci U18: 8-8
     Rezultat Meci U19: 23-14
    
     Rep. Moldova - LPS C-ta (Stad. Rulmentul, ora 13.00)
    
     Arbitri: Ionel Tinu, Alexandru Nitulescu si Ionut Bodea
    
     Rezultat Meci U18: 3-10
     Rezultat Meci U19: 31-3
    
     CS Dinamo Buc.- CSS Barlad – amanat pe 11.05 (Stad. Tei, ora 13.00)
     CS Cleopatra Mamaia - CN Aurel Vlaicu Buc. – amanat pe 11.05 (Stad. Constr/Cleop, ora 13.00)
    
     Clasament U19
    
     1. Cleopatra 15 13 1 1 834-72 13pbonus 67puncte
     2. Metrorex 15 13 1 1 666-114 11pb 65p
     3. Aurel Vlaicu 14 12 1 1 551-101 10pb 60p
     4. Focsani 14 12 0 2 562-78 10pb 58p
     5. Dinamo 15 8 2 5 406-226 5pb 41p
     6. Steaua 15 7 2 6 376-183 7pb 39p
     7. Cluj 16 5 1 10 193-313 3pb 25p
     8. Barlad 14 4 2 8 201-437 4pb 24p
     9. Iasi 14 4 2 8 224-262 3pb 23p
     10. Galati 16 2 0 14 106-890 2pb 10p
     11. Moldova 14 2 0 12 158-441 2pb 9p*
     12. LPS Constanta 14 0 0 14 28-1190 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 14 13 0 1 644-43 10pbonus 64puncte
     2. Metrorex 15 12 1 2 597-51 12pb 62p
     3. Dinamo 15 12 2 1 497-95 8pb 60p
     4. Aurel Vlaicu 14 10 0 4 331-68 10pb 50p
     5. Barlad 14 8 0 6 317-147 11pb 43p
     6. Steaua 15 6 2 7 125-300 3pb 31p
     7. Cluj 16 5 2 9 147-330 3pb 27p
     8. Focsani 14 3 2 9 118-211 6pb 22p
     9. Moldova 14 4 0 10 117-292 3pb 18p*
     10. Galati 16 4 0 12 53-615 2pb 18p
     11. Iasi 14 3 1 10 67-429 2pb 16p
     12. Cleopatra 15 2 1 11 29-451 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
    
     MECIURI RESTANTE
    
     Miercuri – 2 aprilie
    
     CTMRTF Metrorex - LPS C-ta (Stad. Steaua, ora 13.00)
    
     Arbitri: Daniel Boldor, Horatiu Bargaunas si Razvan Anorocioaie
    
     Rezultat Meci U18: 18-15
     Rezultat Meci U19: 147-0
    
     LPS Focsani - CSS Barlad (Stad Tineretului, ora 12.00)
    
     Arbitri: Alexandru Nitulescu, Razvan Vasiliu si Cosmin Bodea
    
     Rezultat Meci U18: 11-8
     Rezultat Meci U19: 44-3
    
     Rep. Moldova - CSS Unirea Iasi (Stad. Tineretului, ora 12.00)
    
     Arbitri: Claudiu Clapon, Gabriela Balan si Ionut Calitescu
    
     Rezultat Meci U18: 31-6
     Rezultat Meci U19: 0-43
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 16 14 1 1 813-114 12pbonus 70puncte
     2. Cleopatra 15 13 1 1 834-72 13pb 67p
     3. Focsani 15 13 0 2 606-81 11pb 63p
     4. Aurel Vlaicu 14 12 1 1 551-101 10pb 60p
     5. Dinamo 15 8 2 5 406-226 5pb 41p
     6. Steaua 15 7 2 6 376-183 7pb 39p
     7. Iasi 15 5 2 8 267-262 4pb 28p
     8. Cluj 16 5 1 10 193-313 3pb 25p
     9. Barlad 15 4 2 9 204-481 4pb 24p
     10. Galati 16 2 0 14 106-890 2pb 10p
     11. Moldova 15 2 0 13 158-484 2pb 9p*
     12. LPS Constanta 15 0 0 15 28-1337 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. Metrorex 16 13 1 2 615-66 12pbonus 66puncte
     2. LPS Constanta 15 13 0 2 659-61 11pb 65p
     3. Dinamo 15 12 2 1 497-95 8pb 60p
     4. Aurel Vlaicu 14 10 0 4 331-68 10pb 50p
     5. Barlad 15 8 0 7 325-158 12pb 44p
     6. Steaua 15 6 2 7 125-300 3pb 31p
     7. Cluj 16 5 2 9 147-330 3pb 27p
     8. Focsani 15 4 2 9 129-219 6pb 26p
     9. Moldova 15 5 0 10 148-298 4pb 23p*
     10. Galati 16 4 0 12 53-615 2pb 18p
     11. Iasi 15 3 1 11 73-460 2pb 16p
     12. Cleopatra 15 2 1 11 29-451 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     ETAPA a XVII – a, duminica - 06 04 2008
    
     CSS Barlad - CTMRTF Metrorex
    
     Arbitri: Robert Diaconescu, Emauel Gorodea, Ionel Tinu
    
     Rezultat Meci U18: 7-46
     Rezultat Meci U19: 0-58
    
     CN Aurel Vlaicu Buc.- CS Dinamo Buc
    
     Arbitri: Gabriel Seitan, Horea Mesesan si Stefan Razvan
    
     Rezultat Meci U18: 5-22
     Rezultat Meci U19: 20-0
    
     LPS Focsani - Rep. Moldova
    
     Arbitri: Valeriu Lazar, Nicolae Tudor si Ion Olaru
    
     Rezultat Meci U18: 5-12
     Rezultat Meci U19: 67-0
    
     CTTV Dunarea Gl.- CSS Unirea Iasi
    
     Arbitri: Bogdan Gordin, Alexandru Nitulescu si Ion Pecigine
    
     Rezultat Meci U18: 5-0
     Rezultat Meci U19: 5-15
    
     CS Gens Cluj - LPS C-ta
    
     Arbitri: Daniel Boldor, RazvanVasiliu si Vladut Sabau
    
     Rezultat Meci U18: 6-62
     Rezultat Meci U19: 62-3
    
     CSS 3 Steaua Buc.- CS Cleopatra Mamaia - amanat 14.05 (Stad. Steaua, ora 13.00)
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 17 15 1 1 871-114 13pbonus 75puncte
     2. Focsani 16 14 0 2 673-81 12pb 68p
     3. Cleopatra 15 13 1 1 834-72 13pb 67p
     4. Aurel Vlaicu 15 13 1 1 571-101 11pb 65p
     5. Dinamo 16 8 2 6 406-246 5pb 41p
     6. Steaua 15 7 2 6 376-183 7pb 39p
     7. Iasi 16 6 2 8 282-267 4pb 32p
     8. Cluj 17 6 1 10 255-316 4pb 30p
     9. Barlad 16 4 2 10 204-539 4pb 24p
     10. Galati 17 2 0 15 111-905 2pb 10p
     11. Moldova 16 2 0 14 158-551 2pb 9p*
     12. LPS Constanta 16 0 0 16 31-1399 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. Metrorex 17 14 1 2 661-73 13pbonus 71puncte
     2. LPS Constanta 16 14 0 2 721-67 12pb 70p
     3. Dinamo 16 13 2 1 519-100 9pb 65p
     4. Aurel Vlaicu 15 10 0 5 336-90 10pb 50p
     5. Barlad 16 8 0 8 332-204 12pb 44p
     6. Steaua 15 6 2 7 125-300 3pb 31p
     7. Focsani 16 4 2 10 134-231 7pb 27p
     8. Moldova 16 6 0 10 160-303 4pb 27p*
     9. Cluj 17 5 2 10 153-392 3pb 27p
     10. Galati 17 5 0 12 58-615 2pb 22p
     11. Iasi 16 3 1 12 73-465 3pb 17p
     12. Cleopatra 15 2 1 11 29-451 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     MECI RESTANT
    
     Miercuri – 9 aprilie
    
     CSS 3 Steaua Buc.- Rep. Moldova (Stad. Steaua, ora 13.00)
    
     Arbitri: Bogdan Milita, Danut Frasineanu si Razvan Iordachescu
    
     Rezultat Meci U18: 14-12
     Rezultat Meci U19: 66-6
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 17 15 1 1 871-114 13pbonus 75puncte
     2. Focsani 16 14 0 2 673-81 12pb 68p
     3. Cleopatra 15 13 1 1 834-72 13pb 67p
     4. Aurel Vlaicu 15 13 1 1 571-101 11pb 65p
     5. Steaua 16 8 2 6 442-189 8pb 44p
     6. Dinamo 16 8 2 6 406-246 5pb 41p
     7. Iasi 16 6 2 8 282-267 4pb 32p
     8. Cluj 17 6 1 10 255-316 4pb 30p
     9. Barlad 16 4 2 10 204-539 4pb 24p
     10. Galati 17 2 0 15 111-905 2pb 10p
     11. Moldova 17 2 0 15 164-617 2pb 9p*
     12. LPS Constanta 16 0 0 16 31-1399 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. Metrorex 17 14 1 2 661-73 13pbonus 71puncte
     2. LPS Constanta 16 14 0 2 721-67 12pb 70p
     3. Dinamo 16 13 2 1 519-100 9pb 65p
     4. Aurel Vlaicu 15 10 0 5 336-90 10pb 50p
     5. Barlad 16 8 0 8 332-204 12pb 44p
     6. Steaua 16 7 2 7 139-312 3pb 35p
     7. Moldova 17 6 0 11 172-317 5pb 28p*
     8. Focsani 16 4 2 10 134-231 7pb 27p
     9. Cluj 17 5 2 10 153-392 3pb 27p
     10. Galati 17 5 0 12 58-615 2pb 22p
     11. Iasi 16 3 1 12 73-465 3pb 17p
     12. Cleopatra 15 2 1 11 29-451 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     MECI DEVANS
    
     Vineri – 11 aprilie
    
     CTTV Dunarea Gl - CS Gens Cluj (Stad. Municipal , ora 10.00)
    
     Arbitri: Doru Gordin, Mihai Stuparu si Andrei Pecigine
    
     Rezultat Meci U18: 3-16
     Rezultat Meci U19: 5-36
    
     ETAPA a XVIII– a, duminica - 13 04 2008
    
     CS Dinamo Buc - CSS 3 Steaua Buc (Stad. Tei, ora 13.30)
    
     Arbitri: Claudiu Clapon, Robert Diaconescu, Cristian Serban
    
     Rezultat Meci U18: 39-11
     Rezultat Meci U19: 17-11
    
     CSS Unirea Iasi - CSS Barlad (Stad Tineretului, ora 09.00)
    
     Arbitri: Daniel Boldor, Valeriu Lazar si Ionut Calitescu
    
     Rezultat Meci U18: 3-48
     Rezultat Meci U19: 54-5
    
     CTTV Dunarea Gl - LPS C-ta (Stad. Municipal, ora 13.00)
    
     Arbitri: Emanuel Gorodea, Nicolae Tudor si Andrei Pecigine
    
     Rezultat Meci U18: 3-31
     Rezultat Meci U19: 17-3
    
     Rep. Moldova - CS Gens Cluj (Stad. Rulmentul, ora 13.00)
    
     Arbitri: Gabriel Seitan, Aurel Spiridon si Ionel Tinu
    
     Rezultat Meci U18: 29-3
     Rezultat Meci U19: 0-31
    
     CTMRTF Metrorex - CN Aurel Vlaicu Buc – amanat 14.05 (Stad. Ciurel, ora 10.00)
    
     CS Cleopatra Mamaia - LPS Focsani – amanat 18.05 (Stad. Constr/Cleop, ora 13.00)
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 17 15 1 1 871-114 13pbonus 75puncte
     2. Focsani 16 14 0 2 673-81 12pb 68p
     3. Cleopatra 15 13 1 1 834-72 13pb 67p
     4. Aurel Vlaicu 15 13 1 1 571-101 11pb 65p
     5. Steaua 17 8 2 7 453-206 9pb 45p
     6. Dinamo 17 9 2 6 423-257 5pb 45p
     7. Cluj 19 8 1 10 322-321 6pb 40p
     8. Iasi 17 7 2 8 336-272 5pb 37p
     9. Barlad 17 4 2 11 209-593 4pb 24p
     10. Galati 19 3 0 16 133-944 2pb 14p
     11. Moldova 18 2 0 16 164-648 2pb 9p*
     12. LPS Constanta 17 0 0 17 34-1416 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 17 15 0 2 752-70 13pbonus 75puncte
     2. Metrorex 17 14 1 2 661-73 13pb71p
     3. Dinamo 17 14 2 1 558-111 10pb 70p
     4. Aurel Vlaicu 15 10 0 5 336-90 10pb 50p
     5. Barlad 17 9 0 8 380-207 13pb 49p
     6. Steaua 17 7 2 8 150-351 3pb 35p
     7. Moldova 18 7 0 11 201-320 6pb 33p*
     8. Cluj 19 6 2 11 172-424 3pb 31p
     9. Focsani 16 4 2 10 134-231 7pb 27p
     10. Galati 19 5 0 14 64-662 2pb 22p
     11. Iasi 17 3 1 13 76-513 3pb 17p
     12. Cleopatra 15 2 1 11 29-451 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     ETAPA a XIX – a, duminica 20 04 2008
    
     CSS 3 Steaua Buc.- CTMRTF Metrorex
    
     Rezultat Meci U19: 14-29
     Rezultat Meci U18: 0-53
    
     LPS Focsani - CS Dinamo Buc.
    
     Rezultat Meci U19: 33-0
     Rezultat Meci U18: 5-44
    
     CN Aurel Vlaicu Buc.- CSS Unirea Iasi
    
     Rezultat Meci U19: 19-15
     Rezultat Meci U18: 30-3
    
     CSS Barlad - LPS C-ta
    
     Rezultat Meci U19: 60-0
     Rezultat Meci U18: 13-24
    
     CS Cleopatra Mamaia - Rep. Moldova - amanat pentru 23.04 (Stad. Constr/Cleop, ora 10.00)
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 18 16 1 1 900-128 14pbonus 80puncte
     2. Focsani 17 15 0 2 706-81 13pb 73p
     3. Aurel Vlaicu 16 14 1 1 590-116 11pb 69p
     4. Cleopatra 15 13 1 1 834-72 13pb 67p
     g5. Steaua 18 8 2 8 467-235 9pb 45p
     6. Dinamo 18 9 2 7 423-290 5pb 45p
     7. Cluj 19 8 1 10 322-321 6pb 40p
     8. Iasi 18 7 2 9 351-291 6pb 38p
     9. Barlad 18 5 2 11 269-593 5pb 29p
     10. Galati 19 3 0 16 133-944 2pb 14p
     11. Moldova 18 2 0 16 164-648 2pb 9p*
     12. LPS Constanta 18 0 0 18 34-1476 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 18 16 0 2 776-83 14pbonus 80puncte
     2. Metrorex 18 15 1 2 714-73 14pb 76p
     3. Dinamo 18 15 2 1 602-116 11pb 75p
     4. Aurel Vlaicu 16 11 0 5 366-93 11pb 55p
     5. Barlad 18 9 0 9 393-231 13pb 49p
     6. Steaua 18 7 2 9 150-404 3pb 35p
     7. Moldova 18 7 0 11 201-320 6pb 33p*
     8. Cluj 19 6 2 11 172-424 3pb 31p
     9. Focsani 17 4 2 11 139-275 7pb 27p
     10. Galati 19 5 0 14 64-662 2pb 22p
     11. Iasi 18 3 1 14 79-543 3pb 17p
     12. Cleopatra 15 2 1 11 29-451 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     Meci restant – Miercuri, 23.04.2008
    
     CS Cleopatra Mamaia - Rep. Moldova
    
     Arbitri: Vlad Iordachescu, Robert Diaconescu si Razvan Anorocioaie
    
     Rezultat Meci U18: 0-26
     Rezultat Meci U19: 70-0
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 18 16 1 1 900-128 14pbonus 80puncte
     2. Focsani 17 15 0 2 706-81 13pb 73p
     3. Cleopatra 16 14 1 1 904-72 14pb 72p
     4. Aurel Vlaicu 16 14 1 1 590-116 11pb 69p
     5. Steaua 18 8 2 8 467-235 9pb 45p
     6. Dinamo 18 9 2 7 423-290 5pb 45p
     7. Cluj 19 8 1 10 322-321 6pb 40p
     8. Iasi 18 7 2 9 351-291 6pb 38p
     9. Barlad 18 5 2 11 269-593 5pb 29p
     10. Galati 19 3 0 16 133-944 2pb 14p
     11. Moldova 19 2 0 17 164-718 2pb 9p*
     12. LPS Constanta 18 0 0 18 34-1476 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 18 16 0 2 776-83 14pbonus 80puncte
     2. Metrorex 18 15 1 2 714-73 14pb 76p
     3. Dinamo 18 15 2 1 602-116 11pb 75p
     4. Aurel Vlaicu 16 11 0 5 366-93 11pb 55p
     5. Barlad 18 9 0 9 393-231 13pb 49p
     6. Moldova 19 8 0 11 227-320 7pb 38p*
     7. Steaua 18 7 2 9 150-404 3pb 35p
     8. Cluj 19 6 2 11 172-424 3pb 31p
     9. Focsani 17 4 2 11 139-275 7pb 27p
     10. Galati 19 5 0 14 64-662 2pb 22p
     11. Iasi 18 3 1 14 79-543 3pb 17p
     12. Cleopatra 16 2 1 12 29-477 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     ETAPA a XX – a
    
     Joi, 24.04.2008
    
     CSS Unirea Iasi - CSS 3 Steaua Buc.
    
     Arbitri: Nicolae Tudor, Ionel Tinu si Ionut Calitescu
    
     Rezultat Meci U18: 11-11
     Rezultat Meci U19: 12-10
    
     Vineri, 25 04 2008
    
     CTMRTF Metrorex - LPS Focsani
    
     Arbitri: Gheorghe Sabau, Nicolae Copil si Razvan Iordachescu
    
     Rezultat Meci U18: 41-0
     Rezultat Meci U19: 50-17
    
     CN Aurel Vlaicu Buc.- LPS C-ta
    
     Arbitri: Horea Mesesan, Vlad Iordachescu si Gheorghe Paliu
    
     Rezultat Meci U18: 0-7
     Rezultat Meci U19:113-17
    
     CS Gens Cluj - CSS Barlad
    
     Arbitri: Daniel Boldor, Bogdan Milita si Vladut Sabau
    
     Rezultat Meci U18: 9-36
     Rezultat Meci U19: 37-13
    
     CTTV Dunarea Gl - Rep. Moldova
    
     Arbitri: Robert Diaconescu, Razvan Vasiliu si Andrei Pecigine
    
     Rezultat Meci U18: 3-14
     Rezultat Meci U19: 19-12
    
     CS Dinamo Buc.- CS Cleopatra Mamaia - amanat 21 05 2008 (Stad. Tei, ora 13.30)
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 19 17 1 1 952-145 15pbonus 85puncte
     2. Aurel Vlaicu 17 15 1 1 703-133 12pb 74p
     3. Focsani 18 15 0 3 723-131 13pb 73p
     4. Cleopatra 16 14 1 1 904-72 14pb 72p
     5. Steaua 19 8 2 9 477-247 10pb 46p
     6. Dinamo 18 9 2 7 423-290 5pb 45p
     7. Cluj 20 9 1 10 359-334 7pb 45p
     8. Iasi 19 8 2 9 363-301 6pb 42p
     9. Barlad 19 5 2 12 282-630 5pb 29p
     10. Galati 20 4 0 16 152-956 2pb 18p
     11. Moldova 20 2 0 18 176-737 3pb 10p*
     12. LPS Constanta 19 0 0 19 51-1589 0pb 0p
    
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 19 17 1 1 783-83 14pbonus 84puncte
     2. Metrorex 19 16 1 2 755-73 15pb 81p
     3. Dinamo 18 15 2 1 602-116 11pb 75p
     4. Aurel Vlaicu 17 11 0 6 366-100 12pb 56p
     5. Barlad 19 10 0 9 429-240 14pb 54p
     6. Moldova 20 9 0 11 241-320 7pb 42p*
     7. Steaua 19 7 3 9 161-415 3pb 37p
     8. Cluj 20 6 2 12 181-470 3pb 31p
     9. Focsani 18 4 2 12 180-316 7pb 27p
     10. Galati 20 5 0 15 67-676 2pb 22p
     11. Iasi 19 3 2 14 90-554 3pb 19p
     12. Cleopatra 16 2 1 12 29-477 1pb 10p*
    
     * Echipe penalizate cu un punct
    
     ETAPA a XXI – a
    
     Sambata – 03 05 2008
    
     CN Aurel Vlaicu Buc. - CS Gens Cluj
    
     Arbitri: Horea Mesesan, Simion Marginean si Alexandru Paliu
    
     Rezultat Meci U18: 92-0
     Rezultat Meci U19: 34-10
    
     Duminica- 04 05 2008
    
     CS Cleopatra Mamaia - CTMRTF Metrorex
    
     Arbitri: Horatiu Bargaunas, Aurel Spiridon, Vlad Iordachescu
    
     Rezultat Meci U18: 0-36
     Rezultat Meci U19: 19-5
    
     CS Dinamo Buc.- Rep. Moldova
    
     Arbitri: Emanuel Gorodea, Razvan Vasiliu si Gheorghe Paliu
    
     Rezultat Meci U18: 5-0 (neprezentare)
     Rezultat Meci U19: 5-0 (neprezentare)
    
     LPS Focsani - CSS Unirea Iasi
    
     Arbitri: Bogdan Milita, Robert Diaconescu si George Georgescu
    
     Rezultat Meci U18: 11-3
     Rezultat Meci U19: 22-8
    
     CSS 3 Steaua Buc.- LPS C-ta
    
     Arbitri: Bogdan Gordin, Ionel Tinu si Ion Bodea
    
     Rezultat Meci U18: 9-18
     Rezultat Meci U19: 93-12
    
     CTTV Dunarea Gl - CSS Barlad
    
     Arbitri: Nicolae Tudor, Ion Olaru si Cristian Serban
    
     Rezultat Meci U18: 0-27
     Rezultat Meci U19: 6-38
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 20 17 1 2 957-164 15pbonus 85puncte
     2. Aurel Vlaicu 18 16 1 1 737-143 13pb 79p
     3. Focsani 19 16 0 3 745-139 14pb 78p
     4. Cleopatra 17 15 1 1 923-77 14pb 76p
     5. Steaua 20 9 2 9 570-259 11pb 51p
     6. Dinamo 19 10 2 7 428-290 6pb 50p
     7. Cluj 21 9 1 11 369-368 7pb 45p
     8. Iasi 20 8 2 10 371-323 6pb 42p
     9. Barlad 20 6 2 12 320-636 6pb 34p
     10. Galati 21 4 0 17 158-994 2pb 18p
     11. Moldova 21 2 0 19 176-742 3pb 9p**
     12. LPS Constanta 20 0 0 20 63-1682 0pb 0p
    
     **Echipa penalizata cu doua puncte
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 20 18 1 1 801-92 14pbonus 88puncte
     2. Metrorex 20 17 1 2 791-73 16pb 86p
     3. Dinamo 19 16 2 1 607-116 12pb 80p
     4. Aurel Vlaicu 18 12 0 6 458-100 13pb 61p
     5. Barlad 20 11 0 9 456-240 15pb 59p
     6. Moldova 21 9 0 12 241-325 7pb 41p**
     7. Steaua 20 7 3 10 170-433 3pb 37p
     8. Focsani 19 5 2 12 191-319 7pb 31p
     9. Cluj 21 6 2 13 181-562 3pb 31p
     10. Galati 21 5 0 16 67-703 2pb 22p
     11. Iasi 20 3 2 15 93-565 3pb 19p
     12. Cleopatra 17 2 1 13 29-513 1pb 10p*
    
     **Echipa penalizata cu doua puncte
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     7.05.2008
    
     CN Aurel Vlaicu Buc.- LPS Focsani - meci restant
    
     Arbitri: Vlad Iordachescu, Razvan Vasiliu si Razvan Stefan
    
     Rezultat Meci U18: 28-6
     Rezultat Meci U19: 17-14
    
     LPS C-ta - CSS Unirea Iasi - meci restant
    
     Arbitri: Alexandru Nitulescu, Robert Diaconescu, Ionescu Dragos
    
     Rezultat Meci U18: 51-3
     Rezultat Meci U19: 0-41
    
     Clasament U19
    
     1. Metrorex 20 17 1 2 957-164 15pbonus 85puncte
     2. Aurel Vlaicu 19 17 1 1 754-157 13pb 83p
     3. Focsani 20 16 0 4 759-156 15pb 79p
     4. Cleopatra 17 15 1 1 923-77 14pb 76p
     5. Steaua 20 9 2 9 570-259 11pb 51p
     6. Dinamo 19 10 2 7 428-290 6pb 50p
     7. Iasi 21 9 2 10 412-323 7pb 47p
     8. Cluj 21 9 1 11 369-368 7pb 45p
     9. Barlad 20 6 2 12 320-636 6pb 34p
     10. Galati 21 4 0 17 158-994 2pb 18p
     11. Moldova 21 2 0 19 176-742 3pb 9p**
     12. LPS Constanta 21 0 0 21 63-1723 0pb 0p
    
     ** Echipa penalizata cu doua puncte
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     Clasament U18
    
     1. LPS Constanta 21 19 1 1 852-95 15pbonus 93puncte
     2. Metrorex 20 17 1 2 791-73 16pb 86p
     3. Dinamo 19 16 2 1 607-116 12pb 80p
     4. Aurel Vlaicu 19 13 0 6 486-106 14pb 66p
     5. Barlad 20 11 0 9 456-240 15pb 59p
     6. Moldova 21 9 0 12 241-328 7pb 41p**
     7. Steaua 20 7 3 10 170-433 3pb 37p
     8. Cluj 21 6 2 13 181-562 3pb 31p
     9. Focsani 20 5 2 13 197-347 7pb 31p
     10. Galati 21 5 0 16 67-703 2pb 22p
     11. Iasi 21 3 2 16 96-616 3pb 19p
     12. Cleopatra 17 2 1 14 29-513 1pb 10p*
    
     **Echipa penalizata cu doua puncte
     * Echipa penalizata cu un punct
    
     10.05.2008
    
     CN Aurel Vlaicu Buc - CS Cleopatra Mamaia (Stad. Tei, ora 13.00) – meci restant
    
     Arbitri: Gheorghe Sabau, Doru Gordin si Ionut Bodea
    
     11.05. 2008
    
     CS Dinamo Buc.- CSS Barlad (Stad. Tei, ora 13.00)
    
     Arbitri: Gabriel Seitan, Razvan Vasiliu si Cristian Serban
    
     CS Gens Cluj - CSS 3 Steaua Buc. (Stad. I. Hatieganu, ora 10.00)
    
     Arbitri: Bogdan Milita, Alexandru Nitulescu si Vlad Sabau
    
     14.05.2008
    
     CTMRTF Metrorex - CN Aurel Vlaicu Buc (Stad. Steaua, ora 10.00) – meci restant
    
     Arbitri: Horatiu Bargaunas, Razvan Vasiliu si Bogdan Gordin
    
     CSS 3 Steaua Buc.- CS Cleopatra Mamaia (Stad. Steaua, ora 13.00) – meci restant
    
     Arbitri: Danut Frasineanu, Horea Mesesan si Razvan Anorocioaiei
    
     18.05.2008
    
     CS Cleopatra Mamaia - LPS Focsani (Stad. Constr/Cleop, ora 14.00) – meci restant
    
     21 05 2008
    
     CS Dinamo Buc.- CS Cleopatra Mamaia (Stad. Tei, ora 13.30) – meci restant
    
     ETAPA a XXII (ultima) – a, duminica 25 05 2008
    
     CTMRTF Metrorex - CS Dinamo Buc. (Stad. Steaua, ora 10.00)
     CSS Unirea Iasi - CS Cleopatra Mamaia (Stad Tineretului, ora 10.00)
     LPS C-ta - LPS Focsani (Stad. Badea Cartan, ora 13.00)
     CTTV Dunarea Gl - CN Aurel Vlaicu Buc. (Stad. Municipal, ora 13.00)
     Rep. Moldova - CSS Barlad (Stad. Rulmentul, ora 13.00)
    
     Semifinale - Sambata, 01 06 2008
    
     Locul 1 – Locul 4
     Locul 2 – Locul 3
    
     Finale
    
     Vineri, 08 06 2008
    
     U18: Finala loc 3-4 - stadion Arcul de Triumf, ora 17:00
     U19: Finala loc 3-4 - stadion Arcul de Triumf, ora 19:00
    
     Sambata, 08 06 2008
    
     U18: Finala loc 1-2 - stadion Arcul de Triumf, ora 17:00
     U19: Finala loc 1-2 - stadion Arcul de Triumf, ora 19:00
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti