Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

Agenda iubitorului de rugby

Agenda iubitorului de rugby
Tags: agenda
Meciurile de seniori, din acest week-end, care pot fi urmarite, la stadion sau pe micul ecran, in Romania, va sunt enumerate mai jos, dragi iubitori ai rugby-ului:
 

SuperLiga CEC Bank
Etapa  a XIII-a
CS Dinamo – SCM Timisoara 29 aprilie, ora 13:00, Dolce Sport 1
Stadionul Florea Dumitrache

U Cluj – CSM Stiinta Baia Mare 29 aprilie, ora 11:00, Rugby Tv
Stadionul Iuliu Hatieganu

CSA Steaua – CSM Bucuresti 30 aprilie, ora 14:00, Dolce Sport
Teren Ghencea

 

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a-XII-a
29.04.2017

CSUAV – RC Stejarul    
Teren Sanicolau, ora 10:00

CS Manastur – RCM Galati
Stadionul I. Hatieganu, ora 16:00

CS Navodari – RC Barlad   
Stadionul Flacara, ora 14:00

CS Stiinta Petrosani – CSM Suceava   30 aprilie
Teren Stiinta, ora 10:00

 

Divizia A:
Etapa a-VIII-a
29.04.2017
CS Dinamo II – CS Sportul  30 aprilie, ora 10:00
Stadionul Florea Dumitrache

CS Tomitanii – CSM Sibiu, ora 11:00
Stadionul M. Naca                              

RC Grivita sta.

​Se decerneaza medaliile si in doua competitii juvenile, dupa cum urmeaza:

TURNEUL FINAL  – DNJ U 19 – RUGBY 7 –  29.04.2017
  – ORGANIZATOR CSA STEAUA –                
 STADIONUL GHENCEA – ORA 11:00

 
 ECHIPA CALIFICATE
1.     CSA STEAUA
2.     CNAV
3.     LPS FOCSANI
4.     CT DINICU GOLESCU
 
PROGRAMUL JOCURILOR
1.     Ora 11.00 – CSA Steaua – CT Dinicu Golescu         
2.     Ora 11.15 – 11.30 – CNAV – LPS Focsani               
3.     Ora 11.40 – CT Dinicu Golescu – LPS Focsani         
4.     Ora 11.55 – 12.10 – CSA Steaua – CNAV               
5.     Ora 12.20 – CNAV – CT Dinicu Golescu                 
6.     Ora 12.35 – 12.50 – LPS Focsani – CSA Steaua      

TURNEUL NATIONAL 2 – DNJ U 17 – R X – 30.04.2017
– ORGANIZATOR: CS AURORA BAICOI –
Stadionul de Rugby AURORA BAICOI –  ora 12:00

 
    GRUPA  A                                              GRUPA  B
1.       CS TOMITANII                           1.   CSS 2 BAIA MARE
2.        CT DINICU GOLESCU              2.   CS AURORA BAICOI
3.       CSO PANTELIMON                   3.   CS CLEOPATRA
 
PROGRAM JOCURI
1.     Ora 12:00   CT DINICU GOLESCU – CSO PANTELIMON
2.     Ora 12:25   CS AURORA BAICOI  – CS CLEOPATRA
3.     Ora 12:50   CS TOMITANII – CT DINICU GOLESCU
4.     Ora 13:15   CSS 2 BAIA MARE – CS AURORA BAICOI
5.     Ora 13:40   CSO PANTELIMON – CS TOMITANII
6.     Ora 14:05 – 13:30 CS CLEOPATRA – CS AURORA BAICOI
7.     Ora 14:45              LOC 3 GRUPA A – LOC 3 GRUPA B                   
8.     Ora 15:10              LOC 2 GRUPA A – LOC 2 GRUPA B                   
9.     Ora 15:35 – 16:10 LOC 1 GRUPA A – LOC 1 GRUPA B      

 

PROGRAM JOCURI TURNEUL NATIONAL 2 – DNJ U 15 – R X – 30.04.2017
                            – ORGANIZATOR ACS SOIMII BUCURESTI –                
STADIONUL NATIONAL DE RUGBY „ARCUL DE TRIUMF” – Ora 12:00

 

ECHIPE CALIFICATE
1. CSS GURA HUMORULUI
2. CSS TRIUMF-SOIMII
3. ACS FLORIN POPOVICI CSS 2 BAIA MARE
4. CSS BARLAD
 PROGRAMUL JOCURILOR         
1.     Ora 12.00 – CSS Gura Humorului – CSS Barlad                                          
2.     Ora 12.25 – 12.50 – CSS Triumf-Soimii – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare                     
3.     Ora 13.05 – CSS Barlad – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare
4.     Ora 13.30 – 13.55 – CSS Gura Humorului – CSS Triumf-Soimii
5.     Ora 14.10 – CSS Triumf-Soimii – CSS Barlad                                                                 
6.     Ora 14.35 – 15.00 – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare – CSS Gura Humorului

 

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 4.63 din 5 - 8 voturi.

Articole similare

Agenda iubitorului de rugby
10 Aug. 2017

Agenda iubitorului de rugby

In acest week-end, iubitorii de rugby au posibilitatea de a vedea, in Romania, urmatoarele evenimente dedicate balonului oval: Sambata,12 august ?ora 10.00 Dinamo - Universitatea Cluj, play-out Cupa...
Agenda de week-end a iubitorului de rugby
04 Aug. 2017

Agenda de week-end a iubitorului de rugby

Rubrica Agenda de week-end a iubitorului de rugby revine in actualitate, odata cu reluarea sezonului competitional. Iata cu ce ne putem delecta la acest sfarsit de saptamana: Timisoara Saracens -...
Dumbrava antrenor principal la Steaua
10 Iul. 2017

Dumbrava antrenor principal la Steaua

Echipa de rugby a CSA Steaua Bucure?ti s-a reunit pentru un prim cantonament de preg?tire fizic?, efectuat între 3 ?i 17 iulie, la Poiana Bra?ov, în jude?ul Bra?ov, informeaz? site-ul...
Structura sezonului intern 2017-2018
06 Iul. 2017

Structura sezonului intern 2017-2018

Federatia Romana de Rugby a stabilit desfasurarea competitiilor interne de rugby pentru sezonul 2017-2018. Astfel, prima competitie pe agenda va fi Cupa Regelui, care va debuta pe 05 august, 2017 si...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti