Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Florin Vlaicu s-a intors pe locul 1 in clasamentul marcatorilor

Florin Vlaicu s-a intors pe locul 1 in clasamentul marcatorilor

     RUGBY.RO va prezinta un clasament al marcatorilor alcatuit de noi in urma rapoartelor de arbitraj de la meciurile din prima divizie. Florin Vlaicu incheie anul pe primul loc la clasamentul general, 139 de puncte, dupa ce in urma cu doua etape fusese “detronat” de colegul Danut Dumbrava, 127 acum. Pe locul 3 se gaseste constanteanul Bezuscu, 111 puncte, urmat indeaproape de ieseanul Zaharia, 102. Cei mai buni marcatori de eseuri sunt stelistii Mugurel Sirbu si Catalin Nicolae, 14 reusite, talonati de dinamovistii Mersoiu si Ghioc. La transformari, Vlaicu ramane rege, 44, iar la lovituri de penalizare Bezuscu are 6 reusite avans fata de Cristian Vacaru. Ionut Zaharia a marcat pana acum cele mai multe dropgoluri, 5.
     DIVIZIA NATIONALA BRD
    
     CLASAMENTE MARCATORI
    
     Eseuri
    
     1. Mugurel Sirbu (Steaua) 14e
     Catalin Nicolae (Steaua) 14e

     2. Costica Mersoiu (Dinamo) 13e
     Vasile Ghioc (Dinamo) 13e
     3. Petre Eugen (Steaua) 10e
     4. Stefan Ciuntu (Cluj) 9e
     Ioan Teodorescu (Arad) 9e
     Razvan Stanca (Dinamo) 9e
     Lazar Mihaita (Iasi) 9e
     Alexandru Lupu (Steaua) 9e
     5. Ionut Dimofte (Arad) 8e
     Danut Dumbrava (Steaua) 8e
     Stelian Burcea (Dinamo) 8e
     Madalin Garbau (Arad) 8e
     Catalin Fercu (Arad) 8e
     Daniel Gherasim (Farul) 8e
     Dumitru Paraschiv (Arad) 8e
     Madalin Baraulea (Steaua) 8e
     Valentin Calafeteanu (Dinamo) 8e
     6. Laurentiu Melinte (Steaua) 7e
     Ciprian Cernescu (Poli Iasi) 7e
     Daniel Carpo (Farul) 7e
     Onal Agiacai (Steaua) 7e
     Marius Mamoc (Arad) 7e
     7. Florin Vlaicu (Steaua) 6e
     Ionut Graur (Iasi) 6e
     Cosmin Ratiu (Dinamo) 6e
     Nicolae Rus (Dinamo) 6e
     Cosmin Gheara (Farul) 6e
     Marcel Mihalache (Steaua) 6e
     Catalin Dascalu (Steaua) 6e
     8. Marius Floroiu (Arad) 5e
     Mihai Pantiru (Baia Mare) 5e
     Viorel Lucaci (Baia Mare) 5e
     Paul Rusu (Baia Mare) 5e
     Ionut Botezatu (Baia Mare) 5e
     Cosmin Cirtiu (Baia Mare) 5e
     Mihai Merca (Dinamo) 5e
     Csaba Gal (Cluj) 5e
     Stefan Drusca (Poli Iasi) 5e
     Mihai Adascalitei (Arad) 5e
     Razvan Bors (Olimpia) 5e
     Cristian Lupu (Dinamo) 5e
     9. Florin Erhan (Baia Mare) 4e
     Andrei Filip (Dinamo) 4e
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 4e
     Marius Utiu (Cluj) 4e
     Liviu Mamoc (Arad) 4e
     Raul Grumaz (Baia Mare) 4e
     Mihai Rosca (Baia Mare) 4e
     Dan Vlad (Steaua) 4e
     Dan Botezatu (Barlad) 4e
     Razvan Craciunescu (Farul) 4e
     Cristian Nitulescu (Olimpia) 4e
     Cristian Balan (Baia Mare) 4e
     Andrei Toma (Olimpia) 4e
     Liviu Pingica (Suceava) 4e
     Alexandru Marin (Dinamo) 4e
     10. Ovidiu Dumbrava (Farul) 3e
     Ciprian Caplescu (Dinamo) 3e
     Constantin Ene (Arad) 3e
     Teodor Buzatu (Baia Mare) 3e
     Bogdan Cantor (Cluj) 3e
     Valentin Stoica (Arad) 3e
     Mihai Macovei (Baia Mare) 3e
     Adrian Pasciuc (Olimpia) 3e
     Daniel Stoica (Arad) 3e
     Valentin Ursache (Arad) 3e
     Constantin Toma (Poli Iasi) 3e
     Iulian Andrei (Steaua) 3e
     Ionut Borz (Baia Mare) 3e
     Cristi Mocanu (Steaua) 3e
     Laurentiu Stoichita (Arad) 3e
     Marius Codea (Farul) 3e
     Florin Tasca (Dinamo) 3e
     Ion Popescu (Olimpia ) 3e
     Sorin Tirpescu (Timisoara) 3e
     Constantin Ursache (Suceava) 3e
     Lasha Azalabadze (Farul) 3e
     Daniel Mihai (Timisoara) 3e
     Ionut Flutur (Suceava) 3e
     Alex Lacatus (Dinamo) 3e
     Alex Tudori (Dinamo) 3e
     Eugen Brostic (Barlad) 3e
     Ciprian Costache (Iasi) 3e
     Constantin Paslaru (Poli Iasi) 3e
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 3e
     Ion Paulica (Steaua) 3e
     Ionut Budusan (Baia Mare) 3e
     Bidzina Shamkaradze (Farul) 3e
     Adrian Puiu (Steaua) 3e
     11. Liviu Borcea (Arad) 2e
     Bogdan Voicu (Dinamo 2e
     Claudiu Gavriloaia (Baia Mare) 2e
     Darie Curea (Farul) 2e
     Nicolae Nere (Steaua) 2e
     Bogdan Manole (Olimpia) 2e
     Daniel Nainer (Steaua) 2e
     Nicolae Alexa (Iasi) 2e
     Vasile Barlea (Baia Mare) 2e
     Sorin Bucur (Barlad) 2e
     Vasilica Nicoara (Barlad) 2e
     Gabriel Tomescu (Steaua) 2e
     Mihai Radoi (Baia Mare) 2e
     Ionel Hohota (Barlad) 2e
     Danut Gheta (Cluj) 2e
     Alex Grigore (Steaua) 2e
     Marius Prigoschi (Olimpia) 2e
     Nicolae Gornoava (Dinamo) 2e
     Dorin Manole (Cluj) 2e
     Adrian Manolache (Baia Mare) 2e
     Daniel Bejan (Farul) 2e
     Marian Butugan (Steaua) 2e
     Mihai Oanea (Suceava) 2e
     Ovidiu Soloniuc (Suceava) 2e
     Marius Danila (Baia Mare) 2e
     Claudiu Deac (Stiinta Petrosani) 2e
     Radu Achim (Arad) 2e
     Gheoghita Istrati (Dinamo) 2e
     Flavius Dobre (Dinamo) 2e
     Cornel Tatu (Steaua) 2e
     Nicolae Oprea (Dinamo) 2e
     Endre Nagy (Petrosani) 2e
     Eugen Lupescu (Timisoara) 2e
     Liviu Radu (Olimpia) 2e
     Dragos Preda (Arad) 2e
     Bogdan Zebega (Steaua) 2e
     Florin Gorun (Baia Mare) 2e
     Ionut Teodorovici (Suceava) 2e
     Florin Eva (Cluj) 2e
     Bogdan Formagiu (Iasi) 2e
     12. Daniel Zamfir (Timisoara) 1e
     Vasile Cerces (Cluj) 1e
     Mihai Marin (Olimpia) 1e
     Remus Hodoroaba (Iasi) 1e
     Dragos Giusca (Barlad) 1e
     Marian Boita (Cluj) 1e
     Ioan Balc (Cluj) 1e
     Paul Bolat (Barlad) 1e
     Reis Virse (Suceava) 1e
     Vlad Moisa (Barlad) 1e
     Giani Bosna (Barlad) 1e
     Alex Gaspar (Olimpia) 1e
     Daniel Cojocaru (Petrosani) 1e
     Florin Ofileanu (Timisoara) 1e
     Alin Grumaz (Baia Mare) 1e
     Ionut Hristache (Baia Mare) 1e
     Florin David (Olimpia) 1e
     Daniel Angheluta (Farul) 1e
     Florin Lavric (Farul) 1e
     Marius Udila (Steaua) 1e
     Viorel Sabau (Timisoara) 1e
     Marian Mihai (Olimpia) 1e
     Stere Sponte (Steaua) 1e
     Catalin Vladeanu (Arad) 1e
     Valentin Ivan (Olimpia) 1e
     Silviu Vasiliu (Cluj) 1e
     Radu Basalau (Steaua) 1e
     Anton Pisaroglu (Steaua) 1e
     Aurel Piu (Petrosani) 1e
     Florin Silion (Farul) 1e
     Catalin Ungureanu (Barlad) 1e
     Edis Osman (Farul) 1e
     Cristian Croitoru (Suceava) 1e
     Valentin Pasol (Timisoara) 1e
     Sergiu Buzea (Cluj) 1e
     Bogdan Munteanu (Dinamo) 1e
     Bogdan Farcas (Cluj) 1e
     Catalin Dinu (Arad) 1e
     Cornel Albu (Arad) 1e
     Samuel Maris (Cluj) 1e
     Marin Coseru (Poli Iasi) 1e
     Gabriel Marin (Barlad) 1e
     Daniel Tamas (Stiinta Petrosani) 1e
     Georgian Munteanu (Barlad) 1e
     Giorgi Khosithashvili (Farul) 1e
     Cristian Manole (Poli Iasi) 1e
     Cornel Enciu (Farul) 1e
     Daniel Ianus (Cluj) 1e
     Mihai Dico (Baia Mare) 1e
     Florin Surugiu (Olimpia) 1e
     Ionut Talpau (Barlad) 1e
     Valentin Bordea (Arad) 1e
     Victor Skverne (Petrosani) 1e
     Ioan Lupu (Iasi) 1e
     Ionut Lupu (Cluj) 1e
     Bogdan Panturu (Farul) 1e
     Stefan Ceausu (Farul) 1e
     Andrei Ilau (Barlad) 1e
     Andrei Gorcioaia (Cluj) 1e
     Constantin Nichiforiuc (Suceava) 1e
     Ionut Zaharia (Poli Iasi) 1e
     Adrian Rusu (Barlad) 1e
     Ionut Busca (Farul) 1e
     Catalin Beca (Dinamo) 1e
     Florin Maxim (Arad ) 1e
     Cosmin Frunza (Farul) 1e
     Bogdan Bradu (Arad) 1e
     Vasile Lucaci (Baia Mare) 1e
     Petre Maxim (Baia Mare) 1e
     Cristian Miu (Baia Mare) 1e
     Cristian Lazar (Baia Mare) 1e
     Viorel Negru (Suceava) 1e
     Andrei Lupei (Suceava) 1e
     Cosmin Cioriciu (Arad) 1e
     Tiberiu Conache (Suceava) 1e
     Ionel Ungureanu (Baia Mare) 1e
     Eugen Capatana (Timisoara) 1e
     Vasile Birle (Baia Mare) 1e
     Victor Bezuscu (Farul) 1e
     Adrian Zeciu (Timisoara) 1e
     Ovidiu Iepure (Petrosani) 1e
     Radu Dragomir (Petrosani) 1e
     Lasha Tavartkiladze (Farul) 1e
     Valentin Robu (Timisoara) 1e
     Cristian Vacaru (Olimpia) 1e
     Cristian Onofrei (Dinamo) 1e
     Lucian Drelciuc (Suceava) 1e
     Marian Grindei (Arad) 1e
     Cristian Cristache (Olimpia) 1e
     Matei Calo (Petrosani) 1e
     Florin Bujor (Olimpia) 1e
     eseu de penalizare 4
    
     Transformari
    
     1. Florin Vlaicu (Steaua) 44t
     2. Danut Dumbrava (Steaua) 33t
     3. Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 26t
     Victor Bezuscu (Farul) 26t
     Ionut Zaharia (Iasi) 26t
     4. Valentin Calafeteanu (Dinamo) 23t
     5. Ionut Budusan (Baia Mare) 22t
     6. Ionut Dimofte (Arad) 21t
     7. Cristian Vacaru (Olimpia) 18t
     Razvan Stanca (Dinamo) 18t
     8. Catalin Fercu (Arad) 17t
     Liviu Mamoc (Arad) 17t
     9. Iulian Andrei 16t
     10. Ionut Borz (Baia Mare) 14t
     11. Dorin Manole (Cluj) 11t
     12. Ionel Oprea (Barlad) 10t
     13. Csaba Gal (Cluj) 8t
     14. Tiberiu Conache (Suceava) 6t
     15. Ioan Pop (Baia Mare) 5t
     Bogdan Munteanu (Dinamo) 5t
     Eugen Lupescu (Timisoara) 5t
     Ovidiu Soloniuc (Suceava) 5t
     16. Razvan Bors (Olimpia) 3t
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 3t
     Dragos Preda (Arad) 3t
     Florin Pricop (Petrosani) 3t
     17. Laurentiu Stoichita (Arad) 2t
     Darie Curea (Farul) 2t
     Ionut Flutur (Suceava) 2t
     Daniel Tamas (Stiinta Petrosani) 2t
     Adrian Zeciu (Timisoara) 2t
     18. Horea Himpea (Cluj) 1t
     Mihai Ungur (Baia Mare) 1t
     Cosmin Cabuz (Cluj) 1t
     Nicolae Nere (Steaua) 1t
     Andrei Filip (Dinamo )1t
     Catalin Dascalu (Steaua) 1t
     Lucian David (Petrosani) 1t
     Ovidiu Iepure (Petrosani) 1t
     Catalin Ungureanu (Barlad) 1t
     Cristian Onofrei (Dinamo) 1t
    
     Lovituri de penalizare
    
     1. Victor Bezuscu (Farul) 17lp
     2. Cristian Vacaru (Olimpia) 11lp
     3. Razvan Bors (Olimpia) 10lp
     Ionel Oprea (Barlad) 10lp
     Ionut Zaharia (Iasi) 10lp
     4. Ionut Flutur (Suceava) 8lp
     5. Ionut Budusan (Baia Mare) 7lp
     Florin Vlaicu (Steaua) 7lp
     Adrian Zeciu (Timisoara) 7lp
     6. Danut Dumbrava (Steaua) 6lp
     Eugen Lupescu (Timisoara) 6lp
     7. Tiberiu Conache (Suceava) 3lp
     Ionut Dimofte (Arad) 3lp
     Dorin Manole (Cluj) 3lp
     8. Ovidiu Soloniuc (Suceava) 2lp
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 2lp
     Florin Surugiu (Olimpia) 2lp
     Catalin Ungureanu (Barlad) 2lp
     Ovidiu Iepure (Petrosani) 2lp
     Marius Utiu (Cluj) 2lp
     9. Silviu Vasiliu (Cluj) 1lp
     Stefan Drusca (Iasi) 1lp
     Florin Pricop (Petrosani) 1lp
     Francis Suliachi (Cluj) 1lp
     Lucian Drelciuc (Petrosani) 1lp
     Cosmin Cabuz (Cluj) 1lp
     Ovidiu Bursuc (Suceava) 1lp
    
     Dropgol
    
     1. Ionut Zaharia (Iasi) 5dg
     2. Cristian Vacaru (Olimpia) 3dg
     3. Bogdan Cantor (Cluj) 2dg
     Vasilica Nicoara (Barlad) 2dg
     4. Darie Curea (Farul) 1dg
     Tiberiu Conache (Suceava) 1dg
     Danut Dumbrava (Steaua) 1dg
     Victor Bezuscu (Farul) 1dg
    
     TOP MARCATORI
    
     1. Florin Vlaicu (Steaua) 139p (44t, 6e, 7lp)
     2. Danut Dumbrava (Steaua) 127p (33t, 8e, 61p, 1dg)
     3. Victor Bezuscu (Farul) 111p (1e, 26t, 17lp, 1dg)
     4. Ionut Zaharia (Iasi) 102p (1e, 26t, 10lp, 5dg)
     5. Ionut Dimofte (Arad) 91p (8e, 21t, 3lp)
     6. Valentin Calafeteanu (Dinamo) 86p (8e, 23t)
     7. Cristian Vacaru (Olimpia) 83p (1e, 11lp, 18t, 3dg)
     8. Razvan Stanca 81p (Dinamo) (9e, 18t)
     9. Ionut Budusan (Baia Mare) 80p (3e, 22t, 7lp)
     10. Catalin Fercu (Arad ) 74p (8e, 17t)
    
     Marcatorii pe etapa
    
     Etapa I – 5 august
    
     Seria I
    
     Olimpia Bucuresti – Steaua Bucuresti 13-55 (21-6)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 1t, 2lp, Andrei Toma, 1e, respectiv Danut Dumbrava, 3t, Florin Vlaicu, 1e, 2t, Marian Butugan, 1e, Petre Eugen, 2e, Catalin Nicolae, 2e, Alexandru Lupu, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Catalin Dascalu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – U Cluj 14-31 (7-14)
    
     Au marcat: Bucur Sorin, 1e, Oprea Ionel, 2t, Botezatu Dan, 1e, respectiv Silviu Vasiliu, 1lp, Bogdan Cantor, 2dg, Dorin Manole, 1e, Csaba Gal, 1e, 1t, Danut Gheta, 1e, Stefan Ciuntu, 1e
    
     Bucovina Suceava – Dinamo Bucuresti 12-69 (3-35)
    
     Au marcat: Ovidiu Bursuc, 1lp, Ionut Flutur, 3lp, respectiv Florin Tasca, 1e, Marin Alex, 2e, Rus Nicolae, 2e, Stelian Burcea, 3e, Calafeteanu Valentin, 2e, 1t, Lupu Cristian, 1e, Barbuliceanu Adrian, 6t
    
     Seria a II-a
    
     Petrom Timisoara – Contor Zenner Arad 6-90 (6-40)
    
     Au marcat: Zeciu, 2lp, respectiv Catalin Fercu, 2e, 10t, Madalin Garbau, 2e, Daniel Stoica, 1e, Ionut Dimofte, 1e, Marius Mamoc, 1e, Valentin Stoica, 2e, Ioan Teodorescu, 1e, Dumitru Paraschiv, 1e, Liviu Mamoc, 1e, Liviu Borcea, 2e
    
     Poli Iasi – Farul Constanta 25-13 (9-3)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 3lp, 3dg, 1t, Ciprian Costache, 1e, respectiv Victor Bezuscu, 2lp, 1t, Cosmin Frunza, 1e
    
     Stiinta Petrosani – REMIN Baia Mare 3-67 (3-26)
    
     Au marcat: Florin Pricop, 1lp, respectiv Teodor Buzatu , 1e, Cristian Balan, 1e, Vasile Lucaci, 1e, Cristian Miu, 1e, Florin Erhan, 4e, Vlad Ailenei, 2e, 2t, Ionut Budusan, 1e, 2t, Ionut Borz, 2t
    
     Etapa a II-a – 12 august
    
     Seria I
    
     Steaua Bucuresti – Bucovina Suceava 127-3 (56-0)
    
     Au marcat: Danut Dumbrava, 2e, 7t, Florin Vlaicu, 9t, Mugurel Sirbu, 6e, Eugen Petre, 1e, Catalin Dascalu, 2e, Laurentiu Melinte, 3e, Catalin Nicolae, 3e, Cristi Mocanu, 1e, respectiv Mihai Oanea, 1lp
    
     Dinamo Concas – Rulmentul Barlad 73-12 (47-9)
    
     Au marcat: Nicolae Rus, 1e, Valentin Calafeteanu, 2e, Costica Mersoiu, 3e, Razvan Stanca, 1e, Cosmin Ratiu, 3e, Adrian Barbuliceanu, 1e, 9t, respectiv Vasilica Nicoara, 2dg, Ionel Oprea, 2lp
    
     Olimpia Bucuresti – U Cluj 14-14 (6-0)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 3lp, Ion Popescu, 1e, respectiv Stefan Ciuntu, 1e, Csaba Gal, 1t, Bogdan Cantor, 1e, Horea Himpea, 1t
    
     Seria a II-a
    
     CSM Timisoara – RC Farul 13-23 (3-17)
    
     Au marcat: Daniel Mihai, 1e, Adrian Zeciu, 1t, 2lp, respectiv Cosmin Gheara, 1e, Razvan Craciunescu, 1e, Darie Curea, 1dg, Victor Bezuscu, 2t, 2lp
    
     Contor Zenner Arad – Stiinta Petrosani 101-0 (47-0)
    
     Au marcat: Ioan Teodorescu, 1e, Catalin Fercu, 2e, 4t, Mihai Adascalitei, 3e, Laurentiu Stoichita L, 2e, 2t, Ionut Dimofte, 1e, 1t, Liviu Mamoc, 2e, 6t, Valentin Ursache, 1e, Constantin Ene, 2e, Bogdan Bradu, 1e
    
     REMIN Baia Mare - Poli Agro Iasi 52-15 (35-8)
    
     Au marcat: Mihai Macovei, 2e, Ionut Borz, 6t, Cristian Balan, 1e, Paul Rusu, 1e, Cristian. Lazar, 1e, eseu de pen, Teodor Buzatu, 1e, Petre Maxim, 1e, respectiv Ionut Zaharia, 1tr, 1lp, Nicolae Alexa, 1e, Lazar Mihaita 1e
    
     Etapa a III-a – 19 august
    
     Seria I
    
     Bucovina Suceava – CS Olimpia Bucuresti 12-25 (7-15)
    
     Au marcat: Viorel Negru, 1e, Ovidiu Soloniuc, 1e, 1t, respectiv Adrian Pasciuc, 2e, Razvan Bors, 1e, 2t, 2lp
    
     Universitatea Cluj – Dinamo Concas 10-19 (3-7)
    
     Au marcat: Csaba Gal, 1lp, 1t, Bogdan Cantor, 1e, respectiv Cosmin Ratiu, 1e, Adrian Barbuliceanu, 2t, Costica Mersoiu, 1e, Bogdan Munteanu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – Steaua Bucuresti 14-71 (6-47)
    
     Au marcat: Ionel Oprea, 3lp, Danut Botezatu, 1e, respectiv Alex Grigore, 1e, Florin Vlaicu, 1e, 6t, Catalin Nicolae, 3e, Danut Dumbrava, 1e, 2t, Madalin Baraulea, 2e, Iulian Andrei, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Dan Vlad, 1e
    
     Seria a II-a
    
     RC Farul Constanta – CSM REMIN Baia Mare 10-26 (7-0)
    
     Au marcat: Ionut Busca, 1e, Victor Bezuscu, 1t, 1lp, respectiv Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Borz, 1e, 3t, Adrian Manolache, 1e, Paul Rusu, 1e
    
     Poli Agro Iasi – Contor Zenner Arad 13-47 (0-26)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 1t, 1lp, Mihaita Lazar, 1e, respectiv Marius Mamoc, 2e, Catalin Fercu, 1e, 6t, Florin Maxim, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Madalin Garbau, 1e, Ionut Dimofte, 1e
    
     Stiinta Petrosani – Petrom Timisoara 0-5
    
     - partida nu s-a disputat din cauza ca echipa gazda nu a avut medic la stadion
    
     Etapa a IV-a – 26 august
    
     Seria I
    
     Olimpia Bucuresti – Dinamo Concas 6-54 (6-21)
    
     Au marcat: Cristian Vacaru, 2dg, respectiv Alex Marin, 1e, Razvan Stanca, 1e, Costica Mersoiu, 1e, Alex Lacatus, 1e, Vasile Ghioc, 1e, Gheorghita Istrati, 1e, Catalin Beca, 1e, Andrei Filip, 1e, Adrian Barbuliceanu, 7t
    
     Bucovina Suceava – Rulmentul Barlad 24-29 (14-10)
    
     Au marcat: Ovidiu Soloniuc, 2lp, Ionut Flutur, 1e, 1lp, Ionut Teodorovici, 1e, Constantin Nichiforiuc, 1e, respectiv Ionel Oprea, 3t, 1lp, Ionut Talpau, 1e, Adrian Rusu, 1e, Vasilica Nicoara, 1e, Andrei Ilau, 1e
    
     Steaua Bucuresti – U Cluj 89-12 (47-7)
    
     Au marcat: Marcel Mihalache, 1e, Catalin Nicolae, 2e, Madalin Baraulea, 2e, Mugurel Sarbu, 2e, Florin Vlaicu, 1e, 6t, Eugen Petre, 2e, Nicolae Nere, 1e, 1t, Danut Dumbrava, 1e, 5t, Gabriel Tomescu, 1e, respectiv Andrei Gorcioaia, 1e, Marius Utiu, 1e, Csaba Gal, 1t.
    
     Seria a II-a
    
     Petrom Timisoara – CSM REMIN Baia Mare 7-60 (0-31)
    
     Au marcat: Florin Ofileanu, 1e, Ginel Lupescu, 1t, respectiv Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Borz, 2e, 3t, Mihai Pantiru, 1e, Viorel Lucaci, 2e, Raul Grumaz, 1e, Mihai Dico, 1e, Andrei Radoi, 1e, Paul Rusu, 1e, Ionut Budusan, 2t
    
     Stiinta Petrosani – Poli Iasi 12-68 (0-33)
    
     Au marcat: Daniel Tamas, 1e, 1t, Claudiu Deac, 1e, respectiv Stefan Drusca, 3e, Ciprian Cernescu, 2e, Marian Coseru, 1e, Constantin Paslaru, 1e, Constantin Toma, 1e, Cristinel Manole, 1e, Ionut Zaharia, 1e, 6t
    
     Contor Zenner Arad – Farul Constanta 32-19 (12-13)
    
     Au marcat: Ionut Dimofte, 1e, 2t, 1lp, Valentin Ursache, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Cristian Stoica,1e, Marius Mamoc, 1e, respectiv Daniel Carpo, 1e, Victor Bezuscu, 1t, 4lp
    
     Seria I
    
     Etapa a VI-a – 2 septembrie
    
     Dinamo Concas – Bucovina Suceava 103-17(48-12)
    
     Au marcat: Costica Mersoiu, 4e, Ciprian Caplescu, 3e, Vasile Ghioc, 2e, Mihai Merca, 2e, Andrei Filip, 1e, 1t, Cristian Onofrei, 1e, 1t, Razvan Stanca, 1e, Stelian Burcea, 1e, Nicolae Rus, 1e, Nicolae Gornoava, 1e, Valentin Calafeteanu, 7t, respectiv Ionut Flutur, 4lp, Andrei Lupei, 1e
    
     U Cluj – Rulmentul Barlad 34-15 (17-15)
    
     Au marcat: Stefan Ciuntu, 1e, Vasile Cerces, 1e, Alin Utiu, 1e, Ionut Lupu, 1e, Bogdan Farcas, 1e, Bogdan Cantor, 1e, Csaba Gal, 1t, Cosmin Cabuz, 1t, respectiv Vasilica Nicoara, 1e, Ionel Oprea, 1lp, 1t, Eugen Brostic, 1e,
    
     Steaua Bucuresti – Olimpia Bucuresti 110-0 (40-0)
    
     Au marcat: Ona Agiacai, 2e, Florin Vlaicu, 2e, 13t, Marcel Mihalache, 1e, Dan Vlad, 2e, Nicolae Nere, 1e, Mugurel Sarbu, 2e, Bogdan Zebega, 1e, Catalin Nicolae, 1e, Eugen Petre, 1e, Cristian Mocanu, 1e, Madalin Baraulea, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Adrian Puiu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Etapa a V-a – 2 septembrie
    
     Poli Iasi – CSM Timisoara 44-6 (17-3)
    
     Au marcat: Constantin Toma, 1e, Ioan Lupu, 1e, Nicolae Alexa, 1e, Mihaita Lazar, 3e, Ciprian Cernescu, 1e, Ionut Graur, 1e, Ionut Zaharia, 2t, respectiv Eugen Lupescu, 2lp
    
     REMIN Baia Mare – Contor Zenner Arad 11-8 (5-3)
    
     Au marcat: Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Budusan, 2lp, respectiv Ionut Dimofte, 1lp, Marius Floroiu, 1e,
    
     Farul Constanta – Stiinta Petrosani 76-7 (38-7)
    
     Au marcat: Marius Codea, 2e, Darie Curea, 2e, 1t, Daniel Carpo, 1e, Giorgi Khosithashvili, 1e, Razvan Craciunescu, 1e, Constantin Gheara, 1e, Lasha Tavartkiladze 1e, Cornel Enciu, 1e, Bogdan Panturu, 1e, Daniel Bejan, 1e, Victor Bezuscu, 7t, respectiv eseu de penalizare, 1, Daniel Tamas, 1t
    
     Seria I
    
     Etapa a V-a – 9-10 septembrie
    
     Rulmentul Barlad – Olimpia 5-20 (0-17)
    
     Au marcat: Gabriel Marin, 1e, respectiv Cristian Vacaru, 2t, 2lp, Razvan Bors, 1e, Florin Surugiu, 1e
    
     U Cluj – Bucovina Suceava 63-7 (34-0)
    
     Au marcat: Stefan Ciuntu, 4e, Marius Utiu, 2e, Ioan Balc, 1e, Dan Gheta, 1e, Samuel Maris, 1e, Sergiu Buzea, 1e, Daniel Ianus, 1e, Dorin Manole, 4t, respectiv Cristian Croitoru, 1e, Tiberiu Conache, 1t
    
     Dinamo – Steaua 20-23 (3-8)
    
     Au marcat: Alex Tudori, 1e, Adrian Barbuliceanu, 1e, 2t, 2lp, respectiv Florin Vlaicu, 2lp, Danut Dumbrava, 4lp, Gabriel Tomescu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Etapa a VI-a – 9 septembrie
    
     Arad – Timisoara 68-6 (28-3)
    
     Au marcat: Dumitru Paraschiv, 4e, Laurentiu Stoichita, 1e, Constantin Ene, 1e, Liviu Mamoc, 9 t, Marian Grindei, 1e, Valentin Bordea, 1e, Gheorghe Floroiu, 1e, Radu Achim, 1e, respectiv Adrian Zeciu, 2lp
    
     Farul Constanta – Poli Iasi 34-9 (15-3)
    
     Au marcat: Daniel Carpo, 2e, Victor Bezuscu 3t, 1lp, Lasha Azalabadze, 1e, Constantin Gheara, 1e, un eseu de penalizare, respectiv Ionut Zaharia, 2lp, 1dg
    
     REMIN Baia Mare – Stiinta Petrosani 129-0
    
     Au marcat: Botezatu, 4 eseuri, Rosca, 3e, Viorel Lucaci, 3e, Ailenei, 2e, 1t, Ungureanu, 1e, Birle, 1e, Rusu, 1e, Buzatu, 1e, Pantiru, 1e, Raul Grumaz, 1e, Radoi, 1e, Budusan, 1e, 11t, Danila, 1e,
    
     Etapa a VII-a – 16 septembrie
    
     Seria I
    
     Bucovina Suceava – Steaua Bucuresti 0-108 (0-49)
    
     Au marcat: Danut Dumbrava, 2e, 2t, Robert Dascalu, 2e, 1t, Iulian Andrei, 2e, 6t, Mugurel Sirbu, 2e, Daniel Nainer, 2e, Laurentiu Melinte, 1e, Radu Basalau, 1e, Cornel Tatu, 1e, Alexandru Lupu, 1e, Alexandru Grigore, 1e, Adrian Puiu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – Dinamo Bucuresti 3-71 (0-40)
    
     Au marcat: Ionel Oprea, 1lp, respectiv Razvan Stanca, 1e, 8t, Alex Lacatus, 1e, Bogdan Voicu, 2e, Vasile Ghioc, 1e, Flavius Dobre, 1e, Stelian Burcea, 1e, Andrei Filip, 1e, Nicolae Gornoava, 1e, Mihai Merca, 1e, Florin Tasca, 1e
    
     U Cluj – Olimpia Bucuresti 35-14 (21-6)
    
     Au marcat: Csaba Gal, 2e, Marian Boita, 1e, Stefan Ciuntu, 1e, Dorin Manole, 1e, 5t, respectiv Razvan Bors, 1p, Cristian Vacaru, 2lp, Liviu Radu, 1e
    
     Seria a II-a
    
     Stiinta Petrosani – Contor Zenner Arad 0-116 (0-38)
    
     Au marcat: Dimofte, 4e, 12t, Ioan Teodorescu, 2e, Daniel Stoica, 2e, Marius Mamoc, 2e, Cornel Albu, 1e, Catalin Dinu, 1e, Dumitru Paraschiv, 2e, Madalin Garbau, 1e, Dragos Preda, 1e, 1t, Marian Floroiu, 2e
    
     Poli Iasi – REMIN Baia Mare 5-24 (0-5)
    
     Au marcat: Ionut Graur, 1e, respectiv Adrian Manolache, 1e, Florin Gorun, 1e, Raul Grumaz, 2e, Ionut Budusan, 2t
    
     RC Farul – Petrom Timisoara 71-3 (32-0)
    
     Au marcat: Victor Bezuscu, 3t, 1dg, Daniel Gherasim, 5e, Darie Curea, 1t, Ovidiu Dumbrava, 3e, Lasha Azaladze, 1e, Constantin Gheara, 1e, Daniel Carpo, 1e, Stefan Ceausu, 1e
    
     Etapa a VIII-a – 23-24 septembrie
    
     Seria I
    
     Dinamo Bucuresti – U Cluj 98-9 (46-3)
    
     Au marcat: Razvan Stanca, 2e, Vasile Ghioc, 6e, Bogdan Munteanu, 3t, Alexandru Tudori, 1e, Cristian Lupu, 2e, Valentin Calafeteanu, 1e, 6t, Costica Mersoiu, 1e, Stelian Burcea, 2e, Nicolae Oprea, 1e, respectiv Francis Suliachi, 1lp, Marius Utiu, 1lp, Cosmin Cabuz, 1lp
    
     Steaua Bucuresti – Rulmentul Barlad 92-0 (45-0)
    
     Au marcat: Madalin Baraulea, 2e, Onal Agiacai, 3e, Cristian Mocanu, 1e, Danut Dumbrava, 1e, 5t, Eugen Petre, 2e, Bogdan Zebega, 1e, Alexandru Lupu, 1e, Anton Pisaroglu, 1e, Marian Butugan, 1e, Ion Paulica, 1e, Iulian Andrei, 6t
    
     Olimpia Bucuresti – Bucovina Suceava 72-7 (39-0)
    
     Au marcat: Cristian Vacaru 1lp, 7t, Cristian Nitulescu, 3e, Stefan Toma, 2e, Marius Prigoschi, 1e, Ion Popescu, 1e, Bogdan Manole, 2e, Florin David, 1e, Marian Mihai, 1e, respectiv Constantin Ursache, 1e, Ovidiu Soloniuc, 1t
    
     Seria a II-a
    
     Contor Zenner Arad – Poli Iasi 36-3 (12-3)
    
     Au marcat: Dragos Preda, 1e, Madalin Garbau, 2e, Ioan Teodorescu, 1e, Marian Floroiu, 1e, Liviu Mamoc, 1e, 1t, Ionut Dimofte, 2t, respectiv Stefan Drusca, 1lp
    
     CSM Timisoara – Stiinta Petrosani 30-7 (8-0)
    
     Au marcat: Sorin Tirpescu, 1e, Valentin Pasol, 1e, Adrian Zeciu, 1e, 1t, 1lp, Daniel Zamfir, 1e, Daniel Mihai, 1e, respectiv Daniel Cojocaru, 1e, Ovidiu Iepure, 1t
    
     28 octombrie
    
     REMIN Baia Mare – Farul Constanta 36-3 (22-3)
    
     Au marcat: Florin Gorun, 1e, Vasile Barlea, 2e, Paul Rusu, 1e, Ionut Budusan, 1e, 4t, 1lp, respectiv Victor Bezuscu, 1lp
    
     Etapa a IX-a – 28-30 septembrie
    
     Seria I
    
     28 septembrie
    
     Universitatea Cluj – Steaua Bucuresti 8-76 (5-38)
    
     Au marcat: Marius Utiu, 1lp, Csaba Gal, 1e, respectiv Eugen Petre, 1e, Alexandru Lupu, 3e, Mugurel Sarbu, 2e, Stere Sponte, 1e, Iulian Andrei, 4t, Onal Agiacai, 1e, Adrian Puiu, 1e, Catalin Nicolae, 1e, Marius Udila, 1e, Danut Dumbrava, 5t, 1lp
    
     30 septembrie
    
     Rulmentul Barlad – Bucovina Suceava 48-7 (17-0)
    
     Au marcat: Eugen Brostic, 2e, Ionel Hohota, 2e, Sorin Bucur, 1e, Georgian Munteanu, 1e, Dragos Giusca, 1e, Giani Bosna, 1e, Ionel Oprea, 4t, respectiv Andrei Ursache, 1e, Ionut Flutur, 1t
    
     Dinamo Bucuresti – Olimpia Bucuresti 86-13 (50-7)
    
     Au marcat: Vasile Ghioc, 3e, Stelian Burcea, 1e, Costica Mersoiu, 1e, Alexandru Lacatus, 1e, Mihai Merca, 1e, Alexandru Tudori, 1e, Flavius Dobre, 1e, Razvan Stanca, 1e, 1t, Nicolae Oprea, 1e, Gheorghita Istrati, 1e, Valentin Calafeteanu, 1e, 5t, Bogdan Munteanu, 2t, respectiv Ionel Ivan, 1e, Cristian Vacaru, 1t, 2lp
    
     Seria a II-a
    
     30 septembrie
    
     RCJ Farul – Contor Zenner Arad 17-24 (14-12)
    
     Au marcat: Daniel Gherasim, 1e, Victor Bezuscu, 4lp, respectiv Marius Mamoc, 1e, Marian Floroiu, 1e, Mihai Adascalitei, 1e, Madalin Garbau, 1e, Liviu Mamoc, 1t, Ionut Dimofte, 1t
    
     Poli Iasi – Stiinta Petrosani 54-10 (40-0)
    
     Au marcat: Ciprian Costache, 2e, Ionut Graur, 3e, Remus Hodoroaba, 1e, Constantin Paslaru, 1e, Ciprian Cernescu, 1e, Ionut Zaharia, 7t, respectiv Endre Nagy, 1e, Matei Calo, 1e
    
     REMIN Baia Mare – Petrom Timisoara 72-3 (34-3)
    
     Au marcat: Claudiu Gavriloaia,2e, Cosmin Cirtiu, 2e, Mihai Pantiru, 3e, Ionut Hristache, 1e, Ionut Botezatu, 1e, Marius Danila, 1e, Mihai Rosca, 1e, Cristian Balan, 1e, Ionut Budusan, 1t, Mihai Ungur, 1t, Ioan Pop, 4t, respectiv Ginel Lupescu, 1lp
    
     Etapa a X-a
    
     Seria I
    
     4 noiembrie
    
     Steaua – Dinamo 19-27 (5-15)
    
     Au marcat: Onal Agiacai, 1e, Catalin Nicolae, 1e, Alexandru Lupu, 1e, Florin Vlaicu, 2t, respectiv Cosmin Ratiu, 1e, Costica Mersoiu, 1e, Valentin Calafeteanu, 1e, 1t, Adrian Barbuliceanu, 1e, Andrei Filip, 1e,
    
     Bucovina Suceava – U Cluj 16-11 (13-6)
    
     Au marcat: Ovidiu Soloniuc, 1e, Tiberiu Conache, 1t, 3lp, respectiv Dorin Manole, 2lp, Stefan Ciuntu, 1e
    
     Olimpia – Rulmentul Barlad 24-0 (14-0)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 1e, Mihai Marin, 1e, Adrian Pasciuc, 1e, Cristian Vacaru, 3t, 1lp
    
     Seria a II-a
    
     1 noiembrie
    
     Stiinta Petrosani – RCJ Farul 3-70 (3-43)
    
     Au marcat: Lucian Drelciuc, 1lp, respectiv Daniel Bejan, 1e, Florin Silion, 1e, Edis Osman, 1e, Marius Codea, 1e, Constantin Gheara, 2e, Daniel Gherasim, 1e, Razvan Craciunescu, 2e, Daniel Carpo, 1e, Victor Bezuscu, 2e, 5t
    
     4 noiembrie
    
     Contor Zenner Arad – REMIN Baia Mare 31-3 (12-3)
    
     Au marcat: Catalin Fercu, 2e, 1t, Valentin Ursache, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Dragos Preda, 1t, Cosmin Cioriciu, 1e, Dragos Preda, 1t, respectiv Ionut Budusan, 1lp
    
     Petrom Timisoara – Poli Iasi 18-13 (13-0)
    
     Au marcat: Valentin Robu, 1e, Sorin Tirpescu, 1e, Ginel Lupescu, 1t, 2lp, respectiv Constantin Paslaru, 1e, Mihaita Lazar, 1e, Ionut Zaharia, 1lp
    
     Etapa I (a XI-a a campionatului) – 18.11.2006
    
     Play-off
    
     RC Farul – Contor Zenner Arad 11-24 (6-12)
    
     Au marcar: Bidzina Shamkaradze, 1e, Victor Bezuscu, 2lp, respectiv Ioan Teodorescu, 1e, Florin Achim, 1e, Madalin Garbau, 1e, Catalin Fercu, 1e, Ionut Dimofte, 2t,
    
     REMIN Baia Mare – Steaua Bucuresti 18-20 (6-10)
    
     Au marcat: Ionut Budusan, 2lp, Mihai Macovei, 1e, Alin Grumaz, 1e, Ioan Pop, 1t, respectiv Danut Dumbrava, 1e, 1t, 1lp, Florin Vlaicu, 1e, 1t, 1lp
    
     U Cluj – Dinamo Bucuresti amanat pentru primavara 2007
    
     Play-out
    
     Bucovina Suceava – Olimpia Bucuresti 15-17 (3-11)
    
     Au marcat: Tiberiu Conache 1t, 1dg, Liviu Pingica, 1e, Mihai Oanea, 1e, respectiv Marius Prigoschi, 1e, Razvan Bors, 2lp, Florin Surugiu, 2lp
    
     Rulmentul Barlad – CSM Timisoara 33-15 (15-8)
    
     Au marcat: Danut Botezatu, 2e, Paul Bolat, 1e, Vlad Moisa, 1e, Catalin Ungureanu, 1e, 1t, 2lp, respectiv Eugen Capatana, 1e, Ginel Lupescu, 1e, 1t, 1lp
    
     Stiinta Petrosani – Poli Iasi 11-45 (6-21)
    
     Au marcat: Ovidiu Iepure, 1e, 2lp, respectiv Constantin Toma, 1e, Ionut Graur, 1e, Bogdan Formagiu, 1e, Emanuel Drusca, 1e, Ciprian Cernescu, 3e, Ionut Zaharia, 5t
    
     Etapa a II-a (a XII-a a campionatului)
    
     Seria I
    
     25.11.2006
    
     Contor Zenner Arad – REMIN Baia Mare 5-8 (5-8)
    
     Au marcat: Catalin Vladeanu, 1e, respectiv Cristian Balan, 1e, Ionut Budusan, 1lp
    
     Dinamo Bucuresti – RCJ Farul 73-0 (59-0)
    
     Au marcat: Costica Mersoiu, 1e, Cosmin Ratiu, 1e, Nicolae Rus, 2e, Razvan Stanca, 1e, 9t, Cristian Lupu, 2e, Vasile Ghioc, 1e, Alex Marin, 1e, Vali Calafeteanu, 1e, Florin Tasca, 1e
    
     28.11.2006
    
     U Cluj – Steaua 14-53 (7-31)
    
     Au marcat: Silviu Vasiliu, 1e, Csaba Gal, 2t, Florin Eva, 1e, respectiv Cornel Tatu, 1e, Danut Dumbrava, 3t, Ion Paulica, 2e, Eugen Petre, 1e, Marcel Mihalache, 2e, Catalin Nicolae, 1e, Madalin Baraulea, 1e, Catalin Dascalu, 1e, Florin Vlaicu, 1t
    
     Seria a II-a
    
     25.11.2006
    
     Stiinta Petrosani – CSM Timisoara 21-17 (14-0)
    
     Au marcat: Aurel Piu, 1e, Endre Nagy, 1e, Florin Pricop, 3t, 1eseu de pen, respectiv Viorel Sabau, 1e, Sorin Tarpescu, 1e, Daniel Mihai,1e, Ginel Lupescu, 1t
    
     Olimpia Bucuresti – Rulmentul Barlad 35-3 (23-3)
    
     Au marcat: Florin Bujor, 1e, Cristian Cristache, 1e, Razvan Bors, 2e, Alex Gaspar, 1e, Cristian Vacaru, 2t, 1lp, 1dg, respectiv Ionel Oprea, 1lp
    
     Poli Iasi – Bucovina Suceava 35-0 (6-0)
    
     Au marcat: Mihaita Lazar, 2e, Emanuel Drusca, 1e, Bogdan Formagiu, 1e, Ionut Zaharia, 3t, 2lp, 1dg
    
     Etapa a III – a (a XII-a a campionatului) – 02.12.2006
    
     Seria I
    
     RCJ Farul – U Cluj 41-17 (17-14)
    
     Au marcat: Bidzina Samkharadze, 2e, Daniel Carpo, 1e, Lasha Azalabadze, 1e, Daniel Angheluta, 1e, Florin Lavric, 1e, Daniel Gherasim, 1e, Victor Bezuscu, 3t, respectiv Csaba Gal, 1e, Florin Eva, 1e, Dorin Manole, 2t, 1lp
    
     Steaua – Arad 48-15 (24-8)
    
     Au marcat: Alexandru Lupu, 2e, Dan Vlad, 1e, Marcel Mihalache, 2e, Danut Dumbrava, 1dg, Florin Vlaicu, 4t, 4lp, respectiv Dumitru Paraschiv, 1e, Mihai Adascalitei, 1e, Ionut Dimofte, 1t, 1lp
    
     REMIN Baia Mare – Dinamo 0-17 (0-10)
    
     Au marcat: Vali Calafeteanu, 1lp, 2t, Razvan Stanca, 1e, Mihai Merca, 1e,
    
     Seria a II-a
    
     Bucovina Suceava – Stiinta Petrosani 66-17 (54-0)
    
     Au marcat: Mihai Pingica, 3e, Tiberiu Conache, 1e, 3t, Ionut Flutur, 2e, 1t, Lucian Drelciuc, 1e, Ionut Teodorovici, 1e, Constantin Ursache, 1e, Reis Virse, 1e, Ovidiu Soloniuc, 4t, respectiv Radu Dragomir, 1e, Claudiu Deac, 1e, Victor Skverne, 1e, Lucian David, 1t
    
     CSM Timisoara – Olimpia Bucuresti 7-37 (18-0)
    
     Au marcat: Ginel Lupescu, 1e, 1t, respectiv Ion Popescu, 1e, Toma Andrei, 1e, Liviu Radu, 1e, Constantin Nitulescu, 1e, Cristian Vacaru, 1e, 3t, 2lp
    
     Rulmentul Barlad – Poli Iasi 3-5 (3-0)
    
     Au marcat: Ionel Oprea, 1lp, respectiv Mihaita Lazar, 1e
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti