Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Maine, toti ochii pe Canada, ora 18:00 pe France2

Maine, toti ochii pe Canada, ora 18:00 pe France2

     Maine avem ocazia sa vedem cum joaca nationala Canadei, adversara Romaniei din meciul test de sambata viitoare, 19 noiembrie, de la Bucuresti. Canadienii au meci extrem de greu cu Franta, la Nantes, mai ales dupa ce francezii au invins acum o saptamana Australia. Intalnirea este transmisa in direct pe France2, de la ora 18:00, ora Romaniei, program care se afla un grila unora dintre companiile de cablu de la noi din tara. Pe langa aceasta disputa mai avem insa doua meciuri tari: Anglia – Australia si Irlanda – Noua Zeelanda, in ultima partida evoluand asadar irlandezii, cei care vor fi adversarii Romaniei din 26 noiembrie, de la Dublin. Tot sambata se mai joaca meciurile Scotia – Argentina si Italia – Tonga.
     MECIURILE TEST ALE SFARSITULUI DE AN
    
     5 Noiembrie 2005
    
     Franta
– Australia 26-16 (10-9)
    
     Franta: 15 Julien Laharrague - 14 Aurelien Rougerie, 13 Florian Fritz (Thomas Castaignede, 63), 12 Yannick Jauzion, 11 Cedric Heymans - 10 Frederic Michalak (Yann Delaigue, 46) , 9 Jean-Baptiste Elissalde - 7 Thomas Lievremont (Sebastien Chabal, 75), 8 Remy Martin, 6 Yannick Nyanga - 5 Jeroτme Thion, 4 Fabien Pelous (Lionel Nallet, 67) - 3 Pieter de Villiers, 2 Dimitri Szarzewski (Sebastien Bruno, 60), 1 Olivier Milloud (Sylvain Marconnet, 68).
     Australia: 15 Chris Latham - 14 Wendell Sailor, 13 Lote Tuqiri (Lloyd Johansson, 59), 12 Morgan Turinui, 11 Mat Rogers - 10 Matt Giteau (Drew Mitchell, 63), 9 George Gregan (Chris Whitaker, 74) - 7 Phil Waugh, 8 George Smith, 6 Rocky Elsom (John Roe, 60) - 5 Nathan Sharpe, 4 Mark Chisholm (Hugh McMeniman, 63) - 3 Al Baxter, 2 Brendan Cannon (Stephen Moore, 59), 1 Matt Dunning (Greg Holmes, 80).
     Au marcat: Heymans, 1e, Martin, 1e, Elissalde, 2t, 3lp, Michalak, 1lp, respectiv Mitchell, 1e, Rogers, 1t, 3lp
     Central: Paul Honiss (Noua Zeelanda)
     Marginasi: Kelvin Deaker, Lyndon Bray (ambii Noua Zeelanda)
     Arbitru video: Bryce Lawrence (Noua Zeelanda)
    
     Argentina - Africa de Sud 23-34 (20-16)
    
     Argentina: 15 Juan Martin Hernandez - 14 Lucas Borges, 13 Federico Martin Aramburu, 12 Manuel Contepomi, 11 Francisco Leonelli - 10 Felipe Contepomi, 9 Agustin Pichot (capt) - 7 Agustin Durand, 8 Gonzalo Longo, 6 Juan Manuel Leguizamon - 5 Pablo Bouza, 4 Ignacio Fernandez Lobbe - 3 Omar Hasan, 2 Mario Ledesma, 1 Rodrigo Roncero.
     Rezerve: 16 Eusebio Guinazu, 17 Martνn Scelzo, 18 Manuel Carizza, 19 Martin Schusterman, 20 Nicolas Fernandez Miranda, 21 Federico Todeschini, 22 Bernardo Stortoni.
     Africa de Sud: 15 Percy Montgomery - 14 Conrad Jantjes, 13 Jaque Fourie, 12 Jean de Villiers, 11 Bryan Habana - 10 Andre Pretorius, 9 Bolla Conradie - 7 Juan Smith, 8 Jacques Cronje, 6 Solly Tyibilika - 5 Victor Matfield, 4 Bakkies Botha - 3 CJ van der Linde, 2 John Smit (capt), 1 Os du Randt.
     Rezerve: 16 Hanyani Shimange, 17 Eddie Andrews, 18 Albert van den Berg, 19 Schalk Burger, 20 Michael Claassens, 21 De Wet Barry, 22 Brent Russell.
     Au marcat: Durand, 1e, Leonelli, 1e, M Contepomi, 1e, F Contepomi, 1t, 2lp, respectiv Montgomery, 1e, 2t, 3lp, Fourie, 1e, Smith, 1e, Pretorius, 1lp, Conradie, 1dg.
     Cartonas galben: Jean de Villiers
     Central: Tony Spreadbury (Anglia)
     Marginasi: George Ayoub, Brett Bowden (ambii Australia)
     Arbitru video: Eric Darriere (Franta)
    
     Tara Galilor - Noua Zeelanda 3-41 (3-13)
    
     Tara Galilor: 15 Gareth Thomas (Lee Byrne, 52) - 14 Kevin Morgan, 13 Mark Taylor, 12 Ceri Sweeney (Nicky Robinson, 68), 11 Shane Williams - 10 Stephen Jones, 9 Mike Phillips (Gareth Cooper, 49) - 7 Colin Charvis (Robin Sowden-Taylor, 68), 8 Michael Owen, 6 Jonathan Thomas - 5 Robert Sidoli, 4 Brent Cockbain (Luke Charteris, 61) - 3 Adam Jones (Chris Horsman, 45), 2 Mefin Davies (Rhys Thomas, 61), 1 Duncan Jones.
     Noua Zeelanda: 15 Mils Muliaina (Leon MacDonald, 72) - 14 Rico Gear, 13 Conrad Smith, 12 Tana Umaga (Ma'a Nonu, 68), 11 Joe Rokocoko - 10 Dan Carter, 9 Byron Kelleher (Jimmy Cowan, 68) - 7 Chris Masoe (Richie McCaw, 68), 8 Rodney So'oialo, 6 Jerry Collins - 5 James Ryan (Angus Macdonald, 65), 4 Chris Jack - 3 Carl Hayman, 2 Anton Oliver (Andrew Hore, 65), 1 Neemia Tialata (Tony Woodcock, 51).
     Au marcat: Gear, 3e, Carter, 2e, 5t, 2lp, respectiv S. Jones, 1lp
     Central: Chris White (Anglia)
     Marginasi: Jonathan Kaplan (Africa de Sud), Matt Goddard (Australia)
     Arbitru video: Scott Young (Australia)
    
     Japonia – Spania 44-29
    
     11 Noiembrie 2005
    
     Tara Galilor – Fiji
, in Cardiff
    
     Central: Lyndon Bray (Noua Zeelanda)
     Marginasi: Rob Dickson, Wayne Barnes (Anglia)
     Arbitru video: Christophe Berdos (Franta)
    
     12 Noiembrie 2005
    
     Irlanda - Noua Zeelanda
, in Dublin
    
     Central: Jonathan Kaplan (Africa de Sud)
     Marginasi: Stuart Dickinson (Australia), Malcolm Changleng
     Arbitru video: Roy Maybank (Anglia)
    
     Scotia – Argentina, in Edinburgh
    
     Central: Kelvin Deaker (Noua Zeelanda)
     Marginasi: Nigel Whitehouse, Eric Darrieere (Franta)
     Arbitru video: Carlo Damasco (Italia)
    
     Anglia – Australia, in Londra – ora 16:30, in direct pe Sky Sports1
    
     Central: Joel Jutge (Franta)
     Marginasi: Alain Rolland, Alan Lewis (ambii Irlanda)
     Arbitru video: Simon McDowell (Irlanda)
    
     Franta – Canada, in Nantes – in direct pe France2, ora 18:00 (ora Romaniei)
    
     Central: Bryce Lawrence (Noua Zeelanda)
     Marginasi: Paul Honiss (Noua Zeelanda), Daniel Jabase (Argentina)
     Arbitru video: Huw Watkins
    
     Italia – Tonga, in Florence
    
     Central: Matt Goddard (Australia)
     Marginasi: Scott Young (Australia), Andrew Small (Anglia)
     Arbitru video: Nigel Owens
    
     19 Noiembrie 2005
    
     Anglia - Noua Zeelanda
, in Londra – ora 16:30, in direct pe Sky Sports2
    
     Central: Alan Lewis (Irlanda)
     Marginasi: Joel Jutge, Craig Joubert (Africa de Sud)
     Arbitru video: Malcolm Changleng
    
     Franta – Tonga, in Toulouse
    
     Central: Rob Dickson
     Marginasi: Mark Lawrence (Africa de Sud), Giulio De Santis (Italia)
     Arbitru video: Wayne Barnes (Anglia)
    
     Irlanda – Australia, in Dublin
    
     Central: Chris White (Anglia)
     Marginasi: Tony Spreadbury (Anglia), Tappe Henning (Africa de Sud)
     Arbitru video: Huw Watkins
    
     Tara Galilor - Africa de Sud, in Cardiff
    
     Central: Stuart Dickinson (Australia)
     Marginasi: Dave Pearson (Anglia), Bryce Lawrence (Noua Zeelanda)
     Arbitru video: Roy Maybank (Anglia)
    
     Italia – Argentina, in Genoa
    
     Central: Nigel Whitehouse
     Marginasi: Nigel Owens, James Jones
     Arbitru video: Eric Darriere (Franta)
    
     Romania – Canada, la Bucuresti
    
     Central: Didier Mene
     Marginasi: Jean Claude Bes, Eric Chabowski (toti din Franta)
    
     Portugalia – Fiji
    
     20 Noiembrie 2005
    
     Scotland – Samoa
, in Edinburgh
    
     Central: Alain Rolland (Irlanda)
     Marginasi: Donal Courtney (Irlanda), Christophe Berdos (Franta)
     Arbitru video: Simon McDowell (Irlanda)
    
     26 Noiembrie 2005
    
     Franta - Africa de Sud
, in Paris
    
     Central: Scott Young (Australia)
     Marginasi: Alain Rolland, Alan Lewis (ambii Irlanda)
     Arbitru video: Roy Maybank (Anglia)
    
     Anglia – Samoa, in Londra – ora 16:30, in direct pe Sky Sports2
    
     Central: Mark Lawrence (Africa de Sud)
     Marginasi: Rob Dickson, Malcolm Changleng
     Arbitru video: Craig Joubert (Africa de Sud)
    
     Irlanda – Romania, in Dublin
    
     Central: Andrew Cole (Australia)
     Marginasi: Nigel Whitehouse, Peter Allen (Scotland)
     Arbitru video: Huw Watkins
    
     Tara Galilor – Australia, in Cardiff
    
     Central: Tony Spreadbury (Anglia)
     Marginasi: Dave Pearson (Anglia), Simon McDowell (Irlanda)
     Arbitru video: Carlo Damasco (Italia)
    
     Italia – Fiji, in Milan
    
     Central: Tappe Henning (Africa de Sud)
     Marginasi: Joel Jutge (Franta), Daniel Jabase (Argentina)
     Arbitru video: Eric Darriere (Franta)
    
     Scotia - Noua Zeelanda, in Edinburgh
    
     Central: Donal Courtney (Irlanda)
     Marginasi: Chris White (Anglia), George Clancy (Irlanda)
     Arbitru video: Christophe Berdos (Franta)
    
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

S-au stabilit calificatele in play-off-ul Top 14
06 Iun. 2016

S-au stabilit calificatele in play-off-ul Top 14

Duminica seara a avut loc ultima etapa a campionatului francez de rugby, Top 14. Conform regulamentelor Federatiei Franceze de Rugby, toate meciurile s-au disputat la aceeasi ora, una contestata de...
Bayonne a revenit in Top 14
05 Iun. 2016

Bayonne a revenit in Top 14

Celebra echipa basca Bayonne a revenit pe prima scena a rugby-ului francez, Top 14, dupa victoria repurtata in finala barajului Pro D2, 21-16 cu Aurillac. Jocul a fost unul desfasurat dupa un tipar...
Anglia a invins clar Tara Galilor
30 Mai 2016

Anglia a invins clar Tara Galilor

Echipa nationala de rugby a Angliei a invins intr-un meci test selectionata Tarii Galilor, cu scorul de 27-13 (10-13). Partida s-a disputat in templul rugby-ului britanic, pe Twickenham din Londra, in...
Trei echipe emblematice ale Frantei retrogradate in Federale 1
30 Mai 2016

Trei echipe emblematice ale Frantei retrogradate in Federale 1

Trei dintre echipele emblematice ale rugby-ului francez, Biarritz, Bourgoin si Narbonne, au primit decizia retrogradarii din Pro D2 in federale 1, al treilea esalon valoric, din motive financiare....
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti