Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Maine vedem IRB Nations Cup: din tribunele Stadionului Arcul de Triumf, la sport.ro, in direct pe RUGBY.RO

Maine vedem IRB Nations Cup: din tribunele Stadionului Arcul de Triumf, la sport.ro, in direct pe RUGBY.RO

Maine este ziua cea mare, debutul IRB Nations Cup 2007. Avem trei meciuri care de care mai tare, incepand cu ora 15:00 si incheind, probabil, la ora 20:40. Va asteptam la stadionul Arcul de Triumf, unde veti gasi bilete de vanzare la toate portile de acces, ori, daca nu, puteti vedea doua dintre partide in direct la sport.ro, a treia urmand sa fie inregistrata a doua zi. RUGBY.RO va ofera un regal rugbystic, urmand sa va transmita in direct, text, toate cele trei partide, la sectiunea Meciuri Live.
Aveti mai jos programul primei zile a IRB Nations Cup, televizarile, si transmisiile RUGBY.RO. Va readucem in prim-plan si cele 6 formatii de start, impreuna cu arbitrii meciurilor.
Cu aceasta ocazie se va inaugura Stadionul National Arcul de Triumf. Doua tribune nou-noute, standuri cu bere sau tricouri, locuri de joaca pentru copii si rugby de calitate, toate va asteapta la IRB Nations Cup.

IRB NATIONS CUP 2007

Cel mai puternic turneu de rugby din Romania

Etapa I - 5 iunie

Argentina A - Italia A - 15:00
Georgia - Namibia - 17:00
Emerging Springboks Romania - 19:00

Etapa a II-a 10 iunie

Argentina A - Namibia - 15:00
Emerging Springboks - Georgia - 17:00
Italia A Romania - 19:00

Etapa a III-a 16 iunie

Italia A - Georgia - 15:00
Namibia Romania - 17:00
Emerging Springboks - Argentina A - 19:00

Transmisiuni sport.ro (prima etapa)

Marti 5 iunie

Ora 15:00: Argentina A Italia A (DIRECT)
Ora 19:00: Springboks Romania (DIRECT)

Miercuri 6 iunie

Ora 15:00: Georgia Namibia (PREMIERA)

Joi 7 iunie

Ora 11:05: Springboks Romania (reluare)
Ora 14:15: Cup: Argentina A Italia A (reluare)

"AICI GASITI IN DIRECT PE RUGBY.RO MECIUL ARGENTINA A - ITALIA A"

"AICI GASITI IN DIRECT PE RUGBY.RO MECIUL GEORGIA - NAMIBIA"

"AICI GASITI IN DIRECT PE RUGBY.RO MECIUL ROMANIA - EMERGING SPRINGBOKS"

ARGENTINA A ITALIA A

5 iunie (5 June), stadionul National Arcul de Triumf
Ora: 15:00
TV: sport.ro (live)

Arbitru: Romain Poite (Franta)
Judecatori de margine: Cobus Wessels (Africa de Sud) si Daniel Koen (Namibia)

Argentina: 15. Stortoni Bernardo (Bristol) 14. Merello Francisco (Regatas Bella Vista), 13. Gauthier Juan Ignacio (Hindu), 12. Amelong Federico (Jockey Club), 11. Gomez Cora Pablo (Lomas Athletic) 10. Fernandez Santiago (Hindu), 9. Lalanne Alfredo ( S.I.C) 8. Fessia Genaro (Cordoba Athletic), 7. Petrilli Augusto ( Bourgoin), 6. Sanz Santiago (C.A.S.I) 5. Stuart Diego Miguel (C.A.S.I.), 4. Arocena Jaime (Alumni) 3. Cardinalli Pablo Federico (Bourgoin), 2. Cortese Matias (Northampton), 1. Lecot Francisco (Regatas Bella Vista)
Rezerve: 16. Rodriguez Planez Eduardo (Lyon), 17. Caratti Javier (Alumni), 18. Aranguren Felipe (C.U.B.A), 19. Achaval Miguel (Alumini), 20. Lopez Fleming Lucio (Edinburgh), 21. Miralles Roman (Duendes), 22. Ascarate Gabriel (Natacion y Gimnasia), 23. Gomez Kodela Francisco (Belgrano Athletic), 24. Camacho Gonzalo (Buenos Aires), 25. Fernandez Miranda Juan (Hindu), 26. Bouza Pablo (Leeds),
Antrenor: Phelan Santiago

