Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Antrenorii si jucatorii Academiei de Rugby s-au intors la ore: Modulul doi a inceput astazi

Antrenorii si jucatorii Academiei de Rugby s-au intors la ore: Modulul doi a inceput astazi

     Astazi a inceput cel de-al doilea modul al promotiei 2008 a Academiei de Rugby de la Bucuresti. 17 antrenori, 4 arbitri si 39 de jucatori, acestia din urma sub 18 ani, vor avea timp de 5 zile cursuri axate pe teme ca lovitura de incepere si reincepere, gramada, pasa, ofsaidul sau jocul mijlocasului la gramada. Aveti mai jos programul din aceasta saptamana al Academiei de Rugby de la Bucuresti.
     ACADEMIA ROMANA DE RUGBY
    
     STAFF
    
     RA= Robert Antonin, DM= Daniel Mitrea, DB= Dan Badea , AP=Alin Popescu, EP= Emil Partoc, RC= Rene Chiriac, GB=George Bargaunas, MM= M.Mateescu, MP = Mircea Paraschiv
    
     MODULUL II - 10 - 14 DECEMBRIE 2007
    
     LUNI 10 DECEMBRIE
    
     Antrenori
    
     9:00 – 11:30: Deschiderea Academiei R. Antonin + Daniel Mitrea; Expunere stagiarilor asupra probei pedagogice
     13:30 – 17:00: Prezentarea de catre Robert Antonin si Daniel Mitrιa a loviturilor de incepere si reincepere
    
     Jucatori
    
     9.00: Recuperare activa cu tema pasa mijloc de a avansa
     14.30: Antrenament cu tema LOVITURI DE INCEPERE SI REINCEPERE RA, DM, DB + 4 antrenori desemnati
    
     Manager
    
     17.00: Discutii cu jucatorii, RA
    
     MARTI 11 DECEMBRIE
    
     Antrenori
    
     9.30 – 11.30: R. Antonin + Daniel Mitrιa Expunere stagiarilor asupra probei pedagogice (continuare)
     13:30-17:00: Prezentarea de catre Robert Antonin si Daniel Mitrιa a temei constructia gramadei ordonate
    
     Jucatori
    
     9.30 – 11.30 Antrenament cu antrenorii lotului U 17; Tema : Cele trei tipuri de contra atac : R1, R2, R3
     13.30 Incalzirea jucatorilor
     14.30 Antrenament cu tema : Gramada ordonata, RA, DM
    
     Manager
    
     13.00: Discutii cu jucatorii, RA
    
     MIERCURI 12 DECEMBRIE
    
     Antrenori
    
     09.00 R.A. : Discutii cu antrenorii asupra secventelor video
     11.30 - 11.30: Expunere D. Mitrea privind rugby-ul scolar
     14.00 Anti-dopaj cu DB si AP
    
     Jucatori
    
     9.00 :TESTE Forta, D.B., A.P. + 3
     15.30 Regulament: G.B. - Ofsaid in jocul curent si la fazele de contact ale non participantilor
    
     Manager
    
     13.00: Discutii cu jucatorii, RA
    
     JOI 13 DECEMBRIE
    
     Antrenori
    
     9.00 Curs teoretic Robert Antonin +DM tema : Marginea + Lupta aeriana
     10.00: ACHIM Alexandru: Regrupari
     17:00: Prezentarea regulamentului la margine – George BARGAUNAS
    
     Jucatori
    
     9.00: Antrenament cu tema: Jocul in B1, B2, B3 plecβnd de la gramada ordonata
     14.00 Deplasarea si incalzirea jucatorilor
     14.30 Antrenament cu tema : marginea regrupari cu RA, DM, Achim Al.+ 4 antrenori desemnati
    
     Manager
    
     19.30 Cina oficiala
    
     VINERI 14 DECEMBRIE
    
     Antrenori
    
     08.30: Expunere Rene Chiriac asupra evolutia regulamentului si a dinamicii grupului
     10.00: Prezentarea de catre Mircea Paraschiv: Jocul mijlocasului la gramada la GO si regrupari
    
     Jucatori
    
     9.00: Antrenament cu tema: Regrupari
     11.00 Antrenament cu tema : regrupari plecand de la penalitati si lovituri libere jucate la mana - cu RA, DM + 4 antrenori desemnati
    
     Manager
    
     13.00: Analiza cu stafful Academiei
    
     Antrenori pentru Academia de Rugby 2007/2008
    
     Guranescu Serban - CS Dinamo Bucuresti – Juniori
     Dumitrescu Emil - LPS Constanta - Juniori
     Troanca Florin - CSS Sibiu – Juniori
     Fugigi Calin - CSS Sibiu – Juniori
     Petre Calin – Giurgiu – Juniori
     Preda Mugurel - CSS Steaua – Juniori
     Ungureanu Nicolae – FRR
     Udroiu Marian – LAV – Juniori
     Udroiu Vasile – LAV – Juniori
     Bologa Mircea - CSS Bega Timisoara – Juniori
     Rusu Bobeica Stefan - CSS 3 Steaua Bucuresti – Juniori
     Manea Dragos - Olimpia – Juniori
     Mihai Catalin – Grivita – Juniori
     Paraschiv Mircea – Dinamo – Juniori
     Gimbuta Marius - CSS Birlad – Juniori
     Tufaru Dan - CSS Birlad – Juniori
     Tuica Viorel - AS Chindia Tβrgoviste – Seniori
    
     Arbitri pentru Academia de Rugby 2007/2008
    
     Paliu Alexandru
     Toma Cezar
     Ionita Victor
     Mamoc Liviu
    
     JUCATORII ACADEMIEI - Promotia 2007/2008
    
     NUME – CLUB - AN NASTERE- POST
    
     Peglau Eduard – CTMR – 1991 - Pilier
     Milea Mihai - CS U Gens Cluj – 1991 - Pilier
     Cataoanu Andrei - CSS 3 Steaua – 1991 - Pilier
     Cantoneru Emanuel – LAV – 1991 – Pilier
     Plugaru Cosmin - CSS Iasi – 1991 - Pilier
     Calin Danut - RC Pantelimon – 1991 - Pilier
     Taragan Constantin - CSS Iasi – 1991 - Taloner
     Neacsu Bogdan – CTMR – 1991 - Taloner
     Ariton Ionut - LPS Constanta – 1991 - Taloner
     Stan Florin – LAV – 1991 - Linia a II-a
     Alexe Adrian - RC Pantelimon – 1991 - Linia a II-a
     Ciudin Alexandru- LPS Constanta – 1991 - Linia a II-a
     Dima Vlad - RC Brasov – 1991 - Linia a II-a
     Nita Mihai - CSS 3 Steaua - 1991 - Linia a II-a
     Radutoiu Ion – LAV – 1991 - Linia a III-a
     Valceanu Raul – LAV – 1991 - Linia a III-a
     Musat Cristian - RC Pantelimon – 1991 - Linia a III-a
     Cretu Stefan - CSS 3 Steaua – 1991 - Linia a III-a
     Sin Alexandru - CSS 3 Steaua – 1991 - Linia a III-a
     Tanase Vasile - CSS Barlad – 1992 - Linia a III-a
     Stafie Ionut - CSS Barlad – 1991 - Linia a III-a
     Pali Mirel - CS U Gens Cluj – 1991 - Linia a III-a
     Conache Gabriel - CSS Gura Humor – 1991 - mijlocas la gramada
     Bratu Tudorel - RC Pantelimon – 1991 - mijlocas la gramada
     Tanase Silviu - CSS 3 Steaua – 1991 - mijlocas la gramada
     Statulescu Daniel – LAV – 1991 - mijlocas la deschidere
     Munteanu Marius - CSS Barlad – 1991 - mijlocas la deschidere
     Badea Claudiu – LAV – 1991 - centru
     Stuparu Cristian - RC Pantelimon – 1992 - centru
     Andrei Ionut – LAV – 1991 – centru
     Dumitru Alexandru - RC Brasov – 1991 - centru
     Neag Sergiu - CS U Gens Cluj – 1991 - centru
     Barbu Iulian - Cleopatra Mamaia – 1991 - aripa
     Florea Ionut - CSS Gura Humor – 1991 - aripa
     Jipa Marius - CSS 3 Steaua – 1991 - aripa
     Turlacu Cristian - RC Grivita – 1991 - aripa
     Campan Tudorel - CS U Gens Cluj – 1991 - aripa
     Vagner Alin - CS U Gens Cluj – 1991 - fundas
     Stan George – LAV – 1991 - fundas
    
     Antrenori: Nastase Virgil; Nita Mihalache
     Manager: Ciprian Popa
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

Nationalele de rugby 7 la turneul de la Nancy
04 Mai 2016

Nationalele de rugby 7 la turneul de la Nancy

Echipele nationale de rugby 7 ale Romaniei, masculin si feminin, vor participa, in perioada 7-8 mai, la puternicul turneu international Stanislas Sevens, care se va desfasura la Nancy, in Franta....
Pompilie Bors este noul presedinte al FRR
01 Iun. 2012

Pompilie Bors este noul presedinte al FRR

Federatia Romana de Rugby are un nou presedinte, incepand cu 31 mai. Acesta este Popmpilie Bors, fostul international si actualul vicepresedinte. Pompilie Bors a preluat atributiile lui Alin Petrache,...
Peter Ianusevici despre venirea ca antrenor federal la FRR:
27 Apr. 2012

Peter Ianusevici despre venirea ca antrenor federal la FRR: "Propunerea ma onoreaza, dar am cerut un timp de gandire"

Asa cum stiti, Federatia Romana de Rugby i-a propus fostului international si antrenor roman Peter Ianusevici sa devina antrenor federal in cadrul FRR, in acest sens Daniel Mitrea fiind trecut deja pe...
Decizii importante la Federatie: reducerea salariilor si schimbarea antrenorului federal
21 Apr. 2012

Decizii importante la Federatie: reducerea salariilor si schimbarea antrenorului federal

Federatia Romana de Rugby a avut zilele acesta un Birou Federal si o Adunare Generala, in cadrul carora s-au luat o serie de decizii. Astfel, s-au redus salariile angajatilor Federatiei, s-a decis ca...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti