Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Loturile celor 12 echipe din Divizia Nationala BRD

Loturile celor 12 echipe din Divizia Nationala BRD
     Divizia Nationala BRD incepe sambata, editia 2006-2007, asa ca va prezentam acum loturile cu care echipele inscrise in campionat ataca aceasta competitie. Din pacate avem doar 11 loturi, fiindca nou promovata Olimpia s-a decis sa nu trimita acest lot chiar daca mai este doar o zi pana la start. Aveti mai jos asadar 11 loturi, asa cum au fost ele communicate de cluburi in faza initiala. Ele s-au modificat intre timp prin transferuri, insa pe acestea vi le prezentam mai sus, dat find ca multe dintre ele nu au fost inca efectuate. Prima etapa a Diviziei Nationale BRD, editia 2006-2007, se disputa sambata, 5 august.
Divizia Nationala BRD editia 2006-2007

Steaua Bucuresti

Teren: Ghencea II
Antrenor: Marin Mot
Presedinte: Gheorghe Nicolaescu
Lotul echipei: Nicolae Nere (pilier), Paulica Ion (pilier), Stere Sponte 9pilier), Radu Basalau (pilier), Ionel Bihoni (pilier), Marcel Mihalache (taloner), Bogdan Zebega (taloner), Cristian Mocanu (linia a II-a), Marian Butugan (linia a II-a), Alexandru Gaspar (linia a II-a), Alexandru Grigore (linia a II-a), Cornel Tatu (nr. 8), Onal Agiacai (linia a III-a), Madalin Baraulea (linia a III-a), Marius Tigora (linia a III-a), Anton Pisaroglu (linia a III-a), Laurentiu melinte (linia a III-a), Andreiu Iulian (mijlocas la gramada), Alexandru Lupu (mijlocas la gramada), Mugurel Sirbu (mijlocas la deschidere), Danut Dumbrava (fundas), Dan Vlad (centru), Rovert Dascalu (centru), Adrian Puiu (centru), Eugen Petre (aripa), Catalin Nicolae (fundas aripa), Florian Vlaicu )mijlocas la deschidere-fundas), Nicolae Ungureanu (centru)

Contor Zenner Arad

Teren: Contor Zenner
Antrenor: Ovidiu Serban
Presedinte: Ovidiu Serban
Lotul echipei: Radu Achim (mijlocas la gramada), Silviu Pingica (linia a II-a), Cristian Bacalu (centru), Cosmin Cioriciu (linia a III-a), Valentin Bordea (aripa), Bogdan Bradu (taloner), Laurentiu Buzea (pilier), Catalin Fercu (fundas), Cosmin Chiroiu (pilier), Liviu Borcea (taloner), Ionut Dimofte (mijlocas la deschidere), Constantin Ene (linia I), Catalin Dinu (centru), Ionut Flentea (pilier), Marian Floroiu (fundas), Madalin Garbau (aripa), Marian Grindei (pilier), Marius Mamoc (linia a III-a), Claudiu Nacuta (pilier), Dumitru Paraschiv (linia a III-a), Florin Maxim (taloner), Dragos Preda (miljlocas la deschidere), Mihai Radu (aripa), Liviu Mamoc (mijlocas la deschidere), Cristian Stoica (linia a II-a), Daniel Stoica (mijlocas la gramada), Valentin Ursache (linia I), Catalin Vladeanu (linia a III-a), Laurentiu Stoichita (aripa), Flavius Toades (pilier),

Dinamo Concas Bucuresti

Teren: Dinamo II (Victoria)
Antrenor: Daniel Neaga
Presedinte: Pompilier Bors
Lotul echipei: Razvan Alionte (linia a III-a), Gheorghita Bagiu (aripa), Catalin Balasa (linia a III-a), Adrian Barbuliceanu (mijlocas la deschidere), Horatiu Bargaunas (mijlocas la gramada), Stelian Burcea (linia a III-a), Valentin Calafeteanu (mijlocas la gramada), Ciprian Caplescu (mijlocas la gramada), Florin Coromercea (pilier), Gabriel David (pilier), Flavius Dobre (centru), Vasile Ghioc (fundas), Nicolae Gornoava (pilier), Cristian Hildan (aripa), Catalin Ioan (linia a II-a), Alexandru Lacatus (linia a II-a), Cristian Lupu (centru), Alexandru Marin (fundas), Bogdan Marinescu (linia a III-a), Catalin Mihai (aripa), Bogdan Muntean (mijlocas la deschidere), Nicolae Oprea (centru), Constantin Oneata (centru), George Pasache (linia a II-a), Gabriel Platon (pilier), Mircea Paraschiv (mijlocas la deschidere), Florin Poenaru (linia a III-a), Cosmin Ratiu (linia a III-a), Andrei Romanov (linia a II-a), Alexandru Savin (linia a II-a)

CSM U REMIN Baia Mare

Teren: Lascar Ghinet
Antrenor: Eugen Apjock
Presedinte: Gheorgeh Pasca
Lotul echipei: Florin Gorun (pilier), Raul Grumaz (pilier), Vasile Barlea (pilier), Paul Rusu (pilier), Cristian Balan (pilier), Vasile Lucaci (pilier), Bogdan Zaru (pilier), Tiberiu Apostol (talojner), Alin Grumaz (pilier), Teodor Buzatu (linia a III-a), Ionut Hristache (linia a II-a), Cristian Miu (linia a III-a), Ion Cirstea (linia a III-a), Mihai Pantaru (mijlocas la gramada), Adrian Manolache 9mijlocas la gramada), Ionut Borz (mijlocas la deschidere), Eugen Apjock (mijlocas la deschidere), Claudiu Gavriloaia (centru), Ionut Budusan (centru), Cristian Lazar (centru), Ionel Ungureanu (aripa), Ioan Pop (aripa), Emanuel Danga (fundas), Mihai Ungur (fundas), Simion Merdan (linia a II-a), Cosmin Cirtiu (linia a II-a), Mihai Macovei (linia a III-a), Viorel Lucaci (linia a III-a), Petru Maxim (centru), Silviu Duma (linia a III-a)

CS Universitatea Banca Transilvania Agressione Cluj

Teren: Iuliu Hateganu
Antrenor: George Sava
Presedinte: Nicolae Bor
Lotul echipei: Vasile Balc (taloner), Vasile cerces (pilier), Silviu Vasile (pilier), Dan Gheta (taloner), Andrei Lupei (taloner), Vasile doroftei (pilier), Mircea Talos (taoner), Ionut Lupu (taloner), Aurel Popean (linia a II-a), Bogdan Farcas (linia a II-a), Samuel Maris (linia a III-a), Marian Boita (linia a III-a), Simiuon Merdan (linia a III-a), Tudorel Gavril (linia a III-a), Andrei Andronic (linia a III-a),Catalin Miclaus (linia a III-a), Florin Eva (mijlocas la gramada),Horea Hampea (mijlocas la deschidere), Alin Utiu (mijlocas la deschidere), Bogdan Cantor (centru), Csaba Gal (centru), Dorin Manole (fundas), Stefan Ciuntu (aripa), Sergiu Spataru (centru), Cosmin Cabuz (fundas), Constantin leoca (fundas), Constantin Badea (mijlocas la gramada), Marius Coltuneac (mijlocas la deschidere), Bogdan Motrescu (aripa)

Rugby Club Judetean Farul

Teren: Farul
Antrenor: Virgil Nastase
Presedinte: Nicolae Dospinescu
Lotul echipei: Cristian Andru (pilier), Ionel Andrii (pilier), Cristinel Anghel (taloner), Dumitru Angheluta (linia a III-a), Victor Bezuscu (mijlocas la deschidere), Daniel carpo (linia a III-a), Stefan Ceausu (linia a III-a), Razvan Craciunescu (pilier), Darie Curea (centru 0 mijlocas la deschidere), Iont Damaschin (pilier), Ovidiu Dumbrava (centru), Claudiu Dumitru (fundas-aripa), Daniel Gherasim (linia a II-a linia a III-a), Marius Grigore (centru-aripa), Edis Osman (pilier), Bogdan Panturu (aripa), Bidzina Samkharadze (mijlocas la gramada), Florin Silion (centru aripa), Inut Vladuianu (centru aripa), Victor Zaman (mijlocas la gramada), Ionut Toporan (linia a II-a)

CS Rulmentul Barlad

Teren: Rulmentul
Antrenor: Ion Harnagea
Presedinte: Florian Pricop
Lotul echipei: Sorin Bucur (centru), Catalin Ungureanu (mijlocas la deschidere), Catalin Mihociu (linia a III-a), Bogdan Botezatu (linia I), Andrei Ilau (aripa), Catalin Postolache (aripa), Adrian Rusu (linia a III-a), Marius Rusu (centru), Valentin Ceuca (linia I), Ionut Talpau (linia a II-a), Ionel Huiban (linia I), George Munteanu (linia I), Laurentiu Micu (linia a III-a), Eugen Brostic (mijlocas la gramada), Lucian Robu (centru), Catalin Zavate (taloner), Dragos Giusea (aripa), Danut Botezatu (fundas), Vasilica Nicoara (mijlocas la deschidere), Ionel Oprea (taloner), Mirel Bucur (centru), Petrut velica (linia a II-a), Robert Sandulache (linia a III-a), Lucian Arhip (linia a II-a), Paul Bolat (mijlocas la gramada)

Poli Agro Unirea Iasi

Teren: Agronomia
Antrenor: Constantin Verives
Presedinte: Silviu Balcan
Lotul echipei: Mihaita Lazar (pilier), Bogdan Formagiu (pilier), Andrei varvaroi (taloner), Marian Cucuteanu (taloner), Neculai Onica (pilier), Marius Bisoc (linia a II-a), Emanuel Drusca (linia a III-a), Andrei Finariu (linia a III-a), Ioan Lupu (pilier), Vlad Alexa (linia a II-a), Constantin Paslaru (linia a III-a), Sergiu Chicos (linia a III-a), Marian Coseru (linia a III-a), Andrei Varzaru (linia a III-a), Remus Hodoroaba (mijlocas la gramada), Ionut Zaharia (mijlocas la deschidere), Constantin Toa (centru), Cristinel Manole (centru), Daniel Gavrilas (centru), Costel Pricopie (fundas), Ciprian Costache (mijlocas la gramada), Marian Manea (aripa), Ionut Calitescu (aripa), Ciprian Cernescu (aripa), Florin Lupu (mijlocas la gramada), Ioan Iftode (fundas), Mihai Mocanu (fundas)

CSM Bucovina Suceava

Teren: Unirea
Antrenor: Constantin Vlad
Presedinte: Dumitru Negru
Lotul echipei: Cristian Croitoru (pilier), Mihai Adascalitei )pilier), Bogdan Rusu (pilier), Ciprian Duca (pilier), Ionut Tofan (pilier), Marius Soloniuc (taloner), Cezar Priscari (taloner), Ionut Teodorovici (linia a II-a), Laurentiu Varse (linia a II-a), Florin Turcan (linia a II-a), Constantin Patemschi (linia a II-a), Viorel Negru (flanker), Ionut Stangu (flanker), Mihai Borta (flanker), Constantin Nichiforiuc (inchizator), Eugen Bursuc (mijlocas la gramada), Mihai Cretuleac (mijlocas la gramada), Ovidiu Soloniuc (mijlocas la deschidere), Tiberiu Conache (mijlocas la deschidere), Cornel Opariuc (centru), Mihai Oanea (aripa), Liviu Ivanovici (aripa), Ionut Flutur (fundas)

Stiinta Petrosani
Teren: Stiinta
Antrenor: Ioan Ratiu
Presedinte: Ilie Rascolean
Lotul echipei: Radu Dragomir (pilier), Robert Szilvester (pilier), Zoltan Huszerl (pilier), Vasile Hegnes (pilier), Catalin Buburuzan (pilier), Victor Ionuta (taloner), Sorin Boca (taloner), Cristian Costa (linia a II-a), Razvan Mioneci (linia a II-a), Virgiliu Bolea (linia a II-a), Mirea Suciu (linia a III-a), Nicusor Hincu (linia a III-a), Alin Iriza (linia a III-a), Andrei Voina (mijlocas la gramada), Florin Pricop (mijlocas la deschidere), Lucian Drelciuc (centru), Radu Marian (centru), Florin Pereanu (centru), Andrei Cicio (centru), Valentin Vaduva (aripa), Ilie Manole (aripa), Horatiu Stanciu (aripa), Daniel Tamas (aripa), Cosmin Stoicuta (aripa), Daniel Cojocaru (fundas), Florin Radu (fundas)

Petrom Timisoara

Teren: UMT
Antrenor: Rada Tryniacsev
Presedinte: Adrian Pintea
Lotul echipei: Alexandru Caravan (pilier), Florin Siputiu (pilier), Horia Dalca (pilier), Ciprian Popovici (pilier), Paul Borzas (taloner), Maximiliam Pintea (linia a II-a), Daniel Mihai (linia a II-a), Marian Grigoras (linia a III-a), Eugen Capatana (linia a III-a), Alexandru Dulin (aripa), Ciprian Rosca (linia a III-a), Catalin Lazar (linia a III-a), Valentin Rosu (linia a III-a), Adalbert Corinz (linia a II-a), Cornel Gororescu (mijlocas la gramada), Adrian Neacsu (mijlocas la gramada), Florin Balan (mijlocas la deschidere), Adrian Zeciu (fundas), Darius Stanciu (aripa), Bogdan Bosneag (fundas), Oliver Voinov (aripa), Alin Pinciuc (aripa), Petrica Abazet (centru).

CS Olimpia

Teren: Stadion Olimpia
Antrenor: Alexandru Perpelea
Presedinte: Florin Cenusaru
Lotul echipei: nu a fost anuntat
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti