Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Facebook RSS Rugby.ro Email

6 victorii si 3 infrangeri pentru Romania in 2006

6 victorii si 3 infrangeri pentru Romania in 2006

     Nationala Romaniei a incheiat sezonul 2006 al meciurilor internationale. Va prezentam un bilant facut de RUGBY.RO, care arata faptul ca am avut 9 partide, din care am castigat 6 si am pierdut doar 3. In acest an am castigat Cupa Europeana a Natiunilor si ne-am calificat la Cupa Mondiala. Am pierdut in fata Rusiei, Frantei si Scotiei, si am invins Georgia, Cehia, Portugalia, Ucraina si Spania. Am incercat sa alcatuim si un XV in functie de titularizarea jucatorilor pe respectivul post.
     MECIURILE ROMANIEI IN 2006
    
     25 februarie, BUCURESTI, ROMANIA – Georgia 35-10, CEN
     11 martie, LA TESTE, ROMANIA - Cehia 50-3, CEN
     18 martie, LISABONA, Portugalia - ROMANIA 3-27, CEN
     3 iunie, KIEV, Ucraina - ROMANIA 0-58, CEN
     10 iunie, KRASNOYARSK, Rusia - ROMANIA 25-24, CEN
     17 iunie, BUCURESTI, ROMANIA - Franta 14-62, meci test
     7 octombrie, BUCURESTI, ROMANIA – Georgia 20-8, calificari CM
     14 octombrie, MADRID, Spania – ROMANIA 20-43, calificari CM
     11 noiembrie, EDINBURGH, Scotia – ROMANIA 48-6, meci test
    
     Bilant 2006
    
     9 meciuri 6 victorii 3 infrangeri 277 puncte marcate – 179 puncte primite
    
     Media punctelor marcate pe meci: 30
     Media punctelor primite pe meci: 19
     Numarul de eseuri marcate: 37
     Numarul de eseuri primite: 24
     Media eseurilor marcate pe meci: 4
     Media eseurilor primite pe meci: 2,6
     Dupa primele patru meciuri echipa noastra avea o medie de 26 de eseuri marcate si unul primit (26-1)
    
     XV-le de baza: 15. Iulian Dumitras sau Florin Vlaicu (de 4 ori titulari) – 14. Catalin Fercu (de 8 ori titular), 13. Catalin Dascalu (de 5 ori titular), 12. Romeo Gontineac (de 8 ori titular), 11. Ioan Teodorescu (de 6 ori titular) – 10. Ionut Dimofte (de 9 ori titular), 9. Lucian Sirbu (de 6 ori titular) – 7. Alexandru Tudori (de 4 ori titular), 8. Ovidiu Tonita (de 5 ori titular), 6. Florin Corodeanu (de 6 ori titular) – 5. Petre Cristian (de 9 ori titular), 4. Sorin Socol (de 7 ori titular) – 3. Petrisor Toderasc (de 4 ori titular), 2. Marius Tincu si Razvan Mavrodin (de 4 ori titular), 1. Petru Balan (de 6 ori titular)
    
     In acest an au fost jucatori care nu au putut evolua uneori din cauza accidentarilor, precum Tincu sau Toderasc, dar si jucatori care au evoluat pe alte posturi decat cele obisnuite la unele meciuri, ca Socol sau Brezoianu. Ionut Dimofte si Cristi Petre au inceput toate meciurile ca titulari. Au fost trecuti in aceasta echipa doar cei care au avut mai multe meciuri incepute ca titulari pe un anume post.
    
     Meciurile Romaniei detaliat
    
     25 februarie
    
     Romania – Georgia 35-10 (13-3)
    
     Stadion: Steaua, Arbitru: Tim Hayes (Tara Galilor), ajutat de Neil Ballard si Wayne Davies (Tara Galilor)
    
     Cupa Europeana a Natiunilor
    
     Au marcat: Sorin Socol, 1e, Ovidiu Tonita, 1e, Petre Mitu, 1e, 2t, 3lp, Danut Dumbrava, 1e, Ionut Tofan, 1t, respectiv Maissuradze, 1e, Jimsheladze, 1t, 1lp
    
     Romania: 15. Iulian Dumitras (Pau) – 14. Catalin Fercu (Arad), 13. Csaba Gal (U Cluj), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Ioan Teodorescu (U Cluj) – 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Petre Mitu (Tarbes) – 7. Alexandru Manta (Pau), 8. Ovidiu Tonita (Perpignan), 6. Florin Corodeanu (Grenoble) – 5. Cristian Petre (Tarbes), 4. Sorin Socol (Agen) – 3. Petrisor Toderasc (Brive), 2. Marius Tincu (Perpignan), 1. Petre Balan (Biarritz).
     Au mai jucat: 16. Bogdan Balan (Montauban), 17. Ion Paulica (Steaua), 18. Valentin Ursache (Contor Zenner Arad), 19. Alexandru Tudori (Casino di Venezia), 20. Lucian Sirbu (Metro Racing), 21. Ionut Tofan (Limoges), 22. Danut Dumbrava (Steaua)
    
     Georgia: 15. Otar Barkalaia – 14. Irakli Machkhaneli (Beziers), 13. Makho Urjukashvili (Cannes), 12. Irajkli Guiorgadze (Bourgoin), 11. Besik Khamashuridze (Rovigo) – 10. Paliko Jimsheladze (Bobigny), 9. Irakli Abusseridze (Orleans) – 7. Rati Urushadze (Enisei, Russia), 8. Beso Udessiani (Chalon), 6. Guia Labadze (Toulon) – 5. Victor Didebulidze (Massy), 4. Ilia Zedguinidze (capt – Aix, Franta) – 3. Davi Zerakashvili (Montferrand), 2. Aksenti Guiorgadze (Castres), 1. Goderdzi Shvelidze (Montferrand).
     Au mai jucat: 16. George Kutarashvili (Aix), 17. Avtandil Kopaliani (Montauban), 18. Levan Datunashvili (Bordeaux), 19. Zviad Maissuradze, 20. Bidzina Shamkaradze (RC Farul), 21. George Shkini, 22. Temur Sokhadze (Viezon)
    
     11 martie
    
     Romania – Cehia 50-3 (24-3)
    
     Stadion: La Teste (Franta). Arbitru: Stefano Mancini, ajutat de Claudio Passacantando si Domenico Sironi (toti din Italia)
    
     Cupa Europeana a Natiunilor
    
     Au marcat: Catalin Fercu, 1e, Florin Corodeanu, 2e, Ioan Teodorescu, 1e, Ionut Dimofte, 1e, Cezar Popescu, 1e, Gabriel Brezoianu, 2e, Valentin Calafeteanu, 2t, Ionut Tofan, 3t, respectiv Jaroslav Tomcik, 1lp
    
     Romania: 15. Iulian Dumitras (Pau) - 14. Catalin Fercu (Contor Zenner Arad), 13. Csaba Gal (U Cluj), 12. Gabriel Brezoianu (Dax), 11. Ioan Teodorescu (U Cluj) – 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Valentin Calafeteanu (Dinamo) – 7. Alexandru Tudori (Casino din Venezia), 8. Alexandru Manta (Pau), 6. Florin Corodeanu (Grenoble) – 5. Cristian Petre (Tarbes), 4. Sorin Socol (Agen) – cpt. - 3. Marcel Socaciu (Tarbes), 2. Marius Tincu (Perpignan), 1. Cezar Popescu (Agen).
     Rezerve: 16. Ion Paulica (Steaua), 17. Nicolae Nere (Steaua), 18. Cosmin Ratiu (Dinamo), 19. Costica Mersoiu (Beziers), 20. Iulian Andrei (Steaua), 21. Ionut Tofan (Limoges), 22. Valentin Maftei (Aurillac).
    
     Cehia: 15. Jan Rohlik (Saint Nazare) - 14. Vaclav Jursik (RC Sparta), 13. Martin Pekarek (RC Rikani), 12. Jaroslav Tomcik (RC Havirov), 11. Petr Oklestek (RC Sparta) - 10. Martin Snidal (RC Vyskov), 9. Pavel Syrovy (RC Praga) - 7. Ladislqv Vondrasek (RFC Esher), 8. Jan Zilla (RC Tatra Smichov), 6. Patrich Leroch (RC Havirov) - 5. Miroslav Nemecek (Bordeaux Begles), 4. Jiri Buraynek (RC Dragon) - 3. Roman Suster (Limoges), 2. Jan Oswald (RC Tatra Smichov), 1. J.B. Soucek (RC Milleu)
     Rezerve: 16. Jan Kubalek (RC Ricany), 17. Jiri Sluka (RC Petrovice), 18. Martin Olsanki (Rc Havirov), 19. Vlastimil Madry, 20; Martin Beranek (RC Dragon), 21. Jan Rudolf (RC Petrovice), 22. Martin Pachman (RC Ricany)
    
     18 martie
    
     Portugalia - Romania 3-27 (3-14)
    
     Stadion: Universitario. Arbitru: Peter Fitzgibbon (Irlanda)
    
     Cupa Europeana a Natiunilor
    
     Au marcat: Alexandru Manta, 1e, Ionut Dimofte, 1e, Petrisor Toderasc, 1e, Ioan Teodorescu, 1e, Danut Dumbrava, 2t, 1lp, respectiv Duarte Pinto, 1lp
    
     Portugal: 15. Pedro Leal - 14. Diogo Gama, 13. Miguel Portela, 12. Diogo Mateus, 11. Antσnio Aguilar – 10. Duarte Pinto, 9. Jose Pinto – 7. Diogo Coutinho, 8. Goncalo Uva, 6. David Penalva – 5. Marcello d'Orey, 4. Goncalo Uva - 3. Joaquim Ferreira, 2. Joao Correia, 1. Rui Cordeiro
     Rezerve: 16. Bruno Conceicao, 17. Christian Spachuk, 18. Tiago Girao, 19. Salvador Palha, 20. Luis Pissarra, 21. Joao Mota, 22. Filipe Grenho
    
     Romania: 15. Danut Dumbrava (Steaua Bucuresti) - 14. Catalin Fercu (Contor Zenner Arad, 13, Csaba Gal (U Cluj), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Ioan Teodorescu (U Cluj) - 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Lucian Sirbu (Metro Racing) - 7. Alexandru Manta (Pau), 8. Ovidiu Tonita (Perpignan), 6. Florin Corodeanu (Grenoble) - 5. Petre Cristian (Tarbes), 4. Sorin Socol (Agen - capitan) - 3. Petrisor Toderasc (Brive), 2. Ion Paulica (Steaua), 1. Petru Balan (Biarritz)
     Au mai jucat: 17. Balan Bogdan (Montauban), 18. Cosmin Ratiu (Dinamo), 19. Costica Mersoiu, 20. Valentin Calafeteanu (Dinamo Bucuresti), 21. Ionut Tofan (Limoges), 22. Gabriel Brezoianu (Dax).
    
     3 iunie
    
     Ucraina - Romania 0-58 (0-34)
    
     Stadion: Kiev. Arbitri: Mauro Dordolo, ajutat de Nereo Dordolo si Alessandro Cason (toti din Italia)
    
     Cupa Europeana a Natiunilor
    
     Au marcat: Dumitras, 1e, 2t; Fercu, 2e, Teodorescu, 2e, Gontineac, 1e; Sirbu, 1e, Cezar Popescu, 3e, Vlaicu, 2t.
    
     Ucraina: 15. Modamostrov Sergeiv – 14. Galastian Petro, 13. Ilanko Artem, 12. Tismchemko Andri, 11. Liiubli Oleksander – 10. Umavdov Oleksander, 9. Kravckenko Novsky – 7. Zulizny Oleh, 8. Melnikov Andry, 6. Kureza Sergey – 5. Tsuenko Oleksander, 27. Lonarin Oleksander – 3. Zaliznyk Ivan, 2. Kirsonov Kievda, 1. Budela Sergey.
     Rezerve: 16. Levcicev Dimitro, 17. Litvinenko Oleh, 18. Berezov Olah, 19. Dobrokanski Konstantin, 20. Kiloskon Vadym, 21. Titov Vasil, 22. Objinenko Vitaly.
    
     Romania: 15. Iulian Dumitras (Pau) – 14. Catalin Fercu (Contor Zenner Arad), 13. Robert Dascalu (Steaua), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Ioan Teodorescu (U Cluj) – 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Lucian Sirbu (Metro Racing) – 7. Alexandru Tudori (Casino di Venezia), 8. Sorin Socol (Agen – capitan), 6. Cosmin Ratiu (Dinamo) – 5. Petre Cristian (Tarbes), 4. Valentin Ursache (Contor Zenner Arad) – 3. Petrisor Toderasc (Brive), 2. Razvan Mavrodin (Tarbes), 1. Bogdan Balan (Montauban)
     Au mai jucat: 16. Bogdan Zebega, 17. Cezar Popescu, 18. Ion Paulica, 19. Mihai Macovei, 20. Valentin Calafeteanu, 21. Gabriel Brezoianu, 22. Florin Vlaicu
    
     10 iunie
    
     Rusia - Romania 25 - 24 (13-15)
    
     Stadion: Krasnoyarsk. Arbitru: Herve Dubes, ajutat de Vincent Azoulay si Jean Luis Fillon (toti din Franta)
    
     Cupa Europeana a Natiunilor
    
     Au marcat: Novikov, 2lp, 2t, Ignatiev, 1e, Grachov, 1e, Prishchepenko, 1e, respectiv Gabriel Brezoianu, 2e, Iulian Dumitras, 1lp, 1t, Danut Dumbrava, 3lp
    
     Rusia: 15. Konstantin Rachkov – 14. Pavel Novikov, 13. Andrei Kuzin, 12. Sergei Trishin, 11. Valeri Ignatiev – 10. Alex Korobeinikov, 9. Alex Shakirov – 7. Viacheslav Grachov, 8. Alex Panasenko, 6. Artiom Fatakhov – 5. Kiril Kulemin, 4. Alex Voitov – 3. Ivan Prishchepenko, 2. Roman Romak, 1. Alex Khrokin.
     Rezerve: 16. Sergei Novosiolov, 17. Vladimir Korshunov, 18. Victor Zdanevich, 19. Alex Yanushkin, 20. Andrei Garbuzov, 21. Dimitri Zubarev, 22. Ales Gvozdovski.
    
     Romania: 15. Iulian Dumitras (Pau) – 14. Catalin Fercu (Contor Zenner Arad), 13. Gabriel Brezoianu (Dax), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Cristian Sauan (Rugby Rovigo) – 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Lucian Sirbu (Metro Racing) – 7. Marian Tudori (Casino di Venezia), 8. Sorin Socol (Agen- capitan), 6. Cosmin Ratiu (Dinamo) – 5. Petre Cristian (Tarbes), 4. Valentin Ursache (Contor Zenner Arad) – 3. Ion Paulica, 2. Razvan Mavrodin, 1. Cezar Popescu (Agen).
     Rezerve: 16. Bogdan Zebega, 17. Nicolae Nere (Steaua), 18. Bogdan Balan (Montauban), 19. Mihai Macovei (REMIN Baia Mare), 20. Iulian Andrei (Steaua), 21. Dan Vlad (Steaua), 22. Danut Dumbrava
    
     17 iunie
    
     Romania – Franta 14-62 (6-31)
    
     Stadion: Cotroceni. Arbitru: Bryce Lawrence (Noua Zeelanda), ajutat de Malcolm Changleng si David Changleng (ambii din Scotia)
    
     Meci test
    
     Au marcat: Florin Vlaicu, 3 lp, Catalin Fercu, 1 e, respectiv Damien Traille, 1 e, 6 t, 1 lp, Yannick Jauzion, 1 e, Remy Martin, 1 e, Thierry Dusautoir, 1 e, Sylvain Marconnet, 1 e, Thomas Castaignede, 1 e, 1 t, Dimitri Szarzewski, 1 e, Julien Laharrague, 1 e, David Marty, 1 e.
    
     Romania: 15. Florin Vlaicu (Steaua) – 14. Catalin Fercu (Contor Zenner Arad), 13. Robert Dascalu (Steaua), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Ioan Teodorescu (U Cluj) – 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Lucian Sirbu (Metro Racing) – 7. Marian Tudori (Casino di Venezia), 8. Cosmin Ratiu (Dinamo), 6. Stelian Burcea (Dinamo) – 5. Cristi Petre (Brive), 4. Sorin Socol (Agen – capitan) – 3. Bogdan Balan (Montauban), 2. Marius Tincu (Perpignan), 1. Petru Balan (Biarritz).
     Au mai jucat: 16. Cezar Popescu (Agen), 17. Paulica Ion (Steaua), 18. Razvan Mavrodin (Pau), 19. Valentin Ursache (Contor Zenner Arad), 20. Vali Calafeteanu (Dinamo), 21. Gabriel Brezoianu (Dax), 22. Iulian Dumitras (Pau).
    
     FRANTA: 15. Clement Poitrenaud (Toulouse) – 14. Philippe Bidabe (Biarritz), 13. Yannick Jauzion (Toulouse), 12. Damien Traille (Biarritz), 11. Cedric Heymans (Toulouse) – 10. Thomas Castaignede (Saracens), 9. Pierre Mignoni (Montferrand) – 7. Remy Martin (Stade Francais), 8. Julien Bonnaire (Bourgoin), 6. Thierry Dusautoir (Biarritz) - 5. Fabien Pelous (Toulouse - cap), 4. Lionel Nallet (Castres) – 3. David Attoub (Castres), 2. Raphael Ibanez (Wasps), 1. Sylvain Marconnet (Stade Francais).
     Au mai jucat: 16. Dimitri Szarzewski (Stade Francais), 17. Vincent Debaty (Perpignan), 18. Jerome Thion (Biarritz), 19. Imanol Harinordoquy (Biarritz), 20. Dimitri Yachvili (Biarritz), 21. David Marty (Perpignan), 22. Julien Laharrague (Perpignan)
    
     7 octombrie
    
     Romania – Georgia 20-8 (9-3)
    
     Stadion: Steaua, Arbitru: Wayne Barnes (Anglia), ajutat de Stuart Terheege (Anglia) si Jonathan Mason (Wales)
    
     Calificari Cupa Mondiala
    
     Au marcat: Florin Vlaicu, 5 lp, Romeo Gontineac, 1 e, respectiv Urdjukashvili Malkhaz, 1 lp, Ilia Zedguinidze, 1 e
    
     ROMANIA: 15. Florin Vlaicu (Steaua Bucuresti) – 14. Catalin Fercu (Contor Zenner Arad), 13. Catalin Dascalu (Steaua Bucuresti), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Gabriel Brezoianu (Metro Racing) – 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Lucian Sirbu (Metro Racing) – 7. Alexandru Manta (Castres), 8. Ovidiu Tonita (Perpignan), 6. Florin Corodeanu (Grenoble) – 5. Cristi Petre (Brive), 4. Sorin Socol (Agen – capitan) – 3. Bogdan Balan (Montauban), 2. Razvan Mavrodin (Pau), 1. Petru Balan (Biarritz).
     Au mai jucat: 16. Cezar Popescu (Agen), 17. Ion Paulica (Steaua Bucuresti), 18. Cosmin Ratiu (Dinamo Bucuresti), 19. Costica Mersoiu (Dinamo Bucuresti), 21. Ionut Tofan (Limoges), 22. Ioan Teodorescu (Contor Zenner Arad).
    
     GEORGIA: 15 Urdjukashvili Malkhaz (Cannes) – 14 Bessik Khamashuridze (Ennisei), 13 David Katchavara (Vannes), 12 Irakli Guiorgadze (Bourgoin), 11 Irakli Machkaneli (Beziers) - 10 Otar Barkalaia (Andorra), 9 Irakli Abusseridze (Orleans) – 7. Guia Labadze (Toulon), 8. Besso Udessiani (Villefranche), 6. Ilia Maissuradze (Nantes) – 5. Mamuka Gorgodze (Montpellier), 4. Ilia Zedguinidze (Auch) – 3. David Ashvetia (Metro Racing), 2. Goderdzi Shvelidze (Montferrand), 1. David Zirakashvili (Montferrand).
     Rezerve: 16. George Kutarashvili (Toulon), 17. Avtandil Kopaliani (Montauban), 18. Victor Didebulidze (Massy), 19. Rati Urushadze (Ennisei), 20. Bidzina Samkharadze (Farul Constanta), 21. George Katcharava (Vannes), 22. George Shkinini (Blois)
    
     14 octombrie
    
     Spania – Romania 20-43 (8-17)
    
     Stadion: Madrid. Arbitru: Malcolm Changleng (Scotia), ajutat de Judge Rob Dickson si Ronnie Dumma (Scotia)
    
     Calificari Cupa Mondiala
    
     Au marcat: Esteban Roque, 1dp, 1t, Rafael Alvarez, 1e, Cesar Sempere, 1e, Alvar Enciso, 1e, respectiv Romeo Gontineac, 1e, Florin Vlaicu, 1e, 1 lp, 5t, Catalin Dascalu, 2e, Costica Mersoiu, 1e, 1e de penalizare.
    
     Spania: 15. Cesar Sempere (Madrid) – 14. Carles Badia(Santboiana), 13. Alvar Enciso (El Salvador), 12. Javier Canosa (Madrid), 11. Rafael Alvarez (Stade Domontois)– 10. Esteban Roque (Apertura), 9. Pablo Feijo (Bera Bera) – 7. Alfonso Mata (El Salvador), 8. Oscar Astarloa (Ordizia), 6. Rafael Camacho (Ines Rosales) – 5. Cesar Bernasconi (Barcelona), 4. Andrew Ebbet (Alcobenas) – 3. Jaier Salazar (Madrid), 2. Mathieu Cidre (Graulhet), 1. Miguel Burgatela (Liceo Frances).
     Rezerve: 16. Diego Zarzsa (Madrid), 17. Ion Insausti (El Salvador), 18. Sergio Souto (El Salvador), 19. Juan Gonzales (Madrid), 20. Victor Marlet (Santboina), 21. Andrei Kovalenko (Barcelona), 22. David Mota (Madrid).
    
     Romania: 15. Florin Vlaicu (Steaua) – 14. Catalin Fercu (Arad), 13. Catalin Dascalu (Steaua), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Gabriel Brezoianu (Metro Racing) – 10. Ionut Dimofte (Arad), 9. Lucian Sirbu (Metro Racing) – 7. Cosmin Ratiu (Dinamo), 8. Ovidiu Tonita (Perpignan), 6. Florin Corodeanu (Grenoble) – 5. Petre Cristian (Brive), 4. Sorin Socol (Agen) – 3. Petrisor Toderasc (Brive), 2. Razvan Mavrodin (Pau), 1. Petru Balan (Biarritz)
     Au mai jucat: 16. Cezar Popescu (Agen), 17. Bogdan Zebega (Steaua), 18.Bogdan Balan (Montauban), 19. Costica Mersoiu (Dinamo), 20. Vali Calafeteanu (Dinamo), 21. Ionut Tofan (Limoges), 22. Catalin Nicolae (Steaua).
    
     11 noiembrie
    
     Scotia – Romania 48-6 (20-3)
    
     Stadion: Murrayfield. Arbitru: Matt Goddard (Australia), ajutat de Tony Spreadbury (Anglia) si Federico Cuesta (Argentina)
    
     Meci test
    
     Au marcat: Beattie, 1e, Godman, 1e, 5t, 1lp, Southwell, 2e, Dewey, 1e, Hall, 1e, Cusiter, 1e, respectiv Vlaicu, 2lp
    
     Scotia: 15 Hugo Southwell - 14 Simon Webster, 13 Marcus Di Rollo, 12 Rob Dewey, 11 Sean Lamont - 10 Phil Godman, 9 Mike Blair - 7 Kelly Brown, 8 Johnnie Beattie, 6 Jason White (capt) - 5 Scott Murray, 4 Nathan Hines - 3 Euan Murray, 2 Dougie Hall, 1 Gavin Kerr.
     Rezerve: 16 Scott Lawson, 17 Allan Jacobsen, 18 Craig Smith, 19 James Hamilton, 20 David Callam, 21 Chris Cusiter, 22 Chris Paterson.
    
     Romania: 15. Florin Vlaicu (Steaua) – 14. Gabriel Brezoianu (Metro Racing), 13. Catalin Dascalu (Steaua), 12. Romeo Gontineac (Aurillac), 11. Ioan Teodorescu (Contor Zenner Arad) - 10. Ionut Dimofte (Contor Zenner Arad), 9. Valentin Calafeteanu (Dinamo) – 7. Cosmin Ratiu (Dinamo), 8. Ovidiu Tonita (Perpignan), 6. Florin Corodeanu (Grenoble) – 5. Cristian Petre (Brive), 4. Sorin Socol (Agen – capitan) – 3. Bogdan Balan (Montauban), 2. Marius Tincu (Perpignan), 1. Petru Balan (Biarritz).
     Au mai jucat: 16. Razvan Mavrodin (Pau), 17. Ion Paulica (Steaua), 18. Cezar Popescu (Agen), 19. Valentin Ursache (Contor Zenner Arad), 20. Alexandru Lupu (Steaua), 21. Ionut Tofan (Limoges), 22. Csaba Gal (U Cluj).
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Cat de utila va este aceasta informatie? Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 5 din 5 - 1 vot.

Articole similare

XV-le de start Romania A pentru meciul cu Crawshays Welsh RFC
01 Iun. 2016

XV-le de start Romania A pentru meciul cu Crawshays Welsh RFC

Astazi, pe Stadionul Arcul de Triumf din Bucuresti, cu incepere de la ora 19.00, se disputa partida dintre selectionata Romania A si Crawshays Welsh RFC. ?Jocul face parte din planul echipei noastre...
Vali Ursache inca trei ani la Oyonnax
30 Apr. 2016

Vali Ursache inca trei ani la Oyonnax

Internationalul roman Vali Ursache si-a prelungit intelegerea contractuala cu echipa sa de club, US Oyonnax, pe o perioada de trei ani, dupa cum anunta site-ul oficial al gruparii franceze. Oyonnax...
Anglia ii pregateste un tratament special lui Hooper
26 Nov. 2014

Anglia ii pregateste un tratament special lui Hooper

Graham Rowntree, antrenorul Angliei cu inaintarea, a declarat ca ii vor acorda o atentie deosebita capitanului Australiei, Michael Hooper, in meciul de sambata de pe Twickenham.
Romania - SUA se joaca sambata de la 18:30, in direct la TVR2. Stejarii, cu Ovidiu Tonita in teren. SUA, fara jumatate dintre titulari
07 Nov. 2014

Romania - SUA se joaca sambata de la 18:30, in direct la TVR2. Stejarii, cu Ovidiu Tonita in teren. SUA, fara jumatate dintre titulari

Nationala Romaniei incepe sambata, 8 noiembrie, seria meciurilor test din acest final de an. Prima adversara este selectionata SUA, care a jucat deja weekendul trecut un meci istoric pentru ei,...
Newsletter GRATUIT

Aboneaza-te la newsletterul Rugby.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Lasa un comentariu



Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!


[*] Toate campurile sunt obligatorii.
[**] Codul HTML nu este permis.
SUPERLIGA LA RUGBY 2016
1 Timisoara Saracens 40
2 CSA Steaua Bucuresti 48
3 CSM Stiinta Baia Mare 44
4 CS Dinamo Bucuresti 20
5 CS Politehnica Iasi 12
6 CS Universitatea Cluj 9
7 CSM Olimpia Bucuresti 13
DIVIZIA NATIONALA 2016
1 CS Stiinta Petrosani
2 CS Navodari
3 RCM Galati
4 CS Poli Unirea Iasi
5 Rugby Club Barlad
6 CSM Bucovina Suceava
7 RC Stejarul Buzau
Sondaj

Cine va fi campioana Romaniei?

1. Timisoara
2. Baia Mare
3. Steaua
4. CSM Bucuresti