Italia: 15. Sgarbi Alberto (Benneton) - 14. Michele Sepe (Almaviva Ur Capitolina), 13. Walter Pozzebon (Bristol Rugby), 12. Matteo Barbini (Benetton Treviso), 11. Ludovico Nitoglia (Cammi Calvisano) 10. Luciano Orquera (Brive), 9. Nicola Leonardi (Carrera Petrarca Padova) 8. David Dal Maso (Cammi Calvisano-cap), 7. Aldo Birchall (Arix Viadana), 6. Enrico Pavanello (Benetton Treviso) 5. Mario Vella (Arix Viadana), 4. Fabrizio Parisse (Aquila) 3. Lorenzo Cittadini (Cammi Calvisano), 2. Leonardo Ghiraldini (Cammi Calvisano), 1. Michele Rizzo (Carrera Petrarca Padova)
Rezerve: 16. Luigi Ferraro (Arix Viadana), 17. Luigi Milani (Arix Viadana), 18. Jaco Ersamus (Arix Viadana), 19. Aaron Persico (Cammi Calvisano), 20. Pino Patelli (Cammi Calvisano), 21. Andrea Marcato (Benetton Treviso), 22. Marco Rosa (Infinito L'Aquila), 23. Paul Derbyshire (Rolly Gran Parma), 24. Michelle Nitoglia (Catania), 25. Manozzi Giovani (Catania), 26. De Marchi Alberto (Parma)
Antrenor: Marzio Zanato

GEORGIA - NAMIBIA

5 iunie, stadionul National Arcul de Triumf
Ora: 17:00
TV: sport.ro (inregistrat pe 6 iunie, ora 15:00)

Arbitru: Carlo Damasco (Italia)
Judecatori de margine: Francisco Pastrana (Argentina), Horatiu Bargaunas (Romania)

Georgia: 15. Barkalaia Otar ( Figeac) 14. Shkinin Giorgi (Blois), 13. Gigauri Revaz (Montlucon), 12. Kacharava David (Nantes), 11. Elsohvili Otar (Arras) 10. Kvirikashvili Merab (Pau), 9. Abuseridze Irakli (Orleans-cap) 8. Chkaidze Giorgi (Massy), 7. Urushadze Rati (Nice), 6. Sutiashvili Shalva (Andorra) 5. Didebulidze Viktor (Massy), 4. Datunashvili Levan (Montlucon) 3. Khinchagashvili David (Bourgoin), 2. Dadunashvili David (Massy), 1. Magrakvelidze Mamuka (Metro Racing)
Rezerve: 16. Chkonia Irakli (Clermont Auvergne), 17. Jgenti George (Clermont Auvergne), 18. Kuparadze Elizbar (Aubennais), 19. Mchedlishvili Zurab (Domont), 20. Maisuradze Zviad (Lokomotive), 21. Urjukashvili Malkhaz (Cannes), 22. Gurgenidze Davit (Blois), 23. Samkharadze Bidzina (Farul Constanta), 24. Maisuradze Ilia (Nantes), 25. Natriashvili Irakli (Farul Constanta), 26. Khamashuridze Besiki (Cannes)
Antrenori: Cheishvili Malkhaz, Chavleishvili David, Narimanashvili Paata

Namibia: 15. Losper Tertius (Western Suburbs) 14. Witbooi Ryan (Western Suburbs), 13. Botes Lu-wayne (JHB University), 12. Powell Corne (Wanderers RC), 11. Africa Melrick (Reho Falcons) 10. Van der Westhuizen Justinus (Wanderers RC), 9. Jantjies Eugene (Western Suburbs) 8. Burger Jacques (Kimberley Tech - cap), 7. Du Plessis Tinus (Maties RC), 6. Nieuwenhuis Jacques (Falcons Rugby) 5. Esterhuise Nico (Maties RC), 4. Senekal Heino (Cardiff Blues) 3. Visser Marius (Border Rugby), 2. Horn Hugo (Border Rugby), 1. Redelinghuys Jonny (Kimberley Tech)
Rezerve: 16. Bardenhorst Scheepers (Sharks), 17. Du Toit Jane (Boland Rugby), 18. Lensing Gideon (Natal Sharks), 19. Van Lill Jurgens (Wanderers RC), 20. Kazombiaze Uakazuvaka (Western Suburbs), 21. Rossow Pieter (Wanderers RC), 22. Bock Heini (Reho Falcons), 23. Du Rand Stefan (Wanderers RC), 24. Duvenhage Jan Hendrik (Wanderers RC), 25. Lindvelt Herman (United R.C), 26. Grobler du Preez (United Rugby Club)
Antrenor: Husselman Dawid

ROMANIA EMERGING SPRINGBOKS

5 iunie (5 June), stadionul National Arcul de Triumf
Ora: 19:00
TV: sport.ro (live)

Arbitru: Martin Fox (Anglia)
Judecatori de margine: Ricardo Bonnaccorsi (Italia) si Ucha Narimanidze (Georgia)

Romania: 15. Iulian Dumitras (Pau) 14. Catalin Fercu (Arad), 13. Gabriel Brezoianu (Metro Racing), 12. Catalin Dascalu (Steaua), 11. Ioan Teodorescu (Arad) 10. Ionut Tofan (Limoges), 9. Valentin Calafateanu (Dinamo) 8. Florin Corodeanu (Grenoble), 7. Cosmin Ratiu (Dinamo), 6. Alexandru Tudori (Dinamo) 5. Petre Cristian (Brive), 4. Valentin Ursache (Arad) 3. Ion Paulica (Steaua), 2. Marius Tincu (Pau-cap), 1. Petrisor Toderasc (Brive)
Rezerve: 16. Razvan Mavrodin (Pau), 17. Cezar Popescu (Agen), 18. Bogdan Balan (Montauban), 19. Augustin Petrichei (Beziers), 20. Stelian Burcea (Dinamo), 21. Lucian Sirbu (Metro Racing), 22. Ionut Dimofte (Arad), 23. Florin Vlaicu (Steaua), 24. Csaba Gal (Steaua), 25. Dan Vlad (Steaua), 26. Valentin Poparlan (Dinamo)
Antrenor: Daniel Santamans

Emerging Springboks: 15. Fortuin Bevin Andre (Free State) 14. Ndungane Odwa Nzuzo (Natal Sharks), 13. Pretorius Jaco Christiaan (Golden Lions), 12. Barritt Bradley Michael (Natal Sharks), 11. Chavhanga Tonderai (Western Province) 10. Grant Peter John (Western Province), 9. Adams Heinrigh Jaco (Blue Bulls) 8. Mokuena Jonathan (Free State), 7. Tyibilika Solomzi (Golden Lions), 6. Floors Lucas ( Free State) 5. Skeate Ross Carson (Western Province), 4. Steenkamp Wilhelmus (Blue Bulls) 3. Andrews Edwin Peter (Western Province), 2. Brits Schalk Burger (Western Province- cap), 1. Van Der Merwe Hendrik Schalk (Golden Lions)
Rezerve: 16. Constant Ashton (Mpumalanga), 17. Mxoli Sangoni Mpumelelo ( Natal Sharks), 18. Maku Bandise Grey (Blue Bulls), 19. Blignaut Nikolai Shamako (Natal Sharks), 20. Joubert Ernst (Golden Lions), 21. Vermaak Jano (Golden Lions), 22. Noble Howard Gerald (Natal Sharks), 23. Delport Marius (Blue Bulls), 24. Ludik Louis (Golden Lions), 25. Bosman Meyer (Free State), 26. Lobberts Hilton (Blue Bulls)
Antrenor: De Villiers Peter Thomas

Stadionul Arcul de Triumf va asteapta

Stadionul Arcul de Triumf va asteapta
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Castigatorii Turneului celor 6 Natiuni, vor cuceri un trofeu nou la finala din 21 Martie.
29 Ian. 2015

Castigatorii Turneului celor 6 Natiuni, vor cuceri un trofeu nou la finala din 21 Martie.

Noul trofeu este desenat si realizat de catre unul dintre cei mai mari bijutieri in argint, Thomas Lyte. Acesta este doar al doilea model de trofeu , din 1883 pana astazi, dedicat celui mai mare...
Weekend plin de rugby: Meciurile test in care echipele isi testeaza angrenajul pentru Cupa Mondiala.
07 Nov. 2014

Weekend plin de rugby: Meciurile test in care echipele isi testeaza angrenajul pentru Cupa Mondiala.

Sambata, 8 noiembrie, Noua Zeelanda va testa forta Angliei pe Twickenham. Tot atunci, Fiji incearca sa obtina prima victorie din 8 incercari, iar Philipe Saint-Andre stie ca nu isi poate permite asta...
Cronica etapei a 6-a din Aviva Premiership
25 Oct. 2013

Cronica etapei a 6-a din Aviva Premiership

O noua etapa interesanta se va desfasura in acest weekend in Aviva Premiership. Balul il va deschide Bath, in aceasta seara jucand contra celor de la Gloucester, urmanda ca duminica, in incheiere sa...
Rugby-ul din Romania prea scump pentru televiuziunile noastre
19 Oct. 2013

Rugby-ul din Romania prea scump pentru televiuziunile noastre

"Lupii Bucuresti" joaca astazi cea de-a doua partida din grupele Amlin Challenge Cup 2013 si spre dezamagirea fanilor din Romania, nici aceasta partida nu va fi transmisa la TV. 
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti