Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Fercu, Vlaicu si Nicolae sunt in fruntea clasamentului marcatorilor dupa etapa a III-a a Diviziei Nationale BRD

Fercu, Vlaicu si Nicolae sunt in fruntea clasamentului marcatorilor dupa etapa a III-a a Diviziei Nationale BRD

     RUGBY.RO a alcatuit clasamentul marcatorilor din Divizia Nationala BRD si dupa etapa a III-a a competitiei noastre interne. Gratie celor 17 puncte marcate in partida cu Poli Iasi, Catalin Fercu a trecut in fruntea clasamentului, avand 47 de puncte in total. Il urmeaza indeaproape Florin Vlaicu, 44 de puncte, si Catalin Nicolae, 40, secondati de Danut Dumbrava si Adrian Barbuliceanu, cate 39. In clasamentul marcatorilor de eseuri, primul este Catalin Nicolae, 8 reusite, iar la capitolul transformari sunt lideri Barbuliceanu si Vlaicu, cu 17 reusite. La lovituri de penalizare conduce “olimpicul” Razvan Bors, 7 reusite, iar la dropgoluri a ramas pe primul loc Ionut Zaharia, 3.
     DIVIZIA NATIONALA BRD
    
     CLASAMENTE MARCATORI
    
     Eseuri
    
     1. Catalin Nicolae (Steaua) 8e
     2. Mugurel Sirbu (Steaua) 6e
     3. Laurentiu Melinte (Steaua) 5e
     Catalin Fercu (Arad ) 5e
     4. Florin Erhan (Baia Mare) 4e
     Valentin Calafeteanu (Dinamo) 4e
     Costica Mersoiu (Diamo) 4e
     Cosmin Ratiu (Dinamo) 4e
     5. Stelian Burcea (Dinamo) 3e
     Petre Eugen (Steaua) 3e
     Nicolae Rus (Dinamo) 3e
     Catalin Dascalu (Steaua) 3e
     Liviu Mamoc (Arad) 3e
     Madalin Garbau (Arad) 3e
     Mihai Adascalitei (Arad) 3e
     Danut Dumbrava (Steaua) 3e
     Ioan Teodorescu (Arad) 3e
     Marius Mamoc (Arad) 3e
     Ionut Dimofte (Arad) 3e
     6. Alexandru Marin (Dinamo) 2e
     Mihai Macovei (Baia Mare) 2e
     Paul Rusu (Baia Mare) 2e
     Valentin Stoica (Arad) 2e
     Liviu Borcea (Arad) 2e
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 2e
     Laurentiu Stoichita (Arad) 2e
     Adrian Pasciuc (Olimpia) 2e
     Dan Botezatu (Barlad) 2e
     Florin Vlaicu (Steaua) 2e
     Constantin Ene (Arad) 2e
     Teodor Buzatu (Baia Mare) 2e
     Bogdan Cantor (Cluj) 2e
     Madalin Baraulea 2e (Steaua)
     Cristian Balan (Baia Mare) 2e
     Stefan Ciuntu (Cluj) 2e
     7. Dumitru Paraschiv (Arad) 1e
     Daniel Stoica (Arad) 1e
     Alexandru Lupu (Steaua) 1e
     Sorin Bucur (Barlad) 1e
     Bogdan Munteanu (Dinamo) 1e
     Razvan Stanca (Dinamo) 1e
     Adrian Manolache (Baia Mare) 1e
     Dorin Manole (Cluj) 1e
     Csaba Gal (Cluj) 1e
     Alex Grigore (Steaua) 1e
     Danut Gheta (Cluj) 1e
     Ionut Budusan (Baia Mare) 1e
     Dan Vlad (Steaua) 1e
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 1e
     Ionut Busca (Farul) 1e
     Ciprian Costache (Iasi) 1e
     Valentin Ursache (Arad) 1e
     Florin Maxim (Arad ) 1e
     Cosmin Cirtiu (Baia Mare) 1e
     Ionut Borz (Baia Mare) 1e
     Cosmin Frunza (Farul) 1e
     Razvan Bors (Olimpia) 1e
     Florin Tasca (Dinamo) 1e
     Bogdan Bradu (Arad) 1e
     Cristi Mocanu (Steaua) 1e
     Vasile Lucaci (Baia Mare) 1e
     Petre Maxim (Baia Mare) 1e
     Cristian Miu (Baia Mare) 1e
     Marian Butugan (Steaua) 1e
     Mihai Oanea (Suceava) 1e
     Ion Popescu (Olimpia ) 1e
     Cristian Lazar (Baia Mare) 1e
     Cristian Lupu (Dinamo) 1e
     Lazar Mihaita (Iasi) 2e
     Viorel Negru 1e (Suceava)
     Ovidiu Soloniuc 1e (Suceava)
     Andrei Toma (Olimpia) 1e
     Nicolae Alexa (Iasi) 1e
     Daniel Mihai (Timisoara) 1e
     Cosmin Gheara (Farul) 1e
     Razvan Craciunescu (Farul) 1e
    
     Transformari
    
     1. Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 17t
     Florin Vlaicu (Steaua) 17t

     2. Catalin Fercu (Arad) 16t
     3. Danut Dumbrava (Steaua) 12t
     4. Ionut Borz (Baia Mare) 11t
     5. Liviu Mamoc (Arad) 6t
     6. Victor Bezuscu (Farul) 4t
     Csaba Gal (Cluj) 4t
     7. Ionut Zaharia (Iasi) 3t
     Razvan Bors (Olimpia) 3t
     8. Ionel Oprea (Barlad) 2t
     Vlad Ailenei (Baia Mare) 2t
     Ionut Budusan (Baia Mare) 2t
     Laurentiu Stoichita (Arad) 2t
     9. Ionut Dimofte (Arad) 1t
     Horea Himpea (Cluj) 1t
     Adrian Zeciu (Timisoara) 1t
     Valentin Calafeteanu (Dinamo) 1t
    
     Lovituri de penalizare
    
     1. Razvan Bors (Olimpia) 7lp
     2. Ionut Zaharia (Iasi) 5lp
     Victor Bezuscu (Farul) 5lp
     Ionel Oprea (Barlad) 5lp
     3. Adrian Zeciu (Timisoara) 4lp
     4. Ionut Flutur (Suceava) 3lp
     5. Silviu Vasiliu (Cluj) 1lp
     Florin Pricop (1lp)
     Ovidiu Bursuc (Suceava) 1lp
    
     Dropgol
    
     1. Ionut Zaharia (Iasi) 3dg
     2. Bogdan Cantor (Cluj) 2dg
     Vasilica Nicoara (Barlad) 2dg
     3. Darie Curea (Farul) 1dg
    
     TOP MARCATORI
    
     1. Catalin Fercu (Arad ) 47p (5e, 16t)
     2. Florin Vlaicu (Steaua) 44p (17t, 2e)
     3. Catalin Nicolae (Steaua) 40p (8e)
     4. Danut Dumbrava (Steaua) 39p (12t, 3e)
     Adrian Barbuliceanu (Dinamo) 39p (17t, 1e)
     5. Ionut Zaharia (Iasi) 33p (3t, 5lp, 3dg)
     6. Razvan Bors 32p (Olimpia) (1e, 3t, 7lp)
     7. Mugurel Sirbu (Steaua) 30puncte (6 eseuri)
     8. Ionut Borz (Baia Mare) 27p (1e, 11t)
     Liviu Mamoc (Arad) 27p (6t, 3e)
     9. Laurentiu Melinte (Steaua) 25p (5e)
     10. Victor Bezuscu (Farul) 23p (4t, 5lp)
     11. Valentin Calafeteanu (Dinamo) 22p (4e, 1t)
     12. Florin Erhan (Baia Mare) 20p (4e)
     Costica Mersoiu (Dinamo) 20p (4e)
     Cosmin Ratiu (Dinamo) 20p (4e)
    
     Marcatorii pe etapa
    
     Etapa I – 5 august
    
     Seria I
    
     Olimpia Bucuresti – Steaua Bucuresti 13-55 (21-6)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 1t, 2lp, Andrei Toma, 1e, respectiv Danut Dumbrava, 3t, Florin Vlaicu, 1e, 2t, Marian Butugan, 1e, Petre Eugen, 2e, Catalin Nicolae, 2e, Alexandru Lupu, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Catalin Dascalu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – U Cluj 14-31 (7-14)
    
     Au marcat: Bucur Sorin, 1e, Oprea Ionel, 2t, Botezatu Dan, 1e, respectiv Silviu Vasiliu, 1lp, Bogdan Cantor, 2dg, Dorin Manole, 1e, Csaba Gal, 1e, 1t, Danut Gheta, 1e, Stefan Ciuntu, 1e
    
     Bucovina Suceava – Dinamo Bucuresti 12-69 (3-35)
    
     Au marcat: Ovidiu Bursuc, 1lp, Ionut Flutur, 3lp, respectiv Florin Tasca, 1e, Marin Alex, 2e, Rus Nicolae, 2e, Stelian Burcea, 3e, Calafeteanu Valentin, 2e, 1t, Lupu Cristian, 1e, Barbuliceanu Adrian, 6t
    
     Seria a II-a
    
     Petrom Timisoara – Contor Zenner Arad 6-90 (6-40)
    
     Au marcat: Zeciu, 2lp, respectiv Catalin Fercu, 2e, 10t, Madalin Garbau, 2e, Daniel Stoica, 1e, Ionut Dimofte, 1e, Marius Mamoc, 1e, Valentin Stoica, 2e, Ioan Teodorescu, 1e, Dumitru Paraschiv, 1e, Liviu Mamoc, 1e, Liviu Borcea, 2e
    
     Poli Iasi – Farul Constanta 25-13 (9-3)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 3lp, 3dg, 1t, Ciprian Costache, 1e, respectiv Victor Bezuscu, 2lp, 1t, Cosmin Frunza, 1e
    
     Stiinta Petrosani – REMIN Baia Mare 3-67 (3-26)
    
     Au marcat: Florin Pricop, 1e, respectiv Teodor Buzatu , 1e, Cristian Balan, 1e, Vasile Lucaci, 1e, Cristian Miu, 1e, Florin Erhan, 4e, Vlad Ailenei, 2e, 2t, Ionut Budusan, 1e, 2t, Ionut Borz, 2t
    
     Etapa a II-a – 12 august
    
     Seria I
    
     Steaua Bucuresti – Bucovina Suceava 127-3 (56-0)
    
     Au marcat: Danut Dumbrava, 2e, 7t, Florin Vlaicu, 9t, Mugurel Sirbu, 6e, Eugen Petre, 1e, Catalin Dascalu, 2e, Laurentiu Melinte, 3e, Catalin Nicolae, 3e, Cristi Mocanu, 1e, respectiv Mihai Oanea, 1lp
    
     Dinamo Concas – Rulmentul Barlad 73-12 (47-9)
    
     Au marcat: Nicolae Rus, 1e, Valentin Calafeteanu, 2e, Costica Mersoiu, 3e, Razvan Stanca, 1e, Cosmin Ratiu, 3e, Adrian Barbuliceanu, 1e, 9t, respectiv Vasilica Nicoara, 2dg, Ionel Oprea, 2lp
    
     Olimpia Bucuresti – U Cluj 14-14 (6-0)
    
     Au marcat: Razvan Bors, 3lp, Ion Popescu, 1e, respectiv Stefan Ciuntu, 1e, Csaba Gal, 1t, Bogdan Cantor, 1e, Horea Himpea, 1t
    
     Seria a II-a
    
     CSM Timisoara – RC Farul 13-23 (3-17)
    
     Au marcat: Daniel Mihai, 1e, Adrian Zeciu, 1t, 2lp, respectiv Cosmin Gheara, 1e, Razvan Craciunescu, 1e, Darie Curea, 1dg, Victor Bezuscu, 2t, 2lp
    
     Contor Zenner Arad – Stiinta Petrosani 101-0 (47-0)
    
     Au marcat: Ioan Teodorescu, 1e, Catalin Fercu, 2e, 4t, Mihai Adascalitei, 3e, Laurentiu Stoichita L, 2e, 2t, Ionut Dimofte, 1e, 1t, Liviu Mamoc, 2e, 6t, Valentin Ursache, 1e, Constantin Ene, 2e, Bogdan Bradu, 1e
    
     REMIN Baia Mare - Poli Agro Iasi 52-15 (35-8)
    
     Au marcat: Mihai Macovei, 2e, Ionut Borz, 6t, Cristian Balan, 1e, Paul Rusu, 1e, Cistian. Lazar, 1e, eseu de pen, Teodor Buzatu, 1e, Petre Maxim, 1e, respectiv Ionut Zaharia, 1tr, 1lp, Nicolae Alexa, 1e, Lazar Mihaita 1e
    
     Etapa a III-a – 19 august
    
     Seria I
    
     Bucovina Suceava – CS Olimpia Bucuresti 12-25 (7-15)
    
     Au marcat: Viorel Negru, 1e, Ovidiu Soloniuc, 1e, 1t, respectiv Adrian Pasciuc, 2e, Razvan Bors, 1e, 2t, 2lp
    
     Universitatea Cluj – Dinamo Concas 10-19 (3-7)
    
     Au marcat: Csaba Gal, 1lp, 1t, Bogdan Cantor, 1e, respectiv Cosmin Ratiu, 1e, Adrian Barbuliceanu, 2t, Costica Mersoiu, 1e, Bogdan Munteanu, 1e
    
     Rulmentul Barlad – Steaua Bucuresti 14-71 (6-47)
    
     Au marcat: Ionel Oprea, 3lp, Danut Botezatu, 1e, respectiv Alex Grigore, 1e, Florin Vlaicu, 1e, 6t, Catalin Nicolae, 3e, Danut Dumbrava, 1e, 2t, Madalin Baraulea, 2e, Iulian Andrei, 1e, Laurentiu Melinte, 1e, Dan Vlad, 1e
    
     Seria a II-a
    
     RC Farul Constanta – CSM REMIN Baia Mare 10-26 (7-0)
    
     Au marcat: Ionut Busca, 1e, Victor Bezuscu, 1t, 1lp, respectiv Cosmin Cirtiu, 1e, Ionut Borz, 1e, 3t, Adrian Manolache, 1e, Paul Rusu, 1e
    
     Poli Agro Iasi – Contor Zenner Arad 13-47 (0-26)
    
     Au marcat: Ionut Zaharia 1t, 1lp, Mihaita Lazar, 1e, respectiv Marius Mamoc, 2e, Catalin Fercu, 1e, 6t, Florin Maxim, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Madalin Garbau, 1e, Ionut Dimofte, 1e
    
     Stiinta Petrosani – Petrom Timisoara 0-5
    
     - partida nu s-a disputat din cauza ca echipa gazda nu a avut medic la stadion
    
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate
04 Iun. 2016

Steaua campioana nationala U20 dupa un meci cu de toate

CSA Steaua Bucuresti este noua campioana nationala la categoria de varsta U20, dupa o finala castigata astazi in Ghencea, contra celor de la Timisoara Saracens, cu scorul de 27-20 (17-5). ?Partida a...
Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36
17 Mai 2016

Moldova a fost invinsa de Ucraina cu 17-36

Jocul a fost la discretia gazdelor, ucrainienii demonstrand ca au progresat foarte mult in ultima vreme. Moldova a deschis scorul prin Golubenco, jucator legitimat la CS Poli Unirea Iasi, dintr-o...
Punct final in sezonul regulat al CN U20
17 Mai 2016

Punct final in sezonul regulat al CN U20

In acest week-end s-a incheiat sezonul regulat la campionatului national rezervat juniorilor sub 20 de ani, competitie la startul careia s-au inscris, initial, 5 formatii. Pe parcurs insa, CSO...
Fara surprize in Cupa Romaniei
09 Mai 2016

Fara surprize in Cupa Romaniei

Etapa sferturilor de finala, in Cupa Romaniei, a fost una lipsita de surprize. Timisoara Saracens s-a impus fara probleme in meciul pe care l-a disputat pe teren propriu impotriva celor de la CSM...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti