Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Emil Pirtoc este astazi la tusa meciului Taiwan ? Rusia si maine la meciul Scotia ? Australia

Emil Pirtoc este astazi la tusa meciului Taiwan ? Rusia si maine la meciul Scotia ? Australia
     Daca nationala sub 19 ani a Romaniei incepe maine aventura la Campionatul Mondial U19, cu meciul impotriva Japoniei, avem un roman care debuteaza astazi la CM. Este vorba despre arbitrul Emil Pirtoc, care a fost desemnat sa conduca la una dintre tuse intalnirea dintre Taiwan si Rusia, din Divizia B, alaturi de un principal din Argentina si un alt judecator de margine din Africa de Sud. Maine, Pirtoc va oficia la tusa meciului dintre Scotia si Australia, alaturi de un central canadian si un judecator de margine localnic.
     Campionatul Mondial U19 incepe inca de astazi pentru Emil Pirtoc, o data cu partidele din Divizia B. Aveti mai jos intreg programul CM, atat al Diviziei B cat si al Diviziei A.
    
     Campionatul Mondial U19 2006
    
     4-21 aprilie, Dubai
    
     DIVIZIA B
    
     Programul meciurilor
    
     4 aprilie
    
     Canada Nambia
     Uruguay SUA
     Chile Tonga
     Taiwan Rusia
     Fiji Italia
     Georgia Coreea
    
     8 aprilie
    
     Fiji SUA
     Canada Tonga
     Georgia Namibia
     Uruguay Rusia
     Chile Coreea
     Taiwan Italia
    
     12 aprilie
    
     Canada Coreea
     Fiji Rusia
     Georgia Tonga
     Chile Namibia
     Uruguay Italia
     Taiwan SUA
    
     16 aprilie
    
     Meciurile pentru locurile 9-12
    
     Joc 1: Locul 10 in clasament - Locul 11 in clasament
     Joc 2: Locul 9 in clasament - Locul 12 in clasament
    
     Meciurile pentru locurile 8-5
    
     Joc 3: Locul 6 in clasament - Locul 7 in clasament
     Joc 4: Locul 5 in clasament - Locul 8 in clasament
    
     Semifinale
    
     Joc 5: Locul 2 in clasament - Locul 3 in clasament, ora 19:00
     Joc 6: Locul 1 in clasament - Locul 4 in clasament
    
     20 aprilie
    
     Meciul pentru locurile 11-12
    
     Pierzator Joc 1 Pierzator Joc 2
    
     Meciul pentru locurile 10-9
    
     Castigator Joc 1 Castigator Joc 2
    
     Meciul pentru locurile 8-7
    
     Pierzator Joc 3 Pierzator Joc 4
    
     Meciul pentru locurile 5-6
    
     Castigator Joc 3 Castigator Joc 4
    
     Finala mica
    
     Pierzator Joc 5 Pierzator Joc 6
    
     Finala mare
    
     Castigator Joc 5 Castigator Joc 6
    
     DIVIZIA A
    
     Programul meciurilor
    
     5 aprilie
    
     ROMANIA Japonia, ora 17:15, stadion Sharjah 2
     Africa de Sud Franta, ora 17:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
     Argentina Samoa, ora 17:00, stadion Sharjah
     Irlanda Anglia, ora 19:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
     Noua Zeelanda Tara Galilor, ora 17:15, stadion Exiles 2
     Scotia Australia, ora 18:00, stadion Sharjah
    
     9 aprilie
    
     ROMANIA Australia, ora 17:15, stadion Exiles 2
     Africa de Sud Samoa, ora 17:00, stadion Sharjah
     Argentina Anglia, ora 17:15, stadion Sharjah 2
     Irlanda Franta, ora 16:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
     Noua Zeelanda Japonia , ora 19:00, stadion Sharjah
     Scotia Tara Galilor, ora 19:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
    
     13 aprilie
    
     ROMANIA Tara Galilor, ora 17:15, stadion Sharjah 2
     Africa de Sud Anglia, ora 19:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
     Argentina Franta, ora 17:15, stadion Exiles 2
     Irlanda Samoa, ora 19:00, stadion Sharjah
     Noua Zeelanda Australia, ora 17:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
     Scotia Japonia, ora 17:00, stadion Sharjah
    
     17 aprilie
    
     Meciurile pentru locurile 9-12
    
     Joc 1: Locul 10 in clasament - Locul 11 in clasament, ora 17:15, stadion Sharjah 2
     Joc 2: Locul 9 in clasament - Locul 12 in clasament, ora 17:00, stadion Sharjah
    
     Meciurile pentru locurile 8-5
    
     Joc 3: Locul 6 in clasament - Locul 7 in clasament, ora 19:00, stadion Sharjah
     Joc 4: Locul 5 in clasament - Locul 8 in clasament, ora 17:15, stadion Exiles 2
    
     Semifinale
    
     Joc 5: Locul 2 in clasament - Locul 3 in clasament, ora 19:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
     Joc 6: Locul 1 in clasament - Locul 4 in clasament, ora 17:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
    
     21 aprilie
    
     Meciul pentru locurile 11-12
    
     Pierzator Joc 1 Pierzator Joc 2, ora 17:15, stadion Sharjah2
    
     Meciul pentru locurile 10-9
    
     Castigator Joc 1 Castigator Joc 2, ora 17:00, stadion Sharjah
    
     Meciul pentru locurile 8-7
    
     Pierzator Joc 3 Pierzator Joc 4, ora 19:00, stadion Sharjah
    
     Meciul pentru locurile 5-6
    
     Castigator Joc 3 Castigator Joc 4, ora 17:15, stadion Exiles2
    
     Finala mica
    
     Pierzator Joc 5 Pierzator Joc 6, ora 17:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
    
     Finala mare
    
     Castigator Joc 5 Castigator Joc 6, ora 19:00, stadion Exiles, in direct pe Sky Sports
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Castigatorii Turneului celor 6 Natiuni, vor cuceri un trofeu nou la finala din 21 Martie.
29 Ian. 2015

Castigatorii Turneului celor 6 Natiuni, vor cuceri un trofeu nou la finala din 21 Martie.

Noul trofeu este desenat si realizat de catre unul dintre cei mai mari bijutieri in argint, Thomas Lyte. Acesta este doar al doilea model de trofeu , din 1883 pana astazi, dedicat celui mai mare...
Weekend plin de rugby: Meciurile test in care echipele isi testeaza angrenajul pentru Cupa Mondiala.
07 Nov. 2014

Weekend plin de rugby: Meciurile test in care echipele isi testeaza angrenajul pentru Cupa Mondiala.

Sambata, 8 noiembrie, Noua Zeelanda va testa forta Angliei pe Twickenham. Tot atunci, Fiji incearca sa obtina prima victorie din 8 incercari, iar Philipe Saint-Andre stie ca nu isi poate permite asta...
Cronica etapei a 6-a din Aviva Premiership
25 Oct. 2013

Cronica etapei a 6-a din Aviva Premiership

O noua etapa interesanta se va desfasura in acest weekend in Aviva Premiership. Balul il va deschide Bath, in aceasta seara jucand contra celor de la Gloucester, urmanda ca duminica, in incheiere sa...
Rugby-ul din Romania prea scump pentru televiuziunile noastre
19 Oct. 2013

Rugby-ul din Romania prea scump pentru televiuziunile noastre

"Lupii Bucuresti" joaca astazi cea de-a doua partida din grupele Amlin Challenge Cup 2013 si spre dezamagirea fanilor din Romania, nici aceasta partida nu va fi transmisa la TV. 
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